Sizce En Kötü Assassin's Creed oyunu hangisi?

• 21 Yanıt
  • 7126 Gösterim
*

Çevrimdışı War of Faith

• *
  • 26
  • Assassin's Creed bir tutkudur.
    • Profili Görüntüle
    • Twitch
    • E-Posta
Ynt: Sizce En Kötü Assassin's Creed oyunu hangisi?
« Yanıtla #20 : 28 Nisan 2017, 15:01:21 »
   Ben de birkaç düşüncemi söyleyeyim :). Assassin's Creed: Syndicate dışında bütün AC oyunlarını oynadım. AC 1'i 4-5 kere, AC 2'yi 8-9 kere, AC B'yi 6-7 kere, AC R'yi 3-4 kere, AC4 BF'yi 3-4 kere bitirdim. Sadece hikayeyi de değil psikopat gibi haritada ne varsa toplayarak :D. Ve bütün bu oyunların arasından bana "En kötü oyunu neydi?" diye soruyorsunuz. Bu sorunun cevabına oynama sayılarımla karar verebilirim galiba. Cevabım,eğer seveni varsa çok özür dilerim fakat, AC Revelations. Evet oynarken yine zevk aldım çünkü gerçekten bu seri isterse yerin dibinde olsun yine de seviyorum. Fakat fanı falan da değilim. Çünkü serinin eleştirdiğim yerleri de çok. Her neyse, cevabım AC Revelations. Peki neden?
   Şöyle ki, gerçekten oynarken zevk aldım ve kurguladıkları İstanbul'u sevdim. Fakat oyun çok zorlama gibiydi. Ezio karakteri bir efsane diye zorlama bir oyun çıkarttılar gibi sanki. Çünkü hikaye boştu. Evet, karakterler çok güzeldi. Yusuf Tazim, Altair'in yaşlılığı... Fakat bu karakterler güzel bir hikayeye yedirilememişti bence. Çoğu kişi, "Şimdiki zaman umurumda bile değil, bana geçmişi göstersin." diyor. Fakat ben şimdiki zaman olaylarını da çok seviyorum AC'de. Bu yüzden Unity ve Syndicate'de çok üzülmüştüm. Çünkü bu oyunlarda şimdiki zamanda ortada bir karakter bile yoktu. AC BF'de, ehh, yani tabii ki yine kötü fakat en azından bir karakter vardı bomboş olsa da. Bunları anlatma sebebim ise, Revelations'ın şimdiki zaman kısmını da çekici bulmamam. Denek 16 için ne düşüncelerim vardı. Ha illa benim düşüncelerim oyunda olsun demiyorum fakat, birden karakteri oyuna soktular ve birkaç konuşma yaptırıp oyundan çıkardılar. Önceki oyunlarda çok bahsi geçen bu karakter, bir anda oldu bittiye geldi. Ki zaten şimdiki zamandaki hareket kabiliyetlerinden bahsetmeme gerek bile yok. Zaten harita yoktu. 30 adım yürüyünce harita bitiyordu.
   Velhasıl kelam, içlerinde en kötü oyun Revelations'du bence. Okuyanlara ve başlığı açanlara da teşekkürler. AC benim için efsanevi bir seri. Böyle bir konuyu konuşmak, çok sevdiğin bir şeyin kötü yanlarını da konuşmak çok güzel.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2017, 15:03:08 Gönderen: War of Faith »
Twitch:
https://www.twitch.tv/muratbozkaya

4 yıl önce bu künyeyi yaptırmışım :D :

Ynt: Sizce En Kötü Assassin's Creed oyunu hangisi?
« Yanıtla #21 : 28 Nisan 2017, 23:17:37 »
En azından günümüz kısımları ilk oyun kadar sıkıcı değildi. Revelations oynadığım diğer oyunlara (3'e kadar) göre biraz boş bir oyundu ya da en azından ben öyle hatırlıyorum, ancak 4-5 kere bitirdiğin AC'yi nasıl R'den daha üstün tutabilirsin aklım almıyor. Birbirinin tıpatıp aynısı yan görevler ve insanı çileden çıkartan günümüz kısımları ile AC serisinin açık ara en kötü oyunu bence ilk oyunudur. Günümüz kısımlarını seven bir insanım yanlış anlaşılmasın. Seride Desmond'la oynadığım bölümlerden aşırı keyif almam bir yana, 3. oyunda mağarayı her fırsatta gezip, mağara içerisindeki tüm ufak mini görevleri yaptım. Ancak ilk oyunda Desmond'ın hantal bir hareket etmesi, hantal bir şekilde konuşmaları dinlemesi ve hantal bir şekilde Animus'a yatması dışında oynanış öğesi yoktu ve bunlar beni baymıştı. Revelations'da ise ilgi çekici bir konu ve bir karakter (16) vardı en azından. Denek 16'nın potansiyelinin harcanması konusunda ise sana katılıyorum.