Masyaf

 • 12 Yanıt
 • 9381 Gösterim
*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

 • Insieme per la vittoria!
 • *
 • 1676
 • Vittoria agli Assassini!
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Masyaf
« : 05 Ağustos 2014, 02:05:50 »
Arkadaşlar birkaç gün önce vakit buldukça Masyaf'ı çevirmeye başlamıştım ACWikia'dan. Şimdilik çeviride Altair'in kısmını bitirdim. Eğer vakit bulabilirsem devamını'da getireceğim.
Seri Hakkında Spoiler İçermektedir.
Spoiler: Altair • Göster

[table]
[tr]
[td][/td]
[td]                  [/td]
[td]Masyaf
Parıldayan nehirlerle çevrili birçok kulenin oluşturduğu bu kale, aşağıdaki Asi Vadisi’nin üstlerinde birçok kalabalık köyü yönetti. Bir huzur vahası. Bir cennet.
Niccolo Polo’nun Masyaf tanımı.

Masyaf, Batı Suriye’deki Asi Vadisi’ndeki küçük bir tepecikte konuşlanmış belediyedir.
Orta Çağ’ın sonlarında, Suikastçı Tarikatı faaliyetleri için hizmet verdi ama 1257 Moğol Kuşatması sonrası bakıma muhtaç hale düştü. 16. Yüzyıla gelindiğinde Bizans Tapınakçıları tarafından bir süre işgal edildi.

[/td]
[/tr]
[/table]

                      Sarazen Kuşatması
1176 yılında, Suikastçıları hayatındaki üçüncü ve daha başarılı bir denemeyle önlemeyi uman Selahaddin (Eyyubi) tarafından kale kuşatıldı. Kuşatmanın ikinci gecesi, Usta Suikastçı Ömer (Umar) Ibn-La’Ahad sultanın çadırına sızdı ve uyku minderine bir bıçak bıraktı. Ancak Selahaddin uyanıp askerleri alarma geçirdi ve Ömer kaçarken bir Sarazen generalini öldürmek zorunda kaldı.
Uyarıyı dikkate alarak Selahaddin, soyluyu öldüren kişinin kellesinin getirilmesi şartıyla Masyaf’ı terk etti. Önce suikastçılar bunu reddetti. Ancak Selahaddin’in danışmanı, yakaladıkları Suikastçı casusu Ahmed Sofian’ın hayatıyla onları tehdit etti. Ömer sonra Ahmed’ın yaşaması şartıyla hayatını kaybetmek için gönüllü oldu ve Şahap Al’din tarafından idam edildi. Daha sonra kuşatma kaldırıldı ve Sarazenler, Masyaf’tan ayrıldı.


                  Haçlılar ile Çarpışma
1189 yılında, bir tapınakçı ajanının Suikastçı Tarikatı saflarına sızmasından sonra Masyaf, Haçlı Tapınakçıları tarafından saldırıya uğradı.
Kale Levanten Suikastçıları Lideri Rashid ad-Din Sinan rehin tutulduktan sonra ve iki tarafın kuvvetleri arasında köyde mevzilenmiş savaş, şiddetiyle devam ederken Haçlılar tarafından ele geçirildi. Ancak genç suikastçı Altaïr Ibn-La'Ahad’ın çabalarıyla kale geri alındı ve Al Muallim kurtarıldı. Kalenin tekrar geri kazanılmasıyla Suikastçılar, Tapınakçılar’ı kovabildiler.


