Hikaye Bölümü Kuralları

• 28 Yanıt
  • 9396 Gösterim
*

Çevrimdışı Alestang

• *
  • 148
  • Benim tek bildiğim doğru Adalettir !
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Hikaye Bölümü Kuralları
« Yanıtla #10 : 24 Kasım 2012, 19:11:45 »
hikaye yazdım yazım kurallarına uygun neden silindi nedenini söylermisiniz ?

*

Çevrimdışı ahmetfaruk

• *
  • 397
  • En komiği de adalet.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : 24 Kasım 2012, 19:15:56 »
Bence her bir üyenin  en az ayda bir yeni bir hikayeye baslamasi kuralida getirilmeli böylece yarim hikayelerin önüne gecilmis olunur.
Her üye ay icinde yanlizca bir hikaye konusu acabilir kurali konulmalidir

kardeşim o kuralı bencede yapalım. yeni hikaye konusu açmak için belli bir süre beklenmeli. bazı arkaşlar her yeni bölüm için yeni konu açıyor. buna ek olarak kurallara hikayenin bölümleri birinci yanıtta toplanmalı ki okuyucular boşu boşuna yeni bölümleri aramasın. aklıma gerekli kural gelirse buraya yazacağım.

hikaye yazdım yazım kurallarına uygun neden silindi nedenini söylermisiniz ?
sadece yazım kuralları yüzünden silinmez hikaye konun başka nedenlerde kesin vardır.
Eskiden buralar hep dutluktu. Yakında geri aktifliğimi kazanacağım...

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 901
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : 24 Kasım 2012, 20:13:00 »
Biten hikayeler için ayrı bir sayfa açılabilir daha doğrusu ayrı bir alt forum. Böylece finali yapılmış hikayeler daha rahat bulunur okuyucular tarafından. Ve yorum bölümü de ayrılabilir. Böylece hikaye konusuna giren sadece bölümleri görmüş olur okuması daha kolay olur. Yorumlar da diğer açılan konuda yazılır sadece.

Mesela;

Abcdef hikayesi (burada sadece hikaye)

Hikaye Yorumları diye bir alt forum olur orada da şu konu açılır.

Abcdef hikayesine yorumlarınız (burası da tartışma kısmı, sadece yorum değil öneri olur işte anlaşılmayan yerler olur vs her sey burada konusulur)

*

Çevrimdışı Şahkulu

• değil, Allah'ın Kulu
  • *
  • 2406
  • #R24AS
    • MSN Messenger - yunusemre696@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - Yok
    • Yahoo Instant Messenger  - Yok
    • Profili Görüntüle
    • Facebook'um ekleyebilirsiniz.
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : 25 Kasım 2012, 00:41:45 »
Bence her bir üyenin  en az ayda bir yeni bir hikayeye baslamasi kuralida getirilmeli böylece yarim hikayelerin önüne gecilmis olunur.
Her üye ay icinde yanlizca bir hikaye konusu acabilir kurali konulmalidir

buna ek olarak kurallara hikayenin bölümleri birinci yanıtta toplanmalı ki okuyucular boşu boşuna yeni bölümleri aramasın. aklıma gerekli kural gelirse buraya yazacağım.

Öneriler dikkate alınarak 2 yeni kural gelmiştir.

*Bir üye 30 gün içerisinde sadece bir hikayeye başlayabilir. 30 gün dolmadan açılan hikayeler süre dolana kadar kilitlenecektir. Aynı durum ikinci defa tekrarlanırsa hikaye süresiz kilitlenecektir.

*40'dan az bölümü olan hikayelerin tüm bölümleri ilk mesaj içerisinde (yetmezse 2. mesaj) spoiler kullanılarak toparlanmalıdır. 40+ bölümü olan hikayeler ise mesaj içinde verilemeyeceği için farklı bir formatta toparlanmalıdır.

