Batman Arkham Knight PC'de Can Çekişiyor

• 38 Yanıt
  • 12337 Gösterim
*

Çevrimdışı Sagittarius

• *
  • 223
  • Maybe your best course would be to tread lightly.
    • Profili Görüntüle
    • Elder Scrolls Türk
Ynt: Batman Arkham Knight PC'de Can Çekişiyor
« Yanıtla #30 : 29 Haziran 2015, 03:57:00 »
Oyun'un Metacritic'te The Witcher 3’le dikkat çeken bir oyun puan olarak ama PC versiyonu çok düşük puana sahip doğal olarak . ( 63'tü sanırım ) Bunu nasıl becerdiler pek bilmiyorum ama PC ve yeni nesil konsolların mimarileri birbirine daha yakın artık ,  yani PS4'ten PC'ye portlanma işlemi daha kolay olması lazım ancak nasıl böyle yapmışlar anlamadım .
Çünkü bu port etme işini kendileri yapmamışlar. 12 kişilik bir ekibe vermişler bu işi. İnanılır gibi değil...

Evil is evil. Lesser, greater, middling…makes no difference. The degree is arbitrary. The definition’s blurred. If I’m to choose between one evil and another, I’d rather not choose at all.

*

Çevrimdışı EagLeEye

• *
  • 662
  • #Everyone'"s" god!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #31 : 29 Haziran 2015, 12:22:41 »
Spoiler: Göster
Oyunu 40 ile 110 fps arası oynadım,  abartmıyorum. Optimizasyonu kötü ama oyundan nefret ettirecek kadar değildi.  Onun dışında final bölümünde atması yüzünden 4 kere oynamak zorunda kaldım.  Bardağın diğer tarafina bakacak olursak ben combat sistemine bayıldım ve oyunun hiç bir dakikasında sıkılmadım. Muhteşem grafikler,  ana hikaye finale kadar mükemmeldi. Yan görevlerin sıradan olmaması hepsinin iyi bir hikayeye sahip olması artı bir puan. Kısacası "haters gonna hate".

Intel® Core™ i7-4710HQ 2.5 Ghz Turbo Boost 3.5 GHz
[2x8] 16 GB DDR3 1600 MHz 2 Slot
 4GB NVIDIA® GeForce® GTX 860M GDDR5

Oynatır mı sizce?

Oyunu i7 5960X OC, EVGA GeForce GTX Titan X x3 (Tri-SLI),  32GB DDR4 LPX sistemle oynadım.  Oyunu oynarsın ama  fps dropları yaşayacaksın elbet. Bazı sahnelerde 15 fps de gördüm.  Onun dışında 40-110 arası gidip gelmesi ne kadar kötü bir optimiazsyon olduğunu gösteriyor. Yapımcılar para kazanmak istiyorlarsa bunu düzelteceklerdir.

@Gene Lane bazı sahnelerde 15-20 fps de aldım.  Bu aralar bir kaç güncelleme geldi ama hayırlısı.
Life hurts a lot
more than death.

« Yanıtla #32 : 29 Haziran 2015, 13:23:05 »

Çünkü bu port etme işini kendileri yapmamışlar. 12 kişilik bir ekibe vermişler bu işi. İnanılır gibi değil...

Evet baktım da bugün oyunu portlama işini verdikleri şirket Iron Galaxy Studios . Fakat stüdyo'nun geçmişi o kadar kötü değil . Aynı ekip Bioshock : Infınıte ve Batman: Arkham Origins'ın de portunu PC'ye yapmış fakat diğer iki oyunda böyle bir iş bilmezlik yok .

Bana kalırsa ya bu kasıtlı yapıldı ama önü alınamadı ya da şirket'e oyun geç teslim edildi . Son zamanlarda korsan oyun sektörü yüzünden oyunlar zaten PC'ye çıkmayacak dereceye geldi .  E3'te izlediğim bütün sevdiğim yapımlar ya önce PS4'e çıkıyor ya da XO'a . Gerçi orda geliştirdikleri için önce onlara çıkıyor olabilir mantıklı olarak . Ayrıca yapımcı bakımından düşünecek olursak bu serinin hayranları da bir o kadar fazla . Bazı oyuncular PC versiyon'un düzelmesini beklemeyip ,  PS4'e yöneliyor ve PC ve PS4 fiyatı bu oyunda 100 Lira oynuyor . Bence bu da bir strateji olabilir . Fakat eğer bu strateji ise oyun ve firma adını bu kadar kirletmek ister mi ? Pek bu da mümkün gözükmüyor . Neyse ki olaya Nvidia el atmış . Bakalım gelen Patchler ve oyun tekrar satışa çıkınca neler olacak .

https://youtu.be/37KpOYVrLZM

Bu video'da oyun'un ne kadar kötü çalıştığını gösteriyor .  En düşük seviye de üstelik ...
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2015, 13:41:35 Gönderen: Gene Lane »

*

Çevrimdışı Mentor of Assassins

• *
  • 1965
  • Klavye Suikastçısı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 29 Haziran 2015, 13:46:17 »
@EagLeEye
Piyango mu vurdu birader. Ben öyle bi işlemcinin varlığından haberdar değilim :D
Spoiler: Bi rahat bırakın • Göster

Spoiler: Game of Thrones Kardeşliği • Göster

Bazen sadece Microsoft'ta çalışmak istersin...

