[İnceleme] Hükümdar

• 6 Yanıt
  • 1990 Gösterim
*

Çevrimdışı Sagittarius

• *
  • 223
  • Maybe your best course would be to tread lightly.
    • Profili Görüntüle
    • Elder Scrolls Türk
[İnceleme] Hükümdar
« : 14 Şubat 2013, 19:35:42 »

Yazar: Mustafa Çevik
Yayıncı: Sayfa6 Yayınları
Tür: Tarihi Roman
Sayfa Sayısı: 200
Fiyat: 12 TL

Hükümdar, Orta Asyanın uçsuz bucaksız bozkırlarında hayatta kalmaya çalışan dağınık Türk boylarının tek bir bayrak altında toplanarak devlet kurmalarının destansı öyküsüdür… Türk boylarının kendilerine lider olarak seçtiği Kara Han gittikçe zalimleşerek yönetimi kendi çıkarları için kullanmaya başlar. Oğlu Oğuz, bu haksız düzene daha fazla dayanamaz ve babasını karşısına alarak hakanlık için uzun ve zor bir mücadeleye girişir. Annesi Ay Hatun ile bilge Uluğ Beyin destekleri Oğuzu iyi hissettirse de o en büyük gücü her zaman inandığı ve yolundan ayrılmadığı Gök Tanrıdan alır. Yerin ve göğün birleştirici gücü olan Oğuz, Tanrıdan aldığı kut sayesinde Türk milletini cihana hâkim kılacak ve kimsenin tahmin edemeyeceği şekilde Türklerin kaderini değiştirecektir.

Türk milletinin destansı tarihi içerisinde önemli bir yer tutan Oğuz Kağan, Hükümdarda tek bir bayrağın, tek bir ülkünün peşinden giden, binlerce kişiyi ardına katan hâkimiyetin iradesidir. Bu kitapta mahmuz ve nal sesleriyle kayaları parçalayan unutulmaz bir kahramanın ruh ve inanç mücadelesini okuyacak; aşk, ihanet ve sabrın sınırlarınada tanıklık edeceksiniz.

Mustafa Çevikten uzun süre etkisinden kurtulamayacağınız bir kasırganın şiirsel romanı...

Ezio Auditore'nin yorumu: Kitap gerçekten çok güzel.Tarihimizi romanlaştırmış yazar.Tavsiye ederim :)

Evil is evil. Lesser, greater, middling…makes no difference. The degree is arbitrary. The definition’s blurred. If I’m to choose between one evil and another, I’d rather not choose at all.

*

Çevrimdışı Melikşahsagun

• *
  • 804
  • Work in the Dark to Serve to Light
    • Profili Görüntüle
Ynt: [İnceleme] Hükümdar
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2013, 19:45:12 »
Bunu ben taniticaktim :D Bende var okuyorum guzel inceleme :D Birde sanirim bu kitap yazarin ilk kitabi :)

Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.

*

Çevrimdışı Tigin

• *
  • 109
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2013, 19:50:02 »
Aldım başlarda güzeldi ama ortalarda iyice s.çtı.Türk destanlarını birbirine karıştırarak çorba yapmış kurguyu da hiç iyi yapamamış sonradan öğrendim kurtlar vadisinin senaristiymiş.Tavsiye etmem

*

Çevrimdışı Sagittarius

• *
  • 223
    • Profili Görüntüle
    • Elder Scrolls Türk
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2013, 19:55:53 »
Bunu ben taniticaktim :D Bende var okuyorum guzel inceleme :D Birde sanirim bu kitap yazarin ilk kitabi :)
Her gün yeni bir kitap inceleyeceğim bundan sonra. :D Teşekkür ederim. :)
Aldım başlarda güzeldi ama ortalarda iyice s.çtı.Türk destanlarını birbirine karıştırarak çorba yapmış kurguyu da hiç iyi yapamamış sonradan öğrendim kurtlar vadisinin senaristiymiş.Tavsiye etmem
Bazı yerleri sıkıcı olsa da gayet güzel bir kitaptı.Dediğin kadar kötü olduğunu hiç düşünmüyorum.

Evil is evil. Lesser, greater, middling…makes no difference. The degree is arbitrary. The definition’s blurred. If I’m to choose between one evil and another, I’d rather not choose at all.

*

Çevrimdışı Melikşahsagun

• *
  • 804
  • Work in the Dark to Serve to Light
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2013, 20:14:36 »
Ben daha basindayim kötümü ???

Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.

*

Çevrimdışı Sagittarius

• *
  • 223
    • Profili Görüntüle
    • Elder Scrolls Türk
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2013, 20:20:29 »
Ben daha basindayim kötümü ???
Kötü değil bence.Okuyup,kararını kendin ver. :)

*

Çevrimdışı Tigin

• *
  • 109
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Şubat 2013, 20:31:39 »
Doğru kararını kendin vermelisin ama Türk tarihine meraklı ,eski inançlarımız ve Türk mitolojisi konusunda da bilgilerim var ve bu kitap beni tatmin etmedi kısa bi kitap olmasına rağmen belirli yerleri atlayıp sonlarını okudum ama okuyup dene kendi fikrin