11 Yaşındaki Yemenli Kız Zorla Evlendirilmek İstendiği İçin Evden Kaçtı Öldürldü

• 21 Yanıt
  • 5662 Gösterim
*

Çevrimdışı Aleyna Sevid

• *
  • 910
  • Suikastçi
    • MSN Messenger - aleyna.sevid@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta

Yemen'de, ailesi tarafından zorla evlendirilmek istendiği için evden kaçan 11 yaşındaki kızın çektiği görüntü internette izlenme rekorları kırıyor.
Suudi Arabistan'da yaşayan bir Yemenli, beşinci sınıf öğrencisi Nada el-Ahdal'ı ailesinden istedi. Bu durumu öğrenen 11 yaşındaki Nada, oturdukları köye yaklaşık 250 kilometre uzaklıktaki başkent Sana'da yaşayan amcasının yanına sığındı.
Sana'ya gelen aile fertlerinin amcasının yanından alıp bir başka akrabasının evine götürdüğü Nada, devam eden evlilik baskıları ve ölüm tehditleri nedeniyle tekrar amcasının yanına kaçtı.
Kızlarının kaçışını polise bildiren ve kızın amcasından şikayetçi olan aile, medya kuruluşlarına da "Nada'nın amcası tarafından kaçırıldığına" dair ilanlar verdi.

“BİZ DE ERKEKLER GİBİ HÜR OLMAK İSTİYORUZ”
Amca Abdusselam ile AA Yemen bürosuna ziyarete gelen küçük kız Nada, "Ailemin beni küçük yaşımda zorla evlendirmek istemesi üzerine evden kaçtım" diyerek sözlerine başladı.
Annesini, babasını, kardeşlerini ve arkadaşlarını çok sevdiğini vurgulayan Nada ailesine "Bırakın çocukluğumu yaşayayım" şeklinde çağrıda bulundu.
Nada, "Biz de erkekler gibi hür olmak, haysiyetimizle ve izzettimizle yaşamak istiyoruz. Ben satılık mal değilim. Beni bir başka adama satmamaları için annemin evine kesinlikle dönmeyeceğim" dedi.
Nada artık kendisi gibi bir çok "çocuk yaşta evliliğe zorlanan" kız için örnek olacağını, kendisinin hala küçük bir kız olduğunu ve bunu söylerken gurur duyduğunu ifade etti.

HER ÇOCUĞUN BAŞINA GELEBİLİR
İnternette yayılan görüntüde ise küçük kız, “Ailemden kaçtığım doğru. Artık onlarla kalamam, amcamla yaşamak istiyorum. Çocuk masumiyetine ne oldu? Çocuklar nasıl bir hata yaptı ki onları evlendirip yollamak istiyorsunuz? Ben bu sorunun üstesinden geldim ama diğer çocuklar çaresiz. Onlar öldürülebilir, intihar edebilir. Onlar daha çocuk, nereden bilecekler ki? Okula gitmek için vakitleri olmadı. Bu bizim hatamız değil ve her çocuğun başına gelebilir. Bazı çocuklar sırf bu yüzden kendilerini suya atıp intihar ediyorlar. Masum çocukların hak ettiği bu değil” şeklinde konuşuyor.
Son dakika haber:Kız öldürüldü ailesi tarafından.
Ben bu haberi okuyunca ağlayasım geldi lanet olsunki gözümden yaş geldi bir kıza bu kötü davranmaları insanı çıldırtıyor o daha bir çocuk 11 yaşında masum ve daha yeni atılmaya başlıcak olan bir çocuk masum ve bir o kadar güzel bir kız daha hayata atılmamış okutulmamış bu masum kızı yaşı gelmeden evlendiriyorlar ya... diyecek lafım yok
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2013, 22:26:26 Gönderen: Şahkulu »

*

Çevrimdışı Laendros

• *
  • 295
  • -Lycurgus Yasaları- (Troll virüsü kaptı)
    • Profili Görüntüle
İslam ülkeleri yanlış bir tabir olmakla beraber , gerçek hiçbir zaman lanse edildiği gibi değildir. İnsan hayatlarını bu şekilde mahvetmek çok kötü birşey, fakat bu gibi haberler batı kaynaklı ve doğu halkına yönelik karalama politikasıdır. Müslüman değilim fakat İslam hiçbir vakit 21. yüzyıldaki kadar zalim bir görüntü çizmemiştir. Bu da batılıların yaptıkları kültürel manipülasyona en güzel kanıttır.

*

Çevrimdışı LoneAssassin

• *
  • 2153
  • ليس هناك ما هو صحيح ، فكل شيء مباح.
    • MSN Messenger - assassinlone12@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger  - assassinlone@ymail.com
    • Profili Görüntüle
    • Assassin's Creed 1092 Türkiye
    • E-Posta
 İslam ülkelerine bir şey diyemem ama Araplar biraz "kirli" insanlar. En çok peygamberin onlara gönderilmesi de bunun kanıtı. Aralarında iyi insanlar da olabilir pekala, ama bunun gibi aileler göz önüne alınırsa...

bilinmez gibi
x gibi
bizim gibi...

*

Çevrimdışı Minus2L

• -Mert A.-
  • *
  • 560
  • Mert <E>
    • MSN Messenger - rrr__mert@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ne dinle alakası var ne de ülkeyle. Tamamen insan olmakla alakalı. Bu tür olaylar çok yaşanıyor. Ülkemizde yaşanmış olan daha kötü, akıl almaz - mide bulandırıcı olaylar var. Bir varlık insan olma bilincini kaybettikten sonra her türlü şey yaşanabilir. İslam dininde bu tür bir olaya izin yoktur zaten. LoneAssassin'in de dediği gibi, Araplar kirli insanlar. 10 tane Arap çıksa karşına, 9'u arkadan vurur seni. Bu videodaki bütün olayları bilmiyoruz ama küçük kızın anlatmadığı şeylerde var gibi. Yine de ne olursa olsun bu tür bir zorlama yapılmasını akıl almaz bir olay.

