Altaïr Ibn-La'Ahad

• 25 Yanıt
  • 21708 Gösterim
*

Çevrimdışı HAŞHAŞİN_26

• *
  • 10
  • GİZLİ BIÇAĞINA GÜVEN
    • MSN Messenger - emrecanyayla@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Ynt: Altaïr Ibn-La'Ahad
« Yanıtla #20 : 01 Ağustos 2012, 14:39:51 »
arkadaşlar HASAN SABBAH haşhaşinlerin (süikastçilerin) kurucusudur oyunda HASAN SABBAH yerine AL MUALLİM var bence

*

Çevrimdışı EzioAuditoreFirenze

• *
  • 169
  • The Misty Mountains Cold
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Ocak 2013, 11:00:40 »
assasin's creed the fall(Çizgi Roman)da subject 16 komaya giriyordu ve Nikolai Orelov'un anılarını hatırlıyordu ben subject 16'nın atası başka bir Assassin loncasında olan Rus Master Assassin Nikolai Orelov diye biliyordum yanlışmı biliyorum ?

AC The Fall çizgi romanındaki karakter Daniel Cross zaten onun atasıda Nikolai Orelov

*

Çevrimdışı Rorschach

• *
  • 258
  • Non omnia possumus omnes, nosce te ipsum
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : 10 Ocak 2013, 11:13:02 »
arkadaşlar HASAN SABBAH haşhaşinlerin (süikastçilerin) kurucusudur oyunda HASAN SABBAH yerine AL MUALLİM var bence

Oyun 1118'le başlıyor, o devirde Sabbah çoktan ölmüş vaziyette zaten. Oyundaki adam Raşideddin Sinan, bu genel olarak da biliniyor zaten. Ama oyunda büyük bir hata var. Masyaf kalesi Alamut'a benzetilmiş, masyafın olduğu yerde öyle tepeler, dereler ve uçurumlar yok. Oyundaki kale Masyaf kalesi, ama oyuna Masyaf'ın değil Alamutun görüntüsü aktarılmış. Al Muallimin bulunduğu kale Alamutu çok andırıyor.

*

Çevrimdışı altairdore

• *
  • 1595
  • Şuanda bir ziyaretçe profilime bakıyor :D
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : 10 Ocak 2013, 19:13:07 »
Codex'lerin türkçeleştirilmiş halini de koyarsan güzel olur :)
Spoiler: Göster

KIYAMET TAKIMI:

Yüzük Kardeşliği:

*

Çevrimdışı firtinaslh

• *
  • 6
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 11 Şubat 2013, 15:01:39 »
Ya ben biyerde gördüm şöle yazıyodu;

Oyundaki amaç;

Haçlıların hedefi Kilise adına ele geçirmeyi planladıkları Kudüs'tür. Kudüsün Lideri, Saracen ordusudur ve bu orduların komutanıda Salahaddin (Sinan)'dır. Salahaddin'nin amacı da Haçlı ordusunu durdurup kutsal toprakları elinde tutmaktır. Karakterimiz Altair (Tahir) ise Salahaddin için çalışan bir suikastçıdır. Altair'in amacı Şehirde bulunan Haçlı işbirlikçilerini, savaş yandaşlarını, haçlı komutanlarını öldürüp oluşucak savaşa bir son vermektir. Ayrıca Altair (Nam-ı diyar Tahir) müslümandır. Oyun içinde oldukça tarih içeriyor. Tarih bilmek gerek. Ve Ubisoft oyunun konusunu bu şekilde aldığı için diğer ülkelerde oldukça tepki görmüştür. Bizzat görmek istiyorsanız YouTube'deki Assasin Creed videolarının yorumlarına göz atmanız size yardımcı olacaktır. Yabancılar tarafından edilen küfürler havada uçuşuyor. Nedeni ise oyunun Müslümanlar tarafında olması ve Altair'in müslüman olması.

Burda müslüman yazıyo ama;

ben de Emrehan141 gibi düşünüyorum Altair'in bir dininin olmamasıdır.

« Yanıtla #25 : 10 Haziran 2013, 14:28:48 »
    iyi çalışma