                  Tapınakçı Kuşatması
1191’de, Al Muallim Tapınakçılar’ın da arayışta olduğu bir Cennetin Elması’nı buldu. Bu nedenle Robert de Sable önderliğindeki tapınakçılar Elma’yı kazanmak için bir saldırı girişiminde bulundu.
Köyde bir savaş çıktı ve Suikastçılar, vatandaşların kaçmasına yetecek kadar uzun bir süre için tapınakçıları savuşturmayı başardılar. Vatandaşlar kaçar kaçmaz Al Muallim Suikastçılar’ı kaleye geri çağırdı. Kısa bir süre sonra Robert, Al Muallim’den Elma’yı almayı arzulayan büyük bir Tapınakçı grubuyla geldi.
Ama Suikastçılar, kalenin kapısına Tapınakçılar’ı ortadan kaldırmak için ağaç kütüklerinden oluşan bir tuzak kullandılar. Birçok askerinin ölmesi yüzünden, Robert Masyaf’tan çekildi.


                  Elma İçin Mücadele
Aynı yıl içerisinde daha sonra, 1191 Eylül’ünde, Al Muallim; Masyaf halkını köleleştirmek için Elma’yı kullandı. Halkı hipnotize edebildiği için hepsi onun emri altındaydı. Ancak Altaïr Ibn-La'Ahad, eski mentorunun planını ona suikast yaparak engelleyebildi. Mentor’un ölümüyle suikastçılar ve halk doğal ruhsal durumlarına döndüler.
Bundan kısa bir süre sonra birçok suikastçı Al Muallim’in isyanını ve muhalif oluşunu reddetti. Onun yoldaşı ve rakip suikastçısı olan Abbas Sofian, Altair’i bir kayalıktan fırlattı ve kalenin kulelerinden birinde Elma’yı geri aldı. Ancak Elma’nın gücünden dolayı Abbas kendini kaybetti ve Altair’e teslim oldu.
Daha sonra, 1227’den önceki zamanlarda, Abbas darbeci bir ordu kurdu ve Tarikatı devralabildi. Suriye’deki suikastçı kontrolünün kaybedilmesiyle Altair şehirden kaçtı ve kendini gönüllü olarak sürgün etti.


                  Masyaf’ın Düşüşü
Altair:“Bu adamların acımasız olduğunu söylüyorsun. Herhangi biri bir masuma karşı kılıcını çekti mi?”
Suikastçı:”Ne yazık ki evet. Tek neşe kaynakları vahşilik gibi görünüyor.”
Altair ve Suikastçı müttefiği, Abbas’ın adamlarını tartışırken…

Abbas’ın 20 yıllık saltanatı sırasında Masyaf büyük miktarda paralar harcadı, Suikastçılar daha fazla günlük antrenman yapmadı ve genel disiplinleri kardeşlik içinde kayboldu. Halktan vergiler toplanıyordu ama karşılığında hiçbir şey sağlanmıyordu.
Ancak 1247’de yani yirmi yıl sonra, Altair, müttefik toplama ve Abbas’ı saf dışı bırakma niyetiyle Masyaf’a döndü. Abbas’a karşı nefretini paylaşan dört suikastçı yetiştirebilmişti ve şehir kapısında korumaya nöbet tutturuyordu.
Yeni müttefiklerin silahlanmasıyla Altair şehre ilerlemeye başladı, kötü yola sürüklenmiş suikastçı reislerini saf dışı bıraktı ve sonunda kaleye ulaştı. Altair orada, elinde bulunan Elma yüzünden Abbas’la tartışmaya girdi ve tartışma Altair’in, Abbas’ı yeni geliştirdiği gizli tabancayla vurmasıyla sonuçlandı. Abbas’ın ölümüyle, Altair; Doğu Akdeniz Suikastçıları Mentoru unvanını geri aldı.


