Minecraft Snapshot 13w36b -- Yeni Biomlar, Ağaçlar, Çiçekler ve Daha Fazlası!

• 8 Yanıt
  • 9893 Gösterim
1.7'nin başlangıcı olan 13w36a snapshotu çıktı. Baya buglu idi ve şimdi Mojang bugları düzelmiş olan 13w36b'yi çıkarttı. İşte yeni ve büyük yenilikler;

Biomlar;

Snapshot'un büyük yeniliklerinden biri de yeni biomlar. Oyundaki yeni biomları; normal olan biomların birleşimi ve yeni ilave edilen biomlar olarak ikiye ayırabiliriz. Hadi bir göz atalım!

Amplified Biome Seçeneği

Oyuna ''Large Biomes'' ve ''Superflat'' gibi Amplified Biomes adında bir seçenek daha ekler. Bu oyun içindeki yüksekliği defasa bi biçimde arttırır ve terrain'de dev gibi dağlar ortaya çıkar.

Yeni Düşüş

Oyunda artık uzun yerlerden düştüğümüzde resimdeki gibi yeni bir düşüş efekti oluşacak.

Ice Spikes Biom

Oyuna buzdan oluşan sivri uçlu ne olduğunu anlayamadığım bir şeyler ekler. Ama bu buz eski buzla aynı değildir. Yeni buz ''Packed Ice'' adındadır ve asla erimez.

Roofed Forest

Oyuna üstü kapalı bir orman ekler. Ayrıca ormanda mantar ağaçları bulabilirsiniz. Ama dikkat edin üstü kapalı olduğu için karanlıktır ve canavarlar doğabilir.

Mega Taiga

Oyuna uzun spruce ağaçlardan oluşan bir biom ekler. Biom'de gezinirken mossy cobblestone bulabilirsiniz. Ayrıca yeni eklenen dirt bloğu ''Podzol'a da burada ulaşabilirsiniz.

Mesa Biom

Bu benim en sevdiğim biomlardan biri oldu. Oyuna Mesa adında bir biom ekler ve bu biomda çeşitli renkte clay ve hardened clay'e ulaşabilirsiniz.

Deep Oceans

Oyuna normal okyanuslardan daha derin olan okyanuslar ekler. Ve artık zemin gravel'den oluşmaktadır.

Savannah

Oyuna Savannah adında Afrika hissi uyandıracak bir biom ekler.

Mantıklı Biom Sınırları

Mojang, oyundaki mantıksız olarak çölün yanında kar biomunun olmasını kendi de mantıksız buldu ve artık değişti. Yani böyle şeylere artık rastlayamayacağız.

Ve artık normal dağ biomların belli bir yüksekliğe çıktığı için tepelerinde kar bulunacak. Hatta daha yüksek dağlarda tepede kar bile yağabilir.

Artık sugar cane'ler hangi biom'da olduğuna göre rengi değişecek.

Sunflower Plains

Ayçiçeğini barındıran tek yer olan yeni plain biomları da eklendi.

Flower Forest

Oyuna yen ieklenen birçok çiçeği barındıracak yeni Flower Forest Biomu.

Balık İnkilabı

Oyunda balık tuttuğumuzda artık hem balık değil, havuzdan bir sürü eşyalar çıkacak. Eğer şansınız yaver gitmezse denizden çöpler; fishing rods, Water Bottle, rotten flesh, string, leather, bowl, stick, boot gibi eşyalar çıkabilir. Eğer şansınız yüksekse denizden; enchantlı fishing rod, enchantlı bow, enchantlı book, name tag, tripwire hook, lilypad, saddle çıkabilecek. Artık Fishing Rod'lar enchantlanabilecek ve onlara özel yeni enchantlar ise; 

Luck of the Sea (III) - Denizden güzel şeylerin çıkmasını sağlayan bir enchant
Lure (III) - Daha kolay balık tutulmasını sağlayan bir enchant

Yeni Eşyalar

Putterfish

Eğer yerseniz Poison IV, Hunger III ve Nausea II verir. Water Breathing İksiri yapmaya yarar.

Clownfish

Bir pişmiş patatese eşittir.

Salmon

Bir pişmemiş patatese eşittir.

Bir kötü haberim var artık oyunda eski bildiğimiz sarı ve kırmızı güller kaldırıldı. Ve yerine BİRSÜRÜ çiçekler eklendi;

Lale

Birsürü rengi bulunur. Rengine göre hangi dye yapabileceği anlaşılabilir.

