Assassin's Creed Filmi Hakkında Yorumlar Ve Düşünceler

• 19 Yanıt
  • 8311 Gösterim
*

Çevrimdışı Nizamülmülk

• Nizamı düstur edinin.
  • *
  • 1278
  • 1092'de kanımız aktı. Sıra onlarda!
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel sitem! Beklerim.
    • E-Posta

Bildiğiniz üzere kısa bir süre sonra filmimiz beyaz perdede yer alacak. Sinemada filmi izleyip, gelip hemen burada yorum yapıyorsunuz :D film üzerine konuşuyoruz. Ubisoft bu işin peşini bırakmaz, kesin alakalı içerikler gelecektir. Hatta ve hatta eğer beğenilirse karşımızda yeni bir Altair ya da Ezio ile karşılaşabiliriz. Filmin kötü olacağını da düşünmüyorum. Filmi olan oyun ya da oyunu olan filmler genelde kötü olur ya da vasat. Ama hatırlarsanız Assassin's Creed Lineage, gayet iyi idi. Şimdi üzerinde yıllarca çalışılmış bir yapım yolda...

Spoiler: Göster
Not: Ön gösterim ve büyük sinemalarda üyelere ücretsiz katılım sağlanması faaliyetleri düşünüyorduk ancak vazgeçtik. Herhangi bir nedeni yok, yapmak istemiyoruz. Güzel olurdu, farklı planlarımız da vardı ancak yazdığım gibi ne yazık ki fikrimizden caydık.
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2016, 19:07:55 Gönderen: Nizamülmülk »

*

Çevrimdışı assassin_alper

• *
  • 1066
  • Nowhere left to run now
    • Profili Görüntüle
    • Facebook adresim budur.
    • E-Posta
Ynt: Assassin's Creed Filmi Hakkında Yorumlar Ve Düşünceler
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2016, 19:49:10 »
Filmi bilmem ama Aguilar'ın assassin kıyafetini hoş bulmadım. Keşke daha iyi bişey bulsalarmış, çuvalı kesip kıyafet dikmişler gibi :-X

"Rien n'est vrai, tout est permis."

"Üç Yüzük göğün altında yaşayan Elf krallarına,

Yedisi taştan saraylarındaki Cüce hükümdarlara,

Dokuzu ölümlü insanlara, ölecekler ne yazık;

Bir Yüzük gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda,

Kara tahtında oturan Karanlıklar Efendisi'ne.

Hepsine hükmedecek bir yüzük,Hepsini o bulacak,

Hepsini bir araya getirip, karanlıkta birbirine bağlayacak

Gölgeler içindeki Mordor Diyarı'nda."

---------------------------------------------------

Bin ork akınlarda çocuklar gibi şendik
Bin ork dev gibi bir orduyu yendik

------------------------------------------------

« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2016, 18:10:34 »
Aguilar'ın kıyafeti bence berbat beyaz olsa daha iyi olurdu tasarımı falan da kötü. Ayrıca adamda suikastçı tipi bulamadım ne bileyim :P

Your opinion on the Assassin's Creed Movie for my PhD research
« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2016, 03:08:46 »
Have you watched the Assassin's Creed movie already?
Or maybe you're not going to watch it?

In any case, I'm interested in your opinion on the Assassin's Creed Movie for my PhD studies on the role of Games in Storytelling.
Thus, I would be very grateful if you could spend at most 10-15 minutes filling this questionnaire.

https://goo.gl/forms/tZ5vF2w3HKeWFLL43

"Nothing is true, everything is permitted."

Jonathan Barbara
PhD student @ Leuphana University of Luneburg, Germany

*

Çevrimdışı Nizamülmülk

• Nizamı düstur edinin.
  • *
  • 1278
  • 1092'de kanımız aktı. Sıra onlarda!
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel sitem! Beklerim.
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : 22 Aralık 2016, 16:50:42 »
Arkadaşlar, Jbarbara sahte hesap değil gibi, Linkedin profili bu https://www.linkedin.com/in/jonathan-barbara-499893b yani dilerseniz yaptığı araştırmaya katılabilirsiniz.

Linke de tıkladım baya google anket formu açılıyor.

« Yanıtla #5 : 25 Aralık 2016, 12:28:37 »
Arkadaşlar, Jbarbara sahte hesap değil gibi, Linkedin profili bu https://www.linkedin.com/in/jonathan-barbara-499893b yani dilerseniz yaptığı araştırmaya katılabilirsiniz.

Linke de tıkladım baya google anket formu açılıyor.

Thank you for confirming me - all your assistance in gathering opinion on the film's relation to the game is much appreciated!

