Korsan Oyunculuk Tehlikede!

• 16 Yanıt
  • 6866 Gösterim
*

Çevrimdışı Kratos

• YÖNETİCİ
  • *
  • 1597
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Korsan Oyunculuk Tehlikede!
« Yanıtla #10 : 18 Ocak 2016, 02:15:09 »
O konuda tamamen hak veriyorum ama ülkenin genelini düşünürsek sıkıntı oluyor. Bana kalırsa oyun fiyatlarının uygun fiyatlarla çıkması çok önemli. Çıkış fiyatı 60 lira olursa korsan zaten otomatik olarak bitme noktasına gelir. Anlamadığım tek şey ise Dünya genelinde korsanın neden var olduğu.
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

*

Çevrimdışı rahman17

• Originz
  • *
  • 3380
  • Hayatı satın alamazsınız.
    • ICQ Messenger - 10000001
    • MSN Messenger - archdevil19@outlook.com
    • AOL Instant Messenger - kerem_ayvaz@aol.com
    • Yahoo Instant Messenger  - kerem_ayvaz@yahoo.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : 18 Ocak 2016, 13:28:44 »
Önümüzdeki süreçte korsan oyun içerikleri azalmaya uğrayacaktır lakin külliyen bitirilebileceğine inanmıyorum.

Korsan biterse PC oyunculuğu tamamen zenginler için olur.

Bu düşüncene açıkçası katılmıyorum. Steam indirimlerinde 2013 ve öncesi oyunlar 15tl ve altına iniyor. Geri kalan yeni çıkanlar ise 1-2 aydan sonra yabancı sitelerden çok uyguna alınabilir. Örn: AC Syndicate 50tl civarına, Call of duty bo3 60tl civarına ve fallout 4te gene 60tl civarına temin edilebiliyor. Bu ülkede sigara içen bir kişinin bir haftalık sigara parasına alınabilecek oyunlar. Sonuçta yapan firmalar siz beleş oynayın diye yapmıyor. Kul hakkı var ve korsanlık hırsızlıktır. Bence çok da iyi oldu yada olacak.  Umarım benim gibi düşünen birileri vardır.

Edit: İmla.
Yeni çıkmış oyuna 150 liradan fazla istiyorlar. 2 ay sonra herkes bitirdikten sonra alacak olsam ne anlamı kaldı. Senin dediğin yöntemin benzerini konsol üzerinden yapabiliyoruz. Endonezya psn açıp ve kardeşlik kullanırsak 75 liraya filan geliyor oyunlar. 3 bin lira verip bir PC toplayacağım ve korsan oynama hakkım bile olmayacak. Üstüne oyunların ucuzlamasini bekleyeceğim, bu biraz mantıksız geliyor bana. Konsola geçmek daha mantıklı geliyor. Türkiye'de herkes PC ağırlıklı gidiyorsa korsan yüzündendir. Bir başka neden ise grafik ancak o tam zengin işi oluyor. Tabii bu konu hakkında düşüncelerini dinlemek isterim.

@kaskal
Konsollarda korsan yok ama oyunların fiyatı 250 filan. Senin mantığa göre 60 TL olması lazımdı. Aral gibi kan alıcı bir firmayı unutuyorsunuz..

Dostum korsan oyun oynamak bir hak değildir. Yeni çıkan oyunlarda aral yüzünden kutulu olarak fahiş fiyatlardan satılır. Örn. Just Cause 3 http://www.aralgame.com/pc-just-cause-3 117tl steamde 89tl başka yollardan temin edersen 50-60tl civarı. Gerçi hiçbir sebep korsanı savunmaz kanımca. Şöyle bir örnek vereyim 3000tlye kahve makinesi alıyorsun ve gidip kahveyi çalıyorsun daha sonrada ben o kadar makine alacağım ve kahve çalma hakkım olmayacak...vb. vb. örnekler çoğalır. Konsol vs. Pc tartışmasına girmek istemiyorum yoksa bu konu sayfalarca uzar gider... Sonuç olarak korsan oyun oynamak için hiçbir sebep geçerli değildir ki 3000tl'lik PC toplayan insana her ay 60tl dokunmaz bence.
Arkadaşa katılıyorum.

