Yeşil Süvari - Green Rider Serisi

• 1 Yanıt
  • 5067 Gösterim
*

Çevrimdışı Ophelianna

• *
  • 933
  • Yarın, her şey bir önceki günden daha iyi olacak.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Yeşil Süvari - Green Rider Serisi
« : 29 Ocak 2013, 22:27:04 »
Merhaba arkadaşlar. :) Size şimdi Yeşil Süvari serisini tanıtmak istiyorum. Yazar, Kristen Britain. Benim en sevdiğim kitaplardan biridir. Serinin şu ana kadarki kitapları dört tane fakat sadece ilk kitabı Türkçe'ye çevrildi. İki tane yayın evi ilk kitabı farklı kapaklarla çevirdi. En son, "7. Kapı" adlı bir yayın evi bütün seriyi çevireceğini söylemişti fakat daha bilgi yok. Belki görmüşsünüzdür, "Ölüm Oyunu" diye bir kitap da var. İşte o kitap benim bahsedeceğim serinin ilk kitabı olan "Yeşil Süvari" ile aynıdır. Aralarında adları dışında hiçbir fark yoktur. Bir de, öyle kapağına bakıp falan aldanmayın, 559 sayfa. :D Bendeki kitabın da resmini koyayım, bakmayın öyle kötü halde olduğuna, aldığımda öyleydi maalesef.

Spoiler: Bendeki Kitap • Göster

Spoiler: Ölüm Oyunu • Göster

Yeşil Süvari

Spoiler: Yeşil Süvari - 7. Kapı Yayınevi • Göster

Spoiler: Yeşil Süvari - Kalipso Yayınevi • Göster

Spoiler: Green Rider • Göster

Spoiler: Green Rider - İngiltere • Göster

Karigan G’ladheon, başını büyük derde sokan bir okul kavgasından sonra eve doğru çıktığı uzun yolculuğu sırasında Yeşim Pelerin denen sık ormanlıkta geleceğiyle ilgili endişelerine boğulmuş bir halde yürürken, aniden çalıların arasından çılgın gibi dörtnala fırlayan bir atla karşılaşır; atın binicisi iki siyah okla sırtından vurulmuştur ve eyerde zorlukla oturabilmektedir. Genç adam ormanın içinden geçen toprak yolda son nefesini vermeden önce, Karigan’a kendisinin kralın Yeşil Süvari olarak bilinen efsanevi habercilerinden biri olduğunu ve Kral Süvari olarak bilinen efsanevi habercilerinden biri olduğunu ve Kral Zachary’ye ulaştırılması gereken, “ölüm-kalım” önemine sahip bir mesaj taşıdığını söyler. Kraigan’dan mesajı krala ulaştırmasını ister ve kesinlikle okumaması için uyarır; genç kız gönülsüz bir şekilde bu görevi kabul ettiğinde, haberci ona kılıcını vererek “ülkesine karşı sevgisi için” görevi yerine getirmeye ant içtirir. Görevinin sembolü olan altın “kanatlı at” rozetini Karigan’a verirken, onu büyük bir tehkileyle ilgili uyarır: “Gölge adama dikkat et…”

First Rider's Call (İlk Süvarinin Çağrısı) (Çeviri annem ile bana aittir.)

Spoiler: First Rider's Call • Göster

Spoiler: First Rider's Call - İngiltere • Göster

Karigan G'Ladheon, Sacoridia Kralının sihirli habercileri olan Yeşil Süvariler'den birisiydi. Gittikçe zayıflayan ve tükenen haberciler ve krallığa gün geçtikçe daha çok yayılan şeytani güçler yüzünden zor durumda kalan Karigan, bin yıldır ölü bir kadın olan İlk Süvari'den yardım alabilmek için zamanın perdelerini aralayabilecek miydi?

The High King's Tomb (Yüce Kralın Lahidi)

Spoiler: The High King's Tomb • Göster

Spoiler: The High King's Tomb - İngiltere • Göster

Blackveil (Karapeçe)

Spoiler: Blackveil • Göster

Spoiler: Blackveil - İngiltere • Göster

Resimler

Spoiler: Resimler • Göster

Spoiler: Michael Scofield'a • Göster
Sevgili dostum. Arkadaşlığımızın süresi boyunca elinden geldiğince bana yardımcı olduğun, beni dinleyip tavsiyeler verdiğin, destek çıktığın için teşekkür ederim. Belki seni fazla sıktım, belki yanlış bir davranışta bulundum ve seni incittim, bilmiyorum. Ancak eğer öyleyse, özür dilerim. Asla seni üzmek, kırmak, incitmek gibi bir niyetim olmadı, olacağını da sanmıyorum. Fark etmeden pot kırdıysam, bana sinirlendiysen, affet. Sağlıcakla kal, gelecek hakkındaki arzu ve dileklerini gerçekleştirmen dileğiyle.. Gerçekten istersen eğer her şeyi başarabilirsin.

Mutlu kal, daima her şey gönlünce olsun arkadaşım.

Spoiler: Kendini gayet iyi bilen o iki kişiye. • Göster
Kin tutan, intikam alan bir insan değilim. Allah ıslah etsin.

Bana kattığınız bütün o hatırlanmaya değer anılarınız için, hepinize sonsuz teşekkürler.
Hoşçakalın.

*

Çevrimdışı Psycho38

• *
  • 445
  • Selamınaleyküm
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Yeşil Süvari - Green Rider Serisi
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2013, 08:15:04 »
Evet bu bende var yakın zamanda pc yasagı gelir diye saklıyorum :/
Spoiler: Göster