AC 1092'ye ilk kez katıldığınızda nasıl hissettiniz?

• 99 Yanıt
  • 16603 Gösterim
*

Çevrimdışı Ezio the Merciless

• ★★GALATASARAY★★
  • *
  • 1389
  • Işıkları Kapatınca Tüm Bedenler Aynıdır
    • Profili Görüntüle
Ynt: AC 1092'ye ilk kez katıldığınızda nasıl hissettiniz?
« Yanıtla #10 : 09 Ağustos 2016, 16:43:26 »
Spoiler: Göster
Forumla nasıl tanıştığımıza dair bir konu bulunuyor zaten. Onun dışındaki soruları cevaplayayım;

İlk geldiğimde pek bir bağlılık yaşamamıştım çoğu üye gibi. O yüzden ilk zamanlarımda 2 ay ara vermiştim. Yavaş yavaş üyeleri tanıdıkça ısındım. Kendimi hafif ortamın içinde hissetmeye başlayıncada kaptırmış buldum kendimi. Öncelikle Kratos ile tanıştım ve yakın oldum. Destekçiydik birbirimize ve ikimizinde birbirimizin üzerinde emeği büyük. Sonrasında bir yerlere geldik. Teşekkür edeceğim insanların başında gelir kendisi.

Forum ikinci ailem oldu her zaman için. Kratos, -Ezio  Auditore-, SüleymanEnes, Sagittirus, Ophelianna, Şahkulu, Alponero, Michael Scofield, Apple of eden 1092, Badwolf ve ismini hatırlayamadıklarım ile güzel arkadaşlıklar, dostluklar kurdum. Kimi zaman yardımlaştık, kimi zaman akıl danıştık.. Bazıları ile görüşmüyorum ne zamandır ama her zaman için yerleri ayrıdır benim için. Buranın bana kattığı, öğrettiği pek çok şey var. Yaşamıma da yansıdı. Kazandırdığı dostluklar da yıllardır süregeliyor ve böylede devam edecek inşallah.

Şaka maka yıllar olmuş. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Anlatacak fazlasıyla anı var ama herkese anlatılacak gibi olmadığından es geçiyorum :D Eski hali güzeldi forumun. Öyle kalabilseydi keşke. Forumun kapanmasından ziyade serinin inişe geçmesinin etkisi daha büyük olduğunu düşünüyorum ben. Geleceğimizde parlak görmüyorum ama bu forumda yaşanılanlar benim adıma güzel anı olarak canlı kalacaktır.

UFAK NOT: Konuyu 1092 Sohbet bölümüne taşıyorum.

Elim eski "Teşekkür Et" butonunu aradı.. :-/ Benle hiç anın olmuş muydu?

Yanlış yere açtıysam affedersin.

Konu açılsada içimi döksem diye bekliyormuşum sanki :D Senle pek muhabbetimizde olmadı diye hatırlıyorum. Demek ki ileti attığımız konular farklıymış. Ama bu olmayacağı anlamınada gelmiyor. Önümüzde zamanlar varken bize ne getireceğini bilemeyiz :)

"Şah karşısında tek asker piyon"

*

Çevrimdışı SlimShady

• *
  • 398
  • Squads and Quads
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : 09 Ağustos 2016, 16:45:29 »
AC2 spoilerları için gelmiştim ben, 4 yılda gerek acı gerek mutlu anılarım oldu bu forumda, kız meselesini bile danışmışlığım var (ki aldığım tavsiyeleri uygulamadım). Bir çok kişiyle tanıştım hatta çoğunun forum isimlerini bile hatırlamıyorum artık, güzel geçti 4 sene, bu forum çoğumuzun 13 yaşındaki haline dayandıysa bir daha yıkılmaz bence

SLIMSHADY o.o HOŞ GELDİN.. Kesinlikle haklısın benim ne mallıklarıma dayandı :D

Google dan hidden blade yapımı diye bakıyodum bu siteyi buldum yarım sene onay bekledim (!) sonra tema değişince onay sistemi kalkmış o şekilde üye oldum bide ac rev için yardım istedim Black Swordsman hariç zerre kimse yardım etmedi (!)
Yani forumun hali berbat fazla kimse aktif olmuyo bazen bir iki mesaj geliyo o da tırt zaten yeni üye geliyo bir sürü hort yapıyo daha hayır gelmez bu siteden  :( :(

Şu anlık öyle duruyor temada zaten hayır yok roleplay ortamı 0 ama SlimShady'nin dönmesi biraz umut verdi bana.

Edit: Iso2055 falan da dönmüş biraz umutluyum ben açıkcası
Roleplay ortamı olunca bi size yarıyor hacı, her roleplayde benim karakterimle bi ben ilişkiye giriyorum (cinsel değil)
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2016, 16:51:15 Gönderen: SlimShady »
Ölmeyen bir şeye canlı denilebilir mi?
A12 bak bakalım düzgün yazmış mıyım?

« Yanıtla #12 : 09 Ağustos 2016, 16:55:19 »
Ne oldu bilmiyorum ama şuan forumda hiç görmediğim yeni olmayan üyeler var. Şaşkınlık içindeyim. Konuyu duyan gelmiş herhalde :D

*

Çevrimdışı SlimShady

• *
  • 398
  • Squads and Quads
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #13 : 09 Ağustos 2016, 16:56:47 »
Ne oldu bilmiyorum ama şuan forumda hiç görmediğim yeni olmayan üyeler var. Şaşkınlık içindeyim. Konuyu duyan gelmiş herhalde :D
Ben bile hiç kendimi göremedim forumda, senlik sıkıntı yok
Ölmeyen bir şeye canlı denilebilir mi?
A12 bak bakalım düzgün yazmış mıyım?

