Justice League: Sonun Başlangıcı [RP]

 • 12 Yanıt
 • 8099 Gösterim
*

Çevrimdışı rahman17

 • Originz
 • *
 • 3380
 • Hayatı satın alamazsınız.
  • ICQ Messenger - 10000001
  • MSN Messenger - archdevil19@outlook.com
  • AOL Instant Messenger - kerem_ayvaz@aol.com
  • Yahoo Instant Messenger - kerem_ayvaz@yahoo.com
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Justice League: Sonun Başlangıcı [RP]
« : 20 Temmuz 2015, 21:23:45 »

HİKAYE
A
merika Birleşik Devletleri'nin başkanı Lex Luthor'un NATO'ya sunduğu,yasadışı yöntemlerle adalet sağlamaya çalışan kişilerin kamusallaştırılmasına karşı çıkaranların cezalandırılmasını amaçlayan kanunun,bu kişilerin uyguladıkları şiddet dolu yöntemleri,kamu mallarına zarar vermeleri,tehlikeli güçlere sahip olmaları hasebiyle kabul edilmesinin ardından kahramanlar yeni bir vahametin içine düşmüşlerdi.Kahramanların karşısında iki seçenek vardı:Ya devlet için kimliklerini ifşa edip resmiyet kazanacak ve bir zamanlar arkadaşım dedikleri insanları avlayacaklardı,ya da karşılarındaki bu tezahürü etkisiz kılma gayesiyle mücadele edeceklerdi.KARAKTER ŞABLONU

Kod: [Seç]
Karakterinizin Tarafı:
Karakterinizin Adı:
Karakterinizin Dış Görünüşü:
Karakterinizin Yetenekleri:
Kendi Yazdığınız Karakter Öz geçmişi:
Karakteriniz ile RP'de İzlemeyi Planladığınız Rol:
Karakterinizin Kişiliği:

Spoiler: 3-Green Lantern:Hal Jordan (Ezio Auditore) • Göster

Karakterinizin Dış Görünüşü:
[center]
Karakterinizin Yetenekleri: Uzman pilot, Yeşil Fener Yüzüğü'nün getirdiği tüm güçler.
Karakter Öz geçmişi: Hal Jordan babasının izinden giderek Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri'nde görev alan bir pilottu. Bir gün Abin Sur isimli bir Yeşil Fener üyesi yaralı bir şekilde California Çölü'ne iniş yaptı. Hal Jordan anlam veremediği bir şekilde kendini Abin Sur'un yanında buldu. Abin Sur yüzüğünü Hal Jordan'a teklif edip yerine geçerek yeni Yeşil Fener olmasını istedi. Çeşitli zorluklar yaşasa da Hal Jordan en sonunda gerçek bir Yeşil Fener olmayı başardı ve Sektör 2814'ün güvenliğinden sorumlu oldu.
Karakteriniz ile RP'de İzlemeyi Planladığınız Rol: Sektör 2814'ün güvenliğini ve huzuru koruyup espri yapmak :P
Karakterinizin Kişiliği: Hal Jordan daha çok yalnız takılmayı tercih eden biridir. Oldukça hırslıdır ve her zaman kazanmak ister. Fakat kişiliğini kestirmek zordur. Sık sık duygu değişimleri yaşar. Espri yapmayı "çok" sever.[/spoiler]
Spoiler: 4-Flash:Barry Allen(SkyWolf) • Göster
Tarafı; Hükümet karşıtı
Adı; Flash (Barry Allen)
Dış Görünüşü:Yetenekleri; Speed-Force tarafından bahşedilen bütün güçler ve Adli tıp uzmanlığı
 
