Unity'de Beğendiğiniz ve Beğenmediğiniz Yenilikler

• 9 Yanıt
  • 2284 Gösterim
*

Çevrimdışı Darth Vader

• *
  • 1543
  • What is thy bidding, my Master?
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta

Ubisoft 2014 E3'ünde bize serinin son halkası Assassin's Creed Unity'i tanıtmıştı ve dürüst olalım,neredeyse hepimiz yeni bir Assassin's Creed II bekliyorduk bu oyundan. Unity'le birlikte seriye bol,bol köklü değişiklik ve köklü çıkarmalar yapıldı. İnceleme sitelerinde bazı yenilikler yerden yere vurulurken,bazıları aşırı iyi olmuş deniliyordu. Peki,sizler hangi yenilikleri beğendiniz ve hangi yenilikleri sevmediniz?

*

Çevrimdışı Michael Scofield

• Katip Adayı
  • *
  • 1843
  • i'm waiting for prison break.
    • Profili Görüntüle
    • Spatial Liberado
Ynt: Unity'de Beğendiğiniz ve Beğenmediğiniz Yenilikler
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2015, 17:16:14 »
Unity'i bitirmedim sadece ilk görevlerini oynadım ondan dolayı hikaye ile ilgili bir şey demek istemiyorum. Ama duyduğum kadarıyla pek fazla övülmüyor hani. Yalnız benim sevdiğim en iyi yenilik co-op olması. Bence kesinlikle oyunu çok daha zevkli bir hale getiriyor böyle birkaç kişi ile birlikte oynamak. Deneyenler zaten büyük ihtimal bu zevki gayet iyi biliyorlardır denemeyenlere de tavsiye ederim.

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Bat of Gotham
  • *
  • 1648
  • You are not brave. Men are brave.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2015, 17:16:34 »
Sevdiklerim
Oyuncunun gizliliğe yönlendirilmesi gerçekten iyi düşünülmüş.
Parkour Up-Parkour Down özellikleri ile tırmanma daha estetik bir hale gelmiş.
Co-op eğlenceli vakit geçirmek için birebir.
Kişiselleştirme imkanı.
Güzel denilebilecek şekilde yansıtılmış ihtilal havası.
Yetenek Ağacı sistemi
Eğlenceli yan görevler.
Time Anomaly.
Dead Kings'in önceki oyunlardaki DLC'lere kıyasla daha iyi bir ürün olması.

Sevmediklerim
Performans düşüklükleri ve sonu gelmeyen bug ve glitchler (İnternetten gördüğüm için yazmıyorum. Ben de bayağı bir karşılaştım.)
Boss dövüşlerinin yeterince olmaması ve olduğunda da normal bir dövüşten pek farkının olmaması.
Tarikatına bağlı bir Suikastçı yerine bir kız (normal bir kız da değil) için tarikatını sorgulayabilecek bir karakter yaratılması.
Çok övülen Arno-Elise ilişkisinin gayet basit ilerleyişi.
Doğrudan oyunla alakalı olmasa da Initiates sıkıntıları yüzünden bazı özelliklerin kısıtlanması.
TV Spot Tanıtımı'nda görülen tarzda görevlerle karşılaşmıyor oluşumuz.
Karakter gelişimi, kişiselleştirme gibi imkanlar çok detaylı değil.
Dövüşler zorlaştırılmış olsa da genelde bu zorluk hep ateşli silahlardan kaynaklı. Birebir yapacağınız veya çok silahla karşılaşmayacağınız dövüşleri kolayca halledebiliyorsunuz.
Para kazanma sisteminin dengesiz dağılımı.
Müzikler beni pek etkilemedi.
Gerçek para sisteminin getirilmesi.

Eksiler daha fazla ve de daha önemli şeyler olarak görünse de bence Unity kesinlikle verilecek paraya (şu anki fiyatı baz alınırsa) değer bir oyun. Yerden yere vurulması beni gerçekten üzüyor ancak hak ettiği noktalar da mevcut. Oyun için benim görüşüm; hikayesi, RPG sistemleri ve performans-bug konusuyla daha çok uğraşılsaymış (yani 1 değil de 1.5-2 sene gibi bir geliştirme zamanı olsaymış) gerçekten de AC serisini yeniden diriltecek bir oyun olurmuş Unity. Çok keyifli zaman geçirdim oyunda, geçirmeye de devam ediyorum. Ubisoft ısrarla Unity'den dersler çıkardıklarını söylüyor ama "yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" kafasıyla düşündüğümde biraz güvensiz bir tavır takınıyorum.

