AC 1092'ye ilk kez katıldığınızda nasıl hissettiniz?

• 99 Yanıt
  • 17037 Gösterim
*

Çevrimdışı assassinking12

• яιη σкυмυяα
  • *
  • 2120
  • L-M$trato
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: AC 1092'ye ilk kez katıldığınızda nasıl hissettiniz?
« Yanıtla #20 : 09 Ağustos 2016, 17:50:19 »
"Teşekkür Et" butonu olmadığından basamadım, gayet güzel konu olmuş öncelikle teşekkür ediyorum.

İlk kez katıldığımda nasıl hissettiğime dönersem, ilk başlarda görsellik açısından daha güzel bir havası vardı ve tabi aklımda 'ben bu sitede bir gün yönetici olabilirim' diye bir şey yoktu. Ama öyle olduğum tarihten 1 ya da en geç 2 ay sonra, çalışmalarım 'Melikşah' tarafından görülüp beğenildi bu sebeple de yönetici oldum, asıl o zamandan itibaren hislerim daha da gelişti diyebilirim bu forum için.

Çünkü o zamanlar gerçekten bana bir görev verilmişti ve bunu en iyi şekilde değerlendirebilmem gerekti, forumu açık olduğum zamanlar kullandığımda gerçekten bir şeyler yapmaya çalışıyordum, ramazanda sahur vakti hiç dinlemiyordum haber varsa ekliyordum sırf bir-iki şey katıp görevimi yerine getirebilmek için de değil, yanlış anlaşılmasın. Gerçekten seviyordum, tutku gerek, sevgi gerek bu iş için. O zamanlar bende fazlasıyla vardı galiba. Küçük bir haber bile geliyorsa sırf onun üzerine bir konuşma ortamı oluşturabilmek için söyleşiler falan yazıyordum saatlerce falan uğraşıp düşünüyordum, sizin katkılarınızla güzel yerlere geliyordu bu yazılar da.

Bu anlattıklarım genel olarak bundan 2,5-3 sene önceki şeyler. Maalesef bu kadar zamandır eskisi gibi bir türlü geri dönemedim. Neden mi sebepler çok, en önemlisi de eskisi gibi tutku kalmadı herhalde. Gerek üniversite, gerek KPSS, artık bir an önce hayata atılıp kendimi para kazanmaya verme isteği de var tabi.

Teşekkür ederim :>

Sen de geldiysen hazır yazın ortalarındayız bir RP başlatalım mı? :D

Edit: Bu arada Talha abiden izin alıp forumu düzeltebiliriz şu halinden. Ben de yazılım üzerine stajyerlik yapıyorum. Beni pek sevmiyor ama şansımızı bir deneyebiliriz belki :D
Yazmışsın. :D
Ekomar16'nın ileti sayısına hastayım

*

Çevrimdışı -Ezio Auditore-

• Insieme per la vittoria!
  • *
  • 1676
  • Vittoria agli Assassini!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #21 : 09 Ağustos 2016, 18:00:20 »
Forumu Revelations döneminden beri takip ediyordum ama üçüncü oyun geliştirilme etabında iken katıldım foruma. O zamanlar saçma sapan konular açan ve iletiler yollayan, Assassin's Creed evrenini yüzeysel olarak bilen biriydim. Ama forumla ve oyunlarla daha çok vakit geçirmeye başlayınca Assassin's Creed benim için bir bağımlılık halini aldı. Konular açtım, teoriler ürettim, çeviriler yaptım ve yavaş yavaş forumda da yükseldim. Tabi sadece Assassin's Creed ile de kalamaz. Çok güzel RP'lere katıldım, hatta birkaç tane kendim hazırladım, sohbetlere katıldım, dergi ve benzeri çalışmalara dahil oldum ve de en önemlisi; çok kıymetli dostlar edindim. Şimdi isim saymaya kalksam doğal olarak unuttuklarım olacak o yüzden buna hiç zahmet etmiyorum. Bu dostların kimiyle şu an pek iletişimim yok; kimileri ise her gün sohbet ettiğim, eğlendiğim, benim adeta bir parçam olmuş insanlar.

