11 Yaşındaki Yemenli Kız Zorla Evlendirilmek İstendiği İçin Evden Kaçtı Öldürldü

 • 21 Yanıt
 • 5661 Gösterim
*

Çevrimdışı armutyus

 • *
 • 904
 • Kaç Saniyen Var?
  • Profili Görüntüle
  • Yohan Lorm
  • E-Posta
yapılan şeyler islamın kötülüğünü değil, o ülkelerin/insanların kötülüğünü/cahilliğini gösterir. siz sanıyorsunuz ki sadece doğuda var böyle şeyler. biraz batı tarihini ve kültürünü de araştırın. tüm bu saçmalıkların çıkış noktası oralardır veya oralarda da fazlasıyla uygulanmaktadır. cinsiyet olayına gelirsek, islam kadını hak ettiği yere getirmiştir ve erkekle arasındaki farkı indirgemiştir. bir açın da bakın avrupa amerika tarihine daha iki gün öncesine kadar kadınların hiçbir hakkı yoktu.

burada uzun uzun karşılaştırma yapmayacağım insanların yaptığı hataları ya da eskiden gelen geleneklerini batının dayatmasıyla islamiyetin bir parçası olarak göstermek saçmalıktır. araştırın, öğrenin öyle gelin. kralının tüm kadınlar üzerinde hak sahibi olabildiği avrupalılardan mı öğreneceğiz medeniyeti. islam her şeyin en uygun ve en güzel olduğu kurallara ve düzene sahip olduğu bir dindir.

nisa 34e gelince de; fesat düşünmeye gerek yok çok açık bir şekilde şartlar belli edilmiştir. ki yine de ayetin sonunda uyarı vardır. yani orada yazılan bir izin veya fırsat değildir aslında, bir kadın düşün ki ne kocasına itaat ediyor ne sözünü dinliyor ne yapsın adam gitsin başka bir adama mı bıraksın bir de? önce söz, sonra yatakta yalnız bırakma en son çare "hafifçe" dövmek. bunlar toplum/ahlak düzeni ile ilgili şeylerdir. dövün dediği de öldürün manasında değil hafifçe dövün diyor.

insanlar eşitliği ve bazı şeyleri çarptırıp yanlış anlıyor/anlatıyor. şu an hem dünyada hem de ülkemizde yaşanan birçok sorun da bu yüzdendir. boşanmalar artmış, işsizlik artmış, evlilik yaşı yükselmiş, zina/tecavüz olayları artmış, evlilik dışı ilişkiler artmış, sapıklar artmış anlayacağınız genel düzen kaymıştır. bunların temelde yatan sebebi kadınların açılması, iş hayatına atılmalarıdır. şimdi buradan çok yanlış anlayanlar ve çarptıranlar çıkacaktır. onlara da hemen cevap vereyim;

kadınlar elbette ki iş hayatı ve eğitim hayatını da yaşayacaklar. ama benim demek istediğim mesela bir sekreterlik ya da bu tarz işlerde kadın tercih ediliyor. buraya seçilecek bir erkek de gayet o işi yapabilir ama öyle olmadığı için işsizlik artıyor erkekler açısından ve bu da evlilikler de sorunlara yol açıyor ya da insanların evlenememesine yol açıyor. hepinizin de bildiği gibi kadının çalışıp erkeğin işsiz olması herhalde iki tarafın da kabul edemeyeceği bir durumdur. ki zaten "nisa 34. ayette de" bu sebepten dolayı kadının erkeğe itaat etmesi söylenmiştir. erkek evi geçindirdiği için. ama bu erkeğe kadını kölesi gibi görme hakkını vermez.

kadınların açılmasını da uzun uzun anlatacak değilim. bunun getirdiği şeyleri biliyorsunuzdur hepiniz.

şimdi yine diyecek olanlar vardır "hırsızın hiç mi suçu yok?". var tabi ki zaten o cezasını çekecek ama öbürü de cezasını çekecek. tabi hiçbir suçu olmadığı halde yine de başına bir şey geldiyse orası ayrı zaten konumuz dışı.

daha bu konu üzerinde çok uzun konuşurum da gerek yok şimdi. islamı kötülemek boş çabadan ibarettir.

*

Çevrimdışı FearKnight

 • *
 • 1329
 • MM
  • Profili Görüntüle
Dünyanın feleği kaymış.