Leonardo da Vinci'nin Geleceğe İşaret Eden Sözleri

• 5 Yanıt
  • 7140 Gösterim
*

Çevrimdışı Michael Scofield

• ikbal
  • *
  • 1845
  • i want to see rome.
    • Profili Görüntüle

Leonardo da Vinci'nin yine okuduğum bir kitap sayesinde ve aynı zamanda yine Leonardo da Vinci'nin bizzat günlüğünden olan sözlerinde, geleceğe işaret olan birçok güzel sözü bulunmakta. Bu güzel sözlerden birçoğu bana kalırsa çok önemli yerlere işaret etmekte.

. Yaşamdan yoksun büyük gemiler, insanları ivedilikle sonlarına taşıyacak.

Bu sözde aslında sadece bir gemiden değil de, birçok gemiden söz etmiş kendisi. Fakat dikkat edersek büyük gemiler kelimesi geçmekte. Bildiğimiz gibi de zamanında ''Titanik'' adı altında, ''batırılmaz'' denilen bu gemiden dolayı birçok insan hayatını kaybetmişti.

Bununla ilgili gerek kitap, gerek de film olmuştu.

. İnsanlar, dünyanın bir ucundan diğerine mektup yazıp hemen cevaplayabilecek.

İşte belki de en çok ve en önemli sözü de bu!

Şimdi düşünelim, mektup burada sadece bir sıfat olarak kullanılmış da olabilir. Çünkü zaten o zamanlarda, daha çok ''mektup'' adıyla kullanılır bu tür mesajlar. Şimdi ki gibi, o zamanlar bir ''messenger'' veya kolay bir şekilde mesaj göndermeye yarayan sosyal ağlar yoktu.

İşte şimdi bunlar var ve geleceğe işaret ettiği en önemli cisim de olmuş bulunmakta. Şuan bu sosyal ağlar veya messenger sayesinde, dünyanın bir ucundan diğer ucuna gayet rahat bir şekilde mesaj gönderilibiliyor. Ve bu mesajlar da hemen cevaplanabiliyor.

. Ve her şey bir gün yerle bir olacak.

Bir diğer önemli sözü de budur bence!

Dediği gibi ve biz müslümanların inandığı gibi, bir gün kıyamet olacak ve her şey gerçekten yerle bir olacak.

Benim bu sözden çıkardığım anlam budur. Çünkü ''her şey'' ancak böyle bir şeyle yok olabilir. Sanırım ki, Leonardo da Vinci de bu sözü ile ''kıyamet gününe'' işaret etmiştir.

Leonardo da Vinci'nin dediğim gibi gerçekten gerek sözleri, gerek hayatı, gerek onun hakkında söylenenler çok önemli. Gerçekten eğer kendisi de kıyamete inanan biriyse, kim bilir belki bir müslümandı, fakat günlüğünün diğer sayfaları iyi korunamadığından bu açıklanamadı.

Aslında günlüğünün diğer sayfalarının da kayıp olduğu şöyle belirtilmiş kitapta.

''Günlüğünün diğer sayfaları çalınmış ya da satılmış.''

Sizlerin de bu konuda görüşlerini, sözleri hakkında yorumlarınızı öğrenmek istemekteyim, yeni görüşler çıkarabiliriz bu sayede.

Not: Kitapta buna benzer farklı sözleri de var, fakat şimdilik bunları eklemek istedim.

« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2012, 13:39:46 Gönderen: Michael Scofield »

*

Çevrimdışı Mentor of Assassins

• *
  • 1965
  • Klavye Suikastçısı
    • Profili Görüntüle
Ynt: Leonardo da Vinci'nin Geleceğe İşaret Eden Sözleri
« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2012, 16:28:55 »
Yaşamdan yoksun dediğine göre Titanik olamaz.Yani bence;)
Spoiler: Bi rahat bırakın • Göster

Spoiler: Game of Thrones Kardeşliği • Göster

Bazen sadece Microsoft'ta çalışmak istersin...

*

Çevrimdışı Ophelianna

• *
  • 933
  • Yarın, her şey bir önceki günden daha iyi olacak.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2012, 16:40:27 »
Leonardo çok gizemli bir kişilik. :) "Da Vinci Şifresi" bunun bir örneği. Tam araştırmalık konu. :)
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2012, 16:42:00 Gönderen: Ophelianna »

Spoiler: Michael Scofield'a • Göster
Sevgili dostum. Arkadaşlığımızın süresi boyunca elinden geldiğince bana yardımcı olduğun, beni dinleyip tavsiyeler verdiğin, destek çıktığın için teşekkür ederim. Belki seni fazla sıktım, belki yanlış bir davranışta bulundum ve seni incittim, bilmiyorum. Ancak eğer öyleyse, özür dilerim. Asla seni üzmek, kırmak, incitmek gibi bir niyetim olmadı, olacağını da sanmıyorum. Fark etmeden pot kırdıysam, bana sinirlendiysen, affet. Sağlıcakla kal, gelecek hakkındaki arzu ve dileklerini gerçekleştirmen dileğiyle.. Gerçekten istersen eğer her şeyi başarabilirsin.

Mutlu kal, daima her şey gönlünce olsun arkadaşım.

Spoiler: Kendini gayet iyi bilen o iki kişiye. • Göster
Kin tutan, intikam alan bir insan değilim. Allah ıslah etsin.

Bana kattığınız bütün o hatırlanmaya değer anılarınız için, hepinize sonsuz teşekkürler.
Hoşçakalın.

*

Çevrimdışı FSM1453

• *
  • 826
  • Vaktiyle bir ATSIZ varmış.
    • MSN Messenger - kss1521@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • Twitter'a da beklerim mübarek :D
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2012, 16:53:35 »
Yöneticim güzel yazı o zamanki dünyada sadece Osmanlı yoktu Rönesans ve o zamanın en önemli bilim adamlarından Da Vinci vardı bölümle ilgilendiğiniz için tekrar teşekkürler :) Kitabın adını verirseniz sevinirim :)
Kadir Popcorn'un askerleriyik bijî biji

*

Çevrimdışı Michael Scofield

• ikbal
  • *
  • 1845
  • i want to see rome.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Ağustos 2012, 19:22:39 »
Tarihi oldukça severim, beğendiğim ve ilgimi çeken konularda da araştırma yapmayı çok severim gerçekten. :)

Kitabın adını da vereyim hemen. :)

''Da Vinci ve Saklı Not Defteri''

*

Çevrimdışı FSM1453

• *
  • 826
  • Vaktiyle bir ATSIZ varmış.
    • MSN Messenger - kss1521@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • Twitter'a da beklerim mübarek :D
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2012, 19:26:32 »
Tarihi oldukça severim, beğendiğim ve ilgimi çeken konularda da araştırma yapmayı çok severim gerçekten. :)

Kitabın adını da vereyim hemen. :)

''Da Vinci ve Saklı Not Defteri''
Tekrar teşekkürler Yöneticim.
Kadir Popcorn'un askerleriyik bijî biji