Assassın Creed 2 Tapınakçıları :))))

• 4 Yanıt
  • 9423 Gösterim
*

Çevrimdışı kaller

• *
  • 273
  • Lavaboluğu Sevmem Ciddiyete Bayılırım ! :D
    • Profili Görüntüle
Assassın Creed 2 Tapınakçıları :))))
« : 08 Temmuz 2011, 20:24:07 »
Assassin's Creed 2 Tapınakçıları

Templarların kurduğu bu tarikat,katillere tamamen düşman hareketlerde bulunurlar.Suikast,hainlik,tuzağa düşürme,akla gelebilecek herşey.

Ezio'nun ailesini öldüren Templarlar'ın İtalyan ayağı olup italyayı yöneten Templarlar'ı burda görebilirsiniz.Fakat daha sonra hepsi Ezio Audıtore tarafından öldürülmüştür.

İsim: Uberto Alberti
Doğum-Ölüm Tarihi: 1416-1476

Öldürülme Nedeni: Ezio,babasının intikamını alabilmek umuduyla yardım alarak Uberto'yu katletmiştir.
Biyografi : Uberto Alberti,hem Lorenzo De Medici,hem de Auditore ailesinin yakın bir dostudur.Fakat Auditore ailesinin bankacılıktaki başarılarını kıskanmasından dolayı,Rodrigo Borgia'nın emriyle
Ezio'nun babasını,abisini ve erkek kardeşini öldürmüştür.

Son Sözleri:
Uberto:Sende aynı şeyi yapardın,sevdiklerini kurtarmak için...
Ezio:Evet yapardım ve yaptım!
-----
Ezio:Auditore'ler ölmedi!Ben hala burdayım!Ben!Ezio!Ezio Auditore!

İsim: Vieri de' Pazzi
Doğum-Ölüm Tarihi:1454-1478

Öldürülme Nedeni:Ezio ve amcası Mario,Monteriggioni'ye yarattıığı tehdidi ortadan kaldırmak için Vieri'yi öldürmüşlerdir.
Biyografi:Pazzi ailesinin en genç üyesi ve gizli bir Templar'dır.Oyunda Ezio'nun en yakın düşmanı olarak bilinir.Ezio'nun öldürdüğü 2.komplocudur.
Vieri acımasız ve kazanmaktan başka hiçbir şey düşünmeyen biriydi.

Son Sözleri:
Ezio:Sen ve ittifakın ne planlıyorsunuz?Babamın keşfettiği şey bu mu?Bu yüzden mi öldürüldü?
Vieri:Üzgünüm,bir itiraf mı bekliyordun?
------
Ezio:Seni değersiz herif!Keşke biraz daha acı çekseydin!Ama hakettiğin kaderle tanıştın.Seni-
Mario:Yeter,Ezio!Biraz Saygı göster!
Ezio:Saygı mı?Bütün bu olanlardan sonra mı?!Sence o bize bir iyilik gösterirmiydi?
Mario:Sen Vieri değilsin.Sakın o olma. Umarım ölüm aradığın barışı bulmana yardımcı olur.Huzur içinde yat.

İsim: Francesco de' Pazzi
Doğum-Ölüm Tarihi: 1444-1478
Öldürülme Nedeni:Lorenzo de Medici'yi öldürmeye çalışırken Ezio tarafından durduruldu.Şehre deşmek saçmasını önlemek içinde Ezio onu öldürüp kalenin tepesine asmıştır.
Biyografi:Vieri'nin babası ve 3 numaralı komplocu olarak geçer.Templar olması dışında,Florence'nin en zengin adamlarından biriydi.Ciddi bir şekilde Medici
ailesinden nefret eden birisiydi.

Son Sözleri:
Ezio:Firenze şimdi seni yaptıkların için yargılayacak
Francesco:Bitti....Hepsi bitti...
Ezio:Bu dünyadansa,öbürünü arzulamaya başla.Huzur içinde yat.

