Game of Thrones: Episode One - Iron From Ice İnceleme

• 13 Yanıt
  • 5108 Gösterim
*

Çevrimdışı mh051020

• *
  • 49
  • PANZER'in 3. Nesil Komandosu
    • Profili Görüntüle
Ynt: Game of Thrones: Episode One - Iron From Ice İnceleme
« Yanıtla #10 : 08 Şubat 2015, 02:04:21 »
Gidin LOTR izleyin daha iyi, aslında kıyaslama bile yapılmaz ama :D Neyse düşüncelerinize karışmayayım ama bence durum bu :D
Pekala daha derin bir evrende geçiyor fakat olaylar ve gerçekçilik bakımından Buz ve Ateş'in Şarkısı serisinin ayaklarının altında kalır. GRRM'nin Tolkien'i eleştirilerini oku derim. En basitinden Aragorn iyi bir kral ve orkları defederek insanları refah içinde yaşatıyor. Peki Aragorn'un vergi politikası nedir? Onu sevmeyen, kıskanan arkasından iş çeviren kimse yok mu? Orklar2ı sürerken nasıl bir politika uyguladı? Sistematik bir soykırım mı? Ork bebeklere ne oldu? Ayrıca LoTR'da karakterler çok siyah ve beyaz. Kimse Sauron'un iyi olabileceğini düşünemez. Karakterlerin iç dünyası belli değil. Bunun yerine GoT'taki gri karakterler hoşuma gidiyor. LoTR'a saygım büyük ve tüm kitaplarını okudum (Silmarillion dahil) Fakat hala GoT'un verdiği tadı alamadım.
TÜRK

*

Çevrimdışı Kratos

• YÖNETİCİ
  • *
  • 1597
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : 08 Şubat 2015, 03:22:19 »
Tolkien ile ilgili biraz araştırma yaptığımızda asıl amacının bir mitoloji yaratmak olduğunu farkedebilirsiniz. İngilizlerin Mitolojisinin olmamasından yakınan Tolkien'in Orta Dünya'yı yazmaya başladığı bilinen bir gerçek. Hiç bir mitolojide vergi gibi gereksiz detaylara yer verildiğini görmedim ben. Bu arada Tolkien ölmeden önce binlerce sayfa Orta Dünya taslağı bıraktı ve oğlu onları özet haline getirip basıyor. Şimdi diyeceğim yere gelirsek Taslaklarında vergi gibi şeylerin olmadığı ne malum? Yıllarını Orta Dünya'ya vermiş üstüne o Dünya'ya dil yaratmış,alfabe yapmış ve binlerce sayfa tarihi olan bir Dünya'dan bahsediyoruz burada. Ben şahsen bu tarz şeyleri Tolkien'in atladığını sanmıyorum ancak önemli gördüğünü de sanmıyorum. Mitolojik karakterlere baktığımızda ise Siyah ve Beyaz ayrımı olduğunu az çok biliyoruz. Bu da Orta Dünya'nın bir mitoloji olduğunun başka bir kanıtı zaten. Tek başına Mitoloji yaratan Tolkien'in eserleri 70 yıldır gerek film,gerek kitap,gerek Oyunlarla zirve oynuyor. Martin'in kitapları ise dizi çıkana kadar adam yerine konulmuyordu. Buz ve Ateşin Şarkısı hakikaten söylenildiği kadar iyiyse zaten ileriki yıllarda kendini gösterir. Ben en fazla 30 yıl dayanabileceğini düşünüyorum.

Neyse konu aşırı dağıldı. Eğer tartışmak isteyen arkadaşlar var ise Orta Dünya mı daha iyi Buz ve Ateşin Şarkısı mı daha iyi diye bir konu açsın.
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

*

Çevrimdışı Night Stalker

• *
  • 449
  • Ne Mutlu Türk'üm Diyene !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Şubat 2015, 19:19:53 »
Oyunu almak istiyorum ama değer mi? Daha önce hiç Telltale Games'in oyunularından oynamadım hayal kırıklığından korkuyorum.
Dağda Üç Beş Domuz Sürüsü
Tutturmuş Bir kürdistan Türküsü
Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa Örtüsü
Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De Ölüsü
Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine
İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine
Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline
Duy Ulan Soysuz Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : 08 Şubat 2015, 19:39:45 »
Oyunu almak istiyorum ama değer mi? Daha önce hiç Telltale Games'in oyunularından oynamadım hayal kırıklığından korkuyorum.
Hikaye açısından kesinlikle değer, Telltale Games'in daha kötü hikaye yaptığını görmedim. Game of Thrones evrenini de iyi işlemişler. İlk bölüm biraz durgundu ama beğenilmişti. İkinci bölüm de genelde olumlu puanlar almış, oynamadığım için bir şey diyemeyeceğim.

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.