*

Çevrimdışı assassinking12

• яιη σкυмυяα
  • *
  • 2120
  • L-M$trato
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : 09 Ağustos 2016, 16:58:12 »

Birkaç kişiyi çağırdım forum eskisi gibi aktif olursa harika olucak. Şu anda TWT'den daha aktifiz.
Yazmışsın. :D
Ekomar16'nın ileti sayısına hastayım

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 904
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #15 : 09 Ağustos 2016, 17:01:49 »
Sitenin açılacağının haberini almıştık zaten önceleri sadece haberleri takip ediyordum, sonra forumda tartışmalara katılmanın daha iyi olacağını düşündüm ve ilk üyelerden sayılırım 2011 mayısta açıldı forum ben de 2011 ağustosta üye oldum.

Her şey çok güzeldi, müthiş tartışmalar, teoriler AC evrenini Türkçeye çeviriyorduk. Sonra baktık baya kalabalığız rpler, yarışmalar yapmaya başladık. Sonra hikayelerini yazanlar oldu ve baya popüler hale gelmişti hikayeler kısmı, orada da baya uğraş verdik. Sonra buradan birkaç arkadaşla TOTEM dergisi çıkarmaya başlamıştık dijital olarak.

Ama her şeyde olduğu gibi burada da altın çağ bitti. AC oyunları eskisi gibi heyecan vermiyordu, yönetim ve site sahibi gereken ilgiyi göstermemeye başladı. Rpler, yarışmalar kayboldu. O ateşli AC tartışmaları, teorileri kalmamıştı. Haberler gittikçe azalmaya başladı. Eski toprak üyeler yavaş yavaş ayrıldı. Sitenin popülaritesi düştükçe gelen üye sayısı da azaldı. Sonra forum bir ara tamamen kapandı ve şimdi bu yarım haliyle ayakta durmaya çalışıyor.

Good old days..

*

• яιη σкυмυяα
  • *
  • 2120
  • L-M$trato
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : 09 Ağustos 2016, 17:15:21 »
Assassin's Creed: Brotherhood'da turkishdelightr ile karşılaşmıştık. Sonundaki tr'den türk müsün diye mesaj atmıştım. Sonra kanka olmuştuk. Foruma geldikten birkaç ay sonra forumda karşılaştık. Herhalde ilk arkadaşım Beyza'ydı :D Babası sanırım bilgisayar oyunlarını yasaklamış bilgisayarı bırakmıştı. Yıllardır da girmiyor.

« Yanıtla #17 : 09 Ağustos 2016, 17:29:58 »
Assassin's Creed: Brotherhood'da turkishdelightr ile karşılaşmıştık. Sonundaki tr'den türk müsün diye mesaj atmıştım. Sonra kanka olmuştuk. Foruma geldikten birkaç ay sonra forumda karşılaştık. Herhalde ilk arkadaşım Beyza'ydı :D Babası sanırım bilgisayar oyunlarını yasaklamış bilgisayarı bırakmıştı. Yıllardır da girmiyor.

Turkishdelighttr isimli birine Türk müsün diye sormak :D Bu da iyiymiş.

*

• яιη σкυмυяα
  • *
  • 2120
  • L-M$trato
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : 09 Ağustos 2016, 17:32:53 »

Turkishdelighttr isimli birine Türk müsün diye sormak :D Bu da iyiymiş.

;D ;D ;D

Ya ne bileyim oynayan pek fazla yoktur diye tahmin etmiştim belki türk lokumu seven almandır falan. :D O giriş cümlesiydi :D

*

Çevrimdışı Michael Scofield

• ikbal
  • *
  • 1845
  • i want to see rome.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Ağustos 2016, 17:45:15 »
"Teşekkür Et" butonu olmadığından basamadım, gayet güzel konu olmuş öncelikle teşekkür ediyorum.

İlk kez katıldığımda nasıl hissettiğime dönersem, ilk başlarda görsellik açısından daha güzel bir havası vardı ve tabi aklımda 'ben bu sitede bir gün yönetici olabilirim' diye bir şey yoktu. Ama öyle olduğum tarihten 1 ya da en geç 2 ay sonra, çalışmalarım 'Melikşah' tarafından görülüp beğenildi bu sebeple de yönetici oldum, asıl o zamandan itibaren hislerim daha da gelişti diyebilirim bu forum için.

Çünkü o zamanlar gerçekten bana bir görev verilmişti ve bunu en iyi şekilde değerlendirebilmem gerekti, forumu açık olduğum zamanlar kullandığımda gerçekten bir şeyler yapmaya çalışıyordum, ramazanda sahur vakti hiç dinlemiyordum haber varsa ekliyordum sırf bir-iki şey katıp görevimi yerine getirebilmek için de değil, yanlış anlaşılmasın. Gerçekten seviyordum, tutku gerek, sevgi gerek bu iş için. O zamanlar bende fazlasıyla vardı galiba. Küçük bir haber bile geliyorsa sırf onun üzerine bir konuşma ortamı oluşturabilmek için söyleşiler falan yazıyordum saatlerce falan uğraşıp düşünüyordum, sizin katkılarınızla güzel yerlere geliyordu bu yazılar da.

Bu anlattıklarım genel olarak bundan 2,5-3 sene önceki şeyler. Maalesef bu kadar zamandır eskisi gibi bir türlü geri dönemedim. Neden mi sebepler çok, en önemlisi de eskisi gibi tutku kalmadı herhalde. Gerek üniversite, gerek KPSS, artık bir an önce hayata atılıp kendimi para kazanmaya verme isteği de var tabi.