İsim:Peder Antonio Maffei (Sol Orta)
Doğum-Ölüm Tarihi: 1450-1478

Öldürülme Nedeni:Jacopo de' Pazzi'yi koruyan 1.komplocu.Ezio,Jacopo'nun yerini öğrenebilmek umuduyla Antonio'yu öldürür.
Biyografi:Antonio Maffei,Lorenzo de' Medici'nin yanında çalışan bir rahipti.Uberto Alberti'nin süpervizyonu altındaydı.En son görüldüğünde,
Lorenzo de' Medici'yi sağ kulağından kesmeye çalıştı ama başaramadı.

Son Sözleri:
Antonio:Git burdan,şeytan!
Ezio:Ölüm için biraz saygı göster dostum.
Antonio:Ben sana saygıyı gösteririm!
Ezio:Hayır,ben göstericem.Umarım aklın ve bedenin birbirinden ayrılmaz.Huzur içinde yat.

İsim: Stefano da Bagnone  (Sol Üst)
Doğum-Ölüm Tarihi:1416-1479

Öldürülme Nedeni: Jacopo de' Pazzi'yi koruyan 2.komplocu.Ezio,Jacopo'nun yerini öğrenebilmek umuduyla Stefano'yu öldürür.
Biyografi: Jacopo'nun sekreteri ve başka bir rahip.Lorenzo de' Medici'yi arkasından bıçaklayan adam.Roma'da insan kasabı olmak için yetiştirildi.

İsim: Francesco Salviati  (Sağ Orta)
Doğum-Ölüm Tarihi: 1443-1479

Öldürülme Nedeni: Jacopo de' Pazzi'yi koruyan 3.komplocu.Ezio,Jacopo'nun yerini öğrenebilmek umuduyla Francesco'yu öldürür.
Biyografi:Başpiskopoz Francesco Salviati,Pisa'nın piskopozu ve Jacopo'dan sonra Pazzi ailesinin en önemli komplocusuydu.Francesco'nun amacı Florence'nin başpiskopozu olmaktı.
Fakat Lorenzo de' Medici'yi önünde bir engel olarak görüyordu.Bu sebeple Templar'lara katıldı.

Son Sözleri:
Bagnone:Şimdi kimin haklı olduğunu görüyorum
Ezio:Jacopo nerde?
Bagnone:Hiçbirşeyden korkmama gerek yok sanırım...Roma tanrılarının gölgesinde buluşuyorlar.
Ezio:Korkundan arınabilirsin.Huzur içinde yat.

İsim: Bernardo de Bandino Baroncelli (Sağ Üst)
Doğum-Ölüm Tarihi: 1453-1480

Öldürülme Nedeni:  Jacopo de' Pazzi'yi koruyan 4.komplocu.Ezio,Jacopo'nun yerini öğrenebilmek umuduyla Bernardo'yu öldürür.
Biyografi:Pazzi ailesinin yanında çalışan biriydi ve Lorenzo'nun kardeşi Guiliano'yu öldüren adam.Çocukluğundan bu yana Medici nefretiyle büyümüş birisiydi.Jacopo'da hem Lorenzo'yu,
hem de kardeşini öldürmesi için kiraladığı adamlardan biriydi.

Son Sözleri:
Baroncelli:Geleceğini biliyordum
Ezio:Jacopo nerde?
Baroncelli:Sonra bana yaptığının aynısını bana da mı yapacaksın?
Ezio:Zihnini temizlemek için hala zamanın var
Baroncelli:Zamanı gelince bir kilisede toplanıyoruz.
Ezio:Bu hale geldiği için üzgünüm.Huzur içinde yat.

