Felsefik Düşünen Adam

• 3 Yanıt
  • 2373 Gösterim
*

Çevrimdışı Michael Scofield

• ikbal
  • *
  • 1845
  • i want to see rome.
    • Profili Görüntüle
    • Spatial Liberado
Felsefik Düşünen Adam
« : 04 Ocak 2015, 23:32:46 »

Felsefik, toplumu ilgilendiren yazılar "Felsefik Düşünen Adam"da.

Blog: Felsefik Düşünen Adam

Artık yazılarımı, daha da bir genişletip bir blog sayfasında yazmaya başladım. Şuan henüz "3" adet yazım var, her geçen gün yazmasam da, elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum, başta da yazdığım gibi, felsefik, toplumu ilglendirebilecek yönelikte yazılarımı sunuyorum. Bu forumda da ayrıca belirtmek istedim. Şuan için yayınlamış olduğum yazılarımın linkini burada belirtiyorum, yeni yazı eklediğimde de ekleyeceğim.

Bu konuyu neden açtım?: Malum forumda çok yazı yazıyorum, hem forumu kendi konularımla doldurmamak amacıyla, hem de yazılarımı belli bir yer de bulundurmak amacıyla bu konuyu açtım.

Yazılarım:
Tüm İnsanlığa Selam Olsun
Seçimler-imiz mi, Seçimler-iniz mi?
Where is the humanity?
Tek Partili Sistem Olur Mu?
Kolay,Zor,Saçmalık. Saçmalık Mı?

« Son Düzenleme: 09 Ocak 2015, 17:16:04 Gönderen: Michael Scofield »

Ynt: Felsefik Düşünen Adam
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2015, 21:49:58 »
Merhabalar, 
 İlk olarak sizi bu girişiminizden dolayı tebrik ediyorum. Lâkin dostane bir yaklaşımla yorumlamak istiyorum. Özellikle 3 yazınızda da fark ettiğim bir durum  var.  Daha çok günlük konulardan ilham almışsınız, evet felsefe her bir olayla ilgilenir ama bunla ilgilenirken sorular ardına sorular sorar ve hiç bir şekilde kesin bir bilgiye ulaşamaz. Bunun yerine fayda arar. Yazılarınızın kısa olma sebebi de bu çünku bazı kesin gerçeklikler içeriyor ki bu da felsefe bilimine pek uymuyor. Unutmayalım ki felsefe ilerleyen bir bilim değil kümülatif bir bilimdir. "Where is the humanity?" başlıklı yazıyı ise biraz milliyetçi buldum. Ha tabi felsefe duyguları bir tarafa atamaz lâkin insanlara anlattığınız bir yazıda hem bir taraftan objektif olmalı bir yandan da kendi düşüncelerinizi belirtmelisiniz. Yoksa okuyucunuzla ortak bir paydada buluşmanız çok zor olacaktır.
 Telefondan yazmak işkence olduğu için burada bırakıyorum.  Yazılarınızın devamını bekliyorum.

*

• ikbal
  • *
  • 1845
  • i want to see rome.
    • Profili Görüntüle
    • Spatial Liberado
Ynt: Felsefik Düşünen Adam
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2015, 22:21:47 »
Felsefeyi gerçekten çok severim ileride bu işle de uğraşasım var. İsim seçimi daha çok ondan dolayı, yoksa bir iki konuda sadece felsefi açıdan bakmaya çalıştım. Felsefi yaklaşılacak konu bulabilirsem diğer yazılarıma göre daha iyi bir yazı ortaya çıkaracağımı düşünüyorum. Belirttiğiniz gibi genelde günlük konular, bu konular da da çok fazla maalesef felsefi şekilde yaklaşamıyorum. Tabi zaman geçtikçe, bilgim arttıkça, bu konularda da daha iyi yazılar yazmaya elimden geldiğince çalışacağım.

Bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.

*

• ikbal
  • *
  • 1845
  • i want to see rome.
    • Profili Görüntüle
    • Spatial Liberado
Tek Partili Sistem Olur Mu?
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2015, 12:51:00 »