AC3 BlueScreen Hatası ???

• 7 Yanıt
  • 2369 Gösterim
*

Çevrimdışı altair_ezio

• *
  • 112
  • I'm An Assassin's
    • Profili Görüntüle
AC3 BlueScreen Hatası ???
« : 04 Eylül 2013, 01:15:34 »
merhaba arkadaşlar ben ac3 oynarken hep bu hatayla karşılaşıyorum  :'( oyunu açıyorum bi 30-35 dk dayanıyor sonra bu hata  :'(

altını çizdiğim kısımda ekran driverinin çöktüğünü ve kendine reset attığı yazıyor sanırsam (kendim çevirdim çünkü) alt taraflarda F8 ile safe modda (güvenli mod) açın diyor öylede açtım hatta hem safe modda hemde pc yi normal açtığımda ekran driverini silip tekrar yükledim ama sonuç yine aynı  :-\

SİSTEMİM =  İntel Core İ3  2.10
                    3 GB Ram
                    Nvidia Geforce GT540M 1GB (sürümü 320.49)

BUDA WİNDOWS DEĞERLENDİRMESİ =

evet biliyorum sistemim pek güçlü değil ama sanırsam yazılımsal bişey ve ayrıca oyunu oynarken hiç kasma olmuyor.

ÇÖZÜM OLARAK = nette araştırma yaptım hizmetlere gir uzaktan yordam çağrısından eylem yürütme seçeneğini işaretle falan diyor ama bende o seçenekler seçilmiyor o yüzden bu çözümü es geçiyorum.

KENDİ ÇÖZÜMÜM DESEM YALAN OLUR =

pc açılırken F8 tuşuna basıyorum ve altını çizdiğim yere giriyorum pc normal açılıyor oyunda hatayı vermiyor fakat yine 30-35 dk sonra ölü piksel gibi bişi oluyor ama ölü değiller ekrandaki görüntüye göre hareket edebiliyorlar oyun donuyor veya oyundan atıyor ve "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" mesajı geliyor.

NOT = laptopun altında soğutucu var ve laptopun içini daha yeni temizledim.

DİPNOT = diger AC lerde ve MAX PAYNE 3 de çok ısınıyor ama hata vermiyor sadece AC3 ve MORTAL KOMBAT 9 da diğer oyunlara göre daha az ısınıyor ama hata veriyor.

yardım eden arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkürler :)

*

Çevrimdışı furkanft

• *
  • 42
  • I am an assassin . This is a creed .
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: AC3 BlueScreen Hatası ???
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2013, 09:49:29 »
Helal senin laptopa  ;D kaç dakika oynayabildin . Sistemin minimum gerkesinimden bile az  ben zorlama derim

*

Çevrimdışı altair_ezio

• *
  • 112
  • I'm An Assassin's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2013, 14:48:37 »
Helal senin laptopa  ;D kaç dakika oynayabildin . Sistemin minimum gerkesinimden bile az  ben zorlama derim
valla elimde ne laptop varmışta degerini bilmiyomusum  ;D en fazla 30 dk bilemedin 1 saat dayanıyor 10 dk bekliyorum daha sonra tekrar açıp giriyorum üst üste girinde 5 dk bile dayanmıyor  :) zorlama derken bişeymi olur pc ye

*

Çevrimdışı furkanft

• *
  • 42
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2013, 14:53:36 »
valla elimde ne laptop varmışta degerini bilmiyomusum  ;D en fazla 30 dk bilemedin 1 saat dayanıyor 10 dk bekliyorum daha sonra tekrar açıp giriyorum üst üste girinde 5 dk bile dayanmıyor  :) zorlama derken bişeymi olur pc ye
ekran kartını  yakabilirsin 

*

Çevrimdışı assassin_alper

• *
  • 1066
  • Nowhere left to run now
    • Profili Görüntüle
    • Facebook adresim budur.
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2013, 14:53:41 »

Tabi olur. Aslında laptopda oyun oynamak hiç iyi bir fikir değil.

"Rien n'est vrai, tout est permis."

"Üç Yüzük göğün altında yaşayan Elf krallarına,

Yedisi taştan saraylarındaki Cüce hükümdarlara,

Dokuzu ölümlü insanlara, ölecekler ne yazık;

Bir Yüzük gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda,

Kara tahtında oturan Karanlıklar Efendisi'ne.

Hepsine hükmedecek bir yüzük,Hepsini o bulacak,

Hepsini bir araya getirip, karanlıkta birbirine bağlayacak

Gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda."

---------------------------------------------------

Bin ork akınlarda çocuklar gibi şendik
Bin ork dev gibi bir orduyu yendik

------------------------------------------------

*

Çevrimdışı furkanft

• *
  • 42
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2013, 15:02:17 »

aslında  iyi bir laptop ve iyi bir soğutucuyla laptopda  iyi bir şekilde oyun oynanır

*

Çevrimdışı assassin_alper

• *
  • 1066
  • Nowhere left to run now
    • Profili Görüntüle
    • Facebook adresim budur.
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : 04 Eylül 2013, 15:08:32 »

aslında  iyi bir laptop ve iyi bir soğutucuyla laptopda  iyi bir şekilde oyun oynanır

Tabi oynanır ama laptop ne kadar donatılsa da oyun için değildir. İyi bir masaüstü her zaman iyi bir laptopdan daha iyi performans verir. Ayrıca soğutması daha kolay olabilir.

"Rien n'est vrai, tout est permis."

"Üç Yüzük göğün altında yaşayan Elf krallarına,

Yedisi taştan saraylarındaki Cüce hükümdarlara,

Dokuzu ölümlü insanlara, ölecekler ne yazık;

Bir Yüzük gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda,

Kara tahtında oturan Karanlıklar Efendisi'ne.

Hepsine hükmedecek bir yüzük,Hepsini o bulacak,

Hepsini bir araya getirip, karanlıkta birbirine bağlayacak

Gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda."

---------------------------------------------------

Bin ork akınlarda çocuklar gibi şendik
Bin ork dev gibi bir orduyu yendik

------------------------------------------------

*

Çevrimdışı altair_ezio

• *
  • 112
  • I'm An Assassin's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2013, 15:14:19 »
masaüstü oyun için en iyisi bencede  :) sanırsam sorunma çözüm yok zaten gugıl amcayada sordum oda bilmiyor neyse böyle oynamaya devam sagolun arkadaşlar  :'(