Karanlığın Ötesinde

• 38 Yanıt
  • 6977 Gösterim
*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
Karanlığın Ötesinde
« : 25 Haziran 2014, 20:02:17 »

KARANLIĞIN ÖTESİNDE

"Büyük Misyon" ve "Karanlığın Ötesinde" Nedir?

Büyük Misyon daha önce başka bir sitede oynanan bir RP'dir. RP tamamlanmadığı için o hikaye bir yerde noktalanmıştı. Hikaye ve olanların özetini aşağıda öğrenebilirsiniz. Karanlığın Ötesinde ise Büyük Misyon'da yaşanan olaylardan sonra yaşanan olayları anlatan hikayedir.

Genel Hikaye

Hikaye Metro, Stalker ve Fallout serilerine benzemektedir ama geçen sene tamamen kendi hayal gücümle oluşturduğum bir hikayedir. Büyük Misyon'da 2041'de ülkeler birbirlerine nükleer silahlarla saldırmış ve insanlar farklı yerlerde hayatta kalmıştır. Her şey yine güzel giderken nükleer etki olarak birbirinden farklı canlılar ortaya çıkmaya başlamış ve insanlara saldırmışlardır. Fakat bu yaratıklar yüksek ve soğuk yerlerde dayanamadıkları için bazı insanlar göç etmiş bazıları da kalıp savaşmıştır. Ancak tüm bu olanların sebebi olarak ilk füzeyi atan ve herkese saldıran Kuzey Amerika Eyaletleri suçlu bulunmuş ve kurulan devletler savaş ilan etmiştir. Savaş Pasifik adaları üzerinde sürmüş ve hala devam etmektedir. Purmas, Kuzey Rus Birliği, Özgür Çin Cumhuriyeti, Doğu Rus Kolonisi ve Japon Konsülü yeni bir plan yaparak özel birlikleri Amerika'ya gönderip devleti tamamen ordularıyla yok etmek istemiştir. Bunun için Japonya'da Savaş gemileri ve Denizaltılar üretilirken Rusya topraklarında özel savaşçılar eğitilmiştir. Ancak asıl amaçları bu yaratıkların etkisiz olduğu Kanada ve Alaska'yı ele geçirip oraya göç etmektir.

Büyük Misyon'da Yaşananlar

Büyük Misyon Tzan adında genç bir Rus özel birimi ve yanında ona eşlik ederek Japonya'ya gitmeye çalışan 5 arkadaşının hikayesini anlatmaktadır. Babasını bu yaratıklarla savaşırken kaybeden Tzan bu deliliği bitirip geleceğin "Güvenli Bölgesi" olan Kuzey Amerika, Kanada ve Kaliforniya'ya gitmelerinde halkına yardımcı olmak istemiştir. Tzan (Mekanik Subayı), Oleg (Ağır Silahçı), Şurik (Sağlıkçı), Miseslav (Kaşif), Nikolai (Silah Subayı), Zenis (Emekli Albay) ,Sığınak denen büyük depodan ayrılıp Purmas'a giden trene binerler ancak Tren yolda raydan çıkar kaza yapar ve bulundukları tünel de yaratıklar tarafından istila edilir. Aralarında hafızasını kaybeden casus Crek'de katılır. Ancak Tzan ve Crek ölürler. Miseslav ise yaralıdır. Bu ekip yeri kazarak bir sığınağa ulaşırlar aslında yeraltında bir şehirdir. Burada pis işlere bulaşırlar ve bir anda kendilerini başlarına ödül konmuş bir şekilde bir banka kasasında bulurlar. (Hikayenin sonu neredeyse böyleydi. Daha sonra devam etmedi ve burada kaldı)

Karanlığın Ötesinde Hikayesi

Trenin kaza yaptığının öğrenilmesi ve savaşçıların kaybolmasından sonra Sığınaktakiler bunu öğrenir ve 4 kişilik bir keşif ekibi göndermeye karar verir. Bunlar Komutan Aleksey Risic, Gözcü Iain Raskof, Sağlıkçı Cris Royd ve Mekanikçi Ryan Philus tarafından oluşmuştur. Tzan'ı ve diğerlerini bulmak çok önemlidir.

Karakterler:

Korucu Komutanı Aleksey Risic (Hayatta)
Gözcü Er Iain Raskof (Hayatta)
Sağlıkçı Er Cris Royd (Hayatta)
Mekanikçi Teğmen Ryan Philus (Hayatta)

Bölümler:

Notlar:
-Hikaye 25 Haziran 2014'de başlamıştır.
-Şimdilik söylenecek başka bir şey yok sanırım.

