Anket

En Sevdiðiniz Assassin's Creed Ana Karakteri Kim?

Altaïr Ibn-La'Ahad
11 (19.3%)
Ezio Auditore Da Firenze
25 (43.9%)
Haytham Kenway
4 (7%)
Connor Kenway
4 (7%)
Edward Kenway
4 (7%)
Arno Victor Dorian
3 (5.3%)
Shay Patrick Cormac
3 (5.3%)
Aveline De Grandpré
0 (0%)
Desmond Miles
3 (5.3%)

Toplam Oy Verenler: 57

En Sevdiğiniz Assassin's Creed Ana Karakteri (2015)

• 22 Yanıt
  • 10329 Gösterim
*

Çevrimdışı Kratos

• YÖNETİCİ
  • *
  • 1597
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
En Sevdiğiniz Assassin's Creed Ana Karakteri (2015)
« : 26 Aralık 2014, 17:15:04 »
Yöneticilerden Aldığım İzinle 2015'in En İyi Assassin's Creed Ana Karakteri Konusunu Açmış Bulunuyorum...
Not: Birbirinizi Kırmadan İstediğiniz Gibi Tartışabilirsiniz Konuda.

Altaïr Ibn-La'Ahad (1165-1257)
"Ben çok küçükken,inancımızın bütün çekişmelere bir son getireceğine inanacak kadar aptaldım. Eğer sadece alçakgönüllüğe sahip olduğumu söylemek gerekirse,bir hayat için yeteri kadarını gördüm. Ben kendi görevimi tamamladım. Ayrıca,gerçeği bulmak için savaşmaktan daha büyük bir zafer yoktur."
Assassin's Creed Serisinin ilk ana karakteri. Düşünceleri,sessiz kişiliği ve kendi hocasını yenebilen sayılı kişilerden biri olduğu için bir sürü hayrana sahiptir. Suikastçıların yok olmasını önlemekle birlikte Altair'den sonra yaşayan Ezio Auditore ve Desmond Miles'ın hocasıdır.

Ezio Auditore Da Firenze (1459-1524)
"Kendi yolumuzu izlemekte özgürüz. Bu özgürlüğü bizden alanlar olacak. Ve bir çoğunuz bunu seve seve kabullenecek. Ama bizi insan yapan en değerli şey, neyin doğru olduğuna inanıyorsanız, onu seçme özgürlüğüdür. Size yolu gösterecek ne bir kitap, ne de öğretmen var. Kendi yolunuzu kendiniz seçin. Ne beni takip edin.. ne de bir başkasını..."

Assassin's Creed Serisinin ikinci ana karakteri. Doğumundan ölümüne kadar yönettiğimiz tek Assassin's Creed karakteri. Yakışıklı,samimi olduğu gibi içten hikayesiyle de bir sürü hayrana sahiptir. Basit bir intikam hikayesiyle başlayan macerası onu ileride Efsanevi Suikastçılardan biri yapmıştır.

Haytham Kenway (1725 – 1781)
"Sizin gibiler kazanıyor görünse bile... Kazanan hala biz oluyoruz. Niye biliyor musun? Çünkü Düzen bir farkındalık ürünüdür. İmana,inanca ihtiyacımız yok. Yaşlı perişan adamın öğretilerine de. İhtiyacımız olan tek şey Dünya'nın olduğu gibi olması ve bu yüzden Tapınakçılar Asla Yok Edilemez!"
Babası Edward Kenway'in izinden gitmeyerek Tapınakçı olmuştur. Kısa zamanda en büyük Tapınakçı liderlerinden biri olan Haytham Kenway,Amerika'daki Suikastçıları hemen,hemen yok etmiştir. Düşünce yapısı,sakin kişiliği ve İngiliz Beyefendiliği sayesinde bir Sürü Suikastçı hayranına "Ya Tapınakçılar haklıysa?" sorusunu sordurtmakla birlikte büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur.

Connor Kenway (1756 – Bilinmiyor)
"Şimdi bunun zaman alacağını anlıyorum. Önümüzdeki yol uzun ve belirsiz. Bu beni her zaman istediğim yere götürmeyecek bir yol - ve sonunu görecek kadar yaşayacağımdan şüpheliyim. Her şeye rağmen, yolumdan şaşmayacağım."
Yarı Kızılderili ve yarı İngiliz olan Connor seri içindeki en kararsız hayran kitlesine sahiptir. Bazı Assassin's Creed hayranları tarafından aşırı sevilirken yine bazı hayranlar tarafından yerden yere vurulmaktadır. Annesinin intikamını almak ve özgürlük için savaşmak ana amacıdır. Babası Haytham Kenway'in Amerika'da kurduğu Tapınakçı İmparatorluğunu yavaş yavaş çökertmiştir. Çok iyi Suikastçı olduğu gibi çok iyi bir kaptan ve avcıdır.

