ACR'nin bize etkisi

• 3 Yanıt
  • 955 Gösterim
*

Çevrimdışı Emrehan141

• I serve, I win. Now I rest.
  • *
  • 4639
  • Work in the Dark to Serve the Light
    • Profili Görüntüle
ACR'nin bize etkisi
« : 31 Temmuz 2011, 14:15:41 »
Arkadaşlar bir kaç gündür AC-Wiki'deki Revelations bilgilerine bakıyorum. Gözüme çarpan bazı bilgileri aktarmak istiyorum.

- Oynanış videosunda Yusuf: "Sayun Auditore" diyor. AC-Wiki'de Sayun'un Osmanlı Türkçesine ait olduğu ve günümüz Türkçesinde Sayın olduğu anlatıyor.

- Yusuf Tazim adının Avrupadaki Soyisim geleneğine göre değil Türk geleneğine göre İsim-Soyisim olarak yazıldığı söyleniyor.

- Oynanış videosunda içinden geçtiğimiz Kapalı Çarşıyı konu olarak yazmışlar.

- Galata Kulesi, Buzdoğan Kemeri, Haliç gibi önemli yerler oyunda geçiyor.

- Yeniçerilerimiz, Padişahlarımız II.Beyazıt ve Kanuni Sultan Süleyman, Şehsadelerimiz tanıtılıyor.

ve bunun gibi bilgileri bir oyun içi video ve internet sitesine konmuş kısa içeriklerle bulabiliyoruz. Düşünün oyun çıktığında ne kadar çok kültürümüz yansıyor olacak yabancılara karşı. Bu oyunu oynayan bir turist İstanbul'a geldiğinde Kapalı Çarşı nerde Galata Kulesi nerde hepsine bakmak isteyecek. Belkide sırf bunun için gelenler olacak.

Eğer bu oyunda İstanbul'u hakkıyla yansıtırlarsa oyuna belkide diğer oyunlarda geçme ihtimali artacak.

Bilmiyorum görüşlerime katılıyormusunuz ama benim düşüncelerim bunlar sizin düşüncelerinizide görmek istiyorum.

*

Çevrimdışı OttomanEmpire1453

• *
  • 147
  • Nothing İs True Everything İs Permitted
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: ACR'nin bize etkisi
« Yanıtla #1 : 31 Temmuz 2011, 14:44:58 »
dediğine katılıyorum eğer kültürümüzü tarihimizi ve İstanbul'u iyi bir şekilde anlatılıp gösterilirse sanırım dediğin gibi merak edilip ziyarete gelebilir yabancı Assasin'S Creed oyuncuları.Benim fikrimise ubisoft Revelations u yaparken yanına Türk bir ekip almalıydı.Biliyorum ubisofttan birileri buraya gelip gezip gördüler fakat bir Türk'ün bu oyuna çok kazandıracağına eminim

*

Çevrimdışı buhere

• *
  • 242
  • Avrat Silah Para Ezio :D
    • MSN Messenger - illyriasalih@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 31 Temmuz 2011, 14:53:55 »
tek sorun Türkçe Altyazı umarız Tiglon bu işi çözer
May the Father of understanding guide us.

Msn'imi Hacklemeye çalışanın Çükünü Keserim Ha :D :D :D

*

Çevrimdışı Ezio Auditore-Altaïr

• *
  • 9
  • Suikastçı
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 31 Temmuz 2011, 18:20:29 »
oyunu yapmak için türk ekibe gerek yok ac ın yapımcıları 600 fotoğraf 400-500 video çekmişler....Tabiki turist sayısı artar..