Tarihte Bugün...

• 36 Yanıt
  • 11130 Gösterim
*

Çevrimdışı ABSTERGO

• *
  • 510
  • I AM A HUNTER
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tarihte Bugün...
« Yanıtla #20 : 19 Ağustos 2014, 14:05:08 »
Açalım:

Führer, Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi'nin ve Üçüncü Alman İmparatorluğu'nun yöneticisi olduğu dönemde, Adolf Hitler'in kullandığı ve “lider” anlamına gelen unvanıdır. Führer, “tek halk, tek imparatorluk ve tek lider” (Ein Volk, ein Reich, ein Führer) ilkesinin gerektirdiği şekilde, tüm yurttaşların temsilcisi olmakla beraber halkın, partinin ve devletin önderidir. Nasyonal sosyalizmde halkın ulusal ve sosyal bütünlüğünü ile eşitliğini sağlamakla sorumlu olan Führer, halkın ve devletin lehine işlerde bulunmakla görevlidir. Kesin kararlar alır. O, aldığı kararları halkın istediği şeyleri kendi benliğinde hissederek gerçekleştirir ve dikkate alır. Ulusun yol göstericisidir ve ulusu için çalışır. Führer, ulusunun parçası olan insanların yaşadığı ülke için en iyi olanı yapmalıdır. Kanunları Führer yapar ve denetler.

alıntıdır

*

Çevrimdışı SüleymanEnes

• *
  • 986
  • Devlet-i Ebed Müddet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 23 Ağustos 2014, 15:28:18 »
Evet arkadaşlar bugün Çaldıran Savaşı'nın yıldönümü. Yavuz Sultan Selimi'in büyük zaferi. Ne düşünüyorsunuz Çaldıran hakkında ?

33 sene milletim ve devletim için, memleketimin selameti için çalıştım. Elimden geldiği kadar hizmet ettim. Hakimim Allah ve beni muhakeme edecek de Resulullah'tır. Bu memleketi nasıl buldumsa öylece teslim ediyorum. Hiç kimseye bir karış toprak vermedim. Hizmetimi ancak Cenab-ı Hakkın takdirine bırakıyorum. Ne çare ki, düşmanlarım bütün hizmetime kara bir çarşaf çekmek istediler ve muvaffak da oldular.

Cennetmekan Sultan II. Abdülhamid Han

*

Çevrimdışı SüleymanEnes

• *
  • 986
  • Devlet-i Ebed Müddet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Ağustos 2014, 20:20:53 »
Arkadaşlar tarihe bu ilgisizliğin sebebi nedir ? Yani gelin görüşlerinizi alalım, Çaldıran Zaferi diyorum Yavuz Sultan Selim diyorum ama hiç ilgi yok. Lütfen gelin sohbet edelim burada, koskoca Çaldıran Zaferi'nin yıl dönümü arkadaşlar, azımsanacak bir şey değil. Gelin herkes ne biliyorsa döksün. Oyunumuzda tarihle bağlantılı bir oyun zaten, yani bence herkes tarihi seviyordur. Gelin az ilgi gösterin konu açın kim ne biliyorsa yazsın. Yazdıklarından dolayı suçlanacak, küçümsenecek veya hor görülecek kimse yok arkadaşlar. Bu bölümün değerini bilin bence. Yazmaktan korkmayın arkadaşlar. Kim ne biliyorsa yazsın bu bölüm çok güzel bir bölüm olacaktır. Tarihimizle barışık olalım arkadaşlar, ecdad bizim ecdadımız sonuna kadar doğrusuyla yanlışıyla bize savunmak düşer. Haydi artık üstümüzden atalım şu ölü toprağını gelin Tarih Bölümünü doldurun :)

33 sene milletim ve devletim için, memleketimin selameti için çalıştım. Elimden geldiği kadar hizmet ettim. Hakimim Allah ve beni muhakeme edecek de Resulullah'tır. Bu memleketi nasıl buldumsa öylece teslim ediyorum. Hiç kimseye bir karış toprak vermedim. Hizmetimi ancak Cenab-ı Hakkın takdirine bırakıyorum. Ne çare ki, düşmanlarım bütün hizmetime kara bir çarşaf çekmek istediler ve muvaffak da oldular.

*

Çevrimdışı Mentor of Assassins

• *
  • 1965
  • Klavye Suikastçısı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 23 Ağustos 2014, 20:33:29 »
Son zamanlarda aktif üyeler olsa da kimse ileti atmıyo nedense kanka :-X Günde 6-7 mesaj atılan günlere dönecez diye korkuyorum. Ki birkaç aya döneriz muhtemelen :'( Bu arada ben pek tarih sevmiyorum ondan mesaj atmadım :D
Spoiler: Bi rahat bırakın • Göster

Spoiler: Game of Thrones Kardeşliği • Göster

Bazen sadece Microsoft'ta çalışmak istersin...

*

Çevrimdışı rahman17

• Originz
  • *
  • 3380
  • Hayatı satın alamazsınız.
    • ICQ Messenger - 10000001
    • MSN Messenger - archdevil19@outlook.com
    • AOL Instant Messenger - kerem_ayvaz@aol.com
    • Yahoo Instant Messenger  - kerem_ayvaz@yahoo.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : 23 Ağustos 2014, 20:42:43 »
Forumun çoğunluğunun tarihe ilgisi yok,tarih bölümlerindeki durgunluk bundan kaynaklı.Bu arada bugün;

1-]Lozan Antlaşması Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde onaylandı.

2-]Akdeniz Oyunları'nda Türkiye Serbest Güreş Milli Takımı 7 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya kazandı.

3-]Kastamonu'ya gelen Atatürk, Şapka ve Kıyafet Devrimini başlattı.

Diğer arkadaşlarımızdan da bugün gerçekleşen önemli olayları paylaşmalarını bekliyoruz.

*

Çevrimdışı SüleymanEnes

• *
  • 986
  • Devlet-i Ebed Müddet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 24 Ağustos 2014, 13:21:20 »
Evet arkadaşlar bugün Mercidabık Zaferi, yine Yavuz. Ne düşünüyorsunuz ?

*

Çevrimdışı ABSTERGO

• *
  • 510
  • I AM A HUNTER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 25 Ağustos 2014, 19:07:19 »
1940- Alman savaş uçakları Londra'yı bombalamaya başladı

*

Çevrimdışı Melikşahsagun

• *
  • 804
  • Work in the Dark to Serve to Light
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 26 Ağustos 2014, 00:41:51 »
1071 - Alp Arslan Malazgirt Meydan Savaşı'nı Kazandı.

Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.

*

Çevrimdışı kratos

• Son Of Krypton
  • *
  • 1593
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #28 : 26 Ağustos 2014, 00:45:30 »
1071 - Alp Arslan Malazgirt Meydan Savaşı'nı Kazandı.
Aslında bunun için bir konu açıp bugünlük sabit yapılabilirdi. Türk Tarihi için çok önemli bir olay. Tabii okullarda böyle anlatılıyor.

*

Çevrimdışı SüleymanEnes

• *
  • 986
  • Devlet-i Ebed Müddet
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 28 Ağustos 2014, 02:30:22 »
Forum üyelerinin tarihe olan ilgisizliği ve korku dolu yaklaşımları nedeniyle konu kilitlenmiştir. Eğer ilgi artarsa tekrar açılabilir. İyi forumlar...