Aveline De Grandpré (1747 – Bilinmiyor)
"Benim tarafımda olanların tarafındayım. Avımı bir bayan kılığında cezbederim. Bir köle peçesiyle fark edilmeden kaçarım. Kimliğimi saklıyor olsam da, kesin olan bir şey var: Bu dünyada bir suç işlersen, seni diğer dünyaya gönderirim. Ben Aveline de Grandpré, bir Suikastçıyım ve özgürlük için savaşıyorum."

18.Yüzyılın ortalarında New Orleans'da yaşamış bir Fransa ve Afrika Suikastçısı olan Aveline,Assassin's Creed Serisinin ilk kadın Ana Karakteridir. Kendisi Denek 1'in atası olmakla birlikte Desmond Miles'in Atası olan Connor Kenway'le yolu kesişmiştir. Kadın olmanın verdiği yetenekleri sonuna kadar kullanan Aveline maalesef büyük bir hayran kitlesine sahip değildir.

Edward Kenway (1693 – 1735)
"Yıllar boyunca etrafta koşuşturdum, neyden hoşlandıysam onu elde ettim, yaktığım canları hiç umursamadım. Ama işte buradayım; servetim ve şöhretimle, evden ayrılırken sahip olduğum aklın aynısıyla buradayım. Ve arkama dönüp takip ettiğim yola baktığımda…  Değer verdiğim bay ve bayanlardan hiçbiri yanımda değil."
Assassin's Creed IV Black Flag'de yeni,yeni Suikastçı oluşuna tanık olduğumuz Efsanevi Suikastçı. Yeni Ezio Auditore diye tanıtılan Edward Kenway daha oyun çıkmadan büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur. Kadınlarla arası iyi olmakla birlikte vurdum duymaz olması ve paraya düşkünlüğüyle bilinir. Jackdaw adlı gemisiyle denizlerde terör estirdiği için Karayiplerin Şeytanı lakabını almıştır. Aynı zamanda kendisi Haytham Kenway'in babasıdır.

Arno Victor Dorian (1768 – Bilinmiyor)
"Suikastçı Kardeşliği'nin İnancı, bize hiçbir şeyin yasak olmadığını öğretti. Önceden, bedeli ne olursa olsun ideallerimizin peşinden koşmak için istediğimizi yapmakta özgür olduğumuzu sanmıştım. Şimdi anlıyorum. Bu bir izin değil. İnanç bir uyarı."
Fransız İhtilali'nin kanlı ve kargaşalı döneminde, aşkının peşinden gidip hatalarını telafi etmek için Suikastçılığı seçen bir gençtir. Suikastçılarla tanışmadan önce bir serseri gibi hareket etse de, Suikastçı Kardeşliği'ne katılmasıyla kendini çok daha ciddi bir durumun içinde bulmuştur. Üvey kardeşi ve bir Tapınakçı olan Elise ile aşk büyük bir aşk yaşayan Arno; oyunun hayranları tarafından hikaye anlamında bekleneni verememekle eleştirilmiştir.

Shay Patrick Cormac (1731 – Bilinmiyor)
"Tarikatımızın ilkelerini ve tüm göğüs gerdiklerimizi sürdür. Ne sırrımızı başkalarıyla paylaş, ne de uğraşımızın esas yapısını açığa çıkar. Ölümüne kadar buna devam et. Bu benin yeni inancım. Ben Shay Patrick Cormac: Amerikan Ayini'nin Kolonici Tapınakçısı. Artık daha yaşlı, belki de daha bilge birisiyim. Bir savaş ve devrim bitti, bir diğeri başlamak üzere. Anlayışın Babası hepimize yol göstersin."
Yedi Yıl Savaşları sırasında faaliyet göstermiş, önceleri bir Suikastçı olup sonradan Tapınakçılara katılmaya karar vermiştir. Serideki en büyük Tapınakçılardan biri olan Haytham Kenway ile birlikte Yeni Dünya ülküleri için mücadele etmiştir. Adewale, Achilles gibi önceki oyunlardan tanıdığımız karakterlerle yolu kesişen Shay, seride bir ilk olarak Tapınakçı-Suikastçı mücadelesini Tapınakçıların gözünden değerlendirmemizi sağlıyor.

Desmond Miles (1987 – 2012)
"Birkaç ay içerisinde hayatım sonsuza kadar değişti. Kolay günlerimin arkamda kaldığını biliyorum. Ama onları geri istemiyorum - artık olmaz. Benim adım Desmond Miles ve ben bir Suikastçıyım. BEN bir Suikastçıyım!"
Assassin's Creed serisinin bel kemiği. Barmenlik yaparak yaşamını sürdürürken kendini başlarda anlam veremediği bir mücadelenin ortasında bulur. Animus'a girmesi sayesinde birçok ana karakterle tanışmamızı sağlamıştır. Yeri geldiğinde ciddi, yeri geldiğinde esprili bir karaktere bürünen Desmond, atalarının yeteneklerine sahiptir.