                  Polo Kardeşler’in Ziyareti
10 yıl sonra 1257’de, Masyaf, Altair’in en büyük oğlu Darim tarafından tarikata davet edilen Niccolo ve Maffeo Polo tarafından ziyaret edildi. İki adam,  Suikastçılar’ın İtikadı’nı yaymak için, memleketleri olan İtalya’yı, Altair’in de aynısını denerken başarısız olduğu yeri seçtiler. Ancak Pololar’ın altı aylık ziyareti sırasında Masyaf bir kez daha, bu sefer Cengiz Han’ın ölümünde suikastçıların payının intikamını arayan Moğollar tarafından kuşatıldı. Tarikattaki sayılı ayrılmalara rağmen, kalan suikastçılar, Altair ve Darim refakatindeki Polo Kardeşler’in kaçmasına yetecek kadar Moğollar’ı limanda tuttular. Polo Kardeşler ayrılmadan önce, Altair kişisel günlüğünü, mesajla dolu olan beş anahtarı ve kütüphanesinden birçok kitabı Niccolo’ya miras bıraktı.
Kuşatmanın hemen sonrasında, Altair, Masyaf’da Suikastçı saltanatının son bulmasının etkisiyle kardeşliğin kalanına dünyanın dört bir yanına yayılmasını emretti. Oğlu Darim’e veda etti, kendini kütüphaneye kilitledi ve bir sandalyede huzurlu uykusuna dalmadan önce Elma’yı sonraki kuşaklara bıraktı.

[/spoiler]
Spoiler: Ezio Auditore • Göster

[table]
[tr]
[td][/td]
[td]                  [/td]
[td]“Masyaf 300 yıldır suikastçıların mabedi değil. Orada hala hak iddia edebilir miyiz? Orada hoş karşılanacak mıyız?”
Ezio’nun 1511’de kardeşi Claudia’ya yazdığı bir mektuptan…
[/b]
Kalenin terk edilişinden 250 yıldan daha fazla bir süre sonra Bizans Tapınakçıları, Masyaf’ın kontrolünü ellerinde aldılar. Bizanslılar, bir işçi Altair’in kütüphanesinin kapısını kırarak açmaya çalışırken, şehir ve kale boyunca devriyeler oluşturdular. Leandros isimli bir Tapınakçı Lideri, Bizans kuvvetlerini denetledi ve şehrin kontrolünün onlara kaldığını temin etti.
1511 Mart’ında İtalyan Suikastçılar’ın Lideri Ezio Auditore, Tarikatı’nın geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve Altair’in kütüphanesinin içeriğini keşfetmek için dağdaki kaleye gitti. Bu arayış, Ezio’nun, babasının yazdığı; Masyaf Kalesi’nin altında paha biçilemez bilgiler içeren  gizli bir kütüphane olduğu ile ilgili bir mektubu görmesiyle başladı.
Vardıktan sonra, Ezio büyük bir Bizans Kuvvetleri’nin saldırısını uğradı ve Altair’in hayali görüntüsü tarafından dikkati dağıldığı için yakalandı. Ezio kalenin kulelerinden birindeki bir kalasa sürüklendi ve Leandros boynuna bir ip geçirdi. Ancak Ezio, Leandros’un hakkından geldi ve kalastan atlayıp bir çıkıntının üzerine güvenli bir şekilde inmeden önce ipi Leandros’un boynuna doladı.
Ezio daha sonra Masyaf’ın yolunu tuttu ve nihayet Tapınakçılar’ın ellerinde tuttukları Niccolo Polo’nun günlüğünü öğrendi. Kaleden ayrıldıktan sonra şehir kapılarına kadar dayanan bir köy boyunca, Bir Tapınakçı Lideri’nin izini sürdü.  Orada Ezio, Leandros’un, at arabasında olduğunu fark edip tapınakçıları kovalamaya başladı, en sonunda Leandros’un vagonuna asılı olan bir ipe tutunup sürüklenmeye zorlandı.
Bir Bizanslı’yı öldürüp onun at arabasını alana kadar, kısa bir süreliğine ipe tutunmayı başardı. Ezio daha sonra Leandros’u dağ yolları boyunca kovaladı ve sonunda yakınlardaki bir köye vardı. Ancak Leandros’un adamlarından biri Ezio’nun at arabasının altına bir bomba attı ve vadinin aşağısına yolladı.
Ezio'nun Bizanslı tüfekçileri gizlice öldürüp köyün yolunu tutmaya başlamadan önce, yaralarının iyileşmesi biraz zaman aldı. Leandros orada, adamlarına Ezio’yu öldürmelerini emredip bir kuleye kaçmadan önce, onunla dalga geçti.