I bet your parents taught you that you mean something, that you're here for a reason. My parents taught me a different lesson, dying in the gutter for no reason at all... They taught me the world only makes sense if you force it to.

*

Çevrimdışı xOmeRx

• *
  • 1013
  • Gücün olduğu yerde biz varız...
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 22 Şubat 2015, 23:59:03 »
Spoiler: Göster
Sevdiklerim özellikler

Yenilenen parkur hareketleri daha estetik tırmanışlar.Çıkıntılara betonlara dokunurken çıkan gerçekçi sesler.İnanç sıçrayışı yaparken çok yüksekten atladığımızı gerçekten hissetmek.

Maalesef başka hiçbir özelliği sevemedim

1) Mod görevlerinden çok övüldü çok bahsedildi ancak mod görevlerinin zevkini bir tek '' Siver suikasti bölümünde'' gördük.Gardırobun içinde boğaza saplayıp öldürme olayı beni bitirdi.Dedimki işte şimdi oyuna başlıyoruz.Ancak ne mümkün bundan sonraki ana suikast görevleri gayet sıradan.Her zamanki bildiğin önceki oyunlardaki gibi adam öldürdük.Mod görevlerinin hiçbir hükmü kalmamış.Demek ki sivert görevi sadece tanıtım,reklam amaçlı hazırlanan bir mission.

2) Aslında sevdiğim özellikler arasında dövüş mekaniklerini ekleyecektim fakat ekleyemem.Çünkü mekanikler vites misali bir 1 ileri 1 geri gitmiş.Nerde bizim silahsızlandırmalarımız nerde bizim yumruk yumruga dövüşmelerimiz , nerde bizim hidden blade ile yaptıgımız yakın dövüşler.

3) Hikaye olayından bahsetmiyorum bile.Sen nasıl aşk uğruna karakterimizi yetiştiren adamı,oyunun bel kemiği Pierre Bellec'i öldürürsün ey senarist ? Bari aşk olayıda heyecanlı falan olsa diye düşünmüştüm.Trailerde elise giyotine giderken Arno onu kurtarıyordu. oyunda o sahneyi hep bekledim ama göremedim.E oyunda elise ölüyor zaten.E senarist arkadaşım madem kızı öldüreceksin tarikatı niye yok ettin oyunda.Pierre Bellec öldükten sonra hikayeden gram zevk almadım.Zira adamın pisspot demesi bile oyuna ayrı bi keyif katıyordu

4) Cinayet gizemlerini çözme görevleri çok basit ve hep birbirinin tekrarı, oynarken sıkılmamanın imkanı yok.Allahtan türkçe yama geldide en azından hikayeyi okuyarak vakit geçirdik.

5) Müzikler hiç heyecan vermedi.Gerçi son iki sezondur göremiyorum şahsen.Ac 3 ten sonra insanın tüylerini diken diken eden müzikleri kadar güzel olan bir oyun daha gelmedi.

6) oyunda en önemli özelliklerden birisi olan ıslık özelliğide kaldırılmış.Hadi bari samanlıkta dikkat çekici firecrackeri kullanabilseydik ama oda yok

7) Perfect parry (mükemmel savuşturma) ile savuşturma yaparken balta ile yapılan savuşturmalar çok kötüydü.Düşmanı savuştururken adamın bacağına vurmasan  adam  bacağından hopluyordu :D

8 ) karakter gelişimi açısından oyun beni hiç zorlamadı.Defalarca heist missionda en yüksek para veren görevi arka arkaya oynayarak para kasarak karakteri geliştirdim.Böylece sandıkların yan görevlerin pek bi önemi kalmadı.

9) Gameplayde tanıtılan assassinate captan xavier gibi görevleri oyunda göremedim.Coop görevleri zaten onu kurtar bunu kurtar vs.Adam öldürme görevleri hiç göremedim.varsada 1 2 tane coop vardır.