*

Çevrimdışı rahman17

• Originz
  • *
  • 3380
  • Hayatı satın alamazsınız.
    • ICQ Messenger - 10000001
    • MSN Messenger - archdevil19@outlook.com
    • AOL Instant Messenger - kerem_ayvaz@aol.com
    • Yahoo Instant Messenger  - kerem_ayvaz@yahoo.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #34 : 29 Haziran 2015, 14:15:46 »
@EagLeEye
Piyango mu vurdu birader. Ben öyle bi işlemcinin varlığından haberdar değilim :D
O sisteme optimizasyon kötü olsa ne olur zaten. :D

*

Çevrimdışı Mentor of Assassins

• *
  • 1965
  • Klavye Suikastçısı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 29 Haziran 2015, 14:56:30 »
@rahman17
Oyun nasıl bi haldeyse bi de 15-20 fps gördüm diyo. Ben herhalde slayt gibi izlerdim oyunu. Ama gelen yumruğu 20 dk önceden farketmek de iyidir :D
Spoiler: Bi rahat bırakın • Göster

Spoiler: Game of Thrones Kardeşliği • Göster

Bazen sadece Microsoft'ta çalışmak istersin...

*

Çevrimdışı Night Stalker

• *
  • 449
  • Ne Mutlu Türk'üm Diyene !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Haziran 2015, 16:33:30 »
Spoiler: Göster
Oyunu 40 ile 110 fps arası oynadım,  abartmıyorum. Optimizasyonu kötü ama oyundan nefret ettirecek kadar değildi.  Onun dışında final bölümünde atması yüzünden 4 kere oynamak zorunda kaldım.  Bardağın diğer tarafina bakacak olursak ben combat sistemine bayıldım ve oyunun hiç bir dakikasında sıkılmadım. Muhteşem grafikler,  ana hikaye finale kadar mükemmeldi. Yan görevlerin sıradan olmaması hepsinin iyi bir hikayeye sahip olması artı bir puan. Kısacası "haters gonna hate".

Intel® Core™ i7-4710HQ 2.5 Ghz Turbo Boost 3.5 GHz
[2x8] 16 GB DDR3 1600 MHz 2 Slot
 4GB NVIDIA® GeForce® GTX 860M GDDR5

Oynatır mı sizce?

Oyunu i7 5960X OC, EVGA GeForce GTX Titan X x3 (Tri-SLI),  32GB DDR4 LPX sistemle oynadım.  Oyunu oynarsın ama  fps dropları yaşayacaksın elbet. Bazı sahnelerde 15 fps de gördüm.  Onun dışında 40-110 arası gidip gelmesi ne kadar kötü bir optimiazsyon olduğunu gösteriyor. Yapımcılar para kazanmak istiyorlarsa bunu düzelteceklerdir.

@Gene Lane bazı sahnelerde 15-20 fps de aldım.  Bu aralar bir kaç güncelleme geldi ama hayırlısı.

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-32gb-4x8gb-vengeance-ddr4-2400mhz-cl14-ouad-kit-ram.html
http://www.vatanbilgisayar.com/evga-gtx-titan-x-superclocked-gddr5-12gb-384bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-kart.html
http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i7-5960x-soket-2011v3-8-cekirdekli-30ghz-20mb-onbellek-140w-islemci.html

Dağda Üç Beş Domuz Sürüsü
Tutturmuş Bir kürdistan Türküsü
Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa Örtüsü
Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De Ölüsü
Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine
İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine
Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline
Duy Ulan Soysuz Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

*

Çevrimdışı EagLeEye

• *
  • 662
  • #Everyone'"s" god!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #37 : 29 Haziran 2015, 16:52:50 »
Yurt dışında %20 daha ucuza geliyor.
Life hurts a lot
more than death.

*

Çevrimdışı Kratos

• YÖNETİCİ
  • *
  • 1597
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Warner Bros Batman: Arkham Knight İçin Özür Diledi
« Yanıtla #38 : 12 Temmuz 2015, 00:13:17 »

Warner Bros, Batman: Arkham Knight’ın PC’deki kötü performansı için tüm sorumluluğu üstlendi.

Yılın en merakla beklenen oyunlarından olan Batman: Arkham Knight bir süre önce çıkışını yaptı. Ancak oyunun PC platformundaki performansında ciddi sorunları vardı. Çıkıştan kısa süre sonra da Rocksteady sorunu çözmek için çalıştıklarını belirtmişti. Buna rağmen sorunlar o kadar büyüktü ki en sonunda oyunun PC platformu satışları durduruldu.

Oluşan bu kötü durum için dün Warner Bros Destek forumunda bir açıklama yapıldı. Warner Bros cephesi, yaşananların farkında olduklarını ve oyunun PC çıkışında yaşananlardan kaynaklanan ‘memnuniyetsizlik haykırışlarını” işittiklerini belirtti. Yayınlanan özür duyurusuna göre şirketin şu an için en büyük önceliği; PC’deki sorunları tespit edip bunlara çözüm bulmak. Yazının devamında da “Hayranlardan bunun için özür diliyoruz… Lütfen sorunlar üzerinde her gün çalıştığımızı bilin.” diyerek açık şekilde özür dileyip aralıksız çalıştıklarını belirttiler.

Ayrıca normal şartlarda 14 Temmuz’da çıkacak olan Batman: Arkham Knight – Batgirl: A Matter of Family DLC’si de oyunun düzeltilmesini bekleyeceğinden gecikecek. Oyunun PC’de sorunsuz halinin ne zaman çıkacağı veya durumun ne olduğuna henüz bir bilgi yok. Warner Bros bu durumla ilgili bilgilendirmelere düzenli bir şekilde devam edeceklerini belirtti.

Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.