connor gerçek mi?

• 28 Yanıt
  • 12390 Gösterim
*

Çevrimdışı Eren001

• *
  • 2323
  • fuck you all
    • Profili Görüntüle
Ynt: connor gerçek mi?
« Yanıtla #20 : 10 Nisan 2013, 10:41:09 »
apple okumadın mı 17 yaşından sonra Eizo (veya ismi gerçekte neyse) hiç bir şekilde söz edilmiyor. Hiç doğmamış gibi.
Let The Good Times ROCK!

*

Çevrimdışı TheLostMC

• *
  • 429
  • GRAND THEFT AUTO FIVE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Nisan 2013, 14:58:54 »
haşhaşi destanını biraz araştırdım. Ve sonuç şu; Assassins Creed 1 de masyaf kalesinde, arka bahçe vardı hatırlarsanız. çok güzel biryerdi, içerisinde kızlarda vardı. he işte Hasan sabbah assassinlerine ben cennetin anahtarına sahibim, süreli olarak, seni cennete göndericem ama bütün isteklerimi yapıp bana sadık kalacaksın diyerekten onu bi uyuşturucuyla uyutup arka bahçeye koyuyormuş sonrasında o assassin arka bahçeyi cennet sanıp, cennette olduğunu düşünür. bahçedeki kızlarda, o assassine cennet huurisi rolü oynar. ve o assassin tekrar uyuşturucuyla uyultup hasan sabbahın yanına götürülür. assassin uyandığında cennete gittiğini zanneder ve bunun için hassan sabbaha köle olurcasına itat ederler. yani haşhaşilerin mentor'una bağlı kalması buyüzdenmiş.

ayrıca İbn Tahirin(altair'in) hikayesi assassins creed revelations ile hiç alakası yok. ve assassins creed 1 de sequense 4-5 arası yani 4'ten sona kadar olan sequence de gerçekle alakası yok. şimdi hikayesini yazamıyorum fakat yazıcam.

yani ortaya şu sonuç çıkıyor. ezio auditorenin hikayesi tarihi oyunun ana karakter olabilecek kadar güzel. adamın 17 yaşından sonra ne olduğunu kimse bilmiyor. sanki hiç doğmamış gibi. ubisoft bu durumu iyi değerlendirmiş

fakat neden ezio auditore?? işte bu benim kafamı karıştırıyor. madem floransa şehrinde yaşıyan sıradan bir vatandaş, neden o sıradan vatandaş? başka biri yokmuydu? yoksa ubisoft başka şeylermi biliyor?

*

Çevrimdışı Eren001

• *
  • 2323
  • fuck you all
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 10 Nisan 2013, 19:01:47 »
Bildiği bir şey yok. Ayrıca Hikayenin alakasının olmamasının sebebi kendi kafalarına göre takılmaları. Ona bakarsan Al Muallim Hasan Sabbah gibi görünüyor ama değil Masyaf Kalesi Alamut kalesi değil. Diğer bilgileri zaten herkes biliyor. Ubisoft bizi böyle şeylere düşürmek için hikayeye gizemli kişileri seçiyor. Ezio geleceği bilinmeyen biri ilgi çekici bir durum bu. Annesinin bile tek bir kelime etmemesi...çok ilginç bir durum. Tartışılması gerek beyin fırtınası. :D
Let The Good Times ROCK!

*

Çevrimdışı TheLostMC

• *
  • 429
  • GRAND THEFT AUTO FIVE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 10 Nisan 2013, 20:23:09 »
altair'in hikayesi bayağ uzun fakat bi kare söylüyeyim;assassin's creed'e göre altair, oğluyla beraber masyaftan kaçıyor fakat gerçeğe göre, hasan sabbah altair'e nizamünmülk(melikşah da olabilir ama melikşah olduğundan eminim) 'ü öldürme emri veriyor. altair nizamünmülkü'ı öldürdükten sonra, tıpkı assassins creed 1 deki gibi . nizamünmülk ile konuşma fırsatı elde ediyor. hatta o konuşmalarında halk arasında,   altair'in ağladığı bile söylenir. bu olay nedeniyle altair masyafa dönüp hasan sabbahı öldürmek ister. tıpkı assasins creed'de altair'in al mualimi öldürmek için masyafa geri dönmesi gibi. gerçekte altair hasan sabbahı öldüremez. hasan sabbah, türklerin iranı sömürüp elinden alıcaklarını ve yaptığının doğru birşey olduğunu söyleyerek altair'i kandırır. ve altair hasan sabbahı öldüremez bunun üzerine altair buşekilde masyaftan ayrılıyor. fakat assassins creed revelations'ta assassinlerin zoruyla ve al mualim ölmüşken masyaftan ayrılıyor. ve gerçekte altair masyaftan ayrılırken hasan sabbah ona nezaman istersen dönebileceğini söyler. bunun üzerine altair 20-25 yıl sonra haşhaşilere geri döner.

