Assassin's Creed IV'ün PC'deki Hata ve Çözümleri

  • 30 Yanıt
  • 39810 Gösterim
Ynt: Assassin's Creed IV'ün PC'deki Hata ve Çözümleri
« Yanıtla #30 : 18 Aralık 2017, 15:16:12 »
     Arkadaşlar öncelikle Selamunaleyküm. Assassin's Creed IV Black Flag oyununu UPlay abimizin yapmış olduğu ücretsiz indirebilme jestinden edindim. Oyunu indirdim kurdum ve oynamaya başladım, fakat buraya kadar herşey güzel giderken oyunun 6. bölümünde yani "The Treasure Fleet" isimli bölümde her nedense bir sorun ile karşılaştım ve derin araştırmalarım sonucunda bir çözüme ulaşamayarak bu foruma başvurmaya karar verdim. Neyse sözü fazla uzatmadan sorunun ne olduğuna gelelim.

     Sorun şu ki; The Treasure Fleet görevini aldım, zenci bi oğlanla bizi gemiye prangaladılar. Biz minik bir darbeyle prangaları kırıp, gizlice adamları bayılttık. Daha sonra bir masanın üstünden tüm eşyalarımızı aldık, tam kılıcını kınına soktu Edward dayı ve bölüm geçişi sırasında (Hani sanal bir ortamda deli gibi koşturduğumuz kısım) takıldı kaldı. O sanal ortamda hareket edebiliyorum ama oyun ilerlemiyor devamlı o ekranda kalıyor. Çıkmak istediğim halde dahi çıkamıyorum, ESC tuşu çalışmıyor. Alt+F4 tuşlarıyla oyunu kapatıyorum, tekrar açtığımda save dosyama giriyorum fakat aynı ekran halen karşımda duruyor.

     Bu sorunla karşılaşmış olan ve/veya çözüm önerisi olan arkadaşlardan ricam odur ki yardımını esirgemesin. Acaba ücretsiz diye bize demo oyun falan mı kitledi bu UPlay dayı... Şimdiden teşekkür ediyorum.