Öz geçmiş; 8 yaşındayken Annesinin gözünün önünde öldürülmesine ve babasının (hiçbir suçu olmadığı halde) hapse girmesini gören Barry Allen artık 21 yaşındadır ve adli tıp uzmanıdır. Birgün Laboratuvarında deneyler yaparken çeşitli kimyasalların karışması ve yıldırım çarpması sonucu Flash'a dönüşür. 2.5 yıl boyunca tek başına çalıştık dan sonra artık dünyayı tek başına koruyamayacağına karar verir. Batman ve Superman ile birlikte Adalet Birliğini kurar. birbirini takip eden yıllar içerisinde Darkseid ve Savaş Tanrısı Ares gibi çeşitli düşmanları beraber sırt sırta, omuz omuza yenmişlerdir lakin artık yeni bir çağ başlamaktadır. Lex Luthor'un ABD başkanı olmasından sonra Adalet Birliğinin yetkisi sınırlandırılmış ve paralel olarak Amerika Adalet Birliği kurulmuştur. Adalet Birliğinin bir çok yetkisinin sınırlandırılmasından sonra kurucu üyeler Batman, Superman ve Flash'ın kararı ile Adalet Birliği dağıtılmış ve herkesin istediği birliğe katılabileceği kararlaştırıldı. Bu olaydan sonra Barry Allen hiçbir birliğe katılmadı. Aksine artık işlerini tek başına yapan bir süper kahraman. Halen Superman ve Batman ile de dostlar üstelik onlara da yardım etmekten çekinmiyor.
 

RP'de İzlemeyi Planladığım Rol: Artık düşmanlarının karşısında o eski anlayışlı Flash yok. Biraz daha acımasız bir Flash var artık. Hükümeti de desteklemiyor ama Asilerin de tarafında değil, kendi başına takılıyor.

Kişiliği: Barry, içten ve cana yakın bir insan. Hemen hemen herkes ile kolay arkadaş olabiliyor. Sivil hayatında halen adli bir tıp uzmanı ve işini de layığıyla yapmakta ama Flash iken daha ciddileşiyor ve düşmanlarına da bunu belli ediyor.     

Spoiler: 5-Spectre [EagLeEye) • Göster
Karakterinizin Tarafı: Tarafı yok dünya karşıtı
Karakterinizin Adı: Spectre
Karakterinizin Dış Görünüşü:
Spoiler: Göster

Karakterinizin Yetenekleri: İlahi Güçler ve omnipotence(kudret)
Kendi Yazdığınız Karakter Öz geçmişi: Tanrının Dünya'ya karşı olan intikamının fiziksel ve kozmik olarak şekil bulmuş halidir. Acınası suçluları ironik şekilde öldürmesiyle tanınır. Çoğu kişi efsane olduğunu düşündüğünden dolayı hakkında pek fazla bir bilgi yok : P
Karakteriniz ile RP'de İzlemeyi Planladığınız Rol:Tanrı tarafından buraya yeni gönderilen Spectre'nin tek amacı: "Tanrının gösterdiği yolda dünyayı yakacaktır."
Karakterinizin Kişiliği: Sessiz, şeytanımsı, oyunbozan, güvenilmeyen ve bencil bir kişiliğinin yanında kendisi kendi çapında dindardır.
   

[td]
KURALLAR
                                                                                 

1- Karakterleriniz DC Çizgi Roman Evreninden Olmalıdır.
2-Karakterinizin Geçmişini Tamamen Siz Yazacaksınız. İsterseniz Hakiki Geçmişlerini de yazabilirsiniz.
3-Kötü ya da İyi Karakter Seçimi Size bırakıldı ancak Doomsday gibi zekası olmayan karakterleri seçebileceğiniz anlamına gelmiyor.
4-Karakterleriniz Güç Olarak Başlangıç Seviyesindedir.
5-Abartılmama şartıyla birden fazla aynı karakter olabilir. Wally West ve Barry Allen'ın Flash olması gibi yani.
6-RP İletileri Ne Uzun ne de kısa olacaktır.
7-Yöneticiler bazı Özel durumlarda üyeleri RP'ye almama hakkına sahiptir.
KATILANLAR
Spoiler: 1-Batman (Rahman17) • Göster
[center]Karakterinizin Tarafı:Hükümet Destekçisi
Karakterinizin Adı:Bruce Wayne - [Batman]
Karakterinizin Dış Görünüşü:


Karakterinizin Yetenekleri:Üstün dövüş ve gözlem yeteneği.İleri görüşlülük.Kılık değiştirmeye yatkınlık.Yüksek zeka seviyesi.