[/td]
[/tr]
[/table]
[hr]
[table]
[tr]
[td][/td]
[td]                       [/td]
[td]Bu noktada, Bizans Muhafızları Ezio’ya saldırdılar ama suikastçı tarafından hezimete uğratıldılar. Ezio onları öldürdükten sonra biraz ilaç aldı ve ciddi yaralarındaki acıyı önlemek için bunları kullandı. Yeniden kendine geldi ve Leandros’un kaçtığı uzun kuleye tırmandı. Kalenin zirvesine ulaşınca onunla yüzleşti ve Tapınakçı’yı gizli bıçağıyla bıçakladı. Leandros son sözlerinde, Ezio’ya Niccolo’nun günlüğünü verdi, ama Tapınakçıların’ın Altair Kütüphanesi’nin anahtarlarından birinin yerini çoktan bulduklarını ve diğerlerine de yakın olduklarını söyledi. Leandros ölmeden önce ayrıca esrarengiz bir şekilde bir Ulu Tapınak’tan bahsetti, ancak konu hakkında daha fazla şey anlatamadan öldü. Niccolo Polo’nun günlüğünü ve Masyaf Anahtarları hakkında bilgi alan Ezio, Masyaf’tan ayrıldı.[/td]
[/tr]
[/table]
[hr]
[table]
[tr]
[td][/td]
[td]                  [/td]
[td]Altair’in Kütüphanesi’ne Giriş
Daha sonra 1512’de, Ezio, duygusal ilişkisi olduğu Sofia Sartor ve beş Masyaf anahtarıyla Masyaf’a döndü. Ezio ve Sofia köyden kaleye doğru yola koyuldular ve yürüyüş sırasında, Ezio Sofia’ya kendi saflaştırılmış itikat yorumunu açıkladı. İkisi de nihayet kütüphaneye giden küçük bir geçide vardılar ve Ezio, Sofia’ya veda edip ona oradan canlı dönerse iyi olacağını söyledi.
Ezio, kütüphaneye giden büyük kapıyı başarıyla açtıktan sonra bir geçit boyunca kütüphaneye yürüdü ama hiçbir kitap bulamadığı için şok oldu, sadece Mentor Altair’in bedeni orada çürümekteydi. Ezio, Altair’in elindeki son Hafıza Mührü’nü tespit etti ve onu Mentor’un elinden aldı.  Ezio Hafıza Mührü’ne erişince Altair’in oğlu Darim’e veda edişini ve Elma ile birlikte kendini kütüphaneye kilitleyişini gördü.
Hafıza Mührü’nü aktif edince, Ezio; Altair’in Cennet’in Parçası’nı buldu, ama bir hayat için bunu yeterince gördüğünü söyleyerek orada bırakmaya karar verdi. Ezio daha sonra kendi soyundan gelen ve daha önce adını duyduğu Desmond Miles’ı çağırdı ve kendi zaman bağına erişmesini sağladı. Ezio ayrılmadan önce, sembolik olarak Suikastçı hayatının sona erdiğini belirtmek için ekipmanlarını kütüphaneye bıraktı.

[/td]
[/tr]
[/table]

Spoiler: Tasarım • Göster

[table]
[tr]
[td][/td]
[td]                  [/td]
[td]Sofia Sartor: "È così bello qui. (Burası çok güzel.) Tarikatının başladığı yer burası mı?
Ezio: “Günümüzden binlerce yıl önce başladı, ama burada yeniden doğdu.”

