Tarihte İlginç Gerçekler

• 25 Yanıt
  • 10078 Gösterim
*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Tarihte İlginç Gerçekler
« Yanıtla #10 : 05 Temmuz 2014, 02:08:53 »
Ellerine sağlık, Haliç ve Boğaz'ın donması dışında hepsini biliyorum, gerçekten çok güzel bir konu, devamını bekliyoruz :)

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

« Yanıtla #11 : 05 Temmuz 2014, 02:35:19 »
 Ben böyle şeylere bayılıyorum:tarih,tarih,tarih.Birçok şeyden daha eğlencelidir benim için.Devamını bekliyorum.

*

Çevrimdışı SüleymanEnes

• *
  • 986
  • Devlet-i Ebed Müddet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Temmuz 2014, 02:38:28 »
Arkadaşlar iyi yorumlarınız için çok teşekkürler.Sayenizde içime yazma isteği geldi.Hergün 5-6 tane anekdot paylaşacağım... :) :)

33 sene milletim ve devletim için, memleketimin selameti için çalıştım. Elimden geldiği kadar hizmet ettim. Hakimim Allah ve beni muhakeme edecek de Resulullah'tır. Bu memleketi nasıl buldumsa öylece teslim ediyorum. Hiç kimseye bir karış toprak vermedim. Hizmetimi ancak Cenab-ı Hakkın takdirine bırakıyorum. Ne çare ki, düşmanlarım bütün hizmetime kara bir çarşaf çekmek istediler ve muvaffak da oldular.

Cennetmekan Sultan II. Abdülhamid Han

*

Çevrimdışı SüleymanEnes

• *
  • 986
  • Devlet-i Ebed Müddet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Temmuz 2014, 17:26:53 »
Arkadaşlar yeni bilgiler ekledim.Lütfen sizde de varsa bizimle paylaşın.Teşekkürler :)

33 sene milletim ve devletim için, memleketimin selameti için çalıştım. Elimden geldiği kadar hizmet ettim. Hakimim Allah ve beni muhakeme edecek de Resulullah'tır. Bu memleketi nasıl buldumsa öylece teslim ediyorum. Hiç kimseye bir karış toprak vermedim. Hizmetimi ancak Cenab-ı Hakkın takdirine bırakıyorum. Ne çare ki, düşmanlarım bütün hizmetime kara bir çarşaf çekmek istediler ve muvaffak da oldular.

Cennetmekan Sultan II. Abdülhamid Han

*

• *
  • 1676
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : 05 Temmuz 2014, 17:35:05 »
Bir sitede gördüğüm bilgiyi paylaşayım
Lewis ailesinin 1939 yılında ikiz erkek çocukları oldu. Ailenin durumu, bu, iki çocuğun bakımına yetecek kadar parlak olmadığından, ikizlerden birini evlatlık vermek zorunda kalırlar. Ayrılan iki kardeş ancak aradan 40 yıl geçtikten sonra bir araya gelebildiler. Ve bir araya geldikleri gün de gariplikler ortaya dökülmeye başladı.İki kardeşe de James adı verilmişti, ikisi de eğitimlerini avukat olarak tamamlamışlardı. İkisi de, mekanik aletlere ve halıcılığa meraklıydılar hem de ustalık derecesinde. İkisi de evlenmişlerdi ve ikisinin eşlerinin adı da Linda idi ve de birer oğulları olmuş, ikisi de adlarını James Allan koymuşlardı. Her iki James Allan da ikişer kez evlenmişler ve ikisinin de ikinci eşlerinin adları Betty idi. Sıkı durun; ikisinin de köpeği vardı ve isimleri Toy’du. Ve ikisi de her yaz Florida, ST Petersburg’da tatil yapıyorlardı. Bu olaya inanmayanlar, Digest dergisinin, 1980 yılı Ocak sayısını okuyabilirler.

Bu ikisini kuponla topladığımız Rüya Ansiklopedi'sinde görmüştüm.

