The Awakenland

• 56 Yanıt
  • 11397 Gösterim
*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Awakenland
« Yanıtla #10 : 23 Ağustos 2013, 00:48:24 »
Yarın akşama kadar heralde 7 kişi olur. Yarın akşam başlıyoruz.
Spoiler: O Her yerde • Göster

Henry VIII
[/center]

*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Ağustos 2013, 22:45:07 »
Bilgilendirme:

- Birazdan ilk bölüm gelecek. Oyun içinde serbestlik var. Siz bir yere gidersiniz ben seçeneği sunarım.

- Katılan karakterlere meslekleri ile ilgili de bir eşya vereceğim ayrıca kimse özel hediyeleri kazanamadı.

- Herkes farklı yerlerde olacak. POW olarak yazarsanız sevinirim. Ben kısa tutacağım. Sizler bulunduğunuz yer ile ilgili ekstra bir şeyler de verebilirsiniz ancak abartmak yasaktır.

- Eşyalarınızı da kullanabilirsiniz. Atabilirsiniz veya yolda taş gördüm diyip alabilirsiniz. Hepinizin küçük sırt çantası var ona göre. En fazla 10 eşya taşıyabilirsiniz. Bu ileride marketten neler satın alacağınıza ve yaptıracağınıza göre değişecektir.

Henry VIII
[/center]

*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Ağustos 2013, 23:20:43 »
ÖNEMLİ NOT: Oyunda minik eşya bonusu vardır. Mesela 12 tane yara bandı bile olsa yani sayısı çok da olsa (30-40 olmadıkça) bazı eşyalar minik eşya sayılır ve yer kaplamaz.

"Yollarını kaybetmiş ruhlar aynı mezarda. Gitmeleri gereken yere gidemediler. Awakenland’a düştüler. Hafızalarının çoğunu kaybettiler. Ne yapmaları gerektiğini bilmiyorlar ancak şunu biliyorlar. Bir ruh burada yaşayamaz ve çıkış yolunu bulmak zorundadır. Onlar da bunu yapmalılar. Ancak bu diyar düşmanlarla ve direnişçilerle dolu. Bir tarafta kendini Korkusaçanlardan korumaya çalışan Direnişçi Ruhlar, diğer yanda Rakallardan emir alıp uslu durması gereken ancak yönetimi ele geçirmek isteyen Korkusaçanlar var. Bu uzun yolda dikkatli adımlar atıp yolculuğu tamamlamak zorundalar ya da diğer ruhlara katılacaklar."

v1.0

6 Mayıs, 19.20

Sabun:

Bir ruh olarak uyandın. Nerede olduğunu anlamadın. Sanki Amerikan Tarihi'ne dönmüştün. Bir gemideydin. Yanındaki adam kalkamanı ve bir fırça alıp güvertede diğer adamlarla beraber temizlik yapmanı istiyordu. Anlamadığın için "Peki" dedin. Gemiden dışarı baktığında bir şehre geliyordunuz. Büyük bir liman bölgesi vardı. Adamlardan biri 1 saat sonra orada olacağınızı söyledi.

Çantanda bir adet sustalı, 12 tane yara bandı (minik eşya) ve 3 bandaj var. (4/10)

1- Güverte temizliğine katıl ve biriyle konuş
2- Gemi doktorunun yanına gitmeye çalış
3- Şehre varana kadar geminin alt katında saklan
4- Kaptanla konuşmaya çalış
5- Gemiden atla
6- Başka bir şey yap (sen yaz)

Joker:

Uyandığında bir adam seni tekmeliyordu. İçmişti. İçeride çok gürültü olan bir hanın içerisindeydin. Ne olduğunu anlamadın. Ayağa kalktın ve hancıya gittin. Bir bardak su istedin. Yeni ruh olduğun için sana bu akşam bedava yer verebileceğini söyledi. Karar vermeliydin.

