Assassin's Creed İle İlgili Avatar Yapma Yarışması [SONUÇLANDI]

• 25 Yanıt
  • 4566 Gösterim
*

Çevrimdışı Minus2L

• -Mert A.-
  • *
  • 560
  • Mert <E>
    • MSN Messenger - rrr__mert@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Assassin's Creed İle İlgili Avatar Yapma Yarışması [SONUÇLANDI]
« Yanıtla #20 : 14 Ağustos 2013, 22:00:20 »
Dagger'in eleştirilerinde haklı, bu kadar abartmaya gerek yoktu. Örneğin benim için yaptığı eleştiriyi cevaplayayım. Ben normalde belli bir renk tonundan oluşan resimlerin arkasına o kadar cırtlak bir renk tonunda arka plan yapmam. Genelde bu konuda karanlık tonları seçerim fakat, küçük kardeşim abi bu renkte yap dedi, onun hoşuna gitti ve bende öyle yaptım :)

Render almayı çok büyük bir olay gibi görmeyin. 5 - 6 tane tekniği var, hangi resme hangi tekniği kullanacağını biliyorsan hiç uzun sürmüyor. Zaten bu yüzdendir ki hazır render aramaktansa, beğendiğim bir arka plandan istediğim fotoğrafı keserim. Bu yarışmada ben oyumu Ahmet_Kenway'den yana kullanmıştım ama logoyu kendisi yaptı sanıyordum. Açıkçası yapımı o kadar zor olmayan bir logo üzerinde sadece kesme işlemi yaptığını duyunca hayal kırıklığına uğradım. Yine de görsellik açısından onun dışında pek kayda değer bir çalışma yoktu. Dagger yaptığı eleştirilerde sonuna kadar haklıdır.

« Yanıtla #21 : 14 Ağustos 2013, 22:19:46 »
Dagger'in eleştirilerinde haklı, bu kadar abartmaya gerek yoktu. Örneğin benim için yaptığı eleştiriyi cevaplayayım. Ben normalde belli bir renk tonundan oluşan resimlerin arkasına o kadar cırtlak bir renk tonunda arka plan yapmam. Genelde bu konuda karanlık tonları seçerim fakat, küçük kardeşim abi bu renkte yap dedi, onun hoşuna gitti ve bende öyle yaptım :)

Render almayı çok büyük bir olay gibi görmeyin. 5 - 6 tane tekniği var, hangi resme hangi tekniği kullanacağını biliyorsan hiç uzun sürmüyor. Zaten bu yüzdendir ki hazır render aramaktansa, beğendiğim bir arka plandan istediğim fotoğrafı keserim. Bu yarışmada ben oyumu Ahmet_Kenway'den yana kullanmıştım ama logoyu kendisi yaptı sanıyordum. Açıkçası yapımı o kadar zor olmayan bir logo üzerinde sadece kesme işlemi yaptığını duyunca hayal kırıklığına uğradım. Yine de görsellik açısından onun dışında pek kayda değer bir çalışma yoktu. Dagger yaptığı eleştirilerde sonuna kadar haklıdır.
Yapımı o kadar kolay mı? Hah güldürme beni :D. Gidip o resme zoom yapmanı öneririm. O resimdeki kesik ve metal efektlerini, ben değil, forumdaki hiçbir kişi yapamaz. Dagger bazı konularda haklı olabilir ve, tamamen kendi düşüncesi olabilir ama Espanol hakkındaki fikirlerine katılmıyorum. Tamam biz photohop biliyoruz, bütün yarışmalara biz katılıyoruz. Hatta yarışma kadrosu hiç değişmiyor. Ama Espanol yeni katıldı ve belki photoshop yapmaya yeni başlamış olabilir. Ama bu onun avatarını emeksiz yapmaz.  ;) 
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2013, 22:24:16 Gönderen: Ahmet_Kenway »

"My story is one of the thousands, and world won't suffer if it ends too soon."

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : 14 Ağustos 2013, 22:44:17 »
Kimin hangi işi ne kadar sürede yaptığı değişir. Belki yapan kişi yeni başlamıştır, belki yapmaya yeteneği yoktur. Bunu bilmeden emeğini ölçemeyiz. Örneğin ben Espanol'un, Ahmet'in yapmış oldukları render'i çok uzun bir sürede yaparım. Ama gene de emek vermiş olurum. Kimse de bunu tartışamaz zaten. Kimine göre 5 dakikalık iş kimine göre 55 dakikalık iştir. Herkes ortaya yeterli kadar emek koymuş bulunmakta bence. Dereceye giren giremeyen herkesi tebrik ederim.

