Yaşamamın sebebi belki de Hip Hop..

• 12 Yanıt
  • 3183 Gösterim
*

Çevrimdışı SlimShady

• *
  • 398
  • Squads and Quads
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Yaşamamın sebebi belki de Hip Hop..
« Yanıtla #10 : 25 Mayıs 2014, 21:20:36 »
Zaten Rap aslında kişilerin kendi tarzlarını ortaya koyması ile çok çeşitli bir müzik oldu. Sagopa Pessimist yaparken, Arsız Bela'nın Arabesk Rap'diye bir kavramla çalışması iyiyi kötüyü ayırdı doğrusu. Yabancı Rap'de iyidir fakat anlamlı değil. Eğer müzik dinleyeceksem anlamlı birşeyler dinlerim. Boş vakit geçirip kafa sallayacaksan git kitap oku(Bence tabii ki).
yalnız anlamadığımı nerden çıkardın (ingilizcem çok kötü değildir) gayet anlıyorum.  Çoğu şarkı da anlamlı geliyor. Bu arada sizin düşüncenize saygı duyuyorum bana anlamsız gelen bir şeyi bende dinlemek istemezdim (neden dubstep dinlenmez sorusuna verebileceğim bir cevap :P ) ancak bu anlamsız olduğunu göstermez. Şahsen kendi düşüncemde her şeyin orjinal dilinin ve kökeninin daha iyi olduğudur.
Ölmeyen bir şeye canlı denilebilir mi?
A12 bak bakalım düzgün yazmış mıyım?

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : 25 Mayıs 2014, 22:14:21 »
Anlamdan kastın İngilizce yönüyse dinlerken arkadan da sözlerini aç ya da Eminem gibi ünlü MC'lerin şarkıları çevrilip video halinde koyuluyor onları izle yardımcı olabilir.
Diğer türlü yani anlasan bile anlamsız bulduğunu düşünüyorsan Türkçe Rap dinlediğin anlamsız geliyor daha doğrusu yadırgıyor olabilirsin. Aynı durum benim için de geçerli. Türkçe Rap'i yadırgıyorum hani güzel şarkılar var dinlerken seviyorum ama o türün adamı değilim. Yabancı Rap'te anlamlı şarkı çoktur anlamsız şarkı bulmak zordur hatta.

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı SlimShady

• *
  • 398
  • Squads and Quads
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : 25 Mayıs 2014, 22:37:55 »
Hayır anlamadığım bir şarkı türü kendi orijinal dilinde ve kültüründe nasıl anlamsız oluyor ;D
Ölmeyen bir şeye canlı denilebilir mi?
A12 bak bakalım düzgün yazmış mıyım?