Karakter Öz geçmişi:Bruce Wayne,annesi Martha Wayne vahşi şekilde katledilmeden evvel ''Gotham'ın Prensi''olarak bilinmektedir.Şehri adeta uzaktan kumanda ile yöneten Wayne ailesinin tek oğlu olması hasebiyle Bruce rahat,çok rahat bir çocukluk geçirir.İlerleyen yıllarda,annesini kaybettikten sonraki 2 aylık zaman zarfında Bruce'da psikolojik sorunlar baş göstermeye başlar.Babasının tavırları değişime uğramış,Bruce artık onu tanıyamaz hale gelmiştir.Daha sonra babası Thomas oğlunu ve ona yoldaşlık etme vesilesiyle en az oğlu kadar sevdiği Clark Kent'i yurtdışına okumaya gönderir.Talebelerimiz için eve ziyaret zamanı gelmiştir.Oğlunun araştırmacı kişiliğinin farkında olan babası,Bruce'un yaptıklarını öğrenmemesini istememektedir.Bu yüzden bir sonraki gidişlerinde yanlarında Wayne Malikanesi çalışanı Alfred'i de gönderir.Tabii Thomas,Alfred'e canı pahasına güvenmektedir.Eğitim gördüğü sıralarda akademik başarısı ile dikkat çeken Bruce,bir süre sonra kafasında soru işaretleriyle dolu bir çocuk olur.Ve cevaplara ulaşmak adına okuldan kaçar.Tabii yollarla evine ulaşan Bruce,daha çok bilinmezle karşılaşır.Babası kaybolmuştur ve nerede olduğu bilinmemektedir.Artık olanları yorumlayabilecek yaşa geldiğinden,babasının eşinin ölümünden etkilendiği sonucuna varır.Yıllarca araştırma yapan Bruce bir süre sonra şehri birbirine katan kanunsuzun babası olduğunu,bir kumarhane işlettiğini öğrenir.Keza Bruce annesini öldüren haydutun adının Joe Chill olduğunu ve babasının onu katlettiğini öğrenir.Ne okuldan kaçıp Gotham'a geldiğini ne de bu öğrendiklerini babasına söylemez.Şehrin kanunsuzunun bir hafta görünmemesinin ardından,babası Thomas oğlundan işlerin başına geçmesini ister.Bruce başta tereddüt etse de sonradan Wayne imparatorluğunun başına geçmeyi kabul eder.Yıllar,onu Wayne Enterprises'in karını harcayan sığ bir playboy yapar.Tek gayesi hayata uyum sağlamak olmuştur.Lakin o bunu yapamaz zira içinde bir yerlerde hala annesinin ölümünün verdiği ateşle yanıp kavrulmaktadır.Zamanla Gotham'da her üç aileden biri yoksul hale gelmiş ve suç oranları tavan yapmıştır.Bu sıralarda Bruce rüya problemiyle boğuşmaktadır.Her gece,ama her gece annesinin öldüğü o anı görmektedir.Kendini ölümden sorumlu tutar.Kaybolma ihtirası içinde boğulan Bruce kendini dövüş sanatlarında geliştirmeye niyetlenir.Hedefini gerçekleştirmek baabında Nanda Parbat'a gider ve bizzat Ra's Al Ghul'dan eğitim görür.Hem zihinsel hem fiziksel eğitimlerdir bunlar.Bruce korkularını yenmeyi,daha sonra korkularını düşmanlarına karşı kullanmayı öğrenir.127 dövüş sanatında ustalaşan Bruce Gotham şehrine adaleti getirmeye kararlıdır.Bruce,eskiden kendisini çok korkutan yarasa hayvanını düşmanlarını korkutması için kullanacaktır.

