Supernatural - Bir Daha Asla (Kitap Tanıtım)

  • 0 Yanıt
  • 1821 Gösterim
*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

  • Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Supernatural - Bir Daha Asla (Kitap Tanıtım)
« : 08 Mayıs 2013, 18:07:26 »
Supernatural - Bir Daha Asla


Yazar: Keith R.A. DeCandido
Tür: Fantastik, Macera
Sayfa: 295
Baskı Yılı: 2010

Kitabın Konusu:
Sam ve Dean’in annesi, esrarengiz ve şeytani bir güç tarafından tam yirmi iki yıl önce öldürülmüştü. O günden sonra Sam ve Dean’in babası, Amerika’nın arka sokaklarında, karanlık köşelerde yaşayan doğaüstü yaratıklar hakkındaki her şeyi iki kardeşe öğretecekti, nasıl yok edileceklerini de…  Sam ve Dean, New York’a sıradan bir perili ev olayı için gelmişti. En azından başta böyleydi. Çünkü bir rockçının evinde inleyip duran hayaletten çok daha önemli, büyük ve ölümcül şeyler de olup bitiyordu etrafta. İki üniversiteli öldüresiye dövülmüştü ve dahası, saldırgan tek kelimeyle ‘tuhaf’tı. New York gerçeğini bile aşan acayiplikte bir cinayet meselesi de vardı. İki kardeşin, kendilerini Edgar Allan Poe’nun tüyler ürpertici öykülerinden esinlenen bir katliam zinciri içinde bulması uzun sürmedi.  Ele geçirdikleri her ipucu, onları Poe klasiklerinden birine götürüyordu. Şimdi, öykünün sonunu yeniden yazmaları lazımdı. Zira var olan sona göre katil, iki kardeşin işini sonsuza dek bitirecekti.  Sam ve Dean, nasıl öldüreceklerini öğrenerek büyümüştü. Kötülüğün peşine düşecek güce sahiptiler.  “New York’un arka sokaklarını hiç bilmesem de, Winchester kardeşlerle kendimi Bronx’un orta yerindeymişim gibi hissettim.”  “Supernatural hayranlarını ancak bir sonraki romana kadar avutabilecek, soluksuz bir hikaye.”

Kişisel Yorumum:
Supernatural dizisine bu yaz başlamıştım. 7 sezonu da 50-60 gün gibi bir sürede bitirdim. Sonra dizinin kitapları olduğunu öğrenince kötü olsa bile sadece Winchester Kardeşler için okurum diyerek kitabı aldım. Kitap çok uzun değil. 295 sayfa. Yaklaşık 2 günde bitirdim kitabı. En az dizisi kadar güzel. Sadece bazen okurken canınız biraz sıkılıyor. Ama "Sonra ne olacak?" sorusu aklınıza takıldığı için bırakamıyorsunuz elinizden. Ayrıca yazar Dean ve Sam'i diziye gayet uygun olarak anlatmış. Ara sıra küçük atışmaları, tartışmaları, Dean'in esprisi, Sam'in "Sen yokken biraz araştırma yaptım." repliği... Hepsi tam yerinde kullanılmış. Buradan anlıyorum ki yazar diziyi gayet iyi gözlemleyerek bu kitabı hazırlamış.

Artılar
Supernatural'in kitaba iyi aktarılması, sürekleyici hikaye
Eksiler
Kitabın sonunu pek beğenmedim. Aceleyle bağlanmış gibime geldi.


I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.