*

Çevrimdışı assassin_alper

• *
  • 1066
  • Nowhere left to run now
    • Profili Görüntüle
    • Facebook adresim budur.
    • E-Posta
« Yanıtla #12 : 18 Ocak 2016, 15:55:56 »
3000TL'lik bilgisayarım var ama oyunlara 30 liradan fazla para vermek dokunuyor bana. Yetiş ya razor1911 yetiş ya Skidrow!

"Rien n'est vrai, tout est permis."

"Üç Yüzük göğün altında yaşayan Elf krallarına,

Yedisi taştan saraylarındaki Cüce hükümdarlara,

Dokuzu ölümlü insanlara, ölecekler ne yazık;

Bir Yüzük gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda,

Kara tahtında oturan Karanlıklar Efendisi'ne.

Hepsine hükmedecek bir yüzük,Hepsini o bulacak,

Hepsini bir araya getirip, karanlıkta birbirine bağlayacak

Gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda."

---------------------------------------------------

Bin ork akınlarda çocuklar gibi şendik
Bin ork dev gibi bir orduyu yendik

------------------------------------------------

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Ocak 2016, 20:59:10 »
Korsan biterse PC oyunculuğu tamamen zenginler için olur.

Bu düşüncene açıkçası katılmıyorum. Steam indirimlerinde 2013 ve öncesi oyunlar 15tl ve altına iniyor. Geri kalan yeni çıkanlar ise 1-2 aydan sonra yabancı sitelerden çok uyguna alınabilir. Örn: AC Syndicate 50tl civarına, Call of duty bo3 60tl civarına ve fallout 4te gene 60tl civarına temin edilebiliyor. Bu ülkede sigara içen bir kişinin bir haftalık sigara parasına alınabilecek oyunlar. Sonuçta yapan firmalar siz beleş oynayın diye yapmıyor. Kul hakkı var ve korsanlık hırsızlıktır. Bence çok da iyi oldu yada olacak.  Umarım benim gibi düşünen birileri vardır.

Edit: İmla.
Yeni çıkmış oyuna 150 liradan fazla istiyorlar. 2 ay sonra herkes bitirdikten sonra alacak olsam ne anlamı kaldı. Senin dediğin yöntemin benzerini konsol üzerinden yapabiliyoruz. Endonezya psn açıp ve kardeşlik kullanırsak 75 liraya filan geliyor oyunlar. 3 bin lira verip bir PC toplayacağım ve korsan oynama hakkım bile olmayacak. Üstüne oyunların ucuzlamasini bekleyeceğim, bu biraz mantıksız geliyor bana. Konsola geçmek daha mantıklı geliyor. Türkiye'de herkes PC ağırlıklı gidiyorsa korsan yüzündendir. Bir başka neden ise grafik ancak o tam zengin işi oluyor. Tabii bu konu hakkında düşüncelerini dinlemek isterim.

@kaskal
Konsollarda korsan yok ama oyunların fiyatı 250 filan. Senin mantığa göre 60 TL olması lazımdı. Aral gibi kan alıcı bir firmayı unutuyorsunuz..

Konsollarda korsan yok mu? Yahu güldürme beni Kratos. Belki adı korsan değil ama onda da kırdırma var ve o zaman da fiyatlar ucuzluyor.
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı Kratos

• YÖNETİCİ
  • *
  • 1597
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : 18 Ocak 2016, 21:03:48 »
@kaskal
Xbox One ve Ps4 hangi ara kırıldı? 6-7 senesi dolmadan kırılma filan olmaz. Ps3'ün adam akıllı kırılması bile 2012-2013 arası. PSP Vita bile kırılmadı daha. 
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 18 Ocak 2016, 23:47:42 »
Konsollar dediğinde genel konuştuğun için öyle söyledim ustad
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

« Yanıtla #16 : 07 Ağustos 2016, 10:35:26 »
Ben oyunlarımı orjinal alırım  tabi  indirim  zamanında