Roman yazımı

• 8 Yanıt
  • 3508 Gösterim
*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
Roman yazımı
« : 10 Ekim 2013, 10:25:05 »
Biliyorsunuz ben hikaye yazmayı çok seviyorum. Aslında her türlü yazmayı çok seviyorum. Mobidik.com da bizim hikayelerimiz için iyi bir yayın adresi. Bende bir şeyler yayınlamayı falan çok istiyorum ama kitapları nasıl yapacağıma karar veremedim. Mesela The Awakenland veya benim yarattığım Nodlar var. Bunları yazmak istiyorum ama nasıl olacağına karar veremedim. Yani benim hikayelerimi bir kitapta toplasam, tarihsel olarak yazsam veya direk ayrı ayrı yazsam? Karar veremiyorum. Ne yapacagimi bilemiyorum kısaca. İyi bir şey olmasını istiyorum ama kararsızım. Kac gündür düşünüyorum ama bulamıyorum. Artık bir karar vermem laZım. Ne yapmalıyım? İyi bir şey olsun istiyorum, romanolaylarina tam olarak girmek istemiyorum. Çünkü bir zaman sonra sıkılıyorum. Rahatça olsun istiyorum.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2013, 10:30:01 Gönderen: Boxtroll »
Spoiler: O Her yerde • Göster

Henry VIII
[/center]

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 904
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
Ynt: Roman yazımı
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2013, 12:20:55 »
Ben mobidikte yohan lorm adlı hikayemi paylaştım. Zaten illa roman yazman gerekmiyor o sitede. İstediğin her tür var. Ben "edebiyat-öykü" etiketi altında yayınladım.

"İşte bu" dediğin şeyi yayınla derim.

Sony Xperia Z & Tapatalk 2

*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2013, 16:12:31 »
Ben mobidikte yohan lorm adlı hikayemi paylaştım. Zaten illa roman yazman gerekmiyor o sitede. İstediğin her tür var. Ben "edebiyat-öykü" etiketi altında yayınladım.

"İşte bu" dediğin şeyi yayınla derim.

Sony Xperia Z & Tapatalk 2

İşte karar da veremiyorum. Bende hikayeden ve hayagücü dolu bir beyinden bol şey yok. Ancak nasıl yazacağıma henüz karar veremedim. Ayrıntıya çok girmek istemiyorum ama basit olsunda istemiyorum mesela. Tam ayarlanmıyor ve devamlı yazacağım bir şey olmalı.

Henry VIII
[/center]

*

Çevrimdışı assassin368

• *
  • 263
  • En büyük erdem, cesaret ve ''furkan''dır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ekim 2013, 17:09:59 »
Akıcı, fazla saçma gelmeyecek, merak ettiren ve sürükleyici şeyler yazmaya dikkat etmelisin.

Yoksa kitabını tınlayan olmaz.
İnsanlara anlatılamayacak tek şeyler kusurlarıdır; Çünkü onu öğrendikleri vakit yapacakları şey; dünyaları hakkındaki hakikate vakıf olup, daha da batmaktır...

*

Çevrimdışı Affedilmeyen

• *
  • 786
  • Kisi Sevdigi ile Beraberdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2013, 00:19:09 »
yazmak sabir isidir önemli olan icine sinen birseyler yazmak ve bunu paylasmak paylasmak medeni cesaret ister.Hem insanlar yazarak ustalasir kimse ilk yazdigi kitapla meshur olmamistir degilmi.Yazarak ustalasirsin.
Bu baglamda.. yazdigini ve önce senin beyendigin her yaziyi cekinmeden ekle derim.
Hayat Akip Giden Bir Nehirdir.. Yüzmesini Bilmiyorsan Su Üstünde kal..

*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2013, 16:09:13 »
Sanırım roman tipi yazılar için biraz erken? Ne dersiniz? Uzunca düşündükten sonra şimdilik bunlar için erken olduğunu düşündüm. Ama ne yaparım dersem de Saergoon gibi hikayelerin bölümlerini birleştirip yazabilirim.

Henry VIII
[/center]

*

Çevrimdışı assassin368

• *
  • 263
  • En büyük erdem, cesaret ve ''furkan''dır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2013, 16:29:15 »
Sanırım roman tipi yazılar için biraz erken? Ne dersiniz? Uzunca düşündükten sonra şimdilik bunlar için erken olduğunu düşündüm. Ama ne yaparım dersem de Saergoon gibi hikayelerin bölümlerini birleştirip yazabilirim.

Niye erken olsun ki? Düşünebilip kurguladıktan sonra, hiçbirşey için erken değildir. Ayrıca hikaye yazmaktan kolayı mı var?
İnsanlara anlatılamayacak tek şeyler kusurlarıdır; Çünkü onu öğrendikleri vakit yapacakları şey; dünyaları hakkındaki hakikate vakıf olup, daha da batmaktır...

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1674
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2013, 17:12:36 »
Hikaye yazmak kolay güzel hikaye yazmak zor. Forumda çok örneği var. Mesela hikaye bölümünde en çok hikaye "Askıdaki Hikayeler" alt bölümünde mevcut. Çünkü hikayeye güzel ve meraktan bırakan bir konu, heyecanlandıran 3-4 belki de biraz daha fazla bölüm yazmak kolaydır. Ama bir yerde bakarsın üstüne koyduğun, ya da diğer hikayelerden seni ayıran farklı bir şey göremezsin. Çünkü özensiz bir hikayedir. En fazla Bir iki saatte planlanmış, akla ilk gelenlerden yola çıkılarak yazılmış bir hikayedir. Bu kadar az sürede gerçekten güzel bir kitap veya hikaye yazmak istiyorsan hayal gücün ve yeteneğin çok iyi olmalıdır. Yeteneği ve hayal gücü olanlar bile defalarca değiştirirler hikayelerini çünkü olabildiğince planlarlar yazılarını.

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Ekim 2013, 17:45:05 »
Hikaye yazmak kolay güzel hikaye yazmak zor. Forumda çok örneği var. Mesela hikaye bölümünde en çok hikaye "Askıdaki Hikayeler" alt bölümünde mevcut. Çünkü hikayeye güzel ve meraktan bırakan bir konu, heyecanlandıran 3-4 belki de biraz daha fazla bölüm yazmak kolaydır. Ama bir yerde bakarsın üstüne koyduğun, ya da diğer hikayelerden seni ayıran farklı bir şey göremezsin. Çünkü özensiz bir hikayedir. En fazla Bir iki saatte planlanmış, akla ilk gelenlerden yola çıkılarak yazılmış bir hikayedir. Bu kadar az sürede gerçekten güzel bir kitap veya hikaye yazmak istiyorsan hayal gücün ve yeteneğin çok iyi olmalıdır. Yeteneği ve hayal gücü olanlar bile defalarca değiştirirler hikayelerini çünkü olabildiğince planlarlar yazılarını.

Benim sorunum roman şeklinde yazarken bir noktada fazla durmak istememem. Bu yüzden hikaye tipine yöneleceğim. Roman gibi olanlar 300 sayfa olacaksa hikaye şeklinde 100 sayfa olsun yani. Bence yine de olabilir.

Henry VIII
[/center]