Sizce En Kötü Assassin's Creed oyunu hangisi?

• 21 Yanıt
  • 8615 Gösterim
Sizce En Kötü Assassin's Creed oyunu hangisi?
« : 01 Şubat 2017, 17:48:11 »
Ben daha tüm seriyi oynamadım fakat oynadıklarımın arasından en kötüsü AC Brotherhood idi. Oyun çok kısaydı başlamasıyla bitmesi bir oldu. Roma şehrini beğenmedim çünkü fazla büyüktü ve etkileyici yapılar yoktu. Floransa ve Venedik'te serbestçe dolaşırken baya zevk alıyordum fakat Roma'da bu zevki alamadım en büyük eksi de bu bana kalırsa.
Ayrıca Roma büyük olduğundan görevlere gitmesi uzun sürüyordu bu da baya sıkıcıydı. Siz ne düşünüyorsunuz? Nedenleriyle açıklarsanız güzel olur.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2017, 17:49:50 Gönderen: Propole »

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sizce En Kötü Assassin's Creed oyunu hangisi?
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2017, 22:39:42 »
Sana katılmıyorum dostum. Brotherhood'da eğer yan görevleri yapıyorsan, Borgia kulelerinin hepsini yıkıyorsan gerçekten Borgia'larla mücadele etmiş gibi hissediyorsun. Ayrıca gelişebilmek için paraya ihtiyacın var ve önce dükkanları açıp sonra gelirlerini bankalardan topladığında başta yavaş ama çok dükkanın ortağı olduğunda hızlı hızlı paran artıyor ve gerçekten emek vermiş gibi hissediyorsun. Kardeşliğin başına geçip acemi suikastçı eğitmek de cabası. Ondan sonra kardeşliğin üyelerini onlara zarar gelmeden koruyarak savaşıyorsun. Yeni çıkacak üçlemeden biri Antik Roma'da geçecekse Brotherhood üzerinden anlatılacak şeyler olacak. Ezio'nun hikayesinin eksik kalan kısımları bu oyun sayesinde çözülüyor. AC 2 kadar iyi olmasa da benim için değer sıralamasına göre Brotherhood, AC 2'den hemen sonra gelir.

Benim için en kötü oyun Rogue idi. Farklı bir açıdan yaklaşmak falan tamam güzel ancak dönemini iyi yansıtamadıklarını düşünüyorum. Black Flag'den hemen sonra birkaç ada değiştirerek hafif kar yağdırarak yapılmış bir oyun. Senaryo, yazılmak için yazılmış. Oynarken eğlendiğim bir bölüm bile olmadı. Yani çoğu hikayenin öncesini romanlarla çizgi romanlarla vb şeylerle verdiler. Ama Koloni suikastçılarını göstermek için çabaladılar. Haytham'ın yaşadıkları, Edward'ın hayatının son dönemini oynamak daha çok etkileyici olurdu. Shay'i bu kadar önemli yapan durum nedir? Otso neden bunu kafaya takmış. Birkaç tane sahte cennet parçası ülkeleri yıkmış ve Shay suikastçı iken tapınakçı olmuş da bilmem neymiş. Hiç etkilenmedim açıkçası. 7 yıl savaşlarının denizde geçen kısmını vereyim derken Black Flag kopyası yapmışlar. Syndicate için de Unity kopyası olarak düşünüyorum. Bazı hareketler bile Arno ile aynıydı. Koşuş teknikleri vesaire. Bu da oyuncuda acaba birbirlerinin atası mı sorusunu uyandırıyor halbuki Ubi'nin üşengeçliğinden ve kolaya kaçma eğilimlerinden dolayı bu şekilde düşünüyoruz. Sıradaki üçlemeden çok ümitliyim eğer üç oyun da birbirlerinin aynısı olmaz ise. Üç ayrı karakter kabulum, bir karakterin üç ayrı bölgede geçen hikayesi de kabul. Ancak gelişme göstermeyen karakterler, ya da birbirleri ile bağlantısı olan basit bir hikaye yapıp da üç oyunun da zevkini birbirleri ile aynı derecede yaşatacaklar ise bir anlamı olmayacaktır. AC 1, AC 2 arasındaki ayrım AC 2, Brotherhood, Revelations arasındaki ayrım, AC 3, Black Flag arasındaki ayrım ya da oyun serisi içinde de tarihi yeri ile de devrim yapan Unity ile bu zevki doruk noktasına taşıdılar. Tatminsiz değiliz. Hepsini oynadık eğlendik. Rogue ve Syndicate'te olan hatayı tekrar işlememeleri gerekiyor. Senaryo'yu değerlendirmiyorum bile. Önemli olan oyuna verilen özen ve tabi bu da saygı duyularak yapılır. Önce kendi işlerine sonra oyuncunun oyuna verdiği değere saygı duyularak. Antik dönemlerle hem tarihi geri dönüş hem de geride kalan oyunlardan aldığımız zevke geri dönüş yaşatma imkanına sahipler. Filme göndermelerle bunu çok daha etkileyici bir şekilde verebilirler. Ama bunu günümüz hikayesinde yeni bir kahraman oluşturarak sağlayabilirler. Desmond gibi ayrı bir hikayesi olan özel biri bu kişi Callum olmamalı. Ya da Çizgi Roman'lardan herhangi biri olmamalı. William belki olabilir ama hiç tanınmamış biri daha çok ilgi çekecektir.