Yani ubisoft, almış başını gitmiş. keşke oyun assassins creed 1 den öteye gitmeseydide haşhaşi ahmet vb gibi isimler ortaya çıkmasaydı. sırf assassins creed 2 nin hayata başlaması ve serinin devam etmesi yüzünden millet tanımadığı gruba tapıyor. halbuki bu örgüt'ün gerçek amacı templar memplar tapınakçı mapınakçı felan değildi, büyük selçukluyu, ve en önemlisi nizamünmülk(melikşahta olabilir tam hatırlamıyorum)'kü öldürmekti. ve en büyük hedefleride büyük selçukluyu yoketmekti.

Yani Haşhaşiler, ile Assassins Creed serisinin hiçbir alakası yoktur. Assassins Creed, Haşhaşi destanı tarafından özenilip, Kurgu haline getirilmiştir. Bukar

*

Çevrimdışı apple of eden 1092

• *
  • 1987
  • Sen Ölünce Hayallerin De Senle Gelir
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : 11 Nisan 2013, 05:28:19 »
apple okumadın mı 17 yaşından sonra Eizo (veya ismi gerçekte neyse) hiç bir şekilde söz edilmiyor. Hiç doğmamış gibi.
aa doğru bence ölüyodur yoksa elbet bir yerde görünmeliydi vede bence konu fazla uzadı :)

*

Çevrimdışı Melikşahsagun

• *
  • 804
  • Work in the Dark to Serve to Light
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 11 Nisan 2013, 08:07:52 »
aa doğru bence ölüyodur yoksa elbet bir yerde görünmeliydi vede bence konu fazla uzadı :)
Bir yerde görülmüştür  tabi ama bence yıllarca kaçak hayatı yaşadı.Kendisini ölü gibi gösterdi.

Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.

*

Çevrimdışı Aleyna Sevid

• *
  • 910
  • Suikastçi
    • MSN Messenger - aleyna.sevid@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : 11 Nisan 2013, 09:41:49 »
Abartmayın yok hatta pieces of eden korudu korurken öldü junayla savaştı yok yok dünyaya gelen meteorlar mücadele verdi suikastçi birliği kendisi bir tanrı eh ne zaman suyunu çıkartacaksınız merak ediyorum.En son baktım konu nereye gelmiş.Ezio diye biri yaşadı tamam abartmayın çocuklaşmayın.Ezio diye biri yaşadı normalde auiditore villasıda var gerçekte ama suikastçi falan değil öyle biri değil sadece normal insan ama asil aile çocuğu.Yok kaçak olarak yaşamış yok suikastçi olmuş konu iyice senaroyoya döndü.Altair yaşadığına karşın şüpheler var ve ezioda kanıtlandı yeter abartmayın artık sizde.CONNORDA GERÇEK DEĞİL.

*

Çevrimdışı FSM1453

• *
  • 826
  • Vaktiyle bir ATSIZ varmış.
    • MSN Messenger - kss1521@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • Twitter'a da beklerim mübarek :D
    • E-Posta
« Yanıtla #27 : 11 Nisan 2013, 15:17:04 »
Connor gerçek değildir belki ama o zaman o tür insanlar vardı örneğin Patriot adlı bi' film de ACIII gibiydi.
Kadir Popcorn'un askerleriyik bijî biji

« Yanıtla #28 : 22 Mart 2017, 17:44:27 »
haşhaşi destanını biraz araştırdım. Ve sonuç şu; Assassins Creed 1 de masyaf kalesinde, arka bahçe vardı hatırlarsanız. çok güzel biryerdi, içerisinde kızlarda vardı. he işte Hasan sabbah assassinlerine ben cennetin anahtarına sahibim, süreli olarak, seni cennete göndericem ama bütün isteklerimi yapıp bana sadık kalacaksın diyerekten onu bi uyuşturucuyla uyutup arka bahçeye koyuyormuş sonrasında o assassin arka bahçeyi cennet sanıp, cennette olduğunu düşünür. bahçedeki kızlarda, o assassine cennet huurisi rolü oynar. ve o assassin tekrar uyuşturucuyla uyultup hasan sabbahın yanına götürülür. assassin uyandığında cennete gittiğini zanneder ve bunun için hassan sabbaha köle olurcasına itat ederler. yani haşhaşilerin mentor'una bağlı kalması buyüzdenmiş.

ayrıca İbn Tahirin(altair'in) hikayesi assassins creed revelations ile hiç alakası yok. ve assassins creed 1 de sequense 4-5 arası yani 4'ten sona kadar olan sequence de gerçekle alakası yok. şimdi hikayesini yazamıyorum fakat yazıcam.

yani ortaya şu sonuç çıkıyor. ezio auditorenin hikayesi tarihi oyunun ana karakter olabilecek kadar güzel. adamın 17 yaşından sonra ne olduğunu kimse bilmiyor. sanki hiç doğmamış gibi. ubisoft bu durumu iyi değerlendirmiş

fakat neden ezio auditore?? işte bu benim kafamı karıştırıyor. madem floransa şehrinde yaşıyan sıradan bir vatandaş, neden o sıradan vatandaş? başka biri yokmuydu? yoksa ubisoft başka şeylermi biliyor?
Ezio suikastciydi fakat hikayesi ayni değildir Cesare borgiayla falan savşmadı
« Son Düzenleme: 22 Mart 2017, 17:48:41 Gönderen: Yahia »