Masyaf; bir köy tabanlı ve kalenin zirvesine kadar ulaşan bir duvarla çevrili olmakla beraber, Orontes Vadisi üzerinde yer alan bir dağ zirvesinin üzerine yapılmıştır. Büyük bir kazık çit bulunurdu ve iç ve dış kısımda birkaç suikastçı muhafızı devriye gezerdi. Aşağılarda sığ bir göl vardı ve duvardan bakıldığında kalenin ve köyün sol tarafının tamamı görülebilen son derece yüksek ve dikey dağ duvarıyla korunuyordu.
İkinci bir dağlık vadi ve nehir kalenin karşı tarafından görülebilirdi ancak köyden görülemezdi. Masyaf'ın sağ tarafındaki ikinci vadi üzerinde, iplerin tuttuğu bir dizi kütük vardı, ön taraftan tırmanmanın imkansız göründüğü yüksek bir kuleye ulaşana kadar çapraz çizgiler çizilirdi.
Köy
Köy, Masyaf'taki vadinin en uzaktaki ucunda bulunan birkaç düzine küçük kerpiç evden oluşuyurdu ve birkaçı sol taraftaki derin vadiye inşa edilmişti. Halkın eşyalarını ve yiyeceklerini takas edebileceği ya da sohbet edebileceği Köy Pazarı, vadinin en alt ucunda kuruluydu. Daha küçük ve daha az kapsamlı başka bir pazar yeri, kalenin uzun ve dolambaçlı girişinde bulunuyordu.

[/td]
[/tr]
[/table]
[hr]
[table]
[tr]
[td][/td]
[td]                  [/td]
[td]Kale
Dağın zirvesinde suikastçıların kalesi bulunuyordu. Suikastçılar yüksek kayalıklı duvarların içindeki duvarların ve askerlerin koruduğu antrenman sahasında dövüş alıştırmaları yapıyorlardı veya kendilerini Mentor'un kitaplıkları arasında eğitiyorlardı.
Merkezi taş odaların arkasında bulunan ve "Cennet" olarak bilinen, bayanların çimler ve bakımlı bitkiler üzerinde boş zamanlarında mutluca yan gelip yatacakları dört aşamalı bir bahçe vardı. Bahçe avlusunun merkezinde bulunan çeşmede, İlk Medeniyet tanrıçalarından Minerva'nın heykeli vardı. Kale kütüphanesinin içinde, bilginler rafları karıştırır, sürekli olarak aralarında yer değiştirirlerdi.
Kulenin tepesinde bulunan Mentor'un özel odasının yanı sıra, kale; Masyaf'da bulunan tüm suikastçılara ev sahipliği yapıyordu. Vadi yakınlarına ve merkez köye yaklaşan tehlikeleri gözetleyen uzman okçuların bulunduğu gözetleme kulelerinin etrafı duvarlarla çevriliydi.

[/td]
[/tr]
[/table]
[hr]
[table]
[tr]
[td][/td]
[td]                  [/td]
[td]Derin Vadi Geçidi ve Tuzak Kule
Masyaf'ın güney tarafında, geniş bir taş platform boyunca ayarlanmış çıkıntıdan, bir suikastçı ot yığını üzerine atlayabilirdi. Bu otluktan ilerleyince, aşağıda bulunan nehir üzerinde birkaç odun kütüğü bulunurdu. Ayrıca tehlikeli yolları aşmaya yardım etmek için, ipler; ahşap kütükleri tutardı.
Vadinin üzerindeki büklümlü yolun sonu, göklere kadar ulaşan ve taş duvar dağların mükemmel bir şekilde gizlediği yüce bir kuleye ulaşırdı. Bir suikastçı bu kuleye tırmanabilir ve nihayet kendini ızgara zeminli bir odada bulabilirdi. Bir suikastçının bıçağıyla kesebileceği bir mandalla tutulan ve bir istilaya karşı düşman güçlerinin üzerine atabileceği kütük yığınları tutulurdu.