Syndicate'i oynadıysanız sonunda eski ekibimiz yenilerle birleşerek büyük bir takım oluşturdu bunu anlamış olmalısınız. Yani bir ana karakter ya da dört ana karakterle yeni bir ekip oluşturabilecekleri gibi oyun serisi içinde eski oyun stillerinin yeni oyun stilleri ile birleşerek yeni bir oyun oluşturabilecek potansiyelde olduklarını gösterir.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2017, 15:19:32 Gönderen: kaskal »
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı Mentor of Assassins

• *
  • 1965
  • Klavye Suikastçısı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2017, 17:15:07 »
Sadece Rogue ve Syndicate'i oynamadım ama görünüşe göre ikisinden biri.
Spoiler: Bi rahat bırakın • Göster

Spoiler: Game of Thrones Kardeşliği • Göster

Bazen sadece Microsoft'ta çalışmak istersin...

« Yanıtla #3 : 05 Şubat 2017, 21:05:02 »
En kötü oyun ac Liberatıon dur hatta oyun denmeyi bile hak etmez.
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2017, 16:56:47 Gönderen: Turkey32Force »

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2017, 21:04:39 »
Turkey32Force kardeşim, nereden vardınız bu kanıya acaba? Geçerli bir sebep söyleyin.
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2017, 18:50:32 »
Turkey32For0ce kardeşim, nereden vardınız bu kanıya acaba? Geçerli bir sebep söyleyin.
hocam oyunu merak edip sömestr tatilinde almıştım oyunu 5,6 saatte bitirmiştim müzikler,karakterler,oynanış vb. her şeyinden nefret etmiştim. oyunu bitirdikten sonra sinirime hakim olamayıp öyle yazmıştım kusura bakmayın.
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2017, 16:57:20 Gönderen: Turkey32Force »