*

Çevrimdışı Ophelianna

• *
  • 933
  • Yarın, her şey bir önceki günden daha iyi olacak.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : 25 Kasım 2012, 08:27:21 »
Benim hikayenin bölümü 40'dan az. Ama ilk mesajı artık düzenleyemiyorum. Toplam 21 bölüm var. Şahkulu, ilk mesajın nasıl olması gerektiğini mesaj atsam, düzenler misin?

Spoiler: Michael Scofield'a • Göster
Sevgili dostum. Arkadaşlığımızın süresi boyunca elinden geldiğince bana yardımcı olduğun, beni dinleyip tavsiyeler verdiğin, destek çıktığın için teşekkür ederim. Belki seni fazla sıktım, belki yanlış bir davranışta bulundum ve seni incittim, bilmiyorum. Ancak eğer öyleyse, özür dilerim. Asla seni üzmek, kırmak, incitmek gibi bir niyetim olmadı, olacağını da sanmıyorum. Fark etmeden pot kırdıysam, bana sinirlendiysen, affet. Sağlıcakla kal, gelecek hakkındaki arzu ve dileklerini gerçekleştirmen dileğiyle.. Gerçekten istersen eğer her şeyi başarabilirsin.

Mutlu kal, daima her şey gönlünce olsun arkadaşım.

Spoiler: Kendini gayet iyi bilen o iki kişiye. • Göster
Kin tutan, intikam alan bir insan değilim. Allah ıslah etsin.

Bana kattığınız bütün o hatırlanmaya değer anılarınız için, hepinize sonsuz teşekkürler.
Hoşçakalın.

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 901
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #15 : 25 Kasım 2012, 09:05:41 »
Ya işte forumda öyle bir sorun var bir mesaja ben 7 bölüm sığdırabildim anca. Ve zaten bir süre sonra mesaj düzenleme özelliği de kalkıyor. En azından hikaye bölümünde kısıtlama kalksa çok iyi olacak.

*

Çevrimdışı Şahkulu

• değil, Allah'ın Kulu
  • *
  • 2406
  • #R24AS
    • MSN Messenger - yunusemre696@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - Yok
    • Yahoo Instant Messenger  - Yok
    • Profili Görüntüle
    • Facebook'um ekleyebilirsiniz.
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : 25 Kasım 2012, 10:44:46 »
40 sayısı bana da fazla geldi 15 yapıyorum onu.

Bir de iletileri düzenleyememeniz hakkında şunu diyeceğim bir iletinin üzerinden 14 gün geçince yazar düzenlemesi kalkar ancak mod. ya da yöneticiler düzenleyebilir. Bu konuda şuanlık yapacağımız tek şey düzenlemede bana gelmeniz.
Bu düzenlemenin kalkması için bir bu talep konusunu açtım desteklerinizi bekliyorum.
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2012, 10:59:39 Gönderen: Şahkulu »

*

Çevrimdışı Affedilmeyen

• *
  • 786
  • Kisi Sevdigi ile Beraberdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Kasım 2012, 11:38:31 »
Bence Armutyusun fikride bana mantikli geldi.Bitmis Hikayeler icin bir alt bölümün acilmasi okuyucular icinde bir Arsiv calismasi niteliginde olur.Bunu yapabilmek pek zor olmasa gerek
Hayat Akip Giden Bir Nehirdir.. Yüzmesini Bilmiyorsan Su Üstünde kal..

*

Çevrimdışı Affedilmeyen

• *
  • 786
  • Kisi Sevdigi ile Beraberdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Şubat 2013, 19:49:35 »
bölüm modlarina ve genel yönetici arkadaslardan ricam.Bitmis hikayeler icin bir alt bölüm acilmasi ve onlarin orada toplanmasini saglanmasi.Böylece hikayelerimiz geri sayfada oldugu icin görünmemezlik gibi bir durum olmaz.
Hayat Akip Giden Bir Nehirdir.. Yüzmesini Bilmiyorsan Su Üstünde kal..

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 901
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : 09 Şubat 2013, 21:49:47 »
bence de tekrar gündeme taşımak lazım :) geri sayfalarda kaldığı için okunamayan birçok güzel hikaye var.