Amerika eski Cumhurbaşkanlarından Abraham LİNCOLN, 14 Nisan 1865 yılının gecesinde şu rüyayı görmüştür.
"Beyazsaray'ın hizmetkarları telaşla, oradan oraya koşuşturuyorlar. Ve herkese Cumhurbaşkanlarının öldürüldüğü haberini veriyorlar.
Sabah olduğunda gördüğü rüyayı eşine ve yakınlarına anlatır. Tedirgin olmuştur.Bu sebeple o, günki kabine toplantısında bile bu rüyadan bahsetmek lüzumunu hisseder.Abraham LİNCOLN'ün yakınları bunu hayra yorar.Ve ömrünün uzayacağına delalet edeceğini söylerler.
Aynı günün akşamı Abraham LİNCOLN ve karısı, dostlarıyla birlikte tiyatroya gitmeye karar veririler. LİNCOLN'ün oturduğu locanın kapısı aralanır.Katil tabancasındaki bütün mermileri LİNCOLN'ün üzerine boşaltır. LİNCOLN , oturduğu koltuğa cansız yığılır.
Böylece, rüyanın gelecekten haber veren işareti ile bir ülkenin devlet başkanı ölümle tanışır. Gördüğü rüyanın tesiriyle tedirgin olduğu günün akşamında, rüyası gerçekleşir.

26 Eylül 1938 tarihinde Atatürk, rahatsızlığı ile ilgili olarak ilk defa hafif bir koma atlatmıştı. Prof. Afet İnan, olayı şöyle anlatıyor:
O geceyi rahatsız geçirdi. İlk komayı o zaman atlatmıştı. Ertesi sabahki açıklamasında :
"Demek ölüm böyle olacak" diyerek uzun bir rüya gördüğünü anlattı.
Salih'e söyle, ikimiz de kuyuya düştük, fakat o kurtuldu" dedi.
Atatürk'ün burada "kuyuya düşme" sembolü ile gördüğü rüya vizyonu, kendisinin de söylediği gibi ölümünün habercisiydi. Salih Bozok'un kuyudan kurtulması ise, Atatürk'ün vefat ettiği gün, buna çok üzülen Salih Bozok'un intihar etmesi sonucu kurtarılmasını simgeliyordu...
Bu Atatürk'ün gerçekleşen son rüyasıydı...

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı AssassinAltair

• *
  • 439
  • I can't change the past.
    • MSN Messenger - ozan.oktay@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger  - ozanoktay100@yahoo.com.tr
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 05 Temmuz 2014, 18:10:00 »
Bir yerde okumuştum ve paylaşayım dedim:

İki ABD Başkanının Suikastlerindeki Benzerlikler

-Abraham Lincoln 1846 yılında kongreye seçildi. John F. Kennedy ise 1946 yılında kongre üyesi oldu.
-Abraham Lincoln 1860 yılında ABD Başkanı oldu. John F. Kennedy 1960 yılında ABD Başkanı seçildi.
-Lincoln ve Kennedy isimlerinin ikisi de 7 harften oluşuyor.
-İkisi de Beyaz Saray'da yaşarken birer evlatlarını kaybettiler.
-İki başkan da kafasından vurularak öldü.
-İki başkan da bir cuma günü suikasta kurban gitti.
-Lincoln'ün sekreterinin adı Kennedy'ydi, Kennedy'nin sekreterinin adı ise Lincoln'dü.
-İkisi de birer güneyli tarafından vuruldular.
-İkisinin ölümünden sonra da yerlerine bir güneyli başkan atandı.
-Her ikisinden sonra başkan atanan kişinin adı Johnson'du.
-Lincoln'den sonra başkan olan Andrew Johnson 1808 doğumluydu. Kennedy'den sonra başkan olan Lyndon Johnson 1908 tarihinde doğmuştu.
-Lincoln'ü vuran John Wilkes Booth 1839 yılında doğmuştu. Kennedy'yi vuran Lee Harvey Oswald ise 1939 yılnda dünyaya gelmişti.
-Her iki katilin de üç isimden oluşan adı vardı.
-Her ikisinin isminde de toplam 15 harf var.
-Suikasttan sonra Booth, tiyatro salonundan kaçmış ve bir depoda yakalanmıştı. Oswald ise depodan kaçmış ve bir tiyatro salonunda yakalanmıştı.
-Hem Booth hem de Oswald mahkemelerinden önce vuruldular.

