Edward Kenway - Clay Kaczmarek Benzerliği

• 43 Yanıt
  • 14542 Gösterim
*

Çevrimdışı StealthPro

• *
  • 158
  • Go then. Nothing can stop you.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Edward Kenway - Clay Kaczmarek Benzerliği
« Yanıtla #20 : 12 Haziran 2013, 22:28:02 »
İlk oyunda, Animus'a girdiğimiz yer. Abstergo'nun bir bölümüydü. Kimse bunun aksini iddia edemez.

Çok da güzel ederim. Eğer Assassin's Creed Aquilus çizgi romanını okur ve Assassin's Creed 3 introsunu seyredersen bunu anlarsın. Ama yine de bir açıklama yapayım sana.

Desmond Suikastçilerin içine doğmuş, ama onların savaşını çok yersiz bularak ve üzerindeki baba otoritesinden kurtulmak için dış hayattan izole edilmiş bir yer olan çiftlikten kaçıyor. 7 yıl boyunca asla tam adını kullanmayarak Hem suikastçilerden ve tapınakçılardan kaçan Desmond'ı ehliyet almak için verdiği parmak izi ele veriyor. Abstergo onu ilaçla etkisiz hale (geçici bir ayık koma vaziyeti-emirleri sorgusuz uygulama--romanda ise direkt bayıltma-) Ve Abstergo onu yakalıyor.

Eğer daha iyi bir kanıt istiyorsan, AC:Revelations forumlarında ilk konularda eski fragmanların birinde Desmond'ın hafızalarının sıralandığını göreceksin. Bunlardan biri 'BASTARDS!' (PİSLİKLER!) diye adlandırılmış. Bu hafıza Desmond'ın Abstergo'da ilk uyandığı günü temsil eden hafıza.

Desmond Abstergo'da çalışmadı, aksine zorla tutuldu. Bir denek olarak hizmet ettikten sonra ölüm emri verildi ve Lucy tarafından kurtarıldı.

Artık inanmıyorsan da ne diyeyim, git AC Wiki'ye bak.

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1172
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 12 Haziran 2013, 23:39:18 »
Hele şükür, aklı başında konuşan ve kültürlü biri çıktı. Sonuna kadar haklısın. Ama demek istediğimi anlamamışsın. Desmond, Abstergo için çalıştı derken, ilaç etkisinde bile olsa, onlar için bir şeyler yaptı, onlara hizmet etti anlamında dedim. Yoksa, hayatını risk altına sokuyordu da ayda yüz elli milyon dolar alıyor demedim. Ayrıca demek istediğimi anlamamışsını geçtim, okumamışsın bile. Oyunun ilk bölümündeki oda Abstergo'nun bir bölümüydü dedim. Bunun aksini iddia edemezsiniz dedim, sen bana ne diyorsun. Ayrıca çizgiroman ilgimi çekti, nereden bulabilirim ?
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı rikialiumi

• *
  • 899
  • I Am An Assassin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 13 Haziran 2013, 06:13:16 »
Aslında Desmond ya öldü ya ölmedi demi. Bakın Desmond ya baygın ya ölü  Absteirgo çalışanı olucaz ya yeni oyunda belki desmondun kanını alarak ona verebilirlerki Desmondun hafızaları o adamada geçsin belki desmondun hafızasına ulaşamaz ama Animus sayesinde onun DNA larına ulaşabilir

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1172
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Haziran 2013, 15:55:42 »
En son hangi filmi izledin yav ?  ;D
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı altairdore

• *
  • 1595
  • Şuanda bir ziyaretçe profilime bakıyor :D
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : 13 Haziran 2013, 15:57:28 »
Aslında Desmond ya öldü ya ölmedi demi. Bakın Desmond ya baygın ya ölü  Absteirgo çalışanı olucaz ya yeni oyunda belki desmondun kanını alarak ona verebilirlerki Desmondun hafızaları o adamada geçsin belki desmondun hafızasına ulaşamaz ama Animus sayesinde onun DNA larına ulaşabilir
Yuh ne yaptın ;D Desmond'ın kanını alıp başkasına vermek edir ya. İyi saçmalamışsın he :D
Spoiler: Göster

KIYAMET TAKIMI:

Yüzük Kardeşliği:

*

Çevrimdışı StealthPro

• *
  • 158
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 13 Haziran 2013, 16:27:49 »
Hele şükür, aklı başında konuşan ve kültürlü biri çıktı. Sonuna kadar haklısın. Ama demek istediğimi anlamamışsın. Desmond, Abstergo için çalıştı derken, ilaç etkisinde bile olsa, onlar için bir şeyler yaptı, onlara hizmet etti anlamında dedim. Yoksa, hayatını risk altına sokuyordu da ayda yüz elli milyon dolar alıyor demedim. Ayrıca demek istediğimi anlamamışsını geçtim, okumamışsın bile. Oyunun ilk bölümündeki oda Abstergo'nun bir bölümüydü dedim. Bunun aksini iddia edemezsiniz dedim, sen bana ne diyorsun. Ayrıca çizgiroman ilgimi çekti, nereden bulabilirim ?