Karakteriniz ile RP'de İzlemeyi Planladığınız Rol:Dünyada barış ve refah ortamının korunmasını sağlamak.Bunun için her şeyi yapmaya hazır.

Karakterinizin Kişiliği:Bruce Wayne olarak bencil,aile parası yiyen bir milyoneri oynar.Yumuşak kalpli ve sorumsuzdur.Amacı şüpheleri üzerinden uzaklaştırmaktır.Şehirde suçlardan zarar görenlere Wayne Fonu ile bağışlar yapmasıyla bilinir.Kara Şövalye olarak,heybetli ve korkutucudur.Hırıltılı bir sese sahiptir.Agresif ve duygusuzdur.Suçluların kalplerine korku salar.

[/spoiler]
Spoiler: 2-Thomas Wayne Batman'i (SlimShady) • Göster

Kendi Yazdığınız Karakter Öz geçmişi: Yasa dışı adaleti sağlama

Karakterinizin Adı: Thomas Wayne (Batman)

Karakterinizin Dış Görünüşü:
[center]

Kendi Yazdığınız Karakter Öz geçmişi:Karısı Joe Chill tarafından öldürülen Thomas korumak için yurtdışına okumaya gönderir ve oğlunun yanında okutmak için Clark Kenti de yollar. Ve karısının katilinin peşine düşer ve vahşice Joe Chill'i öldürür. Bütün suçluların cezalandırılması gerektiğini düşünerek sokaklarda adalet dağıtmaya başlar. Giderek Komiser Gordon ile dost olur. Bruce ve Clark yurt dışından ailelerini ziyarete geldiğinde oğlunun her şeyi fark etmiş olabileceğini düşünür ve bir daha yurt dışına giderlerken yanlarına güvendiği Alfredi verir. Wayne Kumarhaneleri yardımıyla bu savaşını destekler.

Karakteriniz ile RP'de İzlemeyi Planladığınız Rol: Suçluları öldür, suçluları kullan, kullandı artmaz karsa yine öldür, sakın acıma, sakın devlete çalışma

Karakterinizin Kişiliği: Oğlunun aksine Thomas merhametli olduğu kadar acımasızdır da. Silah kullanmama ya da Öldürmeme politikası yoktur, hatta eğer suçlunun bir yardımı yoksa öldürmeye şartlamıştır kendisini.[/spoiler][/center]
[/tr][/table]
[/td][/tr][/table]

Superman,Kratos tarafından eklenecektir katılanlar listesine.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2015, 13:55:12 Gönderen: Kratos »

*

Çevrimdışı assassin_alper

 • *
 • 1066
 • Nowhere left to run now
  • Profili Görüntüle
  • Facebook adresim budur.
  • E-Posta
Ynt: Adalet Birliği: Adaletin Şafağı [RP]
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2015, 17:04:51 »
Katılırdım ama hiçbirşey bilmiyorum DC hakkında :P

"Rien n'est vrai, tout est permis."

"Üç Yüzük göğün altında yaşayan Elf krallarına,

Yedisi taştan saraylarındaki Cüce hükümdarlara,

Dokuzu ölümlü insanlara, ölecekler ne yazık;

Bir Yüzük gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda,

Kara tahtında oturan Karanlıklar Efendisi'ne.

Hepsine hükmedecek bir yüzük,Hepsini o bulacak,

Hepsini bir araya getirip, karanlıkta birbirine bağlayacak

Gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda."

---------------------------------------------------

Bin ork akınlarda çocuklar gibi şendik
Bin ork dev gibi bir orduyu yendik
                         

------------------------------------------------


                            

*

Çevrimdışı EagLeEye

 • *
 • 662
 • #Everyone'"s" god!
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Adalet Birliği: Adaletin Şafağı [RP]
« Yanıtla #2 : 21 Temmuz 2015, 17:14:26 »
Spectre'yi bana ayırsanız sonra yazsam?
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2015, 17:20:28 Gönderen: EagLeEye »
Life hurts a lot
more than death.