İsim: Jacopo de' Pazzi (Orta Alt)
Doğum-Ölüm Tarihi: 1421-1480

Öldürülme Nedeni:Ezio,diğer Templar'ların yerini öğrenebilmek için Jacopo'yu buluşma noktasına kadar takip eder.Orda Rodrigo,Jacopo'nun artık gereksiz biri olduğunu düşünerek,
onu kılıçla öldürür.Fakat Ezio,onun daha fazla acı çekmemesi için tamamen öldürür.
Biyografi:Francesco'nun  amcası ve Vieri'nin büyük amcasıydı.Pazzi Ailesinin komplo teorisini kuran adamdır.Ailede kendisine ''Sesin Nedeni'' denir.
Çünkü kimse Jacopo'nun Pazzi ailesinin gerçek lideri olduğunu bilmiyordu.O görevi Francesco üstleniyordu.

Jacopo: <gasping>
Ezio:İleri git dostum,korkusuzca ve rahatça.Huzur içinde yat.
Jacopo: <gasping>

İsim: Emilio Barbarigo
Doğum-Ölüm Tarihi: 1421-1485

Öldürülme Nedeni:Ezio,Venedik'in Templar'larına yapılan silah desteğini kesmek için Hırsızlarla birlikte Emilio'yu öldürmüştür.
Biyografi:Venedik'İ zalimce yöneten bir hükümdar ve gizli bir Templar'dır.Venedik'in en zengin soylu tüccarıydı.Barbarigo ailesinin önemli bir üyesiydi.
Venedik'in market bölümünü demir yumrukla yönetiyordu.

Son Sözleri:
Ezio:Sakın korkma
Emilio:Hiç korkum yok katil.sadece pişmanlık.Birlik aradım.İstikrar.Emir.
Ezio:Bundan hiç zevk almıyorum ama sanırım başka yolu yok.Huzur içinde yat.

İsim: Carlo Grimaldi
Doğum-Ölüm Tarihi:1445-1485

Öldürülme Nedeni:Başkan Mocenigo'yu öldürmek için plan yapıyordu.Ezio Carlo'yu öldürse bile Başkan'ın öldürülmesini engelleyemedi.
Biyografi:Carlo Grimaldi,Templar'lar arasında Başkan Mocenigo'ya en yakın olanıydı.Onu öldürme işi ona kalıyordu.
Venedik'te devlet memuru olarak çalışan Carlo,aynı zamanda 10 Kişi Konseyi'ninde bir üyesiydi.

Son Sözleri:
Ezio:Bir katili öldürmek,diğerinin işi sanırım.
Carlo:Biz öldürmenin en iyi şey olduğunu düşünürüz,öyle değilmi bay Ezio?
Ezio:Bu fedakarlığı daha iyi birşey için yapıyorum.Huzur içinde yat.

İsim:Marco Barbarigo (Sol)
Doğum-Ölüm Tarihi:1413-1486

Öldürülme Nedeni:Venedik'in yeni başkanı olarak seçilen Marco,bir Templar olduğu için tüm Venedik'in Templar'ların elinde olur düşüncesiyle
Ezio Marco'yu öldürür.
Biyografi: Marco Barbarigo,Barbarigo ailesinin en yaşlı ve en zengin üyesi.Önceden arkadaşı gibi gördüğü koruyucusu Dante Moro'yu 3 kere göğsünden ve 1 kere de kafasından kılıçlamıştır.
Bu hayatı dışında hayatında sürekli zalimce bir yol izlemiştir.

Son Sözleri:
Marco:Hayır,daha çok erken.Hazır değilim.
Ezio:Hiçbirimiz değiliz.Ölüm merhametli birşey değildir.Huzur içinde yat.

İsim: Dante Moro (Sağ)
Doğum-Ölüm Tarihi: 1460-1486

Öldürülme Nedeni: Dante,Venedik'İn Templar'ların elinde kalan son bölge olan L'arsenale'de büyük bir orduyu yönetiyordu.
Hem Templar'ları Venedik'ten temizlemek,hem de Rodrigo'nun neyin peşinde olduğunu öğrenmek için,Ezio Dante'yi öldürmüştür.

