1092 EMINEM Hayran Grubu: Stans

• 45 Yanıt
  • 16185 Gösterim
*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
1092 EMINEM Hayran Grubu: Stans
« : 23 Haziran 2014, 00:19:30 »

Evet arkadaşlar bu grup altında Stan'ler olarak Eminem hakkında istediğimiz konuda fikir alışverişinde bulunabiliriz. İmzamızı en altta verdim. Ama önce biraz Eminem'i tanıtayım. Çok uzun tutmadım sıkıcı olmasın diye.

Rap genellikle siyahi insanların başarıyı yakaladığı bir daldır. Ancak Eminem aktif olmaya başladığı 2000’li yılların başlarından itibaren bu tahtı siyahilerden aldı ve bırakmadı. Özellikle Tupac gibi bir efsane hayatını kaybedip arkasında büyük bir fan grubu bırakınca Rap daha uzun süre siyahilerin uzmanlığı olacak diye bakıldı. Ancak Eminem herkesi şaşırtıp hayran bıraktı. Kimi zaman güldürdüğü, kimi zaman ağlattığı şarkıları, muhteşem sesi ve kişiliği zirveye yerleşmesinde çok büyük etken oldu.
Eminem’in oldukça karışık bir hayatı var. Doğumundan kısa bir süre sonra babası evden ayrılınca annesiyle yaşamak zorunda kaldı. 14 yaşına geldiğinde kendi çapında amatör rap yapmaya başladı. Liseye başladığı zamanlarda liseden çok müzikle ilgilenmeye başladı ve bol bol Freestyle atışmalarına katıldı. 1996’da ilk albümü olan Infinite’i kaydetti ve profesyonel müzik hayatına adım attı. İlk başlarda genelde birçok Rap sanatçısını örnek aldığı belli olsa da zamanla kendi tarzını yarattı. Kendi tarzını yaratmasıyla başarıyı yakaladı ve bir süre sonra Rap’in Kralı olarak anılmaya başladı.
Uzun uzun hayatını yazarak sizleri sıkmayacağım. Zaten yazmaya kalksam yazacak çok şey var o yüzden hiç girmeyelim.
Eminem, lisede tanıştığı  Kimberley Anne Scott ile ilk kez 1999’da evlendi. Ancak bu evlilik uzun sürmedi ve 2001 yılında boşandılar. 2006’da tekrar evlenmişler ancak bu seferki bir yıl bile sürmemiştir. Bu evliliklerden olan kızı Hailie’nin velayetini paylaşmışlardır. Eminem birçok kez kızına olan sevgisini şarkılarında dile getirmiştir. Bu evliliklerden sonra aşk hayatı pek olmamıştır, sadece bir ara Pop’çu Mariah Carey ile ilişkisi olduğunu iddia etmiş ancak Mariah bunu yalanlamıştır.
2002 yılında, Eminem’in en yakın arkadaşı Proof, onun hap ve alkol bağımlılığını atlattığını söylemişti. Ancak 2005 yılında kullandığı bir uyku hapı bağımlılık yapınca rehabilitasyona girdi. Sonradan arkadaşı Proof’un bir bar çıkışı ölmesi, hatta Proof ölmeden önce bir klibinde Proof’a düzenlenen bir bar çıkışındaki suikastı anlatması onun psikolojisini iyice bozdu. Ardından 2009 yılında hap bağımlılığını atlattığını şöyle belirtti: “benim ilacım rap... Beni iyi hissettirmesi için başka şeylere başvurmak zorundaydım. Şimdi rap beni uçuruyor.” Ardından 2010 yılında çıkardığı Recovery (İyileşme) albümüyle de arkadaşı Proof hakkında kendini suçlama dönemini geride bıraktı.
Eminem genelde şarkılarında argo bir dil tercih eder. Ancak genel olarak Rap ele alındığında çoğu Rapper zaten argo bir dil tercih eder. İlk başladığı zamanlarda genellikle başka Rapper’lara özenip bir tarz yaratmaya çalışmış ancak sonradan kendi tarzını oluşturmaya karar vermiştir. Şarkılarında genellikle yaşadığı olayları esprili ya da hüzünlü bir şekilde ele alır. Karmaşık kafiyeler, hızlı tempo, hızlı olmasına rağmen anlaşılabilir sözler ve üst üste kullandığı sesler onun tarzının en önemli bölümüdür. Genellikle şarkılarını sadece kağıt kalem kullanarak oluşturur.
Yazdığı çoğu şarkı oldukça popülerdir ancak bazıları oldukça ön plandadır. Birçok kişiye göre Eminem’in en iyi şarkısı Loose Yourself’dır. Ayrıca Rap God’da Eminem en hızlı ve en güzel şarkılarındandır, on beş saniyede anlaşılır bir şekilde 100 kelime söylemeyi başarmıştır.
Eminem şu an 41 yaşında ancak biz onun daha uzun yıllar Rap yapmasını bekliyor ve istiyoruz. Kolay kolay Rap şarkılarını beğenen biri değilimdir ancak onun ilk albümündeki bazı şarkıları bile kendine has bir havaya sahiptir. Bu durum o kadar ileridir ki bana Eminem’in en kötü şarkısı sorsanız cevap veremem, çünkü hepsinde mutlaka bir diğerinde olmayan bir güzellik oluyor. Eğer Rap dinlemek istiyorsanız Eminem’le ve Tupac'la başlamanız en doğru tercihtir. Ya da Rap dinliyor ancak daha Eminem’i dinlemediyseniz dinlediğiniz zaman diğer şarkıların çoğuna “Bu Rap mi?” diyeceksiniz.