Ama herşeye rağmen iyibir başlangıç oldu.Sonuçta yeni motorla yapılan ilk oyunlar pek güzel olmaz zaten.Bir çeşit beta versiyonu gibi görüyorum oyunu.İnanıyorumki bu hatalardan ders cıkarılacak ve Victory'de muazzam bir oyun karşımıza gelecek.Aşk olaylarına girilmemesi gerektiğini anladılar umarım.

Arkadaşlar mesajımda spoiler olan yerler var olmayan yerler var.Şimdi spoilere alırsam bazı yerleri mesajım biraz düzensiz olacak.Bi zahmet oynamayan arkadaşlarımız spoiler hassasiyeti olan arkadaşlarımız konuya girmeyiversin
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2015, 00:30:10 Gönderen: -Ezio Auditore- »

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Bat of Gotham
  • *
  • 1648
  • You are not brave. Men are brave.
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : 23 Şubat 2015, 00:31:22 »
Oyun hakkında bilgi verecek arkadaşlar lütfen iletilerini Spoiler içine alsınlar...
Ve de yorumunuzda Spoiler varsa bunu sonunda belirtmek yerine başında belirtmek çok daha mantıklı olacaktır :)

I bet your parents taught you that you mean something, that you're here for a reason. My parents taught me a different lesson, dying in the gutter for no reason at all... They taught me the world only makes sense if you force it to.

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 878
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : 23 Şubat 2015, 17:05:32 »
+
*Değişim; hem grafiksel hem oynanış anlamında. Farklı ve güzel bir hava katmış bence.
*Ortam; her zamanki gibi dönem çok güzel yansıtılmış. Yeni teknolojilerle birlikte tabi daha rahat yansıtmışlar her şeyi. Binalar, binaların içleri, kıyafetler, kalabalık vs gerçekten güzel.
*Hikaye; şimdi burada karşı çıkanlar olabilir ama ben her oyuna ve her hikayeye birbirinden bağımsız bakılması taraftarıyım. Arno karakteri ve hayatı gerçekten çok güzel bir şekilde anlatılmış. Tarikata giriş şekli ve
Spoiler: Göster
çıkış şekli
, hırsı, aşkı, öfkesi.. kısacası her şey çok güzel yansıtılmış. Yan karakterler de Arno'yu güzelce tamamlamışlar.
*RPG sistemi; önceki oyunlarda en baştan var olan özellikler şimdi oyunu oynadıkça açılıyor. Bu da sizi yan görevleri yapmaya itiyor. Oyunu daha fazla oynama açısından güzel bir olay.
*Zorluk; belki de en çok şikayet edilen özelliklerden biriydi. Bu oyunda öyle kplay değil her şey ve bu da yine oyuncuyu geliştiren ve oyunu daha fazla oynatan bir durum.

-
*Hikaye; şimdi diyeceksiniz hem artı hem eksi nasıl oluyor :D Hikaye güzel yazılmış ve güzel oynanmış evet ama bence Ubisoft yanlış hikaye seçmiş. Dönemimiz Fransız ihtilali ama ihtilale dair doğru düzgün bir olay yaşamadık. Marie Antoinette'nın adı bile geçmedi. Tarihsel öğelerin geri planda kişisel hikayenin ön planda olduğu bir senaryoydu. Açıkçası bu kadar tarihi öneme sahip bir dönemde geçen bir oyunun AC serisinin tarihle en bağlantısız oyunu olması ilginç ve kötü. Ubisoftun Fransız firması olmasına rağmen böyle enteresan bir senaryo kurgulaması halen garip geliyor.

Galiba bu kadar :)

Xperia Z & Tapatalk

« Yanıtla #6 : 23 Şubat 2015, 22:12:45 »
Yeni dövüş,Karakter Geliştirme,Gizlilik sistemleri ve co op sistemi çok güzel xbox oneda üniversitedeki arkadaşlarla oynarken çok eğleniyoruz oyun kesinlikle çok güzel bende hiç bug yada glitch yok xbox oneda iyiki 2-3 hafta önce xbox one ve unity almışım oyunun hiç eksik yanı yok bence.