« Yanıtla #6 : 25 Aralık 2016, 13:59:35 »
Aynen Suikastçı keşke başka biri olsaydı,bende yakıştıramadım.Ayrıca film fazla keyif vermedi,özellikle sonları sıkıcıydı.Filmin sonuna da bakılırsa ikinci bir film çıkmayacak anlaşılan?
Film kaliteliydi ama senaryo ve karakterler farklı olsaydı daha iyi olurdu.
A R N O VİCTOR DORİAN
      YUSUF T A Z İ M
              💗 👍

http://ezes23.deviantart.com/

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Aralık 2016, 20:45:30 »
[Yazı Spoiler İçermemektedir]
Ben filmi bugün izleme fırsatı buldum. Detaylı bir konu açmak istiyorum elbette ama düşüncelerimi kısaca anlatayım; film etkileyiciydi. AC evreninin bu kadar geniş kullanılması beni şaşırttı. Ara karakterlerden birinin Liberation'la olan bağlantısı(spoiler vermek istemedim) Gene film içi Assassin's Creed II: Discovery ve Çizgi romanlara olan göndermeler çok ufak bir dokunuş olsa da çok tatlıydı. Ezio'nun dönemin içinde başka bir yerlerde olduğunu bilmek ve oyunlardaki ana karakterlerden bazılarını görmek ve anlam veremediğimiz sahnelerin ucunun açık bırakılması da beni çok etkiledi. Ayrıca karakter yapılarının başlangıç ve bitiminde aynı olmayışı, kast olarak iyi bir kast kullanışı, görsel efektler ve kamera açıları da çok iyiydi. Oyunu oynayanların sanki yeni bir oyun izliyormuş efekti veren sahneler, seri ile ilk kez tanışan seyircinin anlamadığını düşünürken aldığınız zevk ve durumun komikliği çok hoştu. En basitinden dayak yedikten sonra yerde kıvranan enemyler örnek olarak verilebilir ki bu daha çok geniş tutulabilir. Ben Ubisoft'un tamamen mimlendiğini ve protesto edildiğini düşünerek filmin bu saçma puanları aldığını düşünüyorum. Ya da bu puanları verenler çok tırt firmalar ve dikkate alınmaması gerek. Alttan alttan filmin sonunda seri kolay kolay bitmeyecek. Tapınakçıların ardındaki gücün sadece bir lider ile sınırlı olmadığı ve bu inanışın kolunun nereleri uzadığı ile ilgili bambaşka nedenler arayacağınızın da garantisini veriyorum (spoiler veremeyeceğim için gene izleyenlerin anlayabileceği kadar konuştum.) Filmin sonunda da elbetteki bunun bir film serisi olduğunun ve devamının geleceği bariz. Bunu 48 IQ'ya sahip bir sincap bile rahatlıkla anlayabilir. Yani bunu kurgusal olarak da karakterlerin gelişimi ve hikayelerinin gizem kısmının yavaş yavaş ortaya çıkışının eksik kalan kısımlarının tamamlanacağı düşüncesinin aklınıza gelmesiyle de anlayabiliyor olmanız gerekir. Çünkü eksik kalan kısımların ne zaman çözümleneceği düşüncesi aklınıza gelmiyorsa oyunu da oynamayın filmi de izlemeyin bence. Eksik kalan derken kartal görüşünün eksikliği gibi teknik şeylerden bahsediyorum. Ama bu da Callum'un bunu henüz keşfetmediği ve sonraki filmlerde yavaş yavaş Suikastçı inancından olanların sahip oldukları nadir özelliklerin keşfedileceği düşünülmeli. Eldeki malzemeyi ben de olsam ilk filmde bitirmezdim. Sırf kartal görüşü detayından bile filmin devam edeceğini düşünmek mümkün. Ana soru şu olabilir. Acaba oyunlardaki gibi ana karakterler ölecek ve onunla aynı hisleri paylaştığımız karakterler sürekli değişecek mi? Bunun cevabını da sabrederek alacağız. Son olarak oyunculuklar için söylenebilecek tek şey de yaşadıkları çok belliydi. Yani tüm oyun serisini bitirmemiş olan Fassbender'ın bile Abstergo zulmü altında olan diğer deneklerden bir farkı yoktu. Jeremy Irons'un zaman zaman gereksiz reji duruşları can sıkıyordu ama bunun yönetmenden kaynaklandığını düşünüyorum. Yani montajda öncesini kesmiş olsa o noktaya gelen yürüme kısmı atılmış olurdu. Brendan Gleeson'ın oğlu Brian Gleeson babası kadar etkileyiciydi. Ve gerçekten ikili birbirlerinin gençliği ve olgunluğu olarak çok başarılı bir şekilde aktarılmıştı. Ben sadece bir tarihi karakteri tam olarak veremediklerini düşünüyorum o da oyunun içinde de bazı kıyafetler atıyorum kapüşon üzerine şapka giyiyordu ya hani o tarz bir gerçek dışılık söz konusuydu. Daha önce görmediğimiz ispanyol zırhları ve miğferleri gözüme çok battı. Döneme yakışmadığını düşündüğüm moğol stili saç toplamalar ve askerlerin çoğunun ispanyola benzemeyişi de biraz can sıkıyordu ama dediğim gibi bu gerçek evreni kullanarak yaratılmış yeni bir evren. Yani gerçek için de yaratılmış yeni bir gerçeklik. Film inandırdı mı evet, fazla söz gerek yok öyleyse. İkinci filmi büyük bir zevkle bekliyorum. Seri avrupa ülkelerine ya amerikaya doğru yönelecek çok belli. Bunun nedeni de Assassin's Creed II: Discovery'de geçen detaylar ve oyunun ana karakterinin, diğer karakterler ile birlikteliğinin dahice kullanılışı diyebilirim. Gidin izleyin eğer gerçekten damarlarınızda yaşarsanız oyun oynamışsınız gibi çok eğlenecek ve oyunun süresi yetersiz gelmiş gibi doyamayacaksınız.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2016, 00:15:30 Gönderen: kaskal »
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı HyportHeymia