Eminem Hakkında Garip Bilgiler
Eminem’in ikinci kişiliğinin ismi Slim Shady’dir. Bu röportajında bu ismin aklında tuvalette düşünürken geldiğini söylemiştir.
Eminem ve İlluminati hakkında birçok teori bulunmaktadır. Ayrılmak istediği, İlluminati’nin onu öldürmek istediği gibi.
Eminem, eski karısının yeğenini çok küçükken annesi bakamadığı için evlat edinir ve onu öz kızı Hailie’den ayırmaksızın yetiştirir.
Eminem kızıyla düet yaparak bir ilke imza atmıştır.

Bazı En İyi Verse'leri
2012 Yazında yapıldığı için yeni çıkan müzikler yer almamış.
Spoiler: Göster

Tüm Albümleri
Stüdyo Albümleri
  • Infinite
  • The Slim Shady LP
  • The Marshall Mathers LP
  • The Eminem Show
  • Encore
  • Relapse
  • Recovery
  • The Marshall Mathers LP 2

Birkaç Wallpaper
Spoiler:  Fazla Sayıda Resim Var • Göster

İmzamız

Çok uğraşmadan basit bir şey ayarladım.

Katılanlar
-Ezio Auditore-
kratos
ezio the merciless
SlimShady
Hator
Ezio 1092
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2014, 13:24:48 Gönderen: -Ezio Auditore- »

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı Kratos

• YÖNETİCİ
  • *
  • 1597
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: 1092 EMINEM Hayran Grubu: Stans
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2014, 00:33:16 »
Beni de yaz. ;) Daha yeniyim ama çabuk öğrenirim. 8)
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

*

• *
  • 1676
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2014, 00:34:07 »
Beni de yaz. ;) Daha yeniyim ama çabuk öğrenirim. 8)
Tamam hacı :) VIP alalım seni :D İmzanı koymayı unutma.

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı Ezio the Merciless

• ★★GALATASARAY★★
  • *
  • 1389
  • Işıkları Kapatınca Tüm Bedenler Aynıdır
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2014, 00:47:55 »
Bende şarkılarını dinlerim ama hayranı değilimdir :D Dışlamazsanız benide yazın :P :D

"Şah karşısında tek asker piyon"

*

• *
  • 1676
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2014, 00:50:16 »
Bende şarkılarını dinlerim ama hayranı değilimdir :D Dışlamazsanız benide yazın :P :D
İmzamızı unutmayalım :)

