Tarihte İlginç Gerçekler

• 25 Yanıt
  • 7856 Gösterim
*

Çevrimdışı SüleymanEnes

• *
  • 986
  • Devlet-i Ebed Müddet
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tarihte İlginç Gerçekler
« Yanıtla #20 : 07 Temmuz 2014, 21:30:47 »
Arkadaşlar yeni bilgiler ekledim.Sizden de daha fazla paylaşım bekliyorum.İyi okumalar... :)

33 sene milletim ve devletim için, memleketimin selameti için çalıştım. Elimden geldiği kadar hizmet ettim. Hakimim Allah ve beni muhakeme edecek de Resulullah'tır. Bu memleketi nasıl buldumsa öylece teslim ediyorum. Hiç kimseye bir karış toprak vermedim. Hizmetimi ancak Cenab-ı Hakkın takdirine bırakıyorum. Ne çare ki, düşmanlarım bütün hizmetime kara bir çarşaf çekmek istediler ve muvaffak da oldular.

Cennetmekan Sultan II. Abdülhamid Han

*

Çevrimdışı SüleymanEnes

• *
  • 986
  • Devlet-i Ebed Müddet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 24 Ağustos 2014, 00:07:56 »
Eee ilginç bilgiler bulan yok mu arkadaşlar :) Haydin doldurun burayı :)

33 sene milletim ve devletim için, memleketimin selameti için çalıştım. Elimden geldiği kadar hizmet ettim. Hakimim Allah ve beni muhakeme edecek de Resulullah'tır. Bu memleketi nasıl buldumsa öylece teslim ediyorum. Hiç kimseye bir karış toprak vermedim. Hizmetimi ancak Cenab-ı Hakkın takdirine bırakıyorum. Ne çare ki, düşmanlarım bütün hizmetime kara bir çarşaf çekmek istediler ve muvaffak da oldular.

Cennetmekan Sultan II. Abdülhamid Han

*

Çevrimdışı --Altair--Ezio--Connor--

• *
  • 140
  • THE FIRE OF 1092
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Ağustos 2014, 11:36:34 »
Dünyanın en uzun savaşı Hollanda ile İngilterenin kuzeyindeki Scilly adası arasında gerçekleşmiş ve tam 335 yıl sürmüştür. 1650 yılında adadaki kraliyet yanlılarına karşı Hollandalılar tarafından açılan savaş, tek bir kişi bile yaralanmadan, dalgınlığın farkedildiği 1985 yılında karşılıklı olarak sona erdirilmiştir.

*

Çevrimdışı blade_kilic121

• *
  • 943
  • THE WILL TO ACT.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : 01 Eylül 2014, 15:59:27 »
Kabeyi nası su basmış kardeş.

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 904
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : 01 Eylül 2014, 18:24:52 »
Vampir efsanelerinin yayılmasına belki de bu kadın sebep oldu. Aslında bir kontes olan Elizabeth Bathory, yaşlandıkça güzelliğini kaybettiğini ve bunu kaybetmek istemediğini düşündü. Her insan düşünür tabi bunları ve genç kalmanın yollarını arar. Fakat Kontes Bathory ilginç bir yöntem deneyerek bunu gerçekleştirmeye çalışmış ve bilindiği kadarıyla 640 kızın kanını içmiş veya kanlarını boşaltarak banyo yapmıştır. Tabi insanın ilk aklına gelen kan içme, vampirlik, iğrençlik vs. olsa da aslında 25 yılda 640 kızı aynı şekilde öldürerek belki de dünya tarihinin gördüğü en efsane seri katillerden biri olmuştur. Kadınlara yakıştırılmadığı için bu durum genelde akla gelmez.

Elizabeth Bathory hakkında daha fazla bilgiyi adını kullanarak araştırıp bulabilirsiniz.

*

Çevrimdışı blade_kilic121

• *
  • 943
  • THE WILL TO ACT.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #25 : 02 Eylül 2014, 15:12:08 »
Vampir efsanelerinin yayılmasına belki de bu kadın sebep oldu. Aslında bir kontes olan Elizabeth Bathory, yaşlandıkça güzelliğini kaybettiğini ve bunu kaybetmek istemediğini düşündü. Her insan düşünür tabi bunları ve genç kalmanın yollarını arar. Fakat Kontes Bathory ilginç bir yöntem deneyerek bunu gerçekleştirmeye çalışmış ve bilindiği kadarıyla 640 kızın kanını içmiş veya kanlarını boşaltarak banyo yapmıştır. Tabi insanın ilk aklına gelen kan içme, vampirlik, iğrençlik vs. olsa da aslında 25 yılda 640 kızı aynı şekilde öldürerek belki de dünya tarihinin gördüğü en efsane seri katillerden biri olmuştur. Kadınlara yakıştırılmadığı için bu durum genelde akla gelmez.

Elizabeth Bathory hakkında daha fazla bilgiyi adını kullanarak araştırıp bulabilirsiniz.

Sen boşver Elizbeth'i bize Fatih Sultan Mehmet Kont Dracula'nın kelesini nasıl aldığını anlatta namımız yürüsün. :) ;)