Canavar Peşinde Serisi [İnceleme]

  • 1 Yanıt
  • 4205 Gösterim
Canavar Peşinde Serisi [İnceleme]
« : 06 Nisan 2013, 11:22:14 »
Canavar Peşinde serisini uzun zamandır okumaktayım. 2. serideyim ve toplamda 3 seriden oluşur. Düzgün bir açıklama getirirsek; Avantia' nın kurtarıcısı olan Tom' un arkadaşlığı cesareti ve kısa kısa hayatı anlatılıyor. Orta çağda kılıçlı kalkanlı hikayeleri veya bilim kurguyu seviyorsanız okumanızı tavsiye ederim.
Serisi ve Seriden Kitapları
Üç serden oluşan bu kiatplara bir göz atalım:
1- Canavar Peşinde (isimsiz seri)
2- Canavar Peşinde: Altın Zırh
3- Canavar Peşinde: Karalıklar Diyarı
Şimdi sırasıyla:
Canavar Peşinde:
Ateş Ejderhası Ferno
Deniz Yılanı Sepron
Dağ Trolu Arkta
At-Adam Tagus
Kar Canavarı Nanuk
Alev Kuşu Epos
Canavar Peşinde: Altın Zırh
Korkunç Ahtopot Zepha
Dev Maymun Pençe
Taş Büyücüsü Soltra
Yılan Adama Vipero
Örümcek Kral Araknid
Üç Başlı Aslan Trillion
Canavar Peşinde: Karanlıklar Diyarı
Kanatlı At Skor
Dev Mamut Fildişi
Gorgorn Köpeği Kaymon
Arkrep Adam İğne
Deniz Canavarı Narga
Karanlıklar diyarını okuyamadığım için onu ne yazıkki sırasıyla yazamadım ancak sanırsam 5 kitaptan oluşuyor.
Karakterler
Tom: Hiakyenin kahramanı olan Tom' un kılıcı ve sihirli kalkanı ile bütün canavarları yenmiş ve kalkanına Avantia' yı koruyan 6 canavarı Malve' lin lanetinden kurtarmış olmasıyla o lanetli cisimlerin lanetini kırarak kalkanına takmıştır. Babası Taladon' u uzun zaman önce küçükken kaybetmiş annesi ise doğumdayken ölümüştür. Kral Hugo, onu yanına çağırarak 6 canavrı Malvel' in lanetinde kurtarmak istemiştir ve çok hızlı olan bir atıda vardır.
Elenna: Tom' un arkadaşı olan ve cesaretlilikte tıpkı bir ekrek gibi olan avcı bir kızdır. Köyünden kaçarak kendi başına yaşamaya başlamıştır. Ok ve yay kullanır. Gümüş adında bir de evcil kurtu vardır. 
Fırtına: Tom' un atıdır. Çok akıllı ve hızlıdır. Aynı zamanda Kral Hugo' nun hediyesidir.
Gümüş: Elenna' nın evcil kutrudur. Saldırmayı pek sevmez tüm hikaye boyunca onunladırlar. Tom ve Elenna' yı çok sever, ayrıca Fırtına ile iyi anlaşır.
Büyücü Aduro: Sihirli güçleri olan bir ak büyücüdür. Kral Hugo' nunda danışmanıdır ve Tom' asihirli harita vermiştir. Geleceği ve yahut geçmişi görebilir. Ansızın Tom görevini bitirirken karşısına çıkar.
Malvel: Kara büyücü olan Malvel, asla pes etmeyen kötü bir karaktere sahiptir. Alev Kuşu Epos kitabında Tom ile yüz yüze gelmiş ve konuşmuşlardır. Herkesi kandıracak bir güce sahiptir ve Avantia' yı koruyan 6 canavarı lanetler. Sonra Tom bu canavarları serbest bıaktığı için bir süre sesiz kalır. Sonra ise tekrar gücünü göstererek kalpleri tamamiyle kötü olan 6 canavar yaratır. Tom ise bunları tekrar haklar. Aynı zamanda Altın Zırh' ı çalmıştır.
Taladon: Tom' un kayıp babasıdır. Hala hayattadır ancak nerede olduğu bilinmemektedir. Canavarlarla ilgili bilgiler toplamıştır. Bunlar Avantia' ya fayda saplayacaktır ancak Malvel onları çalmıştır. Ayrıca bir şövalyedir.
Bir Derine İnelim
Hikayesi Ateş Ejderhası Ferno ile başlamıştır. Yazarı Adam Blade' dir ve çokta güzel yazarmış... Seri sırf canvarlarla geçmektedir. Baştan sona kadar. Tom ise bu canavralın ya lanetini bozar ya da onları haklyarak yok eder. Çok acıya katlanmıştır bunları yaparken Tom.
Özeti
Tom' un ilk seriden son seriye kadar canavralrı haklayıpta geçmişini öğrenip acılanırı dindirmesi ve çocuk yaşta şövalye olmasıdır. Her zaman cesurdur. Yorumlarsak herkes okumalıdır. 
Spoiler: İmza • Göster
[center]
[/spoiler][/center]

*

Çevrimdışı darkendless

  • *
  • 644
  • Damn...I love meeting new people.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Canavar Peşinde Serisi [İnceleme]
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2013, 09:20:17 »
1. Serinin hepsini barındırmaktayım... ve çok sevdim
PSN ID:MrSmiley186