Bu tesadüfleri bayadır biliyordum ve baya ilginç gelmişti fakat paylaşmamıştım bu konunun açılması iyi oldu :D
"The people NEVER have the power.. Only the ILLUSION of it."
Spoiler: The Wolf Among Us • Göster
Spoiler: The Walking Dead (Spoiler) • Göster

*

Çevrimdışı blade_kilic121

• *
  • 943
  • THE WILL TO ACT.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : 05 Temmuz 2014, 21:45:22 »
Bir yerde okumuştum ve paylaşayım dedim:

İki ABD Başkanının Suikastlerindeki Benzerlikler

-Abraham Lincoln 1846 yılında kongreye seçildi. John F. Kennedy ise 1946 yılında kongre üyesi oldu.
-Abraham Lincoln 1860 yılında ABD Başkanı oldu. John F. Kennedy 1960 yılında ABD Başkanı seçildi.
-Lincoln ve Kennedy isimlerinin ikisi de 7 harften oluşuyor.
-İkisi de Beyaz Saray'da yaşarken birer evlatlarını kaybettiler.
-İki başkan da kafasından vurularak öldü.
-İki başkan da bir cuma günü suikasta kurban gitti.
-Lincoln'ün sekreterinin adı Kennedy'ydi, Kennedy'nin sekreterinin adı ise Lincoln'dü.
-İkisi de birer güneyli tarafından vuruldular.
-İkisinin ölümünden sonra da yerlerine bir güneyli başkan atandı.
-Her ikisinden sonra başkan atanan kişinin adı Johnson'du.
-Lincoln'den sonra başkan olan Andrew Johnson 1808 doğumluydu. Kennedy'den sonra başkan olan Lyndon Johnson 1908 tarihinde doğmuştu.
-Lincoln'ü vuran John Wilkes Booth 1839 yılında doğmuştu. Kennedy'yi vuran Lee Harvey Oswald ise 1939 yılnda dünyaya gelmişti.
-Her iki katilin de üç isimden oluşan adı vardı.
-Her ikisinin isminde de toplam 15 harf var.
-Suikasttan sonra Booth, tiyatro salonundan kaçmış ve bir depoda yakalanmıştı. Oswald ise depodan kaçmış ve bir tiyatro salonunda yakalanmıştı.
-Hem Booth hem de Oswald mahkemelerinden önce vuruldular.

Bu tesadüfleri bayadır biliyordum ve baya ilginç gelmişti fakat paylaşmamıştım bu konunun açılması iyi oldu :D
Suikasttı işleyenler Amerikalı bana kalırsa biraz kafadan uydurmuşum gibi duruyo ama araştır biraz "Skull & Bones"

« Yanıtla #17 : 06 Temmuz 2014, 15:44:14 »
Atatürk'ün vefat ettiği gün, buna çok üzülen Salih Bozok'un intihar etmesi sonucu kurtarılmasını simgeliyordu...
Sence Salih Bozok intihar mı etti ? Gerçek tarih sence gerçek mi...

*

• *
  • 1676
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : 06 Temmuz 2014, 15:46:54 »
Atatürk'ün vefat ettiği gün, buna çok üzülen Salih Bozok'un intihar etmesi sonucu kurtarılmasını simgeliyordu...
Sadece okuduğum şeyi paylaştım, bu konuda pek bilgim yok, senin varsa paylaşman iyi olur.

« Yanıtla #19 : 07 Temmuz 2014, 04:24:58 »
Sadece okuduğum şeyi paylaştım, bu konuda pek bilgim yok, senin varsa paylaşman iyi olur.
Araştır sen biraz, sonra ben anlatırım sana.