Altaïr Ibn-La'Ahad

• 25 Yanıt
  • 20814 Gösterim
*

Çevrimdışı Pyloge

• *
  • 418
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Altaïr Ibn-La'Ahad
« : 21 Mayıs 2011, 22:33:25 »
Altaïr Ibn-La'Ahad (1165'de doğdu) Ortadoğu'da yaşayan bir Assassin'dir ve sonradan Grand Master of Assassin Order olmuştur. Ezio Auditore da Firenze, Desmond Miles ve Subject 16'nın atasıdır. Altaïr doğuştan bir Assassin'dir ve 25 yılda Master Assassin olmuştur. Ancak, 1191'de Apple of Eden'i Robert de Sable'den almaya çalışırken başarısızlığa uğramış ve dolaylı yoldan Templar'ların Masyaf'a, Order of Assassins'in Merkezine, saldırmalarına müsaade etmiş olur. Bu durum yüzünden Order of Assassins'in en düşük rütbesine düşer(novice) ve kurtuluş için bir arayıştadır.
Apple elindeyken Altaïr mücadelesinin yolunu değiştirir; gelecek kuşak ailesinin okuması için Codex'ler yazar.

Biyografi

Yaşamının Erken Zamanlarında
Altaïr assassin olan bir anne babadan gelmiştir; annesi Hristiyan babası ise Müslümandır. Çocukluğu devam ederken Al Muallim tarafından eğitilmiş ve yükseltilmiştir. Çabucak yeteneklerini geliştirerek Master Assasin ve Instructor olmuştur. Çünkü amacın(order) kurallarına göre sevgi bir Assassin'i zayıf yapar, eğitimi sırasında ebeveynleri ona sevginin iyi bir örneğini Altaïr'e göstermezler bu sayede Altaïr amaç gereğince gerçek hissettiklerini bastırır. Altair ileriki yaşamında Al Muallimi bir baba olarak gerçek ebeveynlerinden fazla sevdiğini hisseder, ancak Al Muallim "sevgi zayıfça ve dürüstçe değildir" demiştir.

*

Çevrimdışı Subject18

• *
  • 5
  • Che nessuno ricordi il tuo nome.Requiscat i pace.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Altaïr Ibn-La'Ahad
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2011, 14:14:41 »
iyi bi çalışma yapmışsın tebrikler :D

*

Çevrimdışı DarkAssassin

• *
  • 453
  • Kartal Gözlü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2011, 17:23:46 »
assasin's creed the fall(Çizgi Roman)da subject 16 komaya giriyordu ve Nikolai Orelov'un anılarını hatırlıyordu ben subject 16'nın atası başka bir Assassin loncasında olan Rus Master Assassin Nikolai Orelov diye biliyordum yanlışmı biliyorum ?
I am the last of the Mohicans and I am an Assassin !

« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2011, 18:25:42 »
AC wikia'da bilgi olarak Subject 16 Altair ve Ezio'nun torunlarından biri olarak geçiyor arkadaşım.
Almuallim:I hold here a list. Nine names adorn it, nine men who need to die.Have you any questions?
Altair: Only where I need begin

*

Çevrimdışı dushatar

• *
  • 323
  • Her an herşey olabilir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Haziran 2011, 02:11:20 »
okuyunca ekleyeyim dedim altair uzun süre yaşamış

"Hayatının geç dönemi"
Altair ve Maria nın iki oğlu oldu ve onları süikastçi olarak eğitti. Cengiz Han'ın doğundan hızla yaklaşması ile Altairin piece of eden olabilir şüphesi ile aile tehditle mücadele için doğuya gitmeyi planladı.
1257 yılında Altair 92 yaşında Venedikli kaşifler Niccolò ve Maffeo Polo ile Masyafta hayatını ve taritakın tarihini konuştu."

kaynak: http://assassinscreed.wikia.com/wiki/Alta%C3%AFr_Ibn-La%27Ahad

*

Çevrimdışı DarkAssassin

• *
  • 453
  • Kartal Gözlü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Haziran 2011, 13:25:57 »
assasin's creed the fall(Çizgi Roman)da subject 16 komaya giriyordu ve Nikolai Orelov'un anılarını hatırlıyordu ben subject 16'nın atası başka bir Assassin loncasında olan Rus Master Assassin Nikolai Orelov diye biliyordum yanlışmı biliyorum ?

Tamam arkadaşlar hatırladım şimdi benim bahsettiğim Nikolai Orelov'un soyundan gelen kişi Daniel Cross'du
I am the last of the Mohicans and I am an Assassin !

*

Çevrimdışı NinjaAssassin

• *
  • 4
  • Diz çökün sefiller!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Haziran 2011, 16:35:48 »
tşk iyi bi çalışma  ;)
We are walking on the dark, because we are Assassins...

*

Çevrimdışı togus

• *
  • 300
  • Templar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Temmuz 2011, 23:08:56 »
güzel çalışma

*

Çevrimdışı Assassin---

• *
  • 20
  • Tarafını seç!
    • MSN Messenger - arnaWut_95@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Temmuz 2011, 15:26:14 »
Altair müslümanmıydı ? :)

*

Çevrimdışı Emrehan141

• I serve, I win. Now I rest.
  • *
  • 4639
  • Work in the Dark to Serve the Light
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2011, 19:23:31 »
Altair müslümanmıydı ? :)

babası müslüman annesi hristiyan

ama altair bana sorarsan bi dini yok

zaten assassinlerin söylediği cümle: "nothing is true, everything is permitted." bu zaten bi dine mensup olmayanlar içindir bence

bu yüzden ben altair'in dinsiz olduğunu düşünüyorum. ama önceden müslüman olabilir. çünkü bildiğim kadarıyla hasan sabbah müslümanları burası cennet diyip kandırıyordu fln fln