[/td]
[/tr]
[/table]

Spoiler: Ek Bilgiler • Göster

[list][li]Masyaf, Süleyman'ın Tapınağı'ndan sonra, oyun sırasında karşılaşılan, Krallık dışındaki en küçük yerdir.[/li]
[li]Masyaf'da hiçbir çeşit eziyetçi yoktur.[/li]
[li]Masyaf'ın dışında, bir suikastçı korumasının, bir düşmanı kartal görüşüyle işaretlediği, suikastçılar tarafından kontrol edilen küçük bir Krallık parçası vardır.[/li]
[li]Her ne kadar Altair'in müttefikleri oldukları dikkate alınsa da, şehirde muhafızlar kışkırtılırlarsa saldırıya karşı koyacaklardır.[/li]
[li]Üçüncü öğretide; "bir suikastçı, direkt olarak ya da başka bir şekilde yoldaş suikastçıya zarar veremez" diye belirtilmiş olmasına rağmen, Masyaf muhafızları herhangi bir senkronizasyon cezası olmadan öldürülebilir ve bir suikastçı veya vatandaş tarafıldan yapıldığından bahsedilmez.[/li]
[li]Kalenin arkasındaki bahçeler, tarihi suikastçı karargahları arkasındaki gizli bir cennetten esinlenilerek oluşturulmuştur. Bahçe cenneti, söylentiye göre, Haşhaşiler'in kurucusu Hasan Sabbah tarafından yaratılmış bir yalandır. Bu bahçeleri, takipçilerinin, kendi ilahi görevine inanması ve ölüm korkusu ve ölüm emri olmadan onları idam etmek için yaratmıştır.[/li]
[li]Masyaf şimdiye kadar içerisinde muhafızlar barındıran tek Suikastçı Karargahı'dır.[/li]
[li]Haçlılar'dan Moğol İmparatorluğu'nun istilasına kadar Suikastçlar'ın kumanda merkezi İran'daki Alamut Kalesi olduğu halde, Suriye'de başka bir kumanda merkezi olduğuna dair kaynaklar vardır.[/li]
[li]Masyaf Arapça'da (مصيف) "yazlık", "yazlık konut" olarak geçer.[/li]
[li]Assassin's Creed Revelations'un ilk anı dizisi sırasında, kalenin içindeki bazı görevler, Altair'in yaptığı bazı eylemlerle etkileşime girip görünür olmasını sağlıyordu.[/li]
[li]Revelations'da, pusula yönleri, Assassins's Creed'teki gibi; Kuzey'den ziyade Doğu'daki kale yönünde yaklaşık olarak 90º döndürülmüştür.[/li]
[li]Bazen eğitim alanında yapılan alıştırmadan sonra, Altair düşmanları tahrik ettiyse, korumaların konuştuğu duyulabilir.[/li][/list]

« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2014, 14:49:49 Gönderen: -Ezio Auditore- »

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı SüleymanEnes

 • *
 • 986
 • Devlet-i Ebed Müddet
  • Profili Görüntüle
Ynt: Masyaf
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2014, 02:07:32 »
Eline sağlık.Yaptığın iş gerçekten büyük bir iş :) Başarılar dilerim :)

33 sene milletim ve devletim için, memleketimin selameti için çalıştım. Elimden geldiği kadar hizmet ettim. Hakimim Allah ve beni muhakeme edecek de Resulullah'tır. Bu memleketi nasıl buldumsa öylece teslim ediyorum. Hiç kimseye bir karış toprak vermedim. Hizmetimi ancak Cenab-ı Hakkın takdirine bırakıyorum. Ne çare ki, düşmanlarım bütün hizmetime kara bir çarşaf çekmek istediler ve muvaffak da oldular.