Minus'un tasarımı çok yaratıcı ve bana göre de arka plandaki renk karmaşası ayrı bir hava katıp güzel durmuş. Sadece Desmond çıkana kadar, dış hatları yüzünden çöp adam izlenimi vermiş. Ama Desmond çıkınca da "Vay be!" demeyi ihmal etmedim :)

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı Affedilmeyen

• *
  • 786
  • Kisi Sevdigi ile Beraberdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 14 Ağustos 2013, 23:09:45 »
herkes öyle yada böyle emek vermis birseyler yapmaya calismis.Derece giren yada girmeyen bütün arkadaslari medeni cesaretlerinden ötürü kutluyorum.
Ve bu yarismanin devaminida bekliyoruz forumda bir etkinlik olmasi güzel.Hikaye yarismasi yapalim dedik pek ilgi gösteren cikmadi.
ayrica yorum yapan arkadaslari yeni yarismada görmek isteriz yeteneklerini sergilerlerse forum adina bir yenilik olur.
Hayat Akip Giden Bir Nehirdir.. Yüzmesini Bilmiyorsan Su Üstünde kal..

*

Çevrimdışı EspanolAuditore

• Ruhumun alevi asla sönmeyecek !
  • *
  • 1601
  • Shieyueng
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : 14 Ağustos 2013, 23:18:03 »

Yapımı o kadar kolay mı? Hah güldürme beni :D. Gidip o resme zoom yapmanı öneririm. O resimdeki kesik ve metal efektlerini, ben değil, forumdaki hiçbir kişi yapamaz. Dagger bazı konularda haklı olabilir ve, tamamen kendi düşüncesi olabilir ama Espanol hakkındaki fikirlerine katılmıyorum. Tamam biz photohop biliyoruz, bütün yarışmalara biz katılıyoruz. Hatta yarışma kadrosu hiç değişmiyor. Ama Espanol yeni katıldı ve belki photoshop yapmaya yeni başlamış olabilir. Ama bu onun avatarını emeksiz yapmaz.  ;)

Ne ? gerçekten ateşi körükliyeceksiniz iyice değil mi ? orada yazdıklarımı hiç kimse okumuyor m ulu spartacus'ün kılıcı adına ! anlayan birisi çıksın artık. Renderlemek uzun bir iş değil. Zaten Photoshop'u da bilmiyorum fazla. Benim bildiklerim nedir biliyor musun.

Boyut ayarlarım.
Resmi aydınlatırım / karartırım
Renderlerim
Kırparım
Resimleri birleştiririm
Değişik şekillerde yazı yazabilirim.
Sıfırdan bir arka plan yaratıp resimleri kese kese rendereye renderleye birleştirip imza yaratırım.

Ben bunları yapabiliyorum ! sizin gibi olamadığım için üzgünüm ! Zaten en başından beridir bir ayvanın patlak vereceğini biliyordum ama gene de ekmeğime yağ süreyim dedim. Ulan cesaret edip yarışmaya katıldım geyik olsun diye ! bir dereceye girdim o da furkanla paylaştığım bir derece ALLAH bilir yorumlarımı görüp acıyarak vermişlerdir oylarıda. Ama sizin yaptığınıza bak ! tamam artık sakinim ve bir daha da bu konuya ileti atmayacağım. Sorunu olan Ö.m atsın.

*

Çevrimdışı Minus2L

• -Mert A.-
  • *
  • 560
  • Mert <E>
    • MSN Messenger - rrr__mert@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #25 : 15 Ağustos 2013, 00:45:13 »
O dış kısımdan bahsediyorsun sanırım. Yapımının adımlarını anlatayım. İlk önce custom shape tool'dan, ona benzer bir Shape var onu seçiyorsun. Daha sonra oluşturduğun şekilli bir katman haline getiriyorsun. Katman haline geldikten sonra internetten metal texture indiriyorsun, istersen benzer bir şekilde metal plaka varsa onun resmini çekebilirsin. Daha sonra uygun texture bulduktan sonra, yeni bir katman açıp, textureyi o katmana yapıştırıyorsun. Üst kısım tamamiyle texture göründükten sonra layer kısmından texture katmanına sağ tıklayıp mask layer yazısına tıklıyorsun. Bu sayede, metal texture sadece o şekilin olduğu yerlerde aktif olacak. Stroke, drop shadow, blend efektlerini verdikten sonra tam olarak birebir aynısını elde edemesen de, benzer derecede bir şekil elde edebilirsin ;) Yani forumda kimse yapamaz demene hiç gerek yok :)

Ayrıca niyetim kimseyi yargılamak değil, sadece yapılan eleştirinin haklı olduğunu söylemek. Bana karşı yapılan eleştiriyi de kabul ettim. Eminim ki burada kimse birinci olmak için yarışmalara katılmıyordur. Herkes eğlence için yapıyordur. Doğru olanda bu zaten.