*

Çevrimdışı SlimShady

• *
  • 398
  • Squads and Quads
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2014, 10:54:47 »
Ben "beni de yaz" demeden beni de yazmalıydın :P neyse yaz beni. Bu arada imzamı değiştirmek istemiyorum ;D "grammar nazi" ve eminemin değişik yüzü iyi yav.
Bu arada şunları eklemen lazım:
-D12'nin yeri EMİN3M'in hayatında çok önemlidir. Zenci rapçiler tarafından umursanmazken zenci arkadaşları EMİN3M'e destek olmuştur ve D12'i kurmuştur. Her ne kadar EMİN3M'in yükselişinde rolleri olsa da D12 ve eminemin "my band" adlı şarkıda belirttikleri gibi çoğu hayran D12'i bilmemektedir.
-Bu arada şunu belirteyim Eminem bu yıl 42'ye girecek (evet şu an 41 o konuda lafım yok) ve eğer 2pac yaşasaydı o da 43'e girmiş olacaktı (16 haziran)
-Rap dinlemeye Eminemden önce West ve East tayfalarıyla başlanmalı bence (eminemi dinlemeyin demiyorum başlarda, yalnız eminemle kalmayın) mesela DMX (East), Biggie (East), Dre (west, eski şarkılarını da tavsiye ederim), Snoop Dogg(west, evet artık para için iğrenç şarkılar yapıyor ama bu eski şarkılarının dehşet iyi olduğunu değiştirmez) ....
-Eminem beyaz değildir :P yani çoğu arkadaşı onu beyaz olarak görmez. Mesela D12 bir ropörtajında eminemin beyaz olması bir sıkıntı yapıyor mu gibi bir soruya "o beyaz mı?" diye cevap vermişlerdir. Hatta Dre eminemin demosunu ilk dinlediğinde demoyu bir zenci yaptı sanmıştır.
-proof eminemin en büyük kaybı değildir. Ama en büyük acıyı o dönemde yaşamıştır çünkü hem çocukluk arkadaşı (proof) ölmüştür hem de o tarihlerde D12'den 2 kişi ayrılmıştır (kon artis ve bizzare, bizzare sonra gruba eminemin isteğiyle geri dönmüştür.) diğer kayıpları ise Bugz (bir D12 üyesi. Cinayete kurban gitmişti galiba) ve Ronnie (annesinin üvey kardeşi, evlatlık manasında değil sadece bir ebeveynleri ortak manasında. Ronnie eminemin ilk kez rapi duymasını sağlamıştır.) Ronnie eminemin çocukken (gençken) sahip olduğu en yakın arkadaşlarından biriydi hatta Ronnie intihar edince eminem bir kaç gün hiç konuşmamıştır.
-internette bazı yerlerde duyarsınız eminem'i west coast diye anarlar (yalan) böyle bir saçmalık yok inanmayın. East-west kavgası (yanlış hatılamıyorsam) New York"ta oluyor yani Detroitle alakası yok. Görürseniz inanmayın.
Not: tamam eminem iyi söylüyor ama diğer rapçilere şey atmanın lüzunu yok iyi rapçiler de var.
Not2: iyi oldu böyle bir grup kurman auditore.
Not3: oha en uzun iletimi attım la :P
Ölmeyen bir şeye canlı denilebilir mi?
A12 bak bakalım düzgün yazmış mıyım?

*

• *
  • 1676
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2014, 14:56:30 »
Ben "beni de yaz" demeden beni de yazmalıydın :P neyse yaz beni. Bu arada imzamı değiştirmek istemiyorum ;D "grammar nazi" ve eminemin değişik yüzü iyi yav.
-D12'nin yeri EMİN3M'in hayatında çok önemlidir. Zenci rapçiler tarafından umursanmazken zenci arkadaşları EMİN3M'e destek olmuştur ve D12'i kurmuştur. Her ne kadar EMİN3M'in yükselişinde rolleri olsa da D12 ve eminemin "my band" adlı şarkıda belirttikleri gibi çoğu hayran D12'i bilmemektedir.
-Bu arada şunu belirteyim Eminem bu yıl 42'ye girecek (evet şu an 41 o konuda lafım yok) ve eğer 2pac yaşasaydı o da 43'e girmiş olacaktı (16 haziran)
-Rap dinlemeye Eminemden önce West ve East tayfalarıyla başlanmalı bence (eminemi dinlemeyin demiyorum başlarda, yalnız eminemle kalmayın) mesela DMX (East), Biggie (East), Dre (west, eski şarkılarını da tavsiye ederim), Snoop Dogg(west, evet artık para için iğrenç şarkılar yapıyor ama bu eski şarkılarının dehşet iyi olduğunu değiştirmez) ....
-Eminem beyaz değildir :P yani çoğu arkadaşı onu beyaz olarak görmez. Mesela D12 bir ropörtajında eminemin beyaz olması bir sıkıntı yapıyor mu gibi bir soruya "o beyaz mı?" diye cevap vermişlerdir. Hatta Dre eminemin demosunu ilk dinlediğinde demoyu bir zenci yaptı sanmıştır.
-proof eminemin en büyük kaybı değildir. Ama en büyük acıyı o dönemde yaşamıştır çünkü hem çocukluk arkadaşı (proof) ölmüştür hem de o tarihlerde D12'den 2 kişi ayrılmıştır (kon artis ve bizzare, bizzare sonra gruba eminemin isteğiyle geri dönmüştür.) diğer kayıpları ise Bugz (bir D12 üyesi. Cinayete kurban gitmişti galiba) ve Ronnie (annesinin üvey kardeşi, evlatlık manasında değil sadece bir ebeveynleri ortak manasında. Ronnie eminemin ilk kez rapi duymasını sağlamıştır.) Ronnie eminemin çocukken (gençken) sahip olduğu en yakın arkadaşlarından biriydi hatta Ronnie intihar edince eminem bir kaç gün hiç konuşmamıştır.
-internette bazı yerlerde duyarsınız eminem'i west coast diye anarlar (yalan) böyle bir saçmalık yok inanmayın. East-west kavgası (yanlış hatılamıyorsam) New York"ta oluyor yani Detroitle alakası yok. Görürseniz inanmayın.
Not: tamam eminem iyi söylüyor ama diğer rapçilere şey atmanın lüzunu yok iyi rapçiler de var.
Tamam alındın, ama imzayı değiştirsen iyi olur yani :) Çok yer kaplamıyor 50 karakter falan işgal eder imzanda :D
İyi ilk tartışma konuları gelmiş hafiften :D Zaten Rap'e ilk Türk Ceza kavramıyla başladım her 8-12 yaş arasındaki çocuklar gibi. 10 yaşına gelince bıraktım Linkin Park'a yöneldim. 11 yaşında Eminem, 12 yaşında Katy Perry ile devam ettim. (Katy'i yazmış olmak için yazdım :D ) Eminem'in bir iki şarkısını dinledikten sonra (Mockingbird, Without Me vs vs. ) yabancı Rap'e ilgi duydum. Dr. Dre, 50 Cent, Eminem, Tupac dörtlüsünü dinlemeye başladım. Baskın olarak Eminem'i dinledim. Snoop, Biggie isimlerini duymuştum o zamanlar da zaten sorduğumda hep bunları dinle deniyordu. Biraz araştırınca Snoop yavaş yavaş etkisini kaybediyor denince Snoop'u bırakmıştım. Zaten en son PSY ile yaptığı şarkının amacı tamamen belli zaten. Biggie'yi sonradan unuttum zaten o dörtlüyle devam ettim.
Eastcoast-Westcoast olayına girersek çıkamayız zaten. Sadece bir video paylaşayım. Tupac-Biggie demişken. [Küfürlüdür]

