Yükselen Dünyanın Savaşları

• 2 Yanıt
  • 1786 Gösterim
*

Çevrimdışı Ophelianna

• *
  • 933
  • Yarın, her şey bir önceki günden daha iyi olacak.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Yükselen Dünyanın Savaşları
« : 17 Aralık 2012, 19:01:34 »
Merhaba arkadaşlar. Bu kitabı tavsiye ettiğim kitapların arasına da yazmıştım. Şimdi bu kitabı size biraz da olsa açıklamaya çalışacağım. :) Bu kitabı okumaya başladığımda aynı zamanda daha Percy Jackson ve Olimposlular serisini daha bitirmemiştim. Doğum günümdü ve ilgimi çektiği için bu kitabı da istiyordum. İyi ki istemişim, çok güzeldi. Bir kısmında ağlamıştım, baş karakterin biraz acıklı bir hikayesi var.. Şu aralar da ikinci kitabı çevrilmiş, daha yeni haberim oldu. Çok mutlu oldum, zaten en kısa sürede almayı düşünmekteyim. Neyse, kitaplara dönelim. ^-^  İşte;

Suikastçılar Mezhebi

Spoiler: Suikastçılar Mezhebi Kapağı • Göster

Büyük Savaş’ın üzerinden tam kırk yıl geçmişti ama Yükselen Dünya hala barışa kavuşamamıştı.
Ejderha Süvarisi Dohor, Güneş Ülkesi’nin kralı olmuştu ve hakimiyetini genişletirken kendisine karşı duran halkları acımasızca eziyordu.

Ancak Dohor güç arzusuyla yanıp tutuşan tek kişi değildi. Suikastçılar Loncası adında gizemli bir topluluk, korkunç ve kanlı bir mezhebi yeniden canlandırmaya çalışıyordu. Loncanın, karanlık planlarını uygulamaya koyabilmek için çok iyi suikastçılara ihtiyacı vardı.

On yedi yaşındaki Dubhe bunlardan biriydi. Dubhe, Güneş Ülkesi’ndeki en iyi hırsızdı. En korunaklı evlere kolayca sızıyor ve en değerli eşyaları kolayca çalıyordu. Loncaya göre Dubhe, Ölümün Çocuğu’ydu, öldürme yeteneğiyle donatılmış, kusursuz bir varlık. Genç kız kendisini öksüz ve evsiz bırakan korkunç bir kazanın ardından hiçbir insanın canını bilerek ve isteyerek almadığına yemin ediyordu. Fakat Loncanın elinde, onu kendi emellerine alet etmelerini sağlayacak pek çok koz vardı; örneğin, Dubhe’yi, tek bir emirle bir ölüm makinesine çevirebilecek bir büyü.

Ejder Kız serisi yazarı Licia Troisi’den yepyeni, fantastik bir efsane. Suikastçılar Mezhebi, Yükselen Dünya’nın Savaşları serisinin ilk kitabıdır.

İki Savaşçı

Spoiler: İki Savaşçı Kapağı • Göster

Ölümün kızı Dubhe geri dönüyor!

Güneş Ülkesi'nin kralı Dohor, başından beri arzuladığı güce kavuşmak üzere. İşbirliği yaptığı Suikastçılar Loncası, bir türlü barış sağlanamayan Yükselen Dünya'yı yok etmek için Aster'i
diriltmenin yollarını arıyor. Tek yapmaları gereken, onun ruhunu taşıyacak bir beden bulmak. En uygun kişi, melez Aster'in kırk yıl önce hükmüne son veren Nihal ile Sennar'ın oğlundan başkası değil!

Bu kötücül plana engel olmak içinse Konsey bir araya gelerek çıkış yolu arıyor. Yıllar önce Dohor'a karşı kılıç çeken Ido, bir insan ve bir yarı-elfin çocuğu olan Tarik'i korumalı. Fakat bu görev sanıldığı kadar kolay olmayacak.

Diğer yanda içindeki lanetle savaşan ve Ölümün Çocuğu olarak anılan Dubhe, yol arkadaşı Lonerin ile büyücü Sennar'a ulaşmaya çalışmakta. Çünkü Aster'i diriltecek.

Ejder Kız serisinin yazarı Licia Troisi, nefes kesen maceraya kaldığı yerden devam ediyor. İki Savaşçı, Yükselen Dünya'nın Savaşları serisinin ikinci kitabıdır.

Sizin de gördüğünüz gibi, yazar Licia Troisi. Bu yazarı severim, aynı zamanda Ejder Kız serisinin yazarı ve o kitap serisi de hiç fena değil.. Gerçi daha sadece ilk kitabını okuyabilsem de, hoştu açıkçası. ^-^

Spoiler: Michael Scofield'a • Göster
Sevgili dostum. Arkadaşlığımızın süresi boyunca elinden geldiğince bana yardımcı olduğun, beni dinleyip tavsiyeler verdiğin, destek çıktığın için teşekkür ederim. Belki seni fazla sıktım, belki yanlış bir davranışta bulundum ve seni incittim, bilmiyorum. Ancak eğer öyleyse, özür dilerim. Asla seni üzmek, kırmak, incitmek gibi bir niyetim olmadı, olacağını da sanmıyorum. Fark etmeden pot kırdıysam, bana sinirlendiysen, affet. Sağlıcakla kal, gelecek hakkındaki arzu ve dileklerini gerçekleştirmen dileğiyle.. Gerçekten istersen eğer her şeyi başarabilirsin.

Mutlu kal, daima her şey gönlünce olsun arkadaşım.

Spoiler: Kendini gayet iyi bilen o iki kişiye. • Göster
Kin tutan, intikam alan bir insan değilim. Allah ıslah etsin.

Bana kattığınız bütün o hatırlanmaya değer anılarınız için, hepinize sonsuz teşekkürler.
Hoşçakalın.

*

Çevrimdışı Ophelianna

• *
  • 933
  • Yarın, her şey bir önceki günden daha iyi olacak.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Yükselen Dünyanın Savaşları
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2013, 20:39:51 »
Arkadaşlar, bir şey daha söyleyeyim bilmeyenler için. Üçüncü kitap, yani "Yeni Dünya" şu an çevrideymiş. :)

Spoiler: Michael Scofield'a • Göster
Sevgili dostum. Arkadaşlığımızın süresi boyunca elinden geldiğince bana yardımcı olduğun, beni dinleyip tavsiyeler verdiğin, destek çıktığın için teşekkür ederim. Belki seni fazla sıktım, belki yanlış bir davranışta bulundum ve seni incittim, bilmiyorum. Ancak eğer öyleyse, özür dilerim. Asla seni üzmek, kırmak, incitmek gibi bir niyetim olmadı, olacağını da sanmıyorum. Fark etmeden pot kırdıysam, bana sinirlendiysen, affet. Sağlıcakla kal, gelecek hakkındaki arzu ve dileklerini gerçekleştirmen dileğiyle.. Gerçekten istersen eğer her şeyi başarabilirsin.

Mutlu kal, daima her şey gönlünce olsun arkadaşım.

Spoiler: Kendini gayet iyi bilen o iki kişiye. • Göster
Kin tutan, intikam alan bir insan değilim. Allah ıslah etsin.

Bana kattığınız bütün o hatırlanmaya değer anılarınız için, hepinize sonsuz teşekkürler.
Hoşçakalın.

*

Çevrimdışı Psycho38

• *
  • 445
  • Selamınaleyküm
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Yükselen Dünyanın Savaşları
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2013, 20:44:21 »
Ben Buz ve Ateş'in Şarkısı serisini bitirirsem alirim. Ama daha coook var :/
Spoiler: Göster