Codex Pageleri Türkçeye Çeviriyoruz

• 22 Yanıt
  • 6124 Gösterim
Codex Pageleri Türkçeye Çeviriyoruz
« : 22 Mayıs 2011, 00:40:47 »
Şurdaki konuda birden aklıma geldi ve neden Codex Pageleri Türkçeye çevirip hepimizin anladığı bir tartışma ortamı yaratmıyoruz dedim. Bence çok basit ve çok iyi olur, İngilizce bilenler arasında iş bölümü yaparsak mesela bir üye 1 ve 10 arası Codexleri başka bir üye 10 ve 20 başka biri de 20 ve 30 arasındaki kodeks sayfalarını Türkçeye çevirse (veya başvuru yapan kişi sayısına göre bölerek) çok rahat bir şekilde çevirip bitirebiliriz. Daha sonra bu sayfaların Türkçesi sitede paylaşılınca hem sitenin popülaritesi artacak hem de hepimiz bildiğimiz senaryoyunun üstüne katacak ve daha fazla bilgi sahibi olup daha mantıklı yorumlar yapacağız. Zaten ACR ile birlikte buradaki tartışma ortamı nefis olacak fakat bu proje gerçekleşirse o tarihe kadar oyalanabileceğimiz başka bir olay da olur. Yöneticiler onaylarsa ben bir kaç sayfa alabilirim, şu son sınavlarım da bittikten sonra hızlı bir şekilde çevirebilirim.

EDİT: yardımcı çıkmazsa tek başıma çevirmeye çalışabilirim, fakat biraz uzun sürer. Bu yüzden iş bölümü teklif ediyorum. :)
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2011, 00:42:53 Gönderen: Erplasonier »

*

Çevrimdışı Nizamülmülk

• Nizamı düstur edinin.
  • *
  • 1278
  • 1092'de kanımız aktı. Sıra onlarda!
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel sitem! Beklerim.
    • E-Posta
Ynt: Codex Pageleri Türkçeye Çeviriyoruz
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2011, 00:42:41 »
Biz yönetimden birkaç gün haber bekleyin. Çünkü elimizdeki bütçe ile motive ettiğimiz bazı editör arkadaşlarımız var. Eğer olumlu cevap alamazsak topluca girişiriz. Ama günbe gün çeviri yapacak editörlerimiz var şu an. Bugüzel girişim birkaç gün beklesin dediğimiz gibi.

*

Çevrimdışı Naklan

• *
  • 1295
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2011, 00:43:45 »
Yardım edebiliri mdicektim ama işimin başındayım boş olsaydım yardım ederdim size :(

« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2011, 00:50:56 »
Biz yönetimden birkaç gün haber bekleyin. Çünkü elimizdeki bütçe ile motive ettiğimiz bazı editör arkadaşlarımız var. Eğer olumlu cevap alamazsak topluca girişiriz. Ama günbe gün çeviri yapacak editörlerimiz var şu an. Bugüzel girişim birkaç gün beklesin dediğimiz gibi.

Zaten bir kaç kişi çıkıp "ben yardım edebilirim." dese olay bitecek. Çok zor bir olay değil fakat sizin bunu yönetmeniz önemli. Umarım güzel bir iş bölümü olup kusursuz şekilde bu işi yapabiliriz. Konuyu önemsediğiniz için teşekkür ederim. :)

*

Çevrimdışı gangdogg

• *
  • 161
  • We work in the dark,to serve the light!..
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2011, 15:49:13 »
Dünden razıyımmm..hatta 30 sayfanın 15 ini bana verin keyifle ve zevkle çeviririm..başka bi işe yaradığım da yok zaten hiç olmazsa elle tutulur bişey yapmış olurum:) hatta tamamı benim olsun..

Spoiler: Göster

Alone in the darkness..

*

Çevrimdışı El Tahir

• ₪1092₪
  • *
  • 1635
  • ₪1092₪
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2011, 15:53:25 »
Yaza başladıkmı bitiririz ;) :)

*

Çevrimdışı SonOfNobody

• *
  • 125
  • Requiescat in pace
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2011, 21:03:16 »
Ben Dil okuyorum her türlü yardımım dokunabilir.
Arkadaşlar ben yardım ederim.
O Hiç Kimsenin Oğlu Olan Uçan Kişidir..

*

Çevrimdışı Drasius

• *
  • 199
  • Ezio Auditore da Firenze
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Mayıs 2011, 21:10:31 »
Aslında AC2'de codex pageler vardı isterseniz up ederim.

« Yanıtla #8 : 24 Mayıs 2011, 00:02:24 »
Aslında AC2'de codex pageler vardı isterseniz up ederim.

AC2'deki 30 sayfayı paylaşmayı düşünüyoruz zaten. Yönetimden hala haber yok, gönüllü bir kaç kişi çıktı kısa zaman içinde start verilirse iyi olur. :)

*

Çevrimdışı Pyloge

• *
  • 418
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : 24 Mayıs 2011, 00:03:36 »
Sanırım biraz hızlı gelişiyoruz yönetimin biraz kafası karışmış gibi  ;D Bayaa projelerin düzenlenmesi gerekli çok dağıldı çünkü.