Assassin's Creed Unity Rezaleti !

• 20 Yanıt
  • 7528 Gösterim
*

Çevrimdışı xOmeRx

• *
  • 1034
  • Gücün olduğu yerde biz varız...
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Assassin's Creed Unity Rezaleti !
« Yanıtla #10 : 14 Aralık 2014, 21:25:43 »
valla dikkatimi çeken şey şu ac serisinde her zaman fps düşmesi vardı.Fakat oyun fazla büyük olmadıgı için küçük oldugu için fps düşmeleri pek göze batmıyordu.İlerleyen zamanlarda gelişen teknolojiyle oyun büyüdükçe geliştikçe fps düşmeleride artmaya başladı.Oyunun gelişmesine mukabil olarak fps düşmeside gelişiyor.

Ne kadar pathc gelirse gelsin fps düşmesi konusunda umudum yok.En azından 1280x800 de oynuyorum fps hiç değilse 25 e kadar düşüyor.Normalde 40-50

rahman kardeşim buglardan bahsetmiş ben öyle dikkatli incelemedim zaten fazla buglara takılmıyorum.

Fakat fps düşmesinide geçtim en büyük şikayetim karakterin bina pencerelerinden içeri girerkeen rahat girememesi.Tuşa o kadar basıyorum adam hareketimi algılamıyor.( pencereye girmek için ctrl ye bas diyor basmama ragmen girmiyor mesela.)

Parkur sistemi çok sıkıntılı karakter gitmek istedigin yöne gitmiyor tutmak istediğin çıkıntıyı tutmuyor gibi gibi daha sayarım....

Ekleme : ilaveten silah satın alma sistemindede bug var.125 bin liralık silahı aldıgında equip olmuyor.Başka bir silah seçtiğinde 125 bin liralık aldıgın silahı bi daha seçemiyorsun tekrar satın alman gerekiyor.Tüm çeşitlerde var bu sorun.
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2014, 21:29:52 Gönderen: xOmeRx »

« Yanıtla #11 : 14 Aralık 2014, 21:32:42 »
Ben oyunu o kadar yerden yere vurdumda yi yanlarıda yok değil mesela :) öncelikle oyun sthealth üzerine yapılmış ve ilk oyundan beri olması gereken bir şey bu.2.si Paris gayet büyük ve içi boş değil yan görevler baya bi var ama önceki oyunlardada aynı şeyler vardı örneğin sych etme sandık toplama zırh için g.tümüzü yırtma :) bunlar hala oyunda var ama yeni olan ve en beğendiğim yan görev ise cinayetleri araştırmak.Tanıkların söylediklerini iyice dinlemek zorundasınız etraftan ipuçları toplamak zorundasınız bu farklı ve güzel geldi bana.3.sü O grafikler ne ya abi çok iyiii :) biraz fps sıkıntısı çektiriyor tabi fransız devrimi olduğu için birsürü insan sokakta toplanmış durumda ve bu ciddi olarak fps sıkıntısı çektiriyor.Oyuna patch getirdiler oh be nihayet düzelttiler fps sıkıntısını dedik grafikleri düşürmüşler.Olsun canları sağolsun benim için oynanış grafiklerden daha önemli.  ;D

*

Çevrimdışı Mentor of Assassins

• *
  • 1965
  • Klavye Suikastçısı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Aralık 2014, 06:41:43 »
Oyunu Ubi yapıyosa beklentiyi yüksek tutmayacaksın. Sonra GTA V'te araba hasar almıyo diyen Watch Dogs'cılar gibi g.te gelirsiniz. Ayrıca Kratos, oyunun ortalama üzeri sistem istemesi de optimizasyon problemi :D Ve Rockstar'a laf yok. Adamlar yıllarca uğraşıp Ubi'nin yapmayı hayal edemeyeceği oyunlar yapıyo. Altı aylık oyunu 3 sene geliştirdik, 5 sene geliştirtirdik diyip yanıltıcı reklamlarla satmaya çalışmıyo. GTA V oynayınca anlarsın.