• *
  • 40
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2016, 01:04:03 »
Öncelikle yazı ciddi anlamda spoiler içermektedir.Filmi izlemediyseniz okumayınız.

Bende filmi bugün izledim ve film beni tatmin etti.Filme giderken şüphelerim vardı çünkü çok fazla kötü yorum vardı ve bu birazda beni etkiledi.Ama filmin bunların büyük çoğunluğunu haketmediğini düşünüyorum.Oyunları oynamış hikayeyi kavramıs birisi bence filmin ne anlatmak istediğini çok rahat bir şekilde anlar.Kaskal bence çok güzel bir özet geçmiş durumu o yüzden filmin insanların neden anlamadığına deyineceğim.Ki benimde anlamadığım bazı kısımlar var.

İlk olarak nedenini tam olarak bilmediğim bir olay var.Bu olay Altair zamanında hidden blade kullanmak için sol eldeki parmağın kesilmesi bu filmde sağ eldeki parmağın kesilmesi olarak gösterilmiş.İlk başta acaba yanlış mı gördüm diye düşündüm sonra internetten tekrar o sahneye bakınca doğru gördüğümü fark ettim.Bu olay 1492 senesinde yaşanıyor.Ezio bundan 16 sene önce ilk kez hidden blade taktığında bu olay yaşanmıyor.Nedeni ise ezio leonardoya hidden blade götürürken codex götürdü onu çözümletti ve artık eskisi gibi parmak kesilmeden bunun kullanılabileceği şekilde tasarımı codexte yazdıgıydı.O zamanlar kardeşlik olmadığından bu codexlerden diğerlerinin haberleri yoktu.(Yanlışım varsa düzeltin.)Neden sol eldeki parmak değilde sağ eldeki parmak kesiliyor benim görüşüm çok dikkat etmedim(yanlış gördüğümü düşündüğümden) aguiların zaten sol elinde bir blade var ve eski mantıkla çalıştığını düşünürsek sol elindeki parmağıda kesik.Sağ elinde iklnci bir blade takılınca gene eski mantıkla çalıştıgı için gene parmak kesiliyor ama bu olayda bir seremonide yaşandığı için insan zaten bu adamın sol elindeki parmak kesildiğinde suikastcı olmussa neden sağ elindeki parmak kesildiğinde tekrardan bir seremoni yapılıyor.Bu kısım biraz karışık oldu umarım nedemek istediğim anlaşılmıştır.

Ezio demişken kıyafet konusuna gireyim birazda açıkçası bende biraz beğenmedim kıyafeti.Ezioyla aynı yüzyılda geçen bir film ve ikisi arasında kıyafet olarak ciddi fark var.Ben bu kıyafeti ac2deki dükkanlardan alınan boyanmış kıyafetlere benzettim.Daha iyi bir kıyafet tercihi görebilirdik.

Baska bir konu Cal Lynch neden bir pezevenk öldürdüğü için idam ediliyor.Bana çok saçma geliyor.Ben fragmanları izlediğimde aguiları kastettiğini sanmıştım orada.

