[İnceleme] Osmanlı'nın Mahrem Tarihi

• 2 Yanıt
  • 1113 Gösterim
*

Çevrimdışı Sagittarius

• *
  • 223
  • Maybe your best course would be to tread lightly.
    • Profili Görüntüle
    • Elder Scrolls Türk
[İnceleme] Osmanlı'nın Mahrem Tarihi
« : 17 Şubat 2013, 00:06:10 »

Yazar: Mustafa Armağan
Yayıncı: Timaş Yayınları
Tür: Tarih
Sayfa Sayısı: 256
Fiyat: 16 TL

Yorum: Kitabı almadan az çok incelemiştim."Güzeldir herhalde." deyip,almıştım.Ama içimde bir şüphe vardı."Ya padişahlar hakkında söyledikleri uydurmaysa ?" diye düşündüm hep.Eve gittim ve kitabı elime aldım.Azıcık okuyayım dedim.Kitabı okumaya başladım ve bitirene kadar da elimden bırakamadım.Zaman su gibi akıp geçmişti sanki.Kitabı bitirdikten sonra kendime kızdım."Neden ecdadım hakkında bu kadar bilmediğim şeyler var ? Ve neden bu kitabı önceden görüp okuyamadım ?" dedim.Bazı bilgiler öyle şaşırttı ki beni anlatamam.Kim Osman Gazi'nin elbisesine dikkatlice bakarsa,elbisesini çıkarıp ona bağışladığını,II.Ahmed'in,padışahlığı boyunca İstanbul'a adım atmadığını,Divan edebiyatının,gazel rekortmeninin Kanuni olduğunu vb. çoğu şeyi daha önce hiç duymamıştım.Bildiğiniz gibi Osmanlı'nın ilk padişahları hakkında pek fazla bilgi yok.Ama bu kitap sayesinde biraz da olsa bilginiz olacağına inanıyorum.Fazla ayrıntı vermek istemiyorum.Müthiş bir kitap.Kesinlikle okumalısınız.Bitirdikten sonra "Keşke daha fazla bilgi olsaydı.Ecdadım hakkında daha fazla bilgiye sahip olsaydım." diyeniniz çıkacaktır benim gibi... :)

Evil is evil. Lesser, greater, middling…makes no difference. The degree is arbitrary. The definition’s blurred. If I’m to choose between one evil and another, I’d rather not choose at all.

*

Çevrimdışı rahman17

• Originz
  • *
  • 3380
  • Hayatı satın alamazsınız.
    • ICQ Messenger - 10000001
    • MSN Messenger - archdevil19@outlook.com
    • AOL Instant Messenger - kerem_ayvaz@aol.com
    • Yahoo Instant Messenger  - kerem_ayvaz@yahoo.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: [İnceleme] Osmanlı'nın Mahrem Tarihi
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2013, 16:56:04 »
Güzel bir inceleme. ;)

*

Çevrimdışı Sagittarius

• *
  • 223
  • Maybe your best course would be to tread lightly.
    • Profili Görüntüle
    • Elder Scrolls Türk
Ynt: [İnceleme] Osmanlı'nın Mahrem Tarihi
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2013, 17:14:23 »
Güzel bir inceleme. ;)
Teşekkür ederim. :)

Evil is evil. Lesser, greater, middling…makes no difference. The degree is arbitrary. The definition’s blurred. If I’m to choose between one evil and another, I’d rather not choose at all.