Spoiler: O Her yerde • Göster

Henry VIII
[/center]

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 901
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
Ynt: Karanlığın Ötesinde
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2014, 20:06:02 »
Sonunda bir hikaye başladı :) Hadi bakalım canlandırın arkadaşlar şu bölümü :D

Xperia Z & Tapatalk

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Bat of Gotham
  • *
  • 1670
  • You are not brave. Men are brave.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2014, 20:08:02 »
Başarılar dostum, bekliyoruz. Biraz daha bol vaktim olsa yazmak istediğim çok hikaye var. :D

I bet your parents taught you that you mean something, that you're here for a reason. My parents taught me a different lesson, dying in the gutter for no reason at all... They taught me the world only makes sense if you force it to.

*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2014, 20:10:01 »
Başarılar dostum, bekliyoruz. Biraz daha bol vaktim olsa yazmak istediğim çok hikaye var. :D

Bende de hikaye bol. Yaz uzun. Bir çevirilerim bir de hikayelerim var zaten  ;)

Henry VIII
[/center]

*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2014, 23:05:36 »
Spoiler: Bölüm 1 - Hareket • Göster

Korucu Komutanı Aleksey masasında oturuyordu. Gecenin geç saatleriydi ve sonunda biraz uykuya ihtiyacı olduğunu düşünür halde komutanlıktan ayrılmaya karar verdi. Bu sırada hızlı adımlarla odaya bir haberci daldı, "Komutanım, özür dilerim ancak bu acil ve...önemli." Komutan hızla pakedi açtı. Haber Purmas İstasyonu ve Japon Konsülü Icho Tumi'den özel olarak yazılmıştı. Komutan bunun önemli olduğunu anlamıştı. Haberciye odadan ayrılmasını emretti ve pakedi açtı. İçinde 2 adet zarf vardı. Önce Purmas'dan geleni okudu. Burada, Trenin hiç istasyona gelmediği yazıyordu. Ayrıca 4 kişinin Tünelaltı İstasyonunda idam edildiği de yazıyordu. Ancak onlar 6 kişiydi ve trene ne olmuştu? Hemen Konsülden gelen zarfı da açtı. Bunda ise Birliklerin gelmediği yazıyordu. Yeni birlikler istenmişti. Bu çok riskliydi. Bu durumda arama ekipleri oluşturacaklardı ancak aradan tam 15 koca gün geçmişti. Fakat mektuplar eski değildi.

Komutan uzun bir süre düşündü. O saatte hemen Eğitim İstasyonunu ve Moskova Kale Müfrezesini aradı. Hemen 150 er istedi. Subayların birini odasına çağırıp yarın sabah bu birlikle Pekin'e doğru yola çıkacağını istedi. İki mektup yazdı. Konsül'e birliklere ne olduğunu bilmediklerini ancak yedeklerin yolda olduğunu yazdı. Purmas'a ise bununla ilgili araştırmayı bizzat kendisinin başında olduğu bir ekibin yapacağını bildirdi ve haberciyle bu zarfları yolladı.  Daha sonra komutanlıktan ayrıldı ve evine gitti. Karısı biraz endişeliydi. Neler olduğunu tam çözemeyen yaşlı komutan bir şeyler yapması gerektiğini düşünüyordu. Hemen telefonlar açıp 3 özel askeri istetti.

Ertesi sabah bu 3 asker ondan önce komutanlıktaydı. Komutan uyku sorunu için özür diledi ve kısaca olayları anlattı. Ayrıca o sabah trenin kaza yaptığı haberi Sığınağa tamamen yayıldı. Komutan halka basit bir konuşma yaptıktan sonra kendini suçlamaya başladı. Tzan'ın yanındakileri geçti, ona üzülüyordu. O daha 17 yaşındaydı ve babasının intikamı için savaşmaya gitmişti. Ancak bunu ayarlayan komutandı. Pişmanlık duyuyordu. Şimdi annesine oğlunu ölü ya da diri bulup getireceğine söz verdi ve Tek Vagonlu Arşimet Model ile istasyondan diğer 3 askeriyle ayrıldı.

Henry VIII
[/center]

*

Çevrimdışı BadWolf

• *
  • 661
  • It's scary what a smile can hide..
    • MSN Messenger - zuerbamya@hotmai.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2014, 01:40:49 »
Orjinal bir gidişatı var gibi :D Aslında yorum yazmayıp sessiz sessiz takip edicektim ama masa üstüne link almak zor geldi , maksat bölüm çıktıkça bildirim gelsnin... Devamını bekliyoruz. ^-^

Don't know where I'm going,
Everybody's running,everybody's running...
Come back,after all is broken,
Everything is burning, no one is returning...

PJO'CULAR YÖNETİM:
Spoiler: PJOcular • Göster

*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Haziran 2014, 02:00:50 »
Orjinal bir gidişatı var gibi :D Aslında yorum yazmayıp sessiz sessiz takip edicektim ama masa üstüne link almak zor geldi , maksat bölüm çıktıkça bildirim gelsnin... Devamını bekliyoruz. ^-^

Aslında bunun RP'si çok güzeldi. Hepimiz o gruptan biriydik. Sırayla ayrılmak isteyenler kararlar çok müthiş bir gidişat çıktı. 10 KM yeri bile kazmıştık.