Forumun bu hale gelmesinin, o eski havasını kaybetmesinin pek çok sebebi olabilir, ki öyle de. Ama kanımca hiçbiri böylesine güzel bir ortamı bu halde görmek için bahane olamaz. Elbette benim de hatalarım var. Eski ilgimi kaybetmiş olmam, yönetici olduktan sonra fark yaratacak fikirler bulamamış veya uygulayamamış olmam, foruma hak ettiği şeylerin onda birini bile sunamamış olmam gibi. Ama bu süreç içinde yaşadıklarım kelimenin tam anlamıyla eşsiz. Buraya ilk geldiğimde 7. sınıfa giden heyecanlı, tek derdi iyi bir liseye gitmek olan bir çocuktum. Şimdi ise lisenin son senesine geçmiş, tek olmasa da en önemli dertlerinden biri iyi bir üniversiteye gitmek olan bir gencim.

Hala eski günlere dönmemiz için umut olduğuna inanıyorum. Eğer film beklenenlerden iyi çıkar ve güzel bir başarı elde ederse, eski ve yeni Assassin's Creed hayranlarının aramıza katılmasıyla tekrardan kalkınabiliriz. Ardından gelecek ve bence seriyi diriltme ihtimali çok yüksek olan yeni oyun beraberinde eskisinden çok daha iyi bir seviyeye ulaşabiliriz.

Son mesajlar kısmında daha birkaç gün öncesine kadar 1 haftalık iletiler duruyordu. Şimdi ise son birkaç saat içinde atılmış mesajlar doldurmuş durumda. Ben de dahil hepimiz her gün birkaç ileti atsak, sohbet edebileceğimizi düşündüğümüz şeyleri paylaşsak çok güzel olur :)

I have lived my life as best I could, not knowing its purpose, but drawn forward like a moth to a distant moon; and here at last, I discover a strange truth. That I am only a conduit, for a message that eludes my understanding.

« Yanıtla #22 : 09 Ağustos 2016, 18:14:11 »
İlk kez TheTurk ile tanışmıştık. Foruma geliş sebebim arkadaş olmaktı. Daha sonra ban yedim

Forumu bu halde görmek üzücü

*

• яιη σкυмυяα
  • *
  • 2120
  • L-M$trato
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : 09 Ağustos 2016, 18:32:20 »
Forumu Revelations döneminden beri takip ediyordum ama üçüncü oyun geliştirilme etabında iken katıldım foruma. O zamanlar saçma sapan konular açan ve iletiler yollayan, Assassin's Creed evrenini yüzeysel olarak bilen biriydim. Ama forumla ve oyunlarla daha çok vakit geçirmeye başlayınca Assassin's Creed benim için bir bağımlılık halini aldı. Konular açtım, teoriler ürettim, çeviriler yaptım ve yavaş yavaş forumda da yükseldim. Tabi sadece Assassin's Creed ile de kalamaz. Çok güzel RP'lere katıldım, hatta birkaç tane kendim hazırladım, sohbetlere katıldım, dergi ve benzeri çalışmalara dahil oldum ve de en önemlisi; çok kıymetli dostlar edindim. Şimdi isim saymaya kalksam doğal olarak unuttuklarım olacak o yüzden buna hiç zahmet etmiyorum. Bu dostların kimiyle şu an pek iletişimim yok; kimileri ise her gün sohbet ettiğim, eğlendiğim, benim adeta bir parçam olmuş insanlar.

Forumun bu hale gelmesinin, o eski havasını kaybetmesinin pek çok sebebi olabilir, ki öyle de. Ama kanımca hiçbiri böylesine güzel bir ortamı bu halde görmek için bahane olamaz. Elbette benim de hatalarım var. Eski ilgimi kaybetmiş olmam, yönetici olduktan sonra fark yaratacak fikirler bulamamış veya uygulayamamış olmam, foruma hak ettiği şeylerin onda birini bile sunamamış olmam gibi. Ama bu süreç içinde yaşadıklarım kelimenin tam anlamıyla eşsiz. Buraya ilk geldiğimde 7. sınıfa giden heyecanlı, tek derdi iyi bir liseye gitmek olan bir çocuktum. Şimdi ise lisenin son senesine geçmiş, tek olmasa da en önemli dertlerinden biri iyi bir üniversiteye gitmek olan bir gencim.