Cennetmekan Sultan II. Abdülhamid Han

*

Çevrimdışı Ezio the Merciless

 • ★★GALATASARAY★★
 • *
 • 1389
 • Işıkları Kapatınca Tüm Bedenler Aynıdır
  • Profili Görüntüle
Ynt: Masyaf
« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2014, 02:16:48 »
Gerçekten zor bir iş yapıyorsun.  Teşekkür ederim emeğinden :) Kolay gelsin..


"Şah karşısında tek asker piyon"

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

 • Insieme per la vittoria!
 • *
 • 1676
 • Vittoria agli Assassini!
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Masyaf
« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2014, 04:57:17 »
Bir gecede Ezio'yu da bitirdim, yarın bir aksilik olmazsa kalan kısmı da bitirip yeni projelere yelken açarım :)

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı Eren001

 • *
 • 2323
 • fuck you all
  • Profili Görüntüle
Ynt: Masyaf
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2014, 05:22:58 »
Cidden harikasın dostum.
Let The Good Times ROCK!

*

Çevrimdışı AssassinAltair

 • *
 • 439
 • I can't change the past.
  • MSN Messenger - ozan.oktay@hotmail.com
  • Yahoo Instant Messenger - ozanoktay100@yahoo.com.tr
  • Profili Görüntüle
Ynt: Masyaf
« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2014, 10:22:59 »
Eline sağlık çok güzel olmuş. Herkesin dediği gibi yaptığın kolay bir iş değil, kolay gelsin :)
"The people NEVER have the power.. Only the ILLUSION of it."
Spoiler: The Wolf Among Us • Göster
Spoiler: The Walking Dead (Spoiler) • Göster

*

Çevrimdışı rahman17

 • Originz
 • *
 • 3380
 • Hayatı satın alamazsınız.
  • ICQ Messenger - 10000001
  • MSN Messenger - archdevil19@outlook.com
  • AOL Instant Messenger - kerem_ayvaz@aol.com
  • Yahoo Instant Messenger - kerem_ayvaz@yahoo.com
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Masyaf
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2014, 10:27:23 »
Eline sağlık çok güzel olmuş.

*

Çevrimdışı assassin_alper

 • *
 • 1066
 • Nowhere left to run now
  • Profili Görüntüle
  • Facebook adresim budur.
  • E-Posta
Ynt: Masyaf
« Yanıtla #7 : 05 Ağustos 2014, 11:28:59 »
Eline sağlık, çeviri gerçekten çok zor ve sabır gerektiren bir iş :)

"Rien n'est vrai, tout est permis."

"Üç Yüzük göğün altında yaşayan Elf krallarına,

Yedisi taştan saraylarındaki Cüce hükümdarlara,

Dokuzu ölümlü insanlara, ölecekler ne yazık;

Bir Yüzük gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda,

Kara tahtında oturan Karanlıklar Efendisi'ne.

Hepsine hükmedecek bir yüzük,Hepsini o bulacak,

Hepsini bir araya getirip, karanlıkta birbirine bağlayacak

Gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda."

---------------------------------------------------

Bin ork akınlarda çocuklar gibi şendik
Bin ork dev gibi bir orduyu yendik
                         

------------------------------------------------


                            

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

 • Insieme per la vittoria!
 • *
 • 1676
 • Vittoria agli Assassini!
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Masyaf
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2014, 14:50:15 »
Böylece bitirmiş oldum Masyaf çevirisini :)

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı LoneAssassin

 • *
 • 2153
 • ليس هناك ما هو صحيح ، فكل شيء مباح.
  • MSN Messenger - assassinlone12@hotmail.com
  • Yahoo Instant Messenger - assassinlone@ymail.com
  • Profili Görüntüle
  • Assassin's Creed 1092 Türkiye
  • E-Posta
Ynt: Masyaf
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2014, 14:55:21 »
 Yeni gördüm konuyu, eline sağlık çok güzel bir çeviri olmuş. Gerçekten zor bir iş çeviri.


bilinmez gibi
x gibi
bizim gibi...