Witcher Kitapları Türkçe Olarak Geliyor

  • 0 Yanıt
  • 4469 Gösterim
Witcher Kitapları Türkçe Olarak Geliyor
« : 19 Kasım 2016, 17:29:14 »
Alıntı: http://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/ve-the-witcher-serisi-sonunda-turkce/

"Serinin ilk kitabı Son Dilek (The Last Wish), uzun bekleyişlerin ardından Pegasus Yayınları’nın 2016-2017 Yayın Kataloğu’nda (Sf. 15) boy gösterdi. Şimdilik elimizde ne çevirmen bilgisi ne tanıtım metni ne de çıkış tarihi var, ama sağlam kaynaklardan aldığımız bilgilere göre çok fazla beklememiz gerekmeyecek ve kendisine bu yıl sonu ya da gelecek yılın ilk ayları gibi kavuşacağız. Kapak görseli olarak İngiliz yayınevi Orbit’in The Witcher 2 oyunu odaklı orijinal kapaklarının tercih edildiğini görüyoruz.

The Witcher Serisi’nin tüm kitapları gibi birinci cildimiz Son Dilek de oyundan yıllar önce yaşananları konu alıyor. Bu ciltte Witcher Geralt’ın yanı sıra, oyunlardan çok iyi tanıdığınız (Dandelion, Yennefer, Kral Foltest vb.) bazı karakterlerin hatta düşmanların ilk kez ortaya çıkışını göreceksiniz.

Dahası, iyiyle kötünün kesin çizgilerle ayrılmadığı, her iyinin içinde bir canavarın, her canavarın içinde bir parça iyiliğin yattığı bu muazzam karanlık fantezi evrenine de giriş yapmış olacaksınız. Ve tabii ki yüzeyde sadece “duyguları olmayan bir canavar avcısı” olarak görülen Geralt’ın kâh klasik masalları çarpıtan kâh insanoğlunu sorgulatan, kimi zaman heyecanlandıran kimi zaman güldüren ve hiç beklemediğiniz anda çok da pis acıtan öykülerini okuyacaksınız."