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Şubat 2017, 03:34:39 »
Özür dilemene gerek yok sonuçta bu senin fikrin ancak oyunu değersiz bulmana üzüldüm. Sıkılmana vesaire de üzüldüm. Oyunun dönemi ve bağlantıları beni oldukça etkiledi. Acaba tr yama ile ya da kendi çabanla oyunu anlayarak mı bitirdin yoksa biraz girdin oyunu bitirmeden sıkılıp çıktın mı? Çünkü maroon direnişlerinin başlamasını yakınen ilgilendiren olayları Louisiana ayaklanmalarını kapsıyor konusu. AC'yi sevmek için tarihi bilerek oynamak gerektiğini her zaman savunmuşumdur. Sana oyunu sevdirmek bu konuda konuşmak ve fikrini değiştirmek istiyorum kardeşim zamanın oldukça yaz. Filmde bile Liberation'u kullandılar. Oyunun evreni içinde Aveline'in annesinin mektuplarını tamamen topladıysan François Mackandal ayaklanmalarından haberin var demektir ve Ubisoft, AC konularını ilk oyundan beri kölelik, zulüm, yönetim üzerine kurmuştur. Aslında tapınakçıların yapmaya çalıştığı şey Özgür İradeyi kontrol altına almaktır ve suikastçılar da buna karşı gelirler. Bu nedenle yeni oyun Mısır'a gidiyor. Köleliğin başlangıcına, Afrika bu işin merkezidir. Freedom Cry (Fransız Köle Tacirleri), Liberation (İspanya'nın Amerika'daki Fransız kolonisini ele geçirip kölelere el koyuşunu) ki daha sonra aynı Bölge Mafia 3'te kullanıldı, AC 3(Kızılderilileri köleleştirmeye çalışan bir toplumu) da bu tarz oyunların başlıcalarıdır. İlk oyunda bile Hospitalier'lerden grand master Garnier de Naplouse ilaçlarda hastalıklı insanları tedavi ayağında köleleştirmeyi amaçlıyordu. Talal karakteri direk köle taciri olarak yer alır. Yani aslında tapınakçılık kavramının tahminen altı yüz yıl sonraki halini anlatıyorlar. Şimdi de bu kavramın çıkışına götürecekler seriyi. Ki bu konu daha bir sürü oyunu tetikleyecektir. AC tarihinde henüz bir 1500 ile 1600 arası karayipleri ya da kolonileri görmedik. Oyun bu bölümüyle güdük kaldı. Aynı şekilde amerikan iç savaşı dönemiyle de savaşın çıkış nedeni, güneylilerin çiftliklerinde çalıştırmak için köle zencilere ihtiyaç oluşu. Kuzeylilerin ise köleliği kaldırarak orduya katılma yasası çıkarmasıdır. Bu nedenle 11 eyalet Kuzey Amerika olarak kabul edilmez ve onlar köylüler olarak kalırlar. Günümüzdeki Amerikan motor çetelerinin geneli konfederasyon yani güney bayrağı taşımaktadır. Irkçı ve zenci düşmanıdırlar. İroniktir ki bazı çetelerde siyahi insanlara da yer verilmiştir. Laurens Prins karakteri Hollandalı köle tüccarıdır ve bu işi korsanlık döneminde yapması ona köle üstadı denmesine yol açmıştır. Unity bir toplumu tamamen kontrol ederek bir ulusu bitirme eylemini gerçekleştirmektir. Kamusal kölelik aslında. Syndicate ile çocukları da köleleştiren bir ulusu göstererek tavan yapmışlardır. Son noktayı göstermişlerdir. AC pek çok yönüyle tarihi pişmanlıklara değinmektedir. Bunun için oynadığınız oyunun dönemini çok iyi bilmelisiniz ki kendinizi bu olayların döndüğü o dönemin içinde hissedebilesiniz. Bazıları gibi eğer Aveline kadın diye, karakatere yakın hissetmediğinizden ya da erkek değil diye kendinizi iyi hissetmediğinizden oyunu sevmiyorsanız bu Ubi'nin göstermeye çalıştığı ırkçılığın başka bir biçimi olan cinsiyetçiliğe girerek size aslında oyundaki tapınakçıların ta kendisisiniz demesinin bir yoludur ve onları haklı çıkarır. Bunu yapmayın; kadınlar da tarihin önemli bir parçasıdır ve iyi ki varlar gerçekten. (Yanlış anlaşılmasın; son bölüm tamamen bu şekilde düşünenler için yazılmıştır.)

*

Çevrimdışı Nizamülmülk

• Nizamı düstur edinin.
  • *
  • 1278
  • 1092'de kanımız aktı. Sıra onlarda!
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel sitem! Beklerim.
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : 10 Şubat 2017, 16:16:06 »
Bence Assassin's Creed 1'den sonrası hepsi kötü. Çünkü o mistik hava gitti.

Ezio'nun başından geçenler harika sunumlara sahip olsa da hatta seriyi bugünlere taşımakta en büyük görevi almış olsakar da birinci oyun etmiyorlar. Tabi bu kötü oldukları manasına gelmiyor.

Ezio'dan sonrakileri ise sadece evren hakkındaki gelişmeleri kaçırmamak ve tarihi sevdiğim için oynadım. Yoksa sonra gelenleri AC oyunu olarak görmüyorum.

Tabi bunlar benim yorumum  :) daşlamayın.

*

Çevrimdışı Kratos

• YÖNETİCİ
  • *
  • 1597
  • BOY!
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2017, 23:55:23 »
Serinin en kötüsü Assassin's Creed Liberation. Her anlamda çöp bir oyun.
Artreus: What are we hunting?

Kratos: You are hunting deer.

Artreus: What direction?

Kratos: In the direction of deer.

*

Çevrimdışı Night Stalker

• *
  • 449
  • Ne Mutlu Türk'üm Diyene !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Şubat 2017, 16:39:29 »
III, Unity, Liberation, Syndicate, I
Dağda Üç Beş Domuz Sürüsü
Tutturmuş Bir kürdistan Türküsü
Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa Örtüsü
Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De Ölüsü
Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine
İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine
Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline
Duy Ulan Soysuz Ne Mutlu Türk'üm Diyene !