Henry VIII
[/center]

*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2014, 18:02:07 »
Spoiler: Bölüm 2 • Göster
Önümüzdeki iki gün boyunca Moskova'nın solunabilir tarafındaki demiryolunda ilerlediler. Sonunda Purmas hattına çıktılar. Herkes uzun yolculuğa başlamadan önce biraz etrafa bakınmak isteyince Komutan da kabul etti ve vagonun kapısını açarak koltuğuna oturup beklemeye başladı. Diğerleri de ayrı yönlere doğru gittiler.

Ayrıca burası şehrini sınırıydı. Bombalamalar ve yağmalar sonucunda neredeyse yok olmuş binalar bile burada çok azdı. Etrafta eski yeşilliği kalmamış otlaklar, birkaç araç, ve demiryolu tünelinden başka pek bir şey yoktu.

Raskof yanmış bir arabaya doğru giderken yanına Royd geldi. "Sence bize ne olacak?" diye sordu. Korkmuş görünüyordu. Raskof biraz düşündü ve ağzını oynattı, "Bilmiyorum. Belki ölürüz, belki kurtuluruz...ama farketmez. Onlar öldü. En iyi dönene kadar ölürüz." dedi. Royd orada kalakaldı. İşte şimdi fena korkuyordu. Bu sefer de komutanın yanına doğru yol alırken Raskof arabanın yanında ki iki cesede bakıyordu. "Bu insanlar böyle ölmeyi haketmediler." Arkasından Philus yaklaştı ve "Nasıl ölmeliydiler?" diye sordu. Raskof gerisine döndü. Onurlu ve yiğitçe savaşdığına tanık olduğu iyi bir dostu gördü. "Bu akbaba niyetli canavarlar tarafından olmamalıydı...kendilerine bir savunma şansı verilmeliydi." Philus başıyla onayladı. "Evet doğru. Ama hayat şans vermez. Sen alırsın...10 yıl önce evimizdeki savaşı hatırlıyor musun? Finler Sığınağı ele geçirmek üzereydi. Kale ve Birlik yardım çağrılarımıza cevap vermemişti. Umutsuzca iç kapılarımızın açılıp öldürülmeyi bekliyorduk." Raskof iç çekerek, "Evet. Kötü günlerdi. Binlercemiz katledildik. Ama biz kazandık. Finler o gün pek dikkatli davranmadı. İkinci Dünya 1940'ın intikamını almak istediler ama yapamadılar. O şeyler arkalarından gelince birden düşman 2 oldu." Philus uzaklaşmaya başladı ama bir anda kafasını çevirdi. "O gün büyük ve onurlu bir gündü. Bende...sende...hatta şu anda aradığımız o gencin babası Vasily de oradaydı. O şeylerden biri tarafından ailesini korurken evinde öldü. O savaştan sonra evleri dolaşıyorduk ve ben o eve gittim. İçeride en az 25 leş vardı ve sadece 1 tanesi bizimdi. İşte gurur duyulacak ve ağlanacak bir anı. Tzan'ı bu adam için bulmalıyız. Bize emaneti olduğu için. Nikolay Vasily'nin en yakın arkadaşlarındandı. Onun görevi Tzan'ı korumaktı. Büyük ihtimalle o da öldü." diyerek uzaklaştı. Raskof'da pek incelemeden vagona geri döndü.

Bu sırada Royd Komutan'a sorular soruyordu. "Efendim, ne zaman döneceğiz? Güvende olacak mıyız? Ölecek miyiz?" Philus arkadan gelip "Eğer dikkatsiz olursan 1 saniye sonra bile ölebilirsin." dedi. Sonra da komutana dönerek, "Efendim, artık gidelim. Bu arazi boş durabilir ancak Arşimet'in sesini mutlaka duyan yaratıklar vardır. Fazla durmamak en iyisi." dedi.

Komutana yerine geçerek vagonu çalıştırdı ve uzaktan karanlığıyla korkutan Purmas tüneline girdiler.

Henry VIII
[/center]

*

Çevrimdışı Affedilmeyen

• *
  • 786
  • Kisi Sevdigi ile Beraberdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2014, 00:11:01 »
devamini bekliyorum güzel bir hikaye buda enterasan  hosuma gitti benimde yeniden yazasim var vaktimde var bakalim:)
Hayat Akip Giden Bir Nehirdir.. Yüzmesini Bilmiyorsan Su Üstünde kal..

*

Çevrimdışı Boxtroll

• *
  • 411
  • Henry VIII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Ağustos 2014, 13:30:45 »
Sanırım ilgi çekmedi. Hiç cevap yorum bir şey gelmedi benimde hevesim kaçtı.

Henry VIII
[/center]