Doğru diyorsun, ama yanlış anlaşılıyorsun anlatırken kendini bilgine olsun. Yanlış kelimeleri kullanma. ( En azından çalıştı yerine zorla tutuldu hizmet etmek zorunda kaldı de :D )

Çizgi romanı çevirilmiş halde internette bulabilirsin. OyunÇeviri ekibi yaptı çeviriyi. ( En azından öyle hatırlıyorum. )

*

Çevrimdışı J3yAltair

• *
  • 135
  • Sadece Hiçbirşeyi olmayandan kork.
    • Profili Görüntüle
    • http://25.media.tumblr.com/545503985434e6df78442d7929187e78/tumblr_mf33qgYiVg1rzjlb4o1_250.gif
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : 15 Haziran 2013, 13:35:18 »
Arkadaşlar, forumda kısa bir süredir aranızdayım. Devamlı, Desmond gene bayılmış olabilir, Desmond ile oynayacağız diye hep aynı şeyleri görüyorum. Bundan sıkıldım. Ve biraz olsun bunu yenebilmek için böyle bir konu açmak istedim, umarım hoşunuza gider.

Hepinizin bildiği gibi; yeni oyundaki ana karakterimiz bir Abstergo çalışanı olacak. Bu da aslında, direkt bakıldığı zaman Desmond ile oynamayacağımızı bize söylüyor.

Geçmişten herkesin bildiği ve birkaç kişinin sevdiği Clay Kaczmarek karakterini sizlere hatırlatmak isterim. Denek 16 diye de bilinir. Bir Abstergo çalışanı olan Lucy Stillman'a güvenmiş belki aşık olmuş ve Denek 16 olma isteğini kabul etmiştir. Zamanla, Animus'ta hatalar oluşmuş ve üzerine fazla gelindiği için de Animus'un arasında, farklı dünyalara açılan kapıların olduğu bir yerde mahsur kalmıştır. Bu olaydan dolayı da Lucy Stillman, hep kendini suçlamıştır. Oyunda, bir bölümde Desmond'un üzerine atlar ve bu yüzden de akıllarda kötü karakter olarak kalmıştır.

Benim fikrim şu yönde; acaba yeni karakterimiz Clay Kaczmarek olabilir mi ? O zamanları düşünecek olursak; Animus daha eskiydi ve geçmişteki Atalarımızın suratlarını olduğu gibi göremiyorduk. Sadece kendi suratımızın aynısı oluyordu. Belki de Clay Kaczmarek'in gözünden, Lucy daha yaşıyorken ve Clay umutsuz biri değilken aralarında belki de bir aşk varken olup bitene, Clay'in nasıl Animus'ta mahsur kaldığına tanık olacak olabilir miyiz ? Denek 16 ile gelen son haberde de her şeyin açığa çıkacağı söyleniyordu. Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuz zaman ortaya şu resim çıkıyor.

İkisinin arasındaki benzerliğe bakın, Animus'un eski özelliklerini düşünün ve kararı hep birlikte verelim.
İyi bir teori hatta sitenin anasayfasında yayınlandı bu seride Denek 16 gizemi kapanacakmış belkide onu oynayıp herşeyi çözebiliriz belli olmaz.

*

Çevrimdışı StealthPro

• *
  • 158
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 15 Haziran 2013, 18:29:35 »
Arkadaşlar, forumda kısa bir süredir aranızdayım. Devamlı, Desmond gene bayılmış olabilir, Desmond ile oynayacağız diye hep aynı şeyleri görüyorum. Bundan sıkıldım. Ve biraz olsun bunu yenebilmek için böyle bir konu açmak istedim, umarım hoşunuza gider.

Hepinizin bildiği gibi; yeni oyundaki ana karakterimiz bir Abstergo çalışanı olacak. Bu da aslında, direkt bakıldığı zaman Desmond ile oynamayacağımızı bize söylüyor.