Tupac'ın bölümünün Türkçe'si.

*

Çevrimdışı SlimShady

• *
  • 398
  • Squads and Quads
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2014, 17:27:06 »
Tamam alındın, ama imzayı değiştirsen iyi olur yani :) Çok yer kaplamıyor 50 karakter falan işgal eder imzanda :D
İyi ilk tartışma konuları gelmiş hafiften :D Zaten Rap'e ilk Türk Ceza kavramıyla başladım her 8-12 yaş arasındaki çocuklar gibi. 10 yaşına gelince bıraktım Linkin Park'a yöneldim. 11 yaşında Eminem, 12 yaşında Katy Perry ile devam ettim. (Katy'i yazmış olmak için yazdım :D ) Eminem'in bir iki şarkısını dinledikten sonra (Mockingbird, Without Me vs vs. ) yabancı Rap'e ilgi duydum. Dr. Dre, 50 Cent, Eminem, Tupac dörtlüsünü dinlemeye başladım. Baskın olarak Eminem'i dinledim. Snoop, Biggie isimlerini duymuştum o zamanlar da zaten sorduğumda hep bunları dinle deniyordu. Biraz araştırınca Snoop yavaş yavaş etkisini kaybediyor denince Snoop'u bırakmıştım. Zaten en son PSY ile yaptığı şarkının amacı tamamen belli zaten. Biggie'yi sonradan unuttum zaten o dörtlüyle devam ettim.
Eastcoast-Westcoast olayına girersek çıkamayız zaten. Sadece bir video paylaşayım. Tupac-Biggie demişken. [Küfürlüdür]
[spoiler]

Tupac'ın bölümünün Türkçe'si.

[/quote][/spoiler]
İmzayı ayarladımda nasıl bir bakış o ya ;D bu arada Snoop dinlenir, ama kimlerle şarkı yaptığı da önemli. Mesela "Black and Yellow"(wiz khalifa, t-pain, juicy j), "Major Distribution"(50cent, Jeezy), Still D.R.E. (Dr.Dre), Nuthin' But A G Thang"(Dr.Dre) gibi şarkılar efsanedir.
Ayrıca şunu kesin dinlemelisiniz:
Ölmeyen bir şeye canlı denilebilir mi?
A12 bak bakalım düzgün yazmış mıyım?

*

• *
  • 1676
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2014, 17:59:29 »
Whats my Name'i bilmeyen mi var zaten? :D Black and Yellow falan da iyi de Snoop bu aralar düet şarkıcısı gibi gösterip duruyor kendini. Özüne dönse daha iyi olur.
Neyse konumuz Eminem'di Snoop'u tartışmaya gerek yok :D

*

Çevrimdışı Hator

• *
  • 73
  • Mücadele Etmek En Büyük Zaferdir !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Haziran 2014, 18:05:02 »
Ben gelmesem olmaz şimdi. İmzayı ayarlıyorum.
Ben çok küçükken inancımız bütün bu çatışmaların biteceğine inanacak kadar aptaldı...
...Doğruyu bulmak için mücadele etmekten daha büyük bir zafer yoktur...
Altaïr ibn La-Ahad
Spoiler: Stan • Göster