Blue Orchid

Light blue dye yapılır.

Allium

Magenta dye yapılır.

Azura Bluet

Light gray dye yapılır.

Oxeye Daisy

Light gray dye yapılır.

Poppy

Kırmızı dye yapılır.

Sunflower

Sarı dye yapılır.

Lilac

Peony

Rose Bush

"My story is one of the thousands, and world won't suffer if it ends too soon."

*

Çevrimdışı LoneAssassin

• *
  • 2153
  • ليس هناك ما هو صحيح ، فكل شيء مباح.
    • MSN Messenger - assassinlone12@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger  - assassinlone@ymail.com
    • Profili Görüntüle
    • Assassin's Creed 1092 Türkiye
    • E-Posta
 Bazı özellikleri gerçekten beğendim ama bu ne böyle iyice modlu minecrafta çevirmişler olayı. Kötü de olmamış ama mesela şahsen ben clay biyomunu pek sevmedim açıkçası.

bilinmez gibi
x gibi
bizim gibi...

*

Çevrimdışı Dagger

• *
  • 1117
  • No one can escape fate.
    • Profili Görüntüle
Çöl yanında kar olmamasını sevdim. Daha önce çok canımı sıkıyordu. Çöle şehir yapıyorum etrafta karlı dağlar falan hiç hoş değildi.

Ama bazı biomelar çok gereksiz olmuş.
I have lived my life, to the best of my ability but I have not been able to escape fate, anger or pain...
Bring me the answer's and the road that lead's to truth. Reveal to me once and for all how all of this will end.

*

Çevrimdışı Alponero

• Ulquiorra
  • *
  • 3418
  • Are You Afraid Of Me?
    • MSN Messenger - masal.1436@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • GameIslandTR
    • E-Posta
Gerçekten çok güzel bir güncelleme geliyor. Uzun süredir oynamadığım oyuna beni sanırım tekrar başlatacaklar.

Ama en çok kızdığım şey Deep Oceans'ı ekleyip. Senin o okyanusa ahtapottan başka yaratık eklemezsin. Okyanuslara çok ilgi duyarım ve bu oyunda da okyanusa yaratıklar gelmesi için mod kurmaktan bıktım artık. Şu okyanusa bir köpek balığı yada balina falan ekleyin.

Large Biomes özelliğini de çok beğendim. Artık yüksek dağların üzerine çok güzel büyük evler yapabileceğiz. :D

Cidden artık oyun iyice güzelleşti. Mojang'a bu güncelleme için, sanada bu güzel konu için teşekkür ediyorum.

*

Çevrimdışı deckergordon

• *
  • 643
  • T4KSIM
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Oyun bayağı yenilenmiş.Gayet güzel olmuş

*

Çevrimdışı Ottoman Jester

• *
  • 174
  • I'am an Soytarı!!!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Clay biyomu çok gereksiz Afrika biyomu bence çok güzel olmuş oyuna aslan felen eklerlerse şaşırmam. :D
Spoiler: South Park • Göster

*

Çevrimdışı Melikşahsagun

• *
  • 804
  • Work in the Dark to Serve to Light
    • Profili Görüntüle
2 yeni balık ve deep oceans eklendi, ama hala suyun içinde sadece ahtapot var. Mojang buna bir el atmalı bence.

Mantıklı biyom sınırlarının eklenmesi de iyi birşey. O ne öyle çölün kenarında buzullar :D

Yeni eklenen Savannah, Ice Spikes biyomları ve yeni çiçekler de güzel olmuş. Mesa biome gereksiz gibi ama güzel bir görüntüsü var.

Konu için teşekkürler ayrıca ;) :D
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2013, 19:54:16 Gönderen: Melikşahsagun »

Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.

Ayrıca Ayarlar bölümü ve Resource Packs bölümü de değişmişti. Onları göstermeyi unuttum. -_-

"My story is one of the thousands, and world won't suffer if it ends too soon."

*

Çevrimdışı LoneAssassin

• *
  • 2153
  • ليس هناك ما هو صحيح ، فكل شيء مباح.
    • MSN Messenger - assassinlone12@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger  - assassinlone@ymail.com
    • Profili Görüntüle
    • Assassin's Creed 1092 Türkiye
    • E-Posta
 Bu arada yine mi yeni launcher gelecek acaba 1.7 ile birlikte?

bilinmez gibi
x gibi
bizim gibi...