Allah aşkına 10 bin, 20 bin kişi bulunan kalabalıkları nasıl optimize edeceksin? Oyun atmosfer gereği kalabalık insan kitleleriyle dolu. Tabii ki yüksek sistem isteyecek. Kalabalığı geçtim, oyun istediği sistem gereksinimlerini hak ediyor bence. Sadece bazen FPS düşmesi olabilir. Rockstar eski nesil falan takmazken Ubisoft Unity'nin yanında bir de Rogue çıkarıyor. Aslına bakarsan fena oyun da sayılmaz. Hem Unity 6 aylık mı? :D
Kanka 10000,20000 npc olayı günümüz oyunlarını oynatacak bi PC'ye 64 gb ram almak gibi birşey. Yan yana iki görüntüyü görmesen 3000'le 30000'i ayırt edemezsin bile :D Ayrıca ağır fail olmuşsun. GTA V tüm platformlardan önce eski nesle çıktı. Oyunun detaylarını yeni keşfedenlerle mağara.avi diye dalga geçiyolar :D
Spoiler: Bi rahat bırakın • Göster

Spoiler: Game of Thrones Kardeşliği • Göster

Bazen sadece Microsoft'ta çalışmak istersin...

*

Çevrimdışı assassin_alper

• *
  • 1066
  • Nowhere left to run now
    • Profili Görüntüle
    • Facebook adresim budur.
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : 15 Aralık 2014, 16:24:59 »
Oyunu Ubi yapıyosa beklentiyi yüksek tutmayacaksın. Sonra GTA V'te araba hasar almıyo diyen Watch Dogs'cılar gibi g.te gelirsiniz. Ayrıca Kratos, oyunun ortalama üzeri sistem istemesi de optimizasyon problemi :D Ve Rockstar'a laf yok. Adamlar yıllarca uğraşıp Ubi'nin yapmayı hayal edemeyeceği oyunlar yapıyo. Altı aylık oyunu 3 sene geliştirdik, 5 sene geliştirtirdik diyip yanıltıcı reklamlarla satmaya çalışmıyo. GTA V oynayınca anlarsın.

Allah aşkına 10 bin, 20 bin kişi bulunan kalabalıkları nasıl optimize edeceksin? Oyun atmosfer gereği kalabalık insan kitleleriyle dolu. Tabii ki yüksek sistem isteyecek. Kalabalığı geçtim, oyun istediği sistem gereksinimlerini hak ediyor bence. Sadece bazen FPS düşmesi olabilir. Rockstar eski nesil falan takmazken Ubisoft Unity'nin yanında bir de Rogue çıkarıyor. Aslına bakarsan fena oyun da sayılmaz. Hem Unity 6 aylık mı? :D
Kanka 10000,20000 npc olayı günümüz oyunlarını oynatacak bi PC'ye 64 gb ram almak gibi birşey. Yan yana iki görüntüyü görmesen 3000'le 30000'i ayırt edemezsin bile :D Ayrıca ağır fail olmuşsun. GTA V tüm platformlardan önce eski nesle çıktı. Oyunun detaylarını yeni keşfedenlerle mağara.avi diye dalga geçiyolar :D

Cidden orada fail olmuşum ama senin de failin yok değil :D

"Rien n'est vrai, tout est permis."

"Üç Yüzük göğün altında yaşayan Elf krallarına,

Yedisi taştan saraylarındaki Cüce hükümdarlara,

Dokuzu ölümlü insanlara, ölecekler ne yazık;

Bir Yüzük gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda,

Kara tahtında oturan Karanlıklar Efendisi'ne.

Hepsine hükmedecek bir yüzük,Hepsini o bulacak,

Hepsini bir araya getirip, karanlıkta birbirine bağlayacak

Gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda."

---------------------------------------------------

Bin ork akınlarda çocuklar gibi şendik
Bin ork dev gibi bir orduyu yendik

------------------------------------------------

« Yanıtla #14 : 03 Ocak 2015, 18:58:52 »
Npclerin kalabalikligi.harabe sokaklarin detayi.duvarlardaki.binalardaki detaylar.adamlar herşeyi dört dörtlük yapmislar. hakatten grafikleri mukemmel olan ucubucagi olmayan felaket büyük bir şehirde gecen bir oyun.her detay kusursuz işlenmiş.ışık ve gölgelerde de canlılık var gibi.lakin oyun ortada sistem gereksinimlerine deginicek olursak bence hakediyor.Korsan+yamasız ultra detay 1920x1080 60fpsyi görüyorum bazen genelde 50-55.bazen 35lere falan düştüğü oluyor.eylem yapilan yerlerde falan düşme yapmiyor anlamadım gitti.Optimizasyon sıkıntısı yaşamıyorum çok sukur.