Abstergoda niye kimse silah taşımıyor.Madem silah taşımamasından şikayetçiler kardeşim ac2de de kimse silah taşımıyordu.Desmond herkesi döverek çıktı oyunun sonunda vidic karargahı bastığında bile silah yoktu.(ki desmondun elma için çok değerli olduğunu biliyor.10 tane silahlı adam yollar kollarından tutup getirirdi ama görmedik.)Silah taşınmama olayına dönersek bu Abstergo şirketi dünyadaki önemli ilaç şirketlerinden bir tanesi ve cal onun rehabilitasyon merkezinde kalıyor.Dışardan bi insan baktığında bu bina niye bu kadar silah taşıyan bir adam görüntüsü göstermemesi için.Binanın belli bölümlerinde elbette silahlı abilerimiz vardır ama göremedik.Rehabilitasyon bölümünde silahlı güvenlik insanı şüphelendirir açıkçası.Deneklerimiz herhangi bir şekilde bu silahlara sahip olup herhangi bir ölüme sebep olmaması için bu silahları göremiyoruz.

Cal kardeşimiz odasındayken bazı abilerimiz onu zorla animusa götürmeye geliyor ve sonrasında deliler gibi bağırmaya başlıyor.Çok saçma geliyor ama ben bunu şu açıdan değerlendiriyorum.Abstergonun amacı deneğin atasıyla senkronize olması ve istediklerine hemen ulaşmak cal bunu istemediği için senkronize olmayı reddediyor ve bunun sonucunda kısmi felç geçiriyor.

Bu olaylar öncesinde ortak alanda cal inançı koruması gerektiği söyleniyor.Zorla animusa sokulunca bu kardeşlerimiz bir masa etrafında küçük bir plan hazırlandığını görüyoruz.(Burdaki olay belki 10snlik bir kısım o yüzden çok anlaşılmıyor.(3.kez animusa girdiğinde çıkan isyan.Bunlar hangi ara plan yaptı hangi ara gelişti bu olaylar?))

Abstergo ya çok ciddi miktarlarda para bağışı yapılıyor ama bunların çerçevesinde elde hiçbir somut sonuç olmuyor.Bu yüzden bu bağışların geri çekilmesi ve başka amaçlar için kullanılması gündemde.Dr.Alan Rikkin elmayı bulmaya yaklaştıklarını Ellen Kaye iletiyor.Bu olaylar sonrasında elmanın bir an önce ele geçirilmesi ve birkaç gün sonraki Londra daki büyük tapınakçı tapınağına getirilmesi söyleniyor.

Rikkin akıllı tabi Cal animusa girmek senk. olmak istemiyor.Ona bunu yapmasını sağlamak için önce biraz muhabbet edip sonra babasının yanına götürüyor ve masaya bir bıçak koyup ikisini başbaşa bırakıyor.Babası annesini neden öldürdüğünü ve inançla ilgili birkaç açıklamada bulunuyor.Cal artık ne istiyorlarsa alsınlarda bende rahat edeyim dercesine babasının yanından gidiyor.Sonra onu bir bölüme götürüyorlar diğer deneklerin olduğu ve cal öldürmeye çalışıyorlar.Abstergo elmaya ulaşmasın diye ama başaramıyorlar.Cal tshirtünü cıkartıp atıp animusu hazırlayın diyip animusa bağlanıyor ve kendi istediği için senk. oluyor.Abstergo elmanın yerini öğrenmiş oluyor.Bu sırada diğer deneklerimiz isyan çıkartıyorlar.

Bu sıralarda Cal anılarından bağımsız olarak anne ve babasını görüyor.(Bu kısmı ben tam olarak anlamadım biri nasıl olduğunu açıklarsa sevinirim.)Burda anne ve babasını görürken başka assassinler görüyor.Bunların arasında arno'da varmış.(Ben dikkatli izlemediğim için göremedim.)Burda annesiyle konuşurken ki anneside bir assassin Cal artık neyin ne olduğunu anlamış oluyor.Bu sırada diğer denekler odaya giriyorlar.Silahları kuşanıyorlar ve gelen güvenlikleri bir güzel öldürüyorlar.(Burda silahları derken geçmiş zamanlardaki kullandıkları silahları)Abstergo hala jobla geliyor.Niye bu deneklere öldürme emri verilmediği için.Rikkin elmanın yerini öğrenince koşa koşa gitti.Güvenlik isyanı bastırmaya çalıştı ama bastıramadı.(BENCE)

Rikkin elmayı bulduğunda kızı Sofia ile Ellen Kaye arasında kısa bir konuşma geçiyor.Bu başarı babanın olucak ama asıl başarı senin ileride sen bize lazımsın.(diyalogu tam hatırlayamadım aklımda kalanlardan yazdım).