Hala eski günlere dönmemiz için umut olduğuna inanıyorum. Eğer film beklenenlerden iyi çıkar ve güzel bir başarı elde ederse, eski ve yeni Assassin's Creed hayranlarının aramıza katılmasıyla tekrardan kalkınabiliriz. Ardından gelecek ve bence seriyi diriltme ihtimali çok yüksek olan yeni oyun beraberinde eskisinden çok daha iyi bir seviyeye ulaşabiliriz.

Son mesajlar kısmında daha birkaç gün öncesine kadar 1 haftalık iletiler duruyordu. Şimdi ise son birkaç saat içinde atılmış mesajlar doldurmuş durumda. Ben de dahil hepimiz her gün birkaç ileti atsak, sohbet edebileceğimizi düşündüğümüz şeyleri paylaşsak çok güzel olur :)

:') RP açıyoruz harika olcak

Üyeleri geri toplamaya başladık birkaç kişi bu akşam RP vs. etkinlikler yapmaya çalışacağız. Eski ortamı bir gün bile yaşasak kafi.
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2016, 18:38:59 Gönderen: -Ezio Auditore- »

« Yanıtla #24 : 09 Ağustos 2016, 18:37:15 »
Forumda yapılan birkaç RP konusu okumuştum. Eğer kaliteli bir şekilde, imla hatası falan yapmadan, akıcı ve göze güzel gelen bir şekilde yapılırsa güzel olabilir.

*

• яιη σкυмυяα
  • *
  • 2120
  • L-M$trato
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #25 : 09 Ağustos 2016, 18:45:08 »
Forumda yapılan birkaç RP konusu okumuştum. Eğer kaliteli bir şekilde, imla hatası falan yapmadan, akıcı ve göze güzel gelen bir şekilde yapılırsa güzel olabilir.

Seninle kılıç tokuşturmak güzel olacak! (Uzun süredir rp yapmıyorum anca bu)
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2016, 18:56:36 Gönderen: assassinking12 »

« Yanıtla #26 : 09 Ağustos 2016, 18:58:04 »

Seninle kılıç tokuşturmak güzel olacak! (Uzun süredir rp yapmıyorum anca bu)

Olsun yine de RP ruhuna hala sahipsin. Peki nasıl bir RP olacak ?

« Yanıtla #27 : 09 Ağustos 2016, 19:08:12 »
Ezio Auditore ben edit profile kısmından profilime avatar koymak istiyorum bu hatayı veriyor[Eklentilerin yükleneceği yer yazılabilir değil. Eklentiniz veya avatarınızı kaydedilemedi.] eğer yöneticiysen bu hataya el atabilirmisin 100 lerce resim denedim hiçbiride olmuyor.

*

• яιη σкυмυяα
  • *
  • 2120
  • L-M$trato
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #28 : 09 Ağustos 2016, 19:10:12 »
Ezio Auditore ben edit profile kısmından profilime avatar koymak istiyorum bu hatayı veriyor[Eklentilerin yükleneceği yer yazılabilir değil. Eklentiniz veya avatarınızı kaydedilemedi.] eğer yöneticiysen bu hataya el atabilirmisin 100 lerce resim denedim hiçbiride olmuyor.

Şu anda sunucuya birşey yükleyemiyoruz maalesef URL ile eklemen lazım. Bu arada sen forumla nasıl tanıştın?

*

Çevrimdışı Michael Scofield

• ikbal
  • *
  • 1845
  • i want to see rome.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 09 Ağustos 2016, 19:28:34 »
Ya gelme demeyeyim de, öyle bir bakmaya geldim açıkçası, hani zaten ben devamlı belirtiyorum, şu tutku meselesi gerçekten yok şuan. RP açısından ise burada aranızda en kötü RP yapan benimdir bu bir iddia değil tamamen gerçek yani, hiç anlamam. Böyle daha çok bilgili kişi var yani bu konuda benim gibi anlamayan kişi bulunursa herhalde kötü bir yere gelebilir hikaye. :)