Biyografi: Dante Moro bir Templar ve Marco Barbarigo'nun kişisel koruyucusuydu.Şehir muhafızlarınında kaptanıydı.
Fakat Marco,Dante'yi kendi karısı Carlotta'yla görünce Dante'yi 3 kere göğsünden ve 1 kere de kafasından kılıçlamıştır.
Dante mucizevi bir şekilde hayatta kalmıştır fakat beyni büyük oranda zarar görmüş ve bir çocuk gibi yaşamaya başlamıştır.

Son Sözleri:
Dante:Kıbrıs onların gideceği yer.Şeyi istediler...şeyi....
Ezio:Karanlıktan korkma,ama ona doğra git.Huzur içinde yat.

İsim: Sİlvio Barbarigo II Rosso
Doğum-Ölüm Tarihi:1435-1485

Öldürülme Nedeni:Çoğu Dante Moro'yla aynı sebeptendir.
Biyografi: Marco Barbarigo'nun kuzeni  ve bir Templar'dır.Akrabaları ondan çok daha güçlü olduğu için her zaman sinirlidir.
Aynı zamanda Emilio Barbarigo'yla uzaktan bir akrabalığı vardır.Babası Silvio'nun amcası tarafından öldürüldü ve amcasından birçok eğitim aldı.

Son Sözleri:
Ezio:Burda neler oluyor?Gemiler mi?Başkanın koltuğunu istediğinizi sanıyordum.
Silvio:Bu sadece bir dikkat dağıtma.Şeye doğru gidiyorduk.
Ezio:Nereye?
Silvio:Sana asla söylemem.

İsim:Ludovico Orsi(Sağ)-Checco Orsi(Sol)
Doğum-Ölüm Tarihi: ?-1488

Öldürülme Nedenleri:Ludovico,Caterina'nın çocuklarını kaçırdığı için,Checco ise Elmayı çaldığı için ölmüşkerdir.
Biyografi: Ludovico ve Checco,Forli'nin asil bir ailesinden gelmiştir.Forli'nin tarlalarında yaşadıkları hayattan sıkılınca tefeciliğe başladılar.
Bu iş onlara çok eğlenceli gelmiştir çünkü paralarını ödemeyen herkesi öldürdüler.Caterina daha sonra Orsi kardeşleri,Templar olan kocası Girolamo Riario'yu öldürmeleri için kiralamıştır.
Fakat daha sonra Papa olan Rodrigo,Orsi kardeşleri Elmayı getirmeleri ve Caterina'yı öldürmeleri için kiralamıştır.

Son Sözleri:
Ludovico:Caterina senin gibi birini gönderecek kadar aptal.
Ezio:Bu işi yapıcak kadar aptal mısın?Buna değermiydi?
Ludovico:Bildiğinden daha çok şey var.Maestro benim sayemde hediyesini alacak.
Ezio:Ne için değdiyse onurunla öl.Huzur içinde yat
--------
Checco:Nihayet ödülünü tekrar aldın.
Ezio:Buna değermiydi?Bu kadar kanın dökülmesi?
Checco:Bu ödül çok değerli.Elinde fazla tutamayacaksın.
Ezio:Bunu göreceğiz.En kötü şeyler açgözlülükten doğar.Huzur içinde yat.

İsim: Girolamo Savonarola
Doğum-Ölüm Tarihi: 21 Eylül 1452 - 23 Mayıs 1498

Öldürülme Sebebi:Checco'dan sonra Elmayı çalıp Florence'ye gitmiştir.Orda elmanın  gücünü kullanarak tüm halkı kontolü altına almıştır.
Ezio hem elmayı  geri almak hem de Florence halkını tekrar özgürlüğüne kavuşturmak için Savonarola'yı öldürmüştür.
Biyografi:Savonarola,Forli'de sıradan bir rahip gibi yaşıyordu.Fakat Ezio'dan elmayı aldıktan sonra 4 yıl boyunca Florence onun kontrolü altındaydı.
Elmanın varlığını Orsi Kardeşler fidyeyi isterken öğrendiği düşünülüyor.Sol elinin serçe parmağıda yok.