*

Çevrimdışı rahman17

 • Originz
 • *
 • 3380
 • Hayatı satın alamazsınız.
  • ICQ Messenger - 10000001
  • MSN Messenger - archdevil19@outlook.com
  • AOL Instant Messenger - kerem_ayvaz@aol.com
  • Yahoo Instant Messenger - kerem_ayvaz@yahoo.com
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Adalet Birliği: Adaletin Şafağı [RP]
« Yanıtla #3 : 21 Temmuz 2015, 17:41:05 »
Katılırdım ama hiçbirşey bilmiyorum DC hakkında :P
Öğrenin o zaman. :D

Spectre'yi bana ayırsanız sonra yazsam?
Nasıl isterseniz.

*

Çevrimdışı SkyWolf

 • *
 • 15
 • My Revenge in The Sky !
  • Profili Görüntüle
Ynt: Adalet Birliği: Adaletin Şafağı [RP]
« Yanıtla #4 : 21 Temmuz 2015, 18:08:01 »
Tarafı; Hükümet karşıtı
Adı; Flash (Barry Allen)
Dış Görünüşü:Yetenekleri; Speed-Force tarafından bahşedilen bütün güçler ve Adli tıp uzmanlığı
 
Öz geçmiş; 8 yaşındayken Annesinin gözünün önünde öldürülmesine ve babasının (hiçbir suçu olmadığı halde) hapse girmesini gören Barry Allen artık 21 yaşındadır ve adli tıp uzmanıdır. Birgün Laboratuvarında deneyler yaparken çeşitli kimyasalların karışması ve yıldırım çarpması sonucu Flash'a dönüşür. 2.5 yıl boyunca tek başına çalıştık dan sonra artık dünyayı tek başına koruyamayacağına karar verir. Batman ve Superman ile birlikte Adalet Birliğini kurar. birbirini takip eden yıllar içerisinde Darkseid ve Savaş Tanrısı Ares gibi çeşitli düşmanları beraber sırt sırta, omuz omuza yenmişlerdir lakin artık yeni bir çağ başlamaktadır. Lex Luthor'un ABD başkanı olmasından sonra Adalet Birliğinin yetkisi sınırlandırılmış ve paralel olarak Amerika Adalet Birliği kurulmuştur. Adalet Birliğinin bir çok yetkisinin sınırlandırılmasından sonra kurucu üyeler Batman, Superman ve Flash'ın kararı ile Adalet Birliği dağıtılmış ve herkesin istediği birliğe katılabileceği kararlaştırıldı. Bu olaydan sonra Barry Allen hiçbir birliğe katılmadı. Aksine artık işlerini tek başına yapan bir süper kahraman. Halen Superman ve Batman ile de dostlar üstelik onlara da yardım etmekten çekinmiyor.
 

RP'de İzlemeyi Planladığım Rol: Artık düşmanlarının karşısında o eski anlayışlı Flash yok. Biraz daha acımasız bir Flash var artık. Hükümeti de desteklemiyor ama Asilerin de tarafında değil, kendi başına takılıyor.

Kişiliği: Barry, içten ve cana yakın bir insan. Hemen hemen herkes ile kolay arkadaş olabiliyor. Sivil hayatında halen adli bir tıp uzmanı ve işini de layığıyla yapmakta ama Flash iken daha ciddileşiyor ve düşmanlarına da bunu belli ediyor.           

Umarım çok güzel ve eğlenceli bir RP olur :)

*

Çevrimdışı rahman17

 • Originz
 • *
 • 3380
 • Hayatı satın alamazsınız.
  • ICQ Messenger - 10000001
  • MSN Messenger - archdevil19@outlook.com
  • AOL Instant Messenger - kerem_ayvaz@aol.com
  • Yahoo Instant Messenger - kerem_ayvaz@yahoo.com
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Adalet Birliği: Adaletin Şafağı [RP]
« Yanıtla #5 : 21 Temmuz 2015, 21:49:36 »
@SkyWolf

Adınızı ekledim katılanlar listesine.