*

Çevrimdışı Aleyna Sevid

• *
  • 910
  • Suikastçi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Son dakika haberi gçtim kız öldürülmüş ailesi tarafından

*

Çevrimdışı Melikşahsagun

• *
  • 804
  • Work in the Dark to Serve to Light
    • Profili Görüntüle
Ne dinle alakası var ne de ülkeyle. Tamamen insan olmakla alakalı. Bu tür olaylar çok yaşanıyor. Ülkemizde yaşanmış olan daha kötü, akıl almaz - mide bulandırıcı olaylar var. Bir varlık insan olma bilincini kaybettikten sonra her türlü şey yaşanabilir. İslam dininde bu tür bir olaya izin yoktur zaten. LoneAssassin'in de dediği gibi, Araplar kirli insanlar. 10 tane Arap çıksa karşına, 9'u arkadan vurur seni. Bu videodaki bütün olayları bilmiyoruz ama küçük kızın anlatmadığı şeylerde var gibi. Yine de ne olursa olsun bu tür bir zorlama yapılmasını akıl almaz bir olay.

Doğru söylüyorsun Arapların arkadan bıçakladığı çok doğru... İstanbul'un fethinden yıllar önce de İstanbul fethedilmek üzereydi. Kalenin içine girilmişti. Araplar desteğe gelmediği için başarısız olundu. Hatta çok eskiye gitmeyelim daha yeni 1. Dünya savaşında bir benzerini  yaptılar.

Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.

*

Çevrimdışı Minus2L

• -Mert A.-
  • *
  • 560
  • Mert <E>
    • MSN Messenger - rrr__mert@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Bu haberi nereden aldın? Haberlerde göremedim öldüğüne dair bir bilgi.

*

Çevrimdışı Şahkulu

• değil, Allah'ın Kulu
  • *
  • 2406
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
İslam ülkelerine bir şey diyemem ama Araplar biraz "kirli" insanlar. En çok peygamberin onlara gönderilmesi de bunun kanıtı. Aralarında iyi insanlar da olabilir pekala, ama bunun gibi aileler göz önüne alınırsa...

Hayır en çok peygamber yahudilere gönderilmiştir ve burada leandrosa ben de katılıyorum ve bunlar sadece karalamayla kalmıyor müslüman ülkelerin halkının birbiriyle kaynaşmasını istemiyorlar tek bir yumruk olmasını asla istemiyorlar bunun için Peygamberin vefatından beri bir çok fitne sokuyorlar. Halkları birbirine düşürmeye ve sahip oldukları basınlarla birbirine kışkırtmaya çalışıyorlar. Bu olaydan ne Müslümanların ne de Arapların sorumluğu var burada insanlıkta sıkıntı var. Nasıl Hristiyan bir adam kızına tecavüz edince yada ateist bir insan onlarca kişiyi öldürünce bu onların inançlarının ve bu inançlara mensup olanların suçu değil o kişinin suçudur.

Ayrıca bu forumda herhangi bir Fikir, Din veya Topluluğa hakaret etmek de kurallara aykırıdır. Düşünce özgürlüğü ile Hakaret arasındaki ince çizgiyi kaçırmayalım arkadaşlar.

*

Çevrimdışı Aleyna Sevid

• *
  • 910
  • Suikastçi
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Bu haberi nereden aldın? Haberlerde göremedim öldüğüne dair bir bilgi.
Yabancı haber sitesinden bana yetecek kadar ingilizce bildiğim için yabancı siteleride takip ediyorum yabancı haber siteleri türk haber sitelerinden daha hızlı son dakika haberleri

*

Çevrimdışı Dagger

• *
  • 1117
  • No one can escape fate.
    • Profili Görüntüle
Bu İslamın suçu değil bu insanların suçu. Hz. Muhammed gönderilmeden önce de vardı şimdi de var. Elin Norveçlisi islam hızlı yayılıyor dikkat çekmeliyim diye bomba patlatıyor 93 kişiyi katlediyor, Amerika ortada uçak yok saldırı yok 9/11 olaylarını senaryolayıp Müslüman ülkelerine giriyor.

Bunlara sesini çıkarmadın Aleyna, bunlara sesini hiç çıkarmadın. Şimdi neye inanacağını şaşırmış bir vaziyettesin ve bu paylaşımı yapıyorsun. Bunu yapmanın tek sebebi ise İslamı kötülemek şu an sahip olduğun düşünceyi kendi açından kuvvetlendirip kendini rahatlatmak. Avrupa'da insanlık açısından ne rezillikler oluyor da bizim medyamız bunları göstermiyor. İslam dünyasında olunca ŞOK ŞOK ŞOK! Amaç belli her şey belli fakat bunları görmek lazım.

Şu İslam ülkelerine sataştığın kırmızı yazıyı sil lütfen övdüğümüz falan yok İslam ülkeleri adam gibi dinlerini yaşasalar zaten bunlar olmaz hem bilimsel açıdan hem de dinsel açıdan bir ''Modern Cahiliye'' içindeyiz bunun İslam ile alakası yok. Olay çıkarmaya çalışmayalım lütfen.
I have lived my life, to the best of my ability but I have not been able to escape fate, anger or pain...
Bring me the answer's and the road that lead's to truth. Reveal to me once and for all how all of this will end.