Son Sözleri:
Savonarola:Sen.senin geleceğini biliyordum.Lütfen,bana merhamet göster.
Ezio:Göstereceğim.Git şimdi.Tanrı seni yarglayacak.Huzur içinde yat.

İsim: Rodrigo Borgia
Doğum-Ölüm Tarihi: 1 Ocak 1431 - 18 Ağustos 1503

Öldürülme Sebebi: Bir bakıma katili Ezio değil.1499 yılında Ezio,Rodrigo'yla son bir düello yaptı.Düelloyu Ezio kazandı fakat Rodrigo'nun canını almadı.
Serinin 3.oyununda Cesare Borgıa Tarafından öldürülmüştür.

Biyografi: Templar'ların lideri ve tüm Komplocuların en sonundaki adam.Tek amacı tüm İtalya'yı Tempların emrinde tutabilmek.
Uzun süren hayatı boyunca birçok kişiye emirler verdi,Roma'ya birçok gezi gerçekleşti.1492 yılında 7. Papa ilan edildi.
Papa olmasının dinle hiçbir ilgisi yok aslında.Kendi de söylediği gibi tek amacı Eden'in asasını alabilmek.Orsi kardeşleride elmayı alabilmek umuduyla kiralamıştı.
Eğer Asa ve Elma tek bir bütün olursa,Roma'nın altındaki ''Hazine'' açılır ve gerçek güç ortaya çıkar.Birçok kez kendini ''Peygamber'' olarak düşünen Rodrigo,
ölene kadar Vatikan'da papalık yapmaya devam etti.

1.Öldürme sırasında son sözleri:
Ezio:Bunun..bunun üzerinde olduğumu sanıyordum.Ama değilim.bunu için çok bekledim.Huzur içinde yat  P**.
Rodriho:Hiç Sanmıyorum.
-------------------
Gerçek Son Sözleri:
Rodrigo:Bunu yapamazsın.Yapamazsın!!Bu benim kaderim!!!Benim!!Ben Peygamberim!
Ezio:Asla değildin.
Rodrigo:İşini bitir o zaman.
Ezio:Hayır,seni  öldürmek ailemi bana geri getirmeyecek.Hiçbirşey gerçek değildir,herşeye izin vardır.Huzur içinde yat.

Bu konu www.gtaturk.com sitesinın ''Assassın creed II Komplocuları'' Konusundan alıntıdır. :))))
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2011, 11:56:00 Gönderen: kaller »

*

Çevrimdışı Nizamülmülk

• Nizamı düstur edinin.
  • *
  • 1235
  • 1092'de kanımız aktı. Sıra onlarda!
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel sitem! Beklerim.
    • E-Posta
Ynt: Assassın Creed 2 Tapınakçıları :))))
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2011, 23:14:49 »
Wiki'deki AC2'de yer alan target'lerin öldüğü anda söylediklerini mi çevirdin. Bari bir giriş yapsaydın. Belki ana sayfada haber geçeriz. Bir izah et bakalım olay nedir  :D

*

Çevrimdışı Emrehan141

• Altair cant swim
  • *
  • 4639
  • Work in the Dark to Serve the Light
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Temmuz 2011, 19:19:34 »
konu çok güzel ama şu metni renklerdirsen okumayı kolaylaştırsan daha iyi olur mesela konuşmacıları kalınlaştır. nedenlerini fln kalınlaştır

*

Çevrimdışı musti142

• *
  • 584
  • ASSASSİNO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2011, 02:53:47 »
güzel konu olmuş. en çokta uberto yu öldürdüğümüzde duygulanmıştım. evet ezio ailenin kanı yerde kalmadı...
(---REQUİESCAT İN PACE MY LOVE---)

*

Çevrimdışı altidore

• *
  • 1936
  • hobaleeyy :D 1 aylık forum yasağım. geri döndüm :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2011, 11:46:11 »
çok güzel olmuş