Birkaç üyenin katılımıyla birlikte yazmaya başlarız.

*

Çevrimdışı SkyWolf

 • *
 • 15
 • My Revenge in The Sky !
  • Profili Görüntüle
Ynt: Adalet Birliği: Adaletin Şafağı [RP]
« Yanıtla #6 : 21 Temmuz 2015, 22:43:30 »
@SkyWolf

Adınızı ekledim katılanlar listesine.

Birkaç üyenin katılımıyla birlikte yazmaya başlarız.
 
Teşekkür ederim. Birde yazmaya yine buradan mı devam edeceğiz yoksa ayrı bir konu açılacak mı ?

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

 • Insieme per la vittoria!
 • *
 • 1676
 • Vittoria agli Assassini!
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Adalet Birliği: Adaletin Şafağı [RP]
« Yanıtla #7 : 21 Temmuz 2015, 22:50:52 »
Buradan devam :)

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı EagLeEye

 • *
 • 662
 • #Everyone'"s" god!
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Adalet Birliği: Adaletin Şafağı [RP]
« Yanıtla #8 : 22 Temmuz 2015, 01:00:41 »
Karakterinizin Tarafı: Tarafı yok dünya karşıtı
Karakterinizin Adı: Spectre
Karakterinizin Dış Görünüşü:
Spoiler: Göster

Karakterinizin Yetenekleri: İlahi Güçler ve omnipotence(kudret)
Kendi Yazdığınız Karakter Öz geçmişi: Tanrının Dünya'ya karşı olan intikamının fiziksel ve kozmik olarak şekil bulmuş halidir. Acınası suçluları ironik şekilde öldürmesiyle tanınır. Çoğu kişi efsane olduğunu düşündüğünden dolayı hakkında pek fazla bir bilgi yok : P
Karakteriniz ile RP'de İzlemeyi Planladığınız Rol:Tanrı tarafından buraya yeni gönderilen Spectre'nin tek amacı: "Tanrının gösterdiği yolda dünyayı yakacaktır."
Karakterinizin Kişiliği: Sessiz, şeytanımsı, oyunbozan, güvenilmeyen ve bencil bir kişiliğinin yanında kendisi kendi çapında dindardır.
Life hurts a lot
more than death.

*

Çevrimdışı SlimShady

 • *
 • 398
 • Squads and Quads
  • Profili Görüntüle
  • E-Posta
Ynt: Adalet Birliği: Adaletin Şafağı [RP]
« Yanıtla #9 : 22 Temmuz 2015, 11:19:24 »
Karakterinizin Tarafı: Tarafı yok dünya karşıtı
Karakterinizin Adı: Spectre
Karakterinizin Dış Görünüşü:
Spoiler: Göster

Karakterinizin Yetenekleri: İlahi Güçler ve omnipotence(kudret)
Kendi Yazdığınız Karakter Öz geçmişi: Tanrının Dünya'ya karşı olan intikamının fiziksel ve kozmik olarak şekil bulmuş halidir. Acınası suçluları ironik şekilde öldürmesiyle tanınır. Çoğu kişi efsane olduğunu düşündüğünden dolayı hakkında pek fazla bir bilgi yok : P
Karakteriniz ile RP'de İzlemeyi Planladığınız Rol:Tanrı tarafından buraya yeni gönderilen Spectre'nin tek amacı: "Tanrının gösterdiği yolda dünyayı yakacaktır."
Karakterinizin Kişiliği: Sessiz, şeytanımsı, oyunbozan, güvenilmeyen ve bencil bir kişiliğinin yanında kendisi kendi çapında dindardır.
tanrı neden dünyayı yakmak istiyor merak ettim
Ölmeyen bir şeye canlı denilebilir mi?
A12 bak bakalım düzgün yazmış mıyım?