Crafting Sistemi

• 41 Yanıt
  • 24414 Gösterim
*

Çevrimdışı Fameous35

• *
  • 154
  • Kafanızın içindeki müzikim
    • Profili Görüntüle
Crafting Sistemi
« : 11 Aralık 2012, 22:53:00 »
Evet arkadaşlar bu konuyu bekleyen çoktur diye düşünerek bir açıklık getirmek istedim.

Öncelikle crafting sistemi oyunun en yeni kısmı diyebiliriz, hal böyle olunca anlaşılması da anında olmuyor.

Bir Eşya Yapmak İstiyorum Ama Artisan'ın  Seviyesi Yeterli Değil, Nasıl Yükseltilir Seviyeleri ?

- Craft Sisteminin can alıcı noktasıdır Artisanlar. Homestead haritasında görebildiğiniz tüm "Homestead Mission"ı yapmak durumundasınız bunun için.Eğer Homestead haritasında kalmadıysa görev hemen atlasınızı çıkarın Boston ve New York haritalarına göz gezdirin.
Spoiler: Göster
Bu görevler bize Artisanların günlük hayatlarına yardım olarak görünmektedir ve her görev sonunda o Artisan ile ilgili seviyesinin yükseldiğine dair yazı çıkar.

İkili Silah Yapmak İstiyorum, Nasıl Yapılır?

- İlgili Artisanımız Ellen. Yani terzi. Yapmanız gereken Ellen'ın görevlerini bitirmek. Yalnız burda biraz sabırlı olmalısınız çünkü Artisan görevleri sırayla geliyor. Direk gidip Ellen'ın görevlerini yapıp mevzuya giremiyorsunuz demek istiyorum. Görevlerini verdikten sonra ekrana "Ellen can more quality or higher stuffs now" gibi bir yazı çıkar ve evinin önünde başlarız, bu demektir Artisan'ınımız seviye atlamış.

- Şimdi Artisana seviye atlattık geriye 2 adet piştolu tutacak kılıfı yapmak kaldı.Evimizden Accounting Book'u açıp aynen şu sıralamayı yapıyoruz.
Crafting>Special Items>(sonlarda)Twin Holsters'ı seçiniz. Bizden istediği bir adet "Wolf Pet" ve "Rosewood Lumber" eğer varsa hemen craft ediniz yok ise
Wolf pet ve Rosewood Lumber'ı "Stockpile" sekmesinden Forest ve Hunting içeriğinden bulabilirsiniz.

- Tebrikler artık iki adet piştol kemeriniz oldu.

Elalemin Videosunda kılıçlar piştoller 30-40 tane, bende niye yok ?

- Bu kadar ben merkezli olmayın arkadaşım. Kılıçlar, piştoller insandostu icatlar mı? Kılıç koleksiyonu yapacağınıza pul koleksiyonu yapın, piştol koleksiyonu yapacağınıza börtü böcek koleksiyonu yapın. Ha ama hala saçmalayışlarımı okuyorsanız gelin en gaddar kılıçların en cani piştollerin yapılışını kavrayalım.

- Lafı çok dolandırmadan anlatmak istiyorum o yüzden Artisan seviyeleri ve craft yapma normunu bildiğinizi varsayıyorum sayın caniler. Oyunda market dışında bir çok piştol ve tek tük de kılıç bulunuyor. Bunları yazalım;
      PISTOLLER
 - English Flintlock Pistol
 - French Coat Pistol
 - Italian Flintlock (Uzun namlu)
 - Naval Duckfoot
 - Royal Navy Sea Service Flintlock
 - Royal Pistol
      KILIÇLAR
 - Washington's Battle Sword (Kopyası)
 - Naval Axe (Büyük Balta)
 - War Tomahawk (Küçük Balta)
 - Lincoln's Sword (Kopyası)

- İşte canilikte sınır tanımayan koleksiyonumuzun parçaları bunlar olacak.Yalnız güzel olduklarının yanı sıra sırf uğraşıp hak edelim diye Stockpile'da bulunmayan iki üç adet eşya koymuşlar bu aletlerin crafting bölümüne, nedir bunlar ;

-  SEWING THREADS
  -Ellen Lv.1
  -Wool

-    FLINTS
  -Big Dave Lv. 2
  -Iron Ore
  -Lead Ore
  -Limestone

- WEAPON BLADES
  -Big Dave Lv.2
  -Charcaol
  -Iron Ore 

- BEAR GREASE
  -Sadece Hunting(Avlanma) ile elde edilir.

