kick-ass inceleme

• 3 Yanıt
  • 3007 Gösterim
*

Çevrimdışı altidore

• *
  • 1936
  • hobaleeyy :D 1 aylık forum yasağım. geri döndüm :D
    • Profili Görüntüle
kick-ass inceleme
« : 23 Ağustos 2012, 13:28:12 »
Konu: Kick Ass Filmde, çizgi romanlara ve süper kahramanlara ilgi duyan Dave (Aaron Johnson) süper kahraman olmaya karar verir. Yeşil kostümü ile kötülerin peşine düşen Kick-Ass’in karşısına birbirinden ilginç karakterler çıkar. Film Mark Millar'ın aynı adlı çizgi romanından uyarlanmıştır.

Fragman:

Flim, Çizgi roman karşılaştırması:

“Kick-Ass” filmi Amerika’da 16 Nisan 2010′da gösterime girdi ve Amerika’da $47 milyon hasılat elde etti. $30 milyon bütçeli filmin Amerika dışındaki hasılatı ise $41 milyon olarak gerçekleşti (toplam: $88 milyon). Filmin ülkemizde gösterim tarihi 11 Haziran 2010 olarak açıklanmıştı ancak son olarak filmin gösterim tarihi belirsiz konuma geçti.

Mark Millar’ın yazıp, John Romita Jr.’ın çizdiği “Kick-Ass” çizgi romanından (detaylı bilgi için tıklayınız) uyarlanan film genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve 2012 senesinde filmin devamının gösterime gireceği duyuruldu. Filmin elde ettiği başarı filmin yönetmeni ve yapımcısı Matthew Vaughn‘a önümüzdeki sene gösterime girmesi beklenen “X-Men: First Class” filminin yönetmenliğini de beraberinde getirdi.

Çizgi romanların sinema uyarlamalarında karakterlerin sinemadaki yüzlerinin çizgi romandakine benzemesine özen gösterilir. Bu durum okuyucu ile filmin daha çabuk bütünleşmesini sağlar. “Kick-Ass” filmi konu olarak ana hatları ile çizgi romana sadık kalırken genel akış içerisinde konuyu daha farklı işlediği yerler de olmuş.

Aşağıda 10 adımda “Kick-Ass” çizgi roman ve filminin görsel kıyaslaması yeralmaktadır:

1. Kick-Ass kimliği ile kötülere savaş açan Dave’i çizgi romanda sarışın ve daha çelimsiz olarak görüyoruz.

2. Kick-Ass kostümü filmde birebir olarak karşımıza çıkıyor.

3. Dave’in sevdiği kız olan Katie’nin çizgi romanda kullanılan çizim tekniği sebebiyle belirgin yüz hatlarının olmamasının filmin yapımcılarını bu konuda daha kolay seçim yapmaya yönlendirdiğini düşünüyorum.

4. Hit Girl’ün mor peruğu mu varmış???

5. Hit Girl’ü bir de Big Daddy ile beraber görün! Big Daddy sanki yeni baştan yaratılmış.

6. Hit Girl ve Big Daddy’i kostümsüz olarak gördüğümüzde Hit Girl geçer not alıyor ama Big Daddy çizgi romana göre biraz ince kalmış.

7. İki Red Mist arasında pek benzerlik gözükmüyor.

8. Çizgi romanın kötü adamı Frank’in filmde saçları mı dökülmüş?

9. Mist-mobil (Sis Aracı) için söylenecek tek bir kelime var: “Harika!”

10. Filmde çizgi romandaki bazı can alıcı sahneleri birebir görebiliyoruz.

Sizce çizgi romanlardan uyarlanan filmler görsel olarak özüne sadık kalmalı mı?

Kahramanlar Sinemada' dan alıntıdır.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2012, 13:38:19 Gönderen: altidore »

Ynt: kick-ass inceleme
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2012, 13:44:01 »
Filmin sadece ilk bölümünü izlememe rağmen güzel bir film olduğu anlaşılıyor. İnceleme de güzel olmuş.

*

Çevrimdışı Frostbite

• *
  • 150
  • Vittoria agli assassini
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2012, 01:18:38 »
1 ay önce falan izlemiştim ve çok beğenmiştim sonra çizgi romanını okudum ama bence filmdeki kostümler daha güzel olmuş
Spoiler: Göster

*

Çevrimdışı altidore

• *
  • 1936
  • hobaleeyy :D 1 aylık forum yasağım. geri döndüm :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2012, 10:19:01 »
flimde Big Daddy'nin köstümü pek olmamış bence.