Tarihte Bugün...

• 36 Yanıt
  • 14135 Gösterim
*

Çevrimdışı SüleymanEnes

• *
  • 986
  • Devlet-i Ebed Müddet
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tarihte Bugün...
« Yanıtla #10 : 18 Ağustos 2014, 00:55:22 »
Tamam güzel fikir de bu söyledikleriniz Google'da tek tıkla karşınıza çıkabilecek şeyler zaten. Bari tek kişi paylaşsın da kimse post kasmaya başlamasın. Yanlış anlamayın kimseyi suçlamak istemem ama herkes kopyala/yapıştır'la birşeyler paylaşırsa konu iki güne mahvolur.
Zaten amacımız aradan önemli olayları sıyırıp hakkında muhabbet etmek. Sadece paylaşarak bir yere varılmaz. Ben hergün paylaşacağım zaten gözden kaçırdığım olursa diye öyle dedim :)

33 sene milletim ve devletim için, memleketimin selameti için çalıştım. Elimden geldiği kadar hizmet ettim. Hakimim Allah ve beni muhakeme edecek de Resulullah'tır. Bu memleketi nasıl buldumsa öylece teslim ediyorum. Hiç kimseye bir karış toprak vermedim. Hizmetimi ancak Cenab-ı Hakkın takdirine bırakıyorum. Ne çare ki, düşmanlarım bütün hizmetime kara bir çarşaf çekmek istediler ve muvaffak da oldular.

Cennetmekan Sultan II. Abdülhamid Han

*

Çevrimdışı Kratos

• YÖNETİCİ
  • *
  • 1597
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : 18 Ağustos 2014, 00:55:43 »
Tamam güzel fikir de bu söyledikleriniz Google'da tek tıkla karşınıza çıkabilecek şeyler zaten. Bari tek kişi paylaşsın da kimse post kasmaya başlamasın. Yanlış anlamayın kimseyi suçlamak istemem ama herkes kopyala/yapıştır'la birşeyler paylaşırsa konu iki güne mahvolur.
O zaman şöyle yapalım. Tarih modları yada konu sahibi hergün paylaşsın bunları bizde o gün olanları tartışın?
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

*

Çevrimdışı Mentor of Assassins

• *
  • 1965
  • Klavye Suikastçısı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Ağustos 2014, 01:28:52 »
@SüleymanEnes
Muhabbette falan sorun yok ki zaten. Herkes paylaşım yaparsa konu kirlenir diye söylemiştim. Kratos'un da dediği gibi tek kişi paylaşırsa çok daha iyi olur bence.
Spoiler: Bi rahat bırakın • Göster

Spoiler: Game of Thrones Kardeşliği • Göster

Bazen sadece Microsoft'ta çalışmak istersin...

*

Çevrimdışı SüleymanEnes

• *
  • 986
  • Devlet-i Ebed Müddet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Ağustos 2014, 18:54:18 »
Evet arkadaşlar bugün çok acil bir işim olduğundan geç oldu. Kusura bakmayın. Vietnam Savaşı sanırsam bugünkü en önemli olaylardan biri. Herkes ne biliyorsa ortaya döksün :P

33 sene milletim ve devletim için, memleketimin selameti için çalıştım. Elimden geldiği kadar hizmet ettim. Hakimim Allah ve beni muhakeme edecek de Resulullah'tır. Bu memleketi nasıl buldumsa öylece teslim ediyorum. Hiç kimseye bir karış toprak vermedim. Hizmetimi ancak Cenab-ı Hakkın takdirine bırakıyorum. Ne çare ki, düşmanlarım bütün hizmetime kara bir çarşaf çekmek istediler ve muvaffak da oldular.

*

Çevrimdışı Shadow Assassin

• *
  • 154
  • My name is Shadow Assassin...
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : 18 Ağustos 2014, 20:30:12 »
Evet arkadaşlar bugün çok acil bir işim olduğundan geç oldu. Kusura bakmayın. Vietnam Savaşı sanırsam bugünkü en önemli olaylardan biri. Herkes ne biliyorsa ortaya döksün :P

kopyala yağıştır olucak ama makale ya da paragraf yazabilecek zamanım yok o yüzden böyle:Vietnam Savaşı ya da İkinci Çinhindi Savaşı, Doğu Bloğu ülkeleri olan Kuzey Vietnam, Çin Halk Cumhuriyeti ve Sovyetler Birliği ile ABD destekçisi olan anti-komünist Güney Vietnam ve başta ABD arasında yaşanan savaştır. Kore Savaşı'ndan sonra Soğuk Savaş'ın ikinci sıcak çatışması olmuştur. ABD birlikleri 1963 yılından 1973 yılına kadar savaşa dahil olmuş ve 60.000 kadar askeri ölmüştür.

özetle böyle isteyenle tartışmaya ya da konuşmaya hemen başlayabilirim :).

Spoiler: Göster

İmza için Night Stalker'a teşekkür ederim.

Spoiler: Göster

İmza için Ezio 1092'ye teşekkür ederim.

Gölgelerinizden korkun...

*

Çevrimdışı ABSTERGO

• *
  • 510
  • I AM A HUNTER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 19 Ağustos 2014, 12:36:58 »
1934 - Adolf Hitler Reichsführer unvanını aldı.

*

Çevrimdışı --Altair--Ezio--Connor--

• *
  • 140
  • THE FIRE OF 1092
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 19 Ağustos 2014, 13:14:20 »
19 Ağustos 1556: Süleymaniye Camii açıldı.

*

Çevrimdışı rahman17

• Originz
  • *
  • 3380
  • Hayatı satın alamazsınız.
    • ICQ Messenger - 10000001
    • MSN Messenger - archdevil19@outlook.com
    • AOL Instant Messenger - kerem_ayvaz@aol.com
    • Yahoo Instant Messenger  - kerem_ayvaz@yahoo.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : 19 Ağustos 2014, 13:43:58 »
19 Ağustos 1662:İlk hesap makinesi yapıldı.[Fransız filozof ve matematikçi Blaise Pascal.]

*

Çevrimdışı SüleymanEnes

• *
  • 986
  • Devlet-i Ebed Müddet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 19 Ağustos 2014, 13:45:33 »
Arkadaşlar kusura bakmayın ilgilenemiyorum şu an. Akşamüstü geleceğim inşallah :)

« Yanıtla #19 : 19 Ağustos 2014, 14:02:29 »
1934 - Adolf Hitler Reichsführer unvanını aldı.

Bizim için önemli bir gün.