-Arkadaşlar bu konu kesinlikle daha kapsamlı şekilde ele alınacaktır.O süreye kadar Sorularını yöneltiniz ki cevaplarınıda yazıma dahil edeyim.Esenlikle kalın.

*

Çevrimdışı darkendless

• *
  • 644
  • Damn...I love meeting new people.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Crafting Sistemi
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2012, 23:46:31 »
Teşekkürler.
PSN ID:MrSmiley186

*

Çevrimdışı MyCreed

• *
  • 598
  • "-Hiçbir şey doğru değil, her şey mümkün."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Aralık 2012, 04:16:07 »
"Sayın Caniler" :D :D :D sabah sabah güldürdûn ya. Konu güzel olmuş birazcık daha kapsamlı yaparsan tamam olur. Eline sağlık.

*

Çevrimdışı Fameous35

• *
  • 154
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Aralık 2012, 10:08:14 »
Arkadaşlar, aklınızdaki crafting ile ilgili tüm soruları yöneltiniz lütfen...

*

Çevrimdışı Yusuf TAZİM

• *
  • 185
  • Ne mutlu TÜRKÜM diyene!!!!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2012, 12:13:41 »
sen bunu daha çok büyüt malzemeleri yaz falan filan her malzeme nasıl craft yapılır bide öm den bi mesaj atçam o soruya cevap ver buraya da yazayım benim homesteadler gözükmüyo napçam

*

Çevrimdışı Hiciste

• *
  • 163
  • Make Your Choice!
    • MSN Messenger - justhiciste@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2012, 13:49:48 »
demek dual pistol o şekil alınıyormuş. Bende silahçıda gördüğüm double-asdaf ismindeki pistolu para biriktirip almıştım. Gene tek silahtı ama 2 kere ateş ediyodu ;D

I have lived my life with the best of my ability, but I have not been able to escape fate, anger, or pain.
Bring me the answers and the road that leads to truth.

*

Çevrimdışı Fameous35

• *
  • 154
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Aralık 2012, 14:34:22 »
demek dual pistol o şekil alınıyormuş. Bende silahçıda gördüğüm double-asdaf ismindeki pistolu para biriktirip almıştım. Gene tek silahtı ama 2 kere ateş ediyodu ;D

Double-asdaf iyiymiş :D Ama resmine dikkat etseydin 2 namlulu olduğu ile bağlantı kurabilirdin.

Yusuf TAZIM, konuya adım attım fakat cuma günü bana doğru adım atacak bir matematik sınavım var.Cuma akşamı derlenip, genişleyecektir konu.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2012, 15:17:50 Gönderen: Fameous35 »

*

Çevrimdışı apple of eden 1092

• *
  • 1987
  • Sen Ölünce Hayallerin De Senle Gelir
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2012, 17:24:57 »
Benimde cuma günü mat sınavım var sen istanbulda mı yaşıyorsun :)

*

Çevrimdışı Şahkulu

• değil, Allah'ın Kulu
  • *
  • 2406
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : 12 Aralık 2012, 20:08:04 »
Daha kapsamlı halini 4 gözle bekliyorum güzel bir çalışma.

*

Çevrimdışı Florin

• *
  • 746
  • Güle güle...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Aralık 2012, 11:57:16 »
Ya bazı malzemeler benim listemde bulunmuyor.Mesela Wolf Pelt yok.