Sanal Alem

• 2 Yanıt
  • 1695 Gösterim
Sanal Alem
« : 17 Ağustos 2014, 17:59:27 »
Spoiler: Göster

Yatağından çırpınarak çıkan Allen rüyasını düşünmeye başladı.Rüyasında ahtopat adamlar hortlaklar ve kediler vardı.Kedi kısmını anlamamamıştı ama hortlak ve ahtopat adam kısımları çok korkunçtu.Herhalde fazla bilgisayar oynamanın zararları diye düşündü ama tek kötü yanı buysa bana sorun yok dedi.Alt kattan bir ses duydu.Annesi,onu yemeğe çağırıyordu.Yemekten sonra bilgisayarının başına geçti.Geçmesiyle kalkması bir olmuştu çünkü bilgisayar hata veriyor çalışmıyordu.Başka çaresi yoktu.İki saat sonra bilgisayar tamircisine bilgisayarı vermişti.Eve dönünce düşündü.Bilgisayar hariç eğlendiği başka birşey yoktu.Babası odasına gelerek ona arkadaşlarıyla sinemaya gitmesini önermişti.Mantıklı olabilirdi çünkü uzun süredir beklediği film vizyona girmişti.İnternete düşmesini bekleyecekti ama bilgisayar bozulduğu için sinemaya gidebilirdi.En yakın bir iki arkadaşını arayıp yola çıktılar.Sinemada arkadaşlarıyla birlikte eğlenmişti.Arkadaşlarından ayrılmıştı ve evine doğru giderken bir adam onu durdurdu.Zorla onu çekiştirerek ara sokaklardan geçti adam sonunda durduğunda ona doğru bakarak sırıtıyordu.Tek hatırladığı şeyde oydu zaten.Uyandığında bir ormandaydı elinde bir kılıç vardı.Kafasını havaya doğru baktığında Can barı vardı.Bir oyundaydı !

Spoiler: Göster

Bu şoku atlattıktan sonra yavaş yavaş kendine gelip mantıklı düşünmeye çalıştı.Bir oyunda olduğuna göre bu oyunda yaratıklar da olmalıydı ve elbette NPC'lerde.Bu da Oyuncuların buluştuğu ticaretin yapıldığı şehirler olması gerekiyor diye düşündü.Eğer o şehirlerden bir tanesini bulursam benim gibi oyuncular da olması gerekiyor diye düşündü ve yürümeye başlar.Üç saat sonra sonra ne bir insan ne de şehir kalıntısı görür.Bununla umutsuzluğa düşen Allen uyumaya başlar.Uyandığında ise çoktan gece olmuştur.Etrafına bakınırken acıktığını fark eder.Belki normal oyunlarda olduğu gibi Yaratıklardan et düşüyordur diye düşündü.Şu ana kadar ormanda yaratıklara rastlamamıştı ama belki bulurum umuduyla gezmeye başladı.Evet ! Uzun aramalarının sonunda bir kurt bulmuştu.Bu oyunlarda bildiği kadar ilk seviyelerde olanların öldürdüğü bir hayvandı.Yanına sessizce yaklaşırken bir anda önüne bir ikon çıktı.Gizlilik bir arttı.Evet bu mantıklı diye düşündü çünkü bir MMORPG oyunun içinde olduğuna göre böyle şeyler normaldi ama karekterin açsa senin aç olma ya da bir oyunda olman hiç normal değildi.Bu sırada kurdu unutmuştu.Ona doğru bakarken kurt çoktan onu farketmişti.Kurt ona doğru hırlayarak saldırı yaptı.Allen ona saldırılmasının korkusuyla kaçmaya başladı ama çoğu vaktini dışarı gezmektense içeride kalıp bilgisayar oyunları olduğu için hemen yorulup tıkanmıştı ama koşmaya devam ediyordu.Artık ayakları hareket etmiyordu ve kendini yere attı.Kurt o kadar süre boyunca onun peşini bırakmamıştı.Hırlayarak bir saldırı yapmaya yeltendi ve Allen'ın üstüne zıpladı ama zıplamasıyla birlikte yere düşmesi bir oldu.Çünkü tam kafasında bir ok duruyordu.Ağacın üstünden bir kadın indi ve okunu çıkararak "Merhaba ben Aida" Dedi.

« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2014, 19:48:06 Gönderen: Asperaguss »

*

Çevrimdışı SlimShady

• *
  • 397
  • Squads and Quads
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Sanal Alem
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2014, 18:15:47 »
Güzel hikaye, ancak anlatım etkisiz kalmış.  Dışarıdan bakarak  bile birinin duyguları hakkında az çok bilgimiz olabilirken çok az bilgi vermen anlatimı kötü gösteriyor. Ayrıca umarım ki anlatıma farklı şeyler de eklersin çünkü bu konu hakkında bir çok hikayeler var. Bu yüzden seninkini farklı gösterecek ve öne çıkaracak şeylere ihtiyacın var.
Ölmeyen bir şeye canlı denilebilir mi?
A12 bak bakalım düzgün yazmış mıyım?

Ynt: Sanal Alem
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2014, 18:35:25 »
Bende öyle düşünüyorum 2. bölüme doğru senin dediğin gibi daha farklı şeyler yapmaya çalışıyorum.Yorumun için teşekkürler.