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 930
  • Özgür yarınlara...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Nisan 2015, 14:52:31 »
Kesinlikle evlere girilebilmesi seriye en yapılmış en büyük yeniliktir. Atı çıkartmaları pek hoş olmamış gerçi At arabalarının atları da dönem havasını veriyor ama karakterimizin de at binebilmesi çok önemli. Eğer bir İngiliz iç savaşı oyunu yaparlar ve at koymazlarsa bu döneme büyük hakaret olur. Arno gibi bir Fransızın kesinlikle at binmesi gerekirdi diye düşünüyorum. Bunun dışında dövüş sisteminin gerçekliğinden çok etkilendim. Özellikle karakterlerin vurduğu yerlerin acıması ve karakterin üzerinde beliren kan ile yüzünde beliren canının acıdığına dair mimikler çok gerçekçi kılıyor oyunu. Ve askerlerin yüzlerinin halktan birinin yüzü ile aynı olması da çok hoşuma gitti. Yani ana karakterler dışında bir halk var ve halktan herhangi bir seçimini yapmış kişi gibi. Oyunda belirli bölümlerde belirli karakterler kullanılmış mesela karşı yakasında daha zenginler şişmanlar varken ortadaki ufak bölmede hep fakirlerin oluşu üst tarafta dilencilerin kolu bacağı kesik insanların oluşu beni çok etkilendi. Kesinlikle gezmeyi en çok sevdiğim yer haritanın en altındaki ufak ve şirin Fransız köyleri bataklıkta da asker öldürmek çok zevkli ayrıca. Arno'nun gelişim aşamasını görmememiz ve bir buçuk yıllık bir eğitimle de başlaması seriye çok farklı bir hava katmış. Yani gereksiz yere önceki oyunlardaki eğitimleri tekrar tekrar oynamak yerine oyunu oynarken öğrenmek daha etkiledi. Bir de Liberation'da Aveline'in rüyasında öğreniyorduk o da etkilemişti baya. Yeni dinamiklerle ve mekanizmalarıyla eski oyunların dönemlerini görmek isterdim. Unity gerçekliğinde bir Ezio oyunu herhalde orgasm noktası, nirvana ya da aşırı mutluluktan kalp krizine neden olacaktır diye düşünüyorum. Ezio bambaşkadır ya. Ama adamlara da hak veriyorum. Oyunu günümüz senaryosuyla birlikte orantılı görmek gerekli zira daha çok zevk alıyorsunuz ve hikaye saçma gelmiyor o zaman. Gerçi bilimsel bazı terimleri anlamıyorum ama olsun gene de eğleniyorum. Mesela ben videoları izlerken Helix'i çok saçma bulmuştum ama oyunu oynuyorum ve acayip etkilendim ya ne diyeyim kelimeler kifayetsiz kalır işte he o kadar.

*

Çevrimdışı Santa Isabel

• *
  • 28
  • Ne Mutlu Türküm Diyene!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2017, 18:17:36 »
Oyunda dört yanlış bir doğruyu götürdüğü için pek fazla güzellik kalmıyor. Örneğin Arno çatıdan çatıya veya bir yerden atladığı zaman Uzak Doğu filmlerinden fırlamış gibi havada bir süre asılı kalması çok nahoş olmuş. Mücadele sırasında buga girip far tutulmuş tavşan gibi durması ayrıca sinir bozucu. Bazı ileri seviyede olan askerlerin ateş ettiğimde Ajan Smith misali kurşunlardan kaçabilmesi, hem de üst üste! 17. yüzyıl için biraz fazla sanki.

"Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır."

"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız bu yeterlidir."

"Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz inkılâpların amacı, Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamen zamana uygun ve bütün anlam ve biçimleri ile medeni bir sosyal toplum durumuna ulaştırmaktır. İnkılâplarımızın temel ilkesi budur."

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 930
  • Özgür yarınlara...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2017, 17:11:55 »
Oyunda dört yanlış bir doğruyu götürdüğü için pek fazla güzellik kalmıyor. Örneğin Arno çatıdan çatıya veya bir yerden atladığı zaman Uzak Doğu filmlerinden fırlamış gibi havada bir süre asılı kalması çok nahoş olmuş. Mücadele sırasında buga girip far tutulmuş tavşan gibi durması ayrıca sinir bozucu. Bazı ileri seviyede olan askerlerin ateş ettiğimde Ajan Smith misali kurşunlardan kaçabilmesi, hem de üst üste! 17. yüzyıl için biraz fazla sanki.

18. Yüzyıl hocam.  :)