Yeni Assassin's Creed Oyunu Hakkında Söylentiler Artıyor

• 4 Yanıt
  • 2229 Gösterim
*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta

Birkaç gün önce 2016 yılında bir ana Assassin's Creed oyunu görmeyeceğimiz, bunun için 2017 yılını beklemek zorunda olduğumuz yönünde bir söylenti türemişti. Söylentiler gittikçe büyüdü ve 4chan adlı sitede Ubisoft çalışanı olduğunu belirten bir kullanıcı 2016'nın boş geçeceğini, 2017 yılında gelecek olan oyunun "Empire" adına sahip olacağı, Black Flag yapımcı ekibi tarafından hazırlandığı ve Antik Mısır'da geçeceğini iddia etti. Bunlara ek olarak da oyunun Witcher 3 tarzı serbest dövüş sistemini benimseyeceğini, tekne ve at kullanımı bulunacağını ekledi. Assassin's Creed Syndicate'ın çıkışını aylar öncesinden sızdıran Kotaku'nun çalışanlarından biri de kaynaklarından elde ettikleri bilgilere göre 2016 yılında yeni bir Assassin's Creed oyunu çıkmayacağını, bu kararın büyük başarılar beklenen Unity'nin bir hayal kırıklığı yaratmasından sonra verildiğini söylemişti. Sonradan çıkan söylentiler ise 2017 yılında gelecek olan oyunun bir üçleme olacağı yönünde oldu. Mısır ve Roma gibi antik uygarlıkları keşfedeceğimiz bu üçleme ile tekrardan karakter devamlılığı sağlanacak. Karakterimizin köle geçmişine sahip siyahi bir erkek olacağı da belirtiliyor.

Fakat 4chan'de Ubisoft Montreal'de oyun geliştiricisi olarak çalıştığını iddia eden bir diğer kullanıcı tüm bu söylentilerin üstünü çizerek iddia ettiği oyun planını anlattı. Buna göre 2016 yılı boş geçilmeyecek, şu an için %40 oranından tamamlanmış bir Assassin's Creed oyunu var. Oyun Antik Roma medeniyetinin M.Ö 68 ile M.Ö 49 yılları arasında geçecek ve Marcus Junius Brutus'ün izinden gideceğiz. Seleukos İmparatorluğu'nun düşüşü, III. Aretas suikastı ve Pistoia Savaşı gibi tarihi olaylara tanıklık edeceğiz. Oyunda hem yaya hem de deniz savaşları olacak. Oyundaki Suikastçı ve Tapınakçı ideolojisi çok daha farklı olacak ve Cennetin Kefeni'nin hiç bilinmeyen gizli tarihini keşfedeceğiz.

Bu söylentiler hakkında ise Ubisoft bir açıklama yaptı: "Söylentiler ve spekülasyonlar üzerine açıklamada bulunamayız. Her zaman için hayranlarımızın oyunlar hakkında heyecan duyması bizi mutlu etmekte. Ayrıca Assassin's Creed filminin setinden gelen son resimlerin Assassin's Creed hayranlarını mutlu edeceğini ve daha fazlasını görmek için meraklarını arttıracağını umuyoruz."

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı rikialiumi

• *
  • 899
  • I Am An Assassin
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Assassin's Creed Oyunu Hakkında Söylentiler Artıyor
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2016, 23:44:10 »
Bence Roma daha iyi hele brutus varsa çok iyi olur mekan harita önceden gittiğimiz bir yer zaten ve nostalji olur böyle collesium tepesinden leap of faith felan çok iyi olur

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2016, 23:51:05 »
Vallahi Roma medeniyetinde geçen bir Assassin's Creed benim en büyük hayalim. Özellikle son söylenti kanımca büyük ihtimalle yalan olsa da olumlu düşünmek istiyorum. Hele Brütüs gibi tarihin gördüğü en büyük komploları gerçekleştiren bir adamın ayak izlerinden gidecek olmamız heyecanımı arttırdı. Söylentinin gerçek olması durumunda Legatuslara yapacağımız suikastları, dönecek entrikaları ve kılıç kullanımını hayal edemiyorum.

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 904
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2016, 16:57:14 »
Artık karakter devamlılığı ve eski çağlar şart olmuştu zaten. Syndicate ile tekrar yükselişe geçen AC ekibi bu fırsatı kötüye kullanmayacaktır diye düşünüyorum. Ben 2016yı boş geçmeyeceklerini düşünüyorum hele de film çıkacakken, oyunsuz bir sene ile popülarite kaybetmek istemezler.

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2016, 19:48:04 »
Ağzımın suyu aktı özellikle Mısır'daki at ve gemi kullanımını ve Roma'daki Brutus ihtimalini duyduğum zaman. AC Brotherhood'daki Brutus zırhını giyen bir Brutus olduğunu düşündüğümde oyun bir an evvel çıksa da şanlı Suikastçı Mentoru Brutus'ten dinlesek dönemi. Acaba bizzat görür müyüz yoksa daha arka planda mı kalır? Cennet Kefeni'ni nereye bağlayacaklar çok merak ediyorum Kudüs'lü bir köle suikastçı olsak aslında İsa'ya bağlamaları pek zor olmazdı..
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”