Konuyu Açmak İçin Verdiği Fikir ve Konuyu Açarken Aşırı Yardımı Dokunan -Ezio Auditore-kardeşime teşekkürler.
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2014, 13:21:44 Gönderen: kratos »
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

Ynt: En Sevdiğiniz Assassin's Creed Ana Karakteri (2015)
« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2014, 17:25:57 »
Valla ben Sadece AC II ve Brotherhood'u bitirdiğim için Ezio Auditore da Firenze <3 :)

*

Çevrimdışı assassin_alper

• *
  • 1066
  • Nowhere left to run now
    • Profili Görüntüle
    • Facebook adresim budur.
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2014, 17:37:47 »
Mentor Auditore, ilk kez oynadığım suikastçı. 6 oyunluk serinin 3 oyununda bulunan adam. Brotherhood'daki kıyafeti ve Requiescat in Pace demesi yeter :D

"Rien n'est vrai, tout est permis."

"Üç Yüzük göğün altında yaşayan Elf krallarına,

Yedisi taştan saraylarındaki Cüce hükümdarlara,

Dokuzu ölümlü insanlara, ölecekler ne yazık;

Bir Yüzük gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda,

Kara tahtında oturan Karanlıklar Efendisi'ne.

Hepsine hükmedecek bir yüzük,Hepsini o bulacak,

Hepsini bir araya getirip, karanlıkta birbirine bağlayacak

Gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda."

---------------------------------------------------

Bin ork akınlarda çocuklar gibi şendik
Bin ork dev gibi bir orduyu yendik

------------------------------------------------

*

Çevrimdışı Affedilmeyen

• *
  • 786
  • Kisi Sevdigi ile Beraberdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Aralık 2014, 19:32:22 »
Bence ilk adim önemli.
Altair diyorum ben..
Hayat Akip Giden Bir Nehirdir.. Yüzmesini Bilmiyorsan Su Üstünde kal..

*

Çevrimdışı Kratos

• YÖNETİCİ
  • *
  • 1597
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2014, 20:24:25 »
Benim hala favori karakterim Altaïr Ibn-La'Ahad. Üzerinden ne kadar çok oyun geçerse geçsin fikrim değişmez sanırım.
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : 26 Aralık 2014, 20:30:53 »
Ezio ve Edward arasında gidip geldim. Ama Edward'ı seçtim. Serseri bir tipten, suikastçıya ve bir babaya dönüşümü beni çok etkilemişti.

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı İbn Tahir Arrani

• *
  • 292
  • EDEMOLAY
    • MSN Messenger - edemolay@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2014, 20:48:55 »
Sonuna kadar Haytham Kenway diyorum. İdealleri için nelerden vazgeçtiğini öğrendiğimde ayrı, oğlu için ideallerinden vazgeçtiğini öğrendiğimde ayrı saygı duydum ona. Serinin en yanlış anlaşılmış karakterlerinden, oldukça realist, mantıklı bir dava adamı. Babasının ve oğlunun aksine bir lider karizmasına sahip. Suikastçı-Tapınakçı arasında dengeyi bulmuş bir dünya görüşüne sahip olduğu için diğerlerinden çok  daha farklı bir noktada.
Spoiler: Göster

*

Çevrimdışı SlimShady

• *
  • 398
  • Squads and Quads
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2014, 21:12:55 »
Spoiler: Göster
Ölmeyen bir şeye canlı denilebilir mi?
A12 bak bakalım düzgün yazmış mıyım?

« Yanıtla #8 : 26 Aralık 2014, 22:42:44 »
Koca serideki tek gerçek suikastçı; Altaïr Ibn-La'Ahad.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2014, 22:51:04 Gönderen: Master-Assassin »
Almuallim:I hold here a list. Nine names adorn it, nine men who need to die.Have you any questions?
Altair: Only where I need begin

*

Çevrimdışı Michael Scofield

• ikbal
  • *
  • 1845
  • i want to see rome.
    • Profili Görüntüle
    • Spatial Liberado
« Yanıtla #9 : 26 Aralık 2014, 23:23:13 »
Oyum Ezio Auditore da Firenze'ye dir.

Neden olduğunu açıklayayım. Şimdi ilk karakter Altair Ibn-La'Ahad. Gerçekten seriye tam yakışan, suikastçı diyebileceğimiz en gerçekçi karakter o bana göre. Ama üzerinde fazla durulmadı. Eğer ki, Ezio gibi hikayesi anlatılsaydı uzunca ve güzel bir şekilde tabi bunda oynanışın da büyük etkisi var. Ezio ile oynadığımız oyunlardaki oynanışla, Altair ile oynadığımız oyunlardaki oynayış bir değil. Belirli bir eğlencesi var Ezio karakterinde. Hani yani Ezio öyle bir karakterki, elimizde doğdu gibi birşey. Adamı doğumundan itibaren gördük, devamını söylemeyeyim bütün seriyi oynmayanlar için. Ama gördük yani. Ezio'yu çok aşırı gördük seride, seride bana kalırsa en iyi tanıtılan karakter Ezio, bu yüzden de oyum. Ezio Auditore da Firenze'ye.