Geçmişten herkesin bildiği ve birkaç kişinin sevdiği Clay Kaczmarek karakterini sizlere hatırlatmak isterim. Denek 16 diye de bilinir. Bir Abstergo çalışanı olan Lucy Stillman'a güvenmiş belki aşık olmuş ve Denek 16 olma isteğini kabul etmiştir. Zamanla, Animus'ta hatalar oluşmuş ve üzerine fazla gelindiği için de Animus'un arasında, farklı dünyalara açılan kapıların olduğu bir yerde mahsur kalmıştır. Bu olaydan dolayı da Lucy Stillman, hep kendini suçlamıştır. Oyunda, bir bölümde Desmond'un üzerine atlar ve bu yüzden de akıllarda kötü karakter olarak kalmıştır.

Benim fikrim şu yönde; acaba yeni karakterimiz Clay Kaczmarek olabilir mi ? O zamanları düşünecek olursak; Animus daha eskiydi ve geçmişteki Atalarımızın suratlarını olduğu gibi göremiyorduk. Sadece kendi suratımızın aynısı oluyordu. Belki de Clay Kaczmarek'in gözünden, Lucy daha yaşıyorken ve Clay umutsuz biri değilken aralarında belki de bir aşk varken olup bitene, Clay'in nasıl Animus'ta mahsur kaldığına tanık olacak olabilir miyiz ? Denek 16 ile gelen son haberde de her şeyin açığa çıkacağı söyleniyordu. Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuz zaman ortaya şu resim çıkıyor.

İkisinin arasındaki benzerliğe bakın, Animus'un eski özelliklerini düşünün ve kararı hep birlikte verelim.
İyi bir teori hatta sitenin anasayfasında yayınlandı bu seride Denek 16 gizemi kapanacakmış belkide onu oynayıp herşeyi çözebiliriz belli olmaz.

4. oyunda tekrar Abstergo'ya dönmemiz demek tekrar Abstergo sırlarına erişecek olmamız demektir. Bilirsiniz ki, Erudito denilen bir hacker abimiz AC3 MP'de bizi bilgilendiriyordu. AC4'te Erudito'nun bulunması yüksek bir ihtimal ve bize pek çok şeyi açıklayacak. Aslında birkaç tane teorim var yine.

Erudito 16'nin bir dijital kopyası olabilir. Mantıklı düşündüğümüzde Erudito nette her yere istediği yere girebiliyor, her yere mesaj atıyor ve Abstergo'ya yakalanmıyor. Günün teknolojisi ile çok zor birşey. Eğer Erudito 16'nin bir uzantısı çıkarsa bu dengeyi terse çevirir. Çünkü ne olup bittiğini 16 çok iyi biliyor ve adamımıza William'ı bulmasını sağlayabilir.

Eğer Erudito başka bir kişi ise adamımızı kaçırabilir, ve bize ne olup bittiğini anlatabilir. Bunun ihtimali de yüksek.

Ama düşündüğümüzde Erudito kelimesinin harflerini yeniden dizdiğimizde UDITORE çıkıyor. O zaman başına A koyduğumuzda AUDITORE oluyor, bunun sonucunda Erudito erkek gibi gözüküyor bize.(A eki sadece erkekler için kullanılır - Temel İngilizce.) Ayrıca 'Erudito' kelimesi Rehber, Kurtarıcı gibi bir anlama mı ne geliyordu. Böyle bir şifreleme de ancak çok zeki biri veya bir program tarafından yapılabilir. Bu da bizi ilk teorime yaklaştırır.

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1172
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 27 Haziran 2013, 10:16:05 »
Düşüncemi destekleyecek yeni bir haber de gelmiş. Oyunun %84 üne gelene kadar Animus dışındaki bölümleri first person oynayacakmışız. Bu da demek oluyor ki; oynadığımız karakterin yüzünü görmemizi istemiyor Ubi. Hala bir umut var.

*

Çevrimdışı Ata'

• *
  • 460
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #29 : 27 Haziran 2013, 10:27:05 »
Düşüncemi destekleyecek yeni bir haber de gelmiş. Oyunun %84 üne gelene kadar Animus dışındaki bölümleri first person oynayacakmışız. Bu da demek oluyor ki; oynadığımız karakterin yüzünü görmemizi istemiyor Ubi. Hala bir umut var.
Ne için ümit var ??? Abi bi git o zaman İnfinity Ward ta görmemizi istemiyordu ama gösteriyordu bir şekilde ;)