Elma ele geçirildi.Londraya konferansa gidildi.Sorun şu Cal Lynch idam edilmişti.Bu arkadaş hangi yollarla Londraya gitti.(?)

Konferansta Sofia neden Cal ın Rikkenı öldürmesine izin verdi sonra neden pişman oldu? Bu olaydan önce Rikken ve Sofia konuşuyor.Konuşmada babası ona sen tapınakçılığı herzaman ikinci planda tuttun.Hep ilk planında bilim vardı diye bir muhabbet dönüyor.Burada da Sofia bi üzüntü sarıyor(diyalogları tam hatırlamıyorum.)Babası konferansa giriyor.Cal geliyor Sofia biraz konuşuyor.Sonra içeri girip Rikken öldürüp elmayı geri alıyor.

Sofia bence burda babasıyla yaşadığı olaydan dolayı Cal ın onu öldürmesine izin verdiğini düşünüyorum böylece Abstergo da yükselebilecek ve istediklerini yapabilecekti.Elmayı geri getireceğim Cal bana bırakın derken Ellen Kaye bakmasından ben bunu çıkartıyorum.

Yazıya başlarken bu kadar uzun yazıp çok detay vereceğimi düşünmemiştim.Aklıma geldikçe uzun uzun yazmısım herşeyi.
Aklımda olup şuan unuttugum ve ekleyemediğim birkaç olay daha var.Aklıma birşeyler gelirse eklerim.

Filmle ilgili son birşeyler söyleyecek olursam bazı dövüş sahneleri keşke oyunlarda da olsa dediğim oldu.Belki gelecek yeni oyunlarda bunun gibi birçok dövüş sahnesi görürüz.Animusla her geçmişe gittiğimizde kartalla bir tur atmamız iyi olmuş biraz fazla uzun tutulmuş sahneler ama genede güzeldi.Birde ne zaman aguiların olduğu dövüş sahnelerinde tam öldürücü darbeyi yapacağı sırada film bize calın animusa bağlı olduğu yerde o son darbeyi yaptırıyor.Burda gördüğü ve yaptıkları herşeyi animus ona yaptırıyor bunu bize göstermeye çalışırken çok fazla abartmıslar.Bütün sahneler böyleydi.Umarım devam filmlerinde böyle olmaz.Oyunlarda günümüz hikayesi biraz kısıtlı olurdu filmin büyük kısmının günümüzde geçmesi beni memnun etti.Ben filme 10/7,5 veriyorum.

*

Çevrimdışı armutyus

• *
  • 904
  • Kaç Saniyen Var?
    • Profili Görüntüle
    • Yohan Lorm
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : 29 Aralık 2016, 13:39:37 »
Ben de cumartesi izledim filmi, ilk gün cuma gidemedik kuzenin doğum günü falan derken geçti vakit. Filme yapılan eleştirileri ben de haksız ve yersiz buluyorum. Baştan sona gayet güzeldi film. O yüzden sadece ufak tefek kötü bulduğum birkaç şeyi söyleyeceğim;

*Kartallı sahneler çok uzundu gerçekten, HyportHeymia'ya katılıyorum
*İspanya sahnelere çok toz duman içindeydi, bazı bilgisayar efekt hatalarını mı gizlemeye çalışmışlar ne yapmaya çalışmışlar anlamadım her yer toz duman hiçbir şey gözükmüyor
*Bazı yerler çok seyirciye bırakılmış(abstergodaki assassinlerin ne ara plan yapıp uygulamaya koydukları, callum'u niye lider belledikleri, alan ile sofia arasındaki değişik gergin ilişki vs. vs.) Tamam biz taşları yerine oturtabiliyoruz belki bir şekilde ama oyunla alakası olmayan kişilerin bir şey anladığını sanmıyorum. Büyük ihtimal eleştiriler ve imdb puanı da bundan ötürü düşük.

Ayrıca nothing is true everything is permitted sözünün geldiği hal ve söylendiği an süperdi. Ben çok beğendim ve devamını da sabırsızlıkla bekliyorum.

"Where other men blindly follow the truth, remember, nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember, everything is permitted."

"Başkaları körü körüne gerçeğin peşinden gittiğinde, unutma; hiçbir şey doğru değildir. Başkalarının ahlak veya kanun ile sınırlandırıldığı yerde unutma; her şey mübahtır."