Ubisoftun Tapınakçı Sevdası

• 4 Yanıt
  • 1298 Gösterim
*

Çevrimdışı xOmeRx

• *
  • 1039
  • Gücün olduğu yerde biz varız...
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ubisoftun Tapınakçı Sevdası
« : 29 Haziran 2015, 05:01:01 »
Bölümle alakasız olacak ama herkesin gözü kulağı burada olduğundan konuyu buraya açıyorum
blackflag , rogue ve unity üçlemesinde oyuna ilk girişimizde ilk görevimiz " suikastçiyi öldür "
yazısı oldu.

Bunun gibi ufak tefek başka durumlarda mevcut

Son bi kaç oyundur yapımcılar  olaylara tamamen suikastçilerin gözünden baktırmıyor.Acaba ubisoft tarafsizlik adi altinda   templar yanlisi bir politikami izliyor
:)

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Ubisoftun Tapınakçı Sevdası
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2015, 05:45:40 »
Bölümle alakasız olduğunu bilip de buraya açman konuya hoş bir yaklaşım olmuş. Ben de karşı yaklaşım sergileyeyim bari :)

Taraf alma olayı nasıl olsun... Unity'de Suikastçı Rogue'da Tapınakçı sunuldu. İkisi de yeni yetme olarak işe başladı, bazı şeyleri kavrayarak Tarikat'ta bir yerlere geldiler imasıyla noktaladılar oyunda. Bence Unity'de beklenen Suikastçı profili sunulamadığı ve Rogue'da Shay'in Suikastçılar'ın yanlış yolda olduğunu düşünerek taraf değiştirdiği için Tapınakçı'ya önem veriliyor imajı oluşmuş olabilir.
Ubisoft şu an daha çok iki kutbun da yozlaşmasını anlatıyor bir nevi. İlk oyunlarda oluşturulan "kötü adamlar Tapınakçılar, ama Suikastçılar da boş değil" imajı kimi zaman tersine dönerek kimi zaman aynı şekilde devam ederek ilerliyor. Geçmişten çok günümüzdeki taraflar arası çatışmanın dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum ben.

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2015, 09:31:12 »
Ben biraz şöyle düşünüyorum ; Bu olayın patlak verdiği ilk zaman Assansin's Creed III. O oyun birazda bu konuda deneysel bir çalışma oldu başta Haytham ile oynamıştık ve ondan sonra Connor'a geçmiştik . Eğer Haytham sevilmeseydi bana kalırsa şuan sadece oyundaki baş kahraman suikastçı olmaya devam edecekti  . Fakat Haytham çoğu oyuncu tarafından çok sevildiği için - ve Connor'un hikayesini çoğu oyuncu tarafından beğenilmediği için ( Yanlış anlaşılma olmasın bu beğendirilmeme kasıtlı yapılmış birşey değil ) - böyle bir yola gidildi . Sonra Hatyham'ın neden Tapınakçı olduğuna baktık ve aslında tapınakçı olmak için kötü düşünmeye gerek olmadığından bahsedildi . Kötü şeyler yaşamakta bir nebze Tapınakçı olmaya sebepti . Blag Flag'ın reklamı böyle yapıldı ama Edward Kenway ile de yine suikastçı nabzı tutuldu .  Fakat oyun'un ilk bölümüne de '' Suikastçı öldür ''görevi belirdi .  Eğer sadece Tapınakçı oyunu yapılsaydı, bu olay oyuncular tarafından tepkiye neden olacaktı . İnsanların alışkanlıktan vazgeçmesi biraz zaman aldığı için sonra ki oyunlarda da aynı şey geçerli oldu ve en son çıkan oyun Rogue sadece Tapınakçı baş kahraman'a  yer verildi . Eğer Rogue'ta Ubisoft'un kafasında beklediği ilgiyi ve sempatiyi alırsa , daha çok Tapınakçı baş kahraman göreceğiz anlamına gelir demektir .

O yüzden buna Ubisoft'un Tapınakçı Sevdası demek yerine oyuncuların tapınakçı sevdasına göre değişen Ubisoft'un değişen sevdası demek daha doğru  :)
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2015, 10:03:43 Gönderen: Gene Lane »

*

Çevrimdışı Mentor of Assassins

• *
  • 1965
  • Klavye Suikastçısı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2015, 10:43:23 »
Bence Ubi sadece hangisi daha çok satar diye herşeyi deniyo. Son birkaç oyuna ve "Black Flag DLC'sine" başka yorum getiremiyorum. Aradıkları çözümse bence sadece biraz istikrar. Her oyun birbirinden bağımsız olmasa daha başarılı olurlar bence. Her seferinde sıfırdan başlamak yerine olanı geliştirirler.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2015, 10:46:20 Gönderen: Mentor of Assassins »
Spoiler: Bi rahat bırakın • Göster

Spoiler: Game of Thrones Kardeşliği • Göster

Bazen sadece Microsoft'ta çalışmak istersin...

« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2015, 10:59:13 »
Bence normaldir çünkü her Unity ve Rogue oyununda tarikatlardaki fanatizmi eleştiriyo ubisoft'un demek istediği tapınakçılar kötü eyvallah ama suikastçılarada sizde sütten çıkma ak kaşık değilsiniz diyor.Bence ubisoft'un senaryoda yapacağı her iki tarikatı yoketmeye çalışan üçüncü bir tarikat yada iki tarikattan da ihanete uğrayan kişi yada bir sage'nin anılarını oynamak.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2015, 20:00:54 Gönderen: first day »