Çantanda bir adet pala, fırlatma baltası ve kapşon (katlanabilir - minik eşya) taşıyorsun. (3/10)

1- Handa kal ve bir masaya otur
2- Handa kal ve hancı ile sohbet et
3- Etrafı ara, keşfet
4- Handan çık ancak daha sonra geleceğini söyle
5- Handan tamami ile ayrıl
6- Başka bir şey yap (sen yaz)

Price:

Yavaş yavaş uyanıyorsun. Bir depodasın. Burada bir sürü eşya var. Ne yapacağını veya ne olduğunu anlayamıyorsun. Hemen buradan çıkmak istiyorsun ancak kapıların kilitli olduğunu farkediyorsun. Oturuyorsun ve bekliyorsun. Ne yapacağını düşünüyorsun.

Çantanda rambo bıçağı bulunuyor. (1/10) Üzerinde ise polis cübbesi ve polis rozeti var.

1- Kapıyı bıçak ile açmaya çalış
2- Etraftan kapıyı açmak için bir şey ara
3- Etrafı yağmala
4- Sessizce bekle
5- "Açın ben polisim!" diye bağır.
6- Bir şey yap (sen yaz)

İmmental:

Limanda uyanıyorsun. Etrafında balıkçılar var. Ne olduğunu sen bile anlayamıyorsun. Sana yardım etmek istiyorlar ve seni kaldırıyorlar. Sen istemiyorsun. Sana ne olduğunu, kim olduğunu anlatıyorlar. İnanmıyorsun. Bir şeyler yapmak zorundasın.

Çantanda glock, fener ver tıbbi çanta (2x) var. (4/10) Üstünde bilimadamı önlüğü var.

1- Balıkçılarla git
2- Limanda kal ve bir yer ara
3- Limanın kuzeyine doğru yol al
4- Bekle
5- Bir han bul
6- Bir şey yap (kendin yaz)

Mete

Uyandığında bir çan kulesindesin. Nasıl burada olduğunu anlamıyorsun. Alt Şehir'e bir bakıyorsun. Büyük bir şehir görüyorsun. İçinden aşağıya atlamak ve uçmayı denemek geliyor. Ancak korkuyorsun. Etrafa bakıyorsun. Buradan çıkmak istiyorsun.

Çantanda ip, küçük çakı ve steteskop var. (Tam 1/10)

1- Çanı çal
2- Merdiven boşluğundan atla
3- Çanın yanından aşağıya atla
4- Binadan aşağıya tırmanmayı dene
5- Yardım iste
6- Bir şeyler yap (sen yaz)

Henry VIII
[/center]

*

Çevrimdışı assassin368

• *
  • 263
  • En büyük erdem, cesaret ve ''furkan''dır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Ağustos 2013, 19:49:59 »
3- Limanın kuzeyine doğru yol al

''içgüdülerim limanın kuzeyine doğru gitmemi söylemişti. bende onlara uydum zaten hep böyle yaparım.  yürüyordum, çok karanlık ve ıssızdı. gittikçe daha da ıssızlaşıyordu...''
İnsanlara anlatılamayacak tek şeyler kusurlarıdır; Çünkü onu öğrendikleri vakit yapacakları şey; dünyaları hakkındaki hakikate vakıf olup, daha da batmaktır...

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : 25 Ağustos 2013, 20:59:33 »
1- Kapıyı bıçak ile açmaya çalış

Polisken bıçakla yapabileceğim şeyleri geliştirmiştim. Kilidi bıçağımla açabilirdim. Bıçağın ucunu kilide doğru soktum. Kilit pek zor değildi ama diş sayısı fazlaydı. 4-5 kadar. Ve de kilidin anahtarını adam gibi takamayan biri dişleri zorladığı için dişler yalama olmuştu. Bu yüzden dişleri aynı anda kaldırmam zordu. Ancak bıçağımın ucu esnek olduğu için gerekli kavisi sağlayıp dilleri aynı anda kaldırdım. Kapıyı açtım. Gördüklerime inanamadım.

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

« Yanıtla #15 : 25 Ağustos 2013, 21:51:14 »
1

Güverteye indim. Temizlemeye başladım. Bir yandan etrafı gözetliyordum. Dolaşırken birine çarptım.

-Çok afedersiniz

Adam arkasını döndü. Beyaz saçlı pala bıyıkları olan bir amcaydı.

-Sorun değil genç adam. Awakenland'e hoşgeldin.

-Awakney ? Burası neresi ? Nereye gidiyoruz ? Ben kimim ?

-Awakenland genç adam. Gidilmesi gereken yere gidemeyen ruhların toplandığı nokta. Buradan çıkmak için uğraşıyoruz. Bu geminin görevlileri, onlara Korkunçsan deniliyor. Onları kızdırmasan iyi edersin. Karalardan, Saf Ruhlar'ın kötü versiyonu gibi olan ruhlardan emir alıyorlar. Herkesin amacı aynı. Anlıyorsun değil mi ?

-Evet.

-Awakenland'de büyük bir savaş koptu evlat. Çok büyük. Karasanlarla biz, halk arasında olan bu savaş Awakenland'i böldü.

Bana bir kağıt tutuşturdu.

-Bu harita. Liman bizim şu an gitmekte olduğumuz yer.

-Tek bir sorum kaldı. Ben kimim ?

-Hiç kimse yaşamını hatırlayamaz, fakat herkes kimliğini hatırlar. Yaşamındaki önemli parçaları. Sen hatırlıyor musun ?

-Ben, adım Emir bana Sabun derler. Lakabım galiba. Lanet araba, lanet salak araba gelip beni ezdi. Kasaptan mı adı ehliyetini ! Aynı zamanda ben cerrahlık okuyordum. Yaşım  21. Sen ?

-Ben ? Ben o kadar uzun süredir buradayım ki ? Adım Mitch. Ben bir cerrahım.

-Cerrahlık işine fazla yarıyor mu ki ?

-Evlat, savaş sadece resmi olarak bitti. Hala kavgalar ayrımlar mevcut. Korkunçsanlar bizden daha güçlü.

-Burada ölürsek ?

-Toz oluruz evlat. Sonsuza kadar.

-Ne yapmalıyım, bana yardım et.

-Yardım benim işim. Ben bir rehberim. Sana yardım edeceğim evlat. Sana cerrahlığı öğreteceğim. Al şu malzemeleri ve Liman'a inişi bekle.

*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 01 Eylül 2013, 21:02:06 »
YUSUF TAZIM ve Melihşahsagun'un cevap vermesini bekliyorum. En son bugün giriş yapmışlar. Sonraki girişlerinde eğer cevap vermezseler RP'ye onlar olmadan devam edeceğim.

Henry VIII
[/center]

*

Çevrimdışı Melikşahsagun

• *
  • 804
  • Work in the Dark to Serve to Light
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 01 Eylül 2013, 23:58:28 »
2- Merdiven boşluğundan atla

Çan kulesinden aşağı baktım. Oldukça yüksekti. Sonra birden içimde merdiven boşluğundan atlamak için kuvvetli bir dürtü hissetim. Belkide yapmam gereken budur diyerek atladım. Canımın yanacağını düşünmüştüm ama sandığım kadar zarar görmedim.  Önüme demir bir kapı vardı. Kilitli değildi ama aşırı ağırdı. O anda yerde ince sayılabilecek bir tahta gördüm. Onu kapıyı açmak için levye olarak kullanmaya çalıştım. Kapı biraz daha arlandıktan sonra  tahta çürük ve ince olması sebebiyle daha fazla dayanamadı ve kırıldı. Biraz ittirdikten sonra kapıyı açtım. Biraz gerileyip çan kulesine baktım. Kapıda bir tabela vardı:
" Awakenland - Alt Şehir
        Çan Kulesi
       Hoşgeldiniz"

Artık bulunduğum yerin adını biliyordum. Awakenland...

Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.

*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 02 Eylül 2013, 15:55:17 »
ÖNEMLİ NOT: Oyunda minik eşya bonusu vardır. Mesela 12 tane yara bandı bile olsa yani sayısı çok da olsa (30-40 olmadıkça) bazı eşyalar minik eşya sayılır ve yer kaplamaz.

Bilgilendirme: YUSUF TAZIM cevabını göndermediği için şu anda pasif konumdadır. Kendisi yerine bu tur rastgele seçim yapıldı. Eğer devam etmek istiyorsa bana bildirmesini rica ediyorum.

v1.1

6 Mayıs, 20.30

Sabun:

Artık daha iyi hissediyordun. İçinden Mitch'e güvenmek geliyordu. Onu sevmiştin. Dediğini yapmaya karar verdin. Aradan 1 saat geçti. Gemi limana gelmişti. İnmek için hazırlanıyordun. Mitch yanına geldi ve "İnme vakti" diye seslendi. Malzemeleri bir çantaya koydun. Çanta da elindeydi.

1- Mitch'in yanına git
2- Gemiden başka bir şey ara
3- Limana doğru bak
4- Başka bir şey yap (kendin yaz)

Çantanda bir adet sustalı, 12 tane yara bandı (minik eşya) ve 3 bandaj var. (4/10) Elinde Malzeme çantası var.

Price:

Yaklaşık 1 saat süren bir uğraştan sonra kapıyı açmayı başardın. Dışarıya çıktığında gözlerine inanamadın. Burayı bilmiyordun ve ne olduğunu anlayamıyordun. Dışarıda birileri birilerine bir şeyler yapıyordu. Hemen kapıdan kafanı yavaşça çıkardın ve baktın. Siyah renkli değişik yaratıklar bir ruhu öldürüyor, yiyor veya emiyordu. İçinde büyük bir korku vardı.

1- Kapıyı kapat ve sessizce saklan
2- Bakmaya devam et
3- Kapıyı kapat ve konuşmaları dinle
4- Sokağın öbür tarafından sessiz adımlar ile kaçmaya çalış.

Çantanda rambo bıçağı bulunuyor. (1/10) Üzerinde ise polis cübbesi ve polis rozeti var.

İmmental:

Balıkçılara güvenmemeyi seçtin. Liman'ın kuzeyine doğru ilerleyip kendi kaderini çizmek istedin. Yaklaşık 1 saat yürüdün. Artık akşam oluyordu. Sokaklarda insan sayısının azaldığını gördün. Gemiler artık görünmüyordu. Üstteki tabelalarda "Batak Bölge'ye Hoşgeldiniz... Yerinizde Olsak Hemen Geri Dönerdik..." yazıyordu. Bu seni biraz korkuttu. Etrafına bir bakındın. Akşam için kalacak yer arıyordun.

1- Etraftaki evlerden birine girmeyi dene
2- Geri dön ve limanda bir yer ara
3- Batak bölgeye gir
4- Bir bahçe bul
5- Bir yere git (kendin yaz)

Çantanda glock, fener ver tıbbi çanta (2x) var. (4/10) Üstünde bilimadamı önlüğü var.

Mete:

Çan kulesinden çıkmıştın. Bu yaklaşık 1 saatini almıştı. Hava kararmıştı. Bunu sevmemiştin. Kalacak yer arıyordun. Etrafta balo yapılan bir bina gördün. İlgini çekti ancak karar veremedin. Etrafında insanlar vardı.

1- Birisine kalacak yer sor
2- Balo binasına doğru git
3- Çan kulesinin orada yer yap
4- Dışarıda dolaşmaya devam et
5- Bir şeyler yap (kendin yaz)

Çantanda ip, küçük çakı ve steteskop var. (Tam 1/10)

Joker:

Handa kalmaya karar verdin. Bir masaya oturdun ve insanları dinlemeye başladın. Çoğu seviye atlamak ve hayatta kalmaktan bahsediyordu. İlgini çekmiyordu. 1 saat kadar otudun daha sonra sıkıldın. Bir şeyler yapma isteği duydun.

1- Odana çık ve orada otur
2- Odana çık ve uyu
3- Birisinin masasına otur
4- Bir şeyler yap (kendin yaz)

Çantanda bir adet pala, fırlatma baltası ve kapşon (katlanabilir - minik eşya) taşıyorsun. (3/10)

Henry VIII
[/center]

*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 03 Eylül 2013, 23:33:29 »
Beyler eğer sizlere eziyet gibi geliyorsa, oynamak istemiyorsanız söyleyinde beni de uğraştırmayın. Kapattırıyım RP'yi de kurtulalım.

Henry VIII
[/center]