*

Çevrimdışı Santa Isabel

• *
  • 31
  • Ne Mutlu Türküm Diyene!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #15 : 08 Mart 2015, 09:14:47 »
Sırf bir oyun Bug dolu diye o oyun serinin en kötü oyunu mu oluyor? Neredeyse bütün AC oyunlarında bug var. Oyun gayet iyi bunu kabul edin yav. Senaryo konusunda Rogue iyi ancak Unity'de oynanış ve Grafik olarak iyi. Bir senede iki oyun hangi firma çıkarabiliyor? Adamlar sırf eski nesil boş kalmasın diye bir tane daha Assassin's Creed oyunu çıkardı. O da hikaye olarak serinin en iyilerinden biri. Şimdi bu oyunun rezalet olma nedenini sorsam Bug ve Optimizasyon dersiniz. İlk önce sisteminiz o oyunu kaldırıyor mu ona bakın. Sonra oyun optimizasyon sorunlu filan dersiniz. Sisteminiz yettiği halde kasıyorsa en geç iki patch'e rahatlıkla oynarsınız oyunu. Rezalet demenin manası yok. Rockstar aynı oyunu yeni nesle sürünce kral,paşa oluyor ancak Ubisoft iki farklı oyun yapınca "Ubisoft yeni bir başarım elde etti :Yeni EA !" oluyor. Cidden ilginç insanlarız. Hikaye konusunda yerlerde sürünen Crysis serisinin fanboyları bile bu oyunu kötülüyorsa Kıyamet yakındır.

Arkadaşım sorun aslında bug olması değil. Bugun oyuna etki etmesi. Bütün AC oyunlarında bug var demişşin ama ACR'ye kadar olan oyunları defalarca oynamama rağmen bir tane buga rastlamadım. AC III ve sonrasında birisi Ubisoft'un gazozuna birşey mi karıştırdı nedir. AC III'te çok nadir fakat AC IV'te kısmen oyuna etki edecek buglar oluyor ki, AC III'te oyunu kurduktan sonra 6 tane de yama kuruyorsun.

Ben tüm AC oyunlarını orjinal olarak almama rağmen Unity hakkında o kadar olumsuz yorum okudum ki son yama gelene kadar oyunu almayı düşünmüyorum.

"Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır."

"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız bu yeterlidir."

"Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz inkılâpların amacı, Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamen zamana uygun ve bütün anlam ve biçimleri ile medeni bir sosyal toplum durumuna ulaştırmaktır. İnkılâplarımızın temel ilkesi budur."

*

Çevrimdışı kratos

• Son Of Krypton
  • *
  • 1593
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : 12 Mart 2015, 23:42:26 »
AC Unity eskisi gibi sorunlu değil artık. Tabii biraz daha zamana ihtiyacı var bu kesin. Gta 4'ün ilk çıktığı zamanı pek çok kişi unutuyor. Oyun PS3'den sonra PC'ye çıkarılmıştı ve üstüne dünyanın en berbat Optimizasyonlarından biri yapılmıştı. Oyun baya Update yedikten sonra kendine gelmişti. İleride değeri anlaşılır diye düşünüyorum ben. :)

*

Çevrimdışı qwert

• *
  • 76
  • Assassin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 22 Mart 2015, 07:04:32 »
Arkadaşlar şimdi hiç laf etmeyelim oyun çok güzel olmuş. Oynanış ve grafik bakımından en iyi AC bu bence. Buglar olması normal ki bug olmayan oyun ben rastlamadım  ;D Hikaye tarafına gelirsek şimdilik güzel gidiyo ama hala en iyisi değil :)

*

Çevrimdışı xOmeRx

• *
  • 1034
  • Gücün olduğu yerde biz varız...
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : 22 Mart 2015, 15:14:43 »
Hikaye acisindan hic begenmedim

Spoiler: Göster
Pierre Bellec ile dikisi cok iyi tutturmustu ubisoft
Sacma sapan ask olaylarina hic gerek yoktu.

Pierre bellec oldukten sonra oyundan hic keyif alamaz oldum

E be senarist madem butun senaryoyu kiza gore ayarladin neden kizi oldurtuyorsun o zaman.kizi oldurteceksen nie bellecide oldurtuyorsun.

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 904
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : 22 Mart 2015, 21:36:31 »
Hikaye acisindan hic begenmedim

Spoiler: Göster
Pierre Bellec ile dikisi cok iyi tutturmustu ubisoft
Sacma sapan ask olaylarina hic gerek yoktu.

Pierre bellec oldukten sonra oyundan hic keyif alamaz oldum

E be senarist madem butun senaryoyu kiza gore ayarladin neden kizi oldurtuyorsun o zaman.kizi oldurteceksen nie bellecide oldurtuyorsun.

Koca bir fransız ihtilali var elinde ama en ufak bir bağlantı yok. Sırf aşk hikayesi. Güzeldi yine ama bari o dönemde geçmeseydi